8/10
itsme1 2022 szept. 24. - 10:04:39 8/10
(28/28)
A film, amiben Marisa Tomei szerepel, nálam alapból tízesről indul. Hugh Grant játékát is bírom, úgyhogy ezt már csak elrontani lehetett volna, de tetszett a történet, át tudtam élni a bohém író (tanár) helyzetét.
6/10
sexykex 2021 márc. 15. - 09:21:51 6/10
(27/28)
Ha már szerelmet írunk, írjuk jól. Ne akarjuk elhitetni senkivel, hogy egy forgatókönyvíró ne tudta volna: a tanár nem feküdhet le a diákjával. Azonban a filmekben nincs idő semmire. Nem mutathatják be, max. egy szappanoperában hogyan lesz valakiből igazi tanár; az egyéjszakás kalandból miként lesz szerelem. A filmekben többnyire elegendő, ha jók és szépek a színészek, okos a rendező és az operatőr ért a szakmához. És itt a főbb dolgok rendben vannak.
4/10
trudy 2020 jan. 22. - 20:01:59 4/10
(26/28)
Nem vártam tőle sokat. Hollywood-i mércével extrém kis költségvetésű, Hugh Grant öreg, és persze a film nem is volt jó. Ami azonban kicsit megdöbbentett, hogy olyan érzésem volt tőle, mintha nem egy amerikai, hanem pl. egy 2000-es évek eleji gagyi magyar filmet néznék. Dramaturgiai szempontból elképesztően béna megoldásokkal és hibákkal volt tele, mint pl. kidolgozatlan ill. a történet szempontjából teljesen felesleges szálak, időzavar, rosszul felépített karakterek... Inkább emiatt mondanám, hogy csalódás volt.
9/10
NN1532 2018 dec. 31. - 23:18:55 9/10
(25/28)
Vegyesek a vélemények, mint rendesen. Én azért szerettem ezt a filmet, mert teljesen hiteles hullámzást tudott ábrázolni a karakterek személyiségében. Itt értem a Karent játszó hölgyet, a szigorú tanszékvezetőt, magát Hugh Grantet. A folyamatos jópofasághoz ez igenis hozzáadott egy komoly drámai töltetet. És itt a kedvenc mondatom, talán nem jól idézve: "Az életünk szélmalomharc elveink megóvásáért." Ez a film sokkal több, mint ami a felszínen látszik.
6/10
Dalmát 2018 aug. 26. - 22:26:51 6/10
(24/28)
Ez nem egy romantikus vígjáték, még ha úgy is próbálják eladni, lásd a magyar címet. Mint vígjáték egész szórakoztató. Nem az a sírva röhögős fajta, de olyat én mostanában nem láttam, úgyhogy ezt is tudom értékelni. Hugh Grantnek szerintem jól állt ez a szerep, és persze Marisa Tomeit és a többi tanítványt is lehet szeretni, az állandóan elérzékenyülő volt tengerészgyalogos igazgató szerepében J.K. Simmons pedig már csak hab a tortán.
_goldie_ 2018 aug. 26. - 20:14:58
(23/28)
a filmben tényleg így hangzik el..de..
a Mark Twain idézet szó szerint ez:
“Akkora különbség van a jó és a majdnem jó szó között, mint a villámlás és egy szentjánosbogár között.”
8/10
Cukros csirkecomb 2018 ápr. 15. - 01:42:29 8/10
(22/28)
Jó film, szórakoztató. A történet számomra kiszámítható volt, de jók a dialógusok (viccesek). A forgatókönyvíró jól szórakozhatott, amíg írta, nem kevés iróniával.
Joseph Barbera 2017 nov. 19. - 21:42:38
(21/28)
Amolyan háttérfilm. Van némi mondanivalója, de nem köt le igazán. Grant számomra mindig antipatikus, mint karakter, de jó a humora és önkritikája - legtöbb filmjében. Marisa Tomei csodaszép, õt egyszerûen jó nézni a vásznon.
Dolphus Lundgrennus 2017 okt. 06. - 20:33:13
(20/28)
...avagy az igényes pannon ítész lecsap a kozmopolita kultúrszennyre...
5/10
bogotizsolt 2015 dec. 07. - 21:32:40 5/10
(19/28)
Marisa Tomei-en kívül volt ebben a filmben bármi értékelhetõ ? Õ 10-es, a film 0 . Így kijön egy 5/10 , egy kis jóindulattal.
_goldie_ 2015 szept. 26. - 22:16:45
(18/28)
HGrantre írták a szerepet..ez az egy fajta arcmimikája van: tökéletesen tud zavarban lenni
magabiztos nõcsábász..miközben zavartan pislog és kacarászik..mindezt tudták róla (rendezõk-producerek-forgatókönyvírók) ezért rögtön rá gondoltak
számomra hiteltelen volt HGrant..nem stimmeltek össze Marisa Tomeival
amúgy nem vígjáték..nem sok vicces jelenet volt
***spoiler***
"-egy ideális világban abban reménykednénk h találunk valakit akivel önmagunk lehetünk
egy okos vicces nõt aki tüzes õszinte és jól néz ki ha mezítláb táncol..ráadásul tökéletesen a vesénkbe lát..
- de miért mezítláb? - mert a láb izgató"
10/10
axonic 2015 aug. 30. - 22:27:19 10/10
(17/28)
Nekem nagyon tetszett a forgatókönyve. Volt benne egy-két megmosolyogtató poén is, a cselekmény szerintem végig izgalmas és követhetõ(!) volt, a karakterek kitûnõen játszották a szerepüket.
8/10
Jettero Heller 2015 aug. 20. - 16:44:12 8/10
(16/28)
Kedves, könnyed film. Kedves humora van, HG féle. Jó a mondanivalója is.
Amit kevésnek tartok: a nézõpontjának változásán, bár az igencsak alapvetõ, túl könnyeden siklanak át.
Szerintem a film összhangulatán nem rontott volna, ha egy kicsit megmutatja azt az önvizsgálatot, ami miatt meglátja azt, hogy a segítség másoknak egy tevékenység jól elvégzéséhez lehet annyira értékes, mint maga a tevékenység.
10/10
Bear99 2015 aug. 15. - 14:50:23 10/10
(15/28)
Sajnálom hogy sokáig hallgattam a hozzászólókra. Égyáltalán nem volt sem buta, sem szánalmas ez a film. Élveztem,kikapcsolt, mondanivalót is adott. Szóval nekem kellemes élmény volt!
ZJuc 2015 máj. 21. - 15:40:35 Előzmény Tibor Czigléczky
(14/28)
DE végignézted, és ez a lényeg legalábbis a filmkésztõknek. :D :D :D
Tibor Czigléczky 2015 máj. 18. - 05:11:28 Előzmény caomilla
(13/28)
Ennyire szánalmas , buta filmet régen láttam. Nem is értem, hogy hogy válalhatták el a színèszek a szerepet. ...Tényleg ennyire kell a pénz??? Olcsó, unalmas forgatókönyv, buta szerepek, szánalmas történet. Szó szerint idegesítõ a film, de végignéztem, mert nem hittem el, hogy két ilyen tehetséges karakterszínészeként adja a nevét ilyesmihez. Azért arra kíváncsi lennék, hogy ki okézza le ezeket a filmeket, milyen ostoba lelkivilàga lehet annak, aki ebben a forgatókönyvben potenciát lát...Olyan ez , mint a Gálvölgyi show.... Ami nem megy, akkor abba kell hagyni... Többször eszembe jutott a film alatt, hogy kibaszom a tévét dvdstõl együtt az ablakon.....Ha minõsítenem kéne, akkor egy dolog jut az eszembe: az anyátok picsája!!!!
proklima 2015 ápr. 28. - 04:20:04
(12/28)
Hugh Grant nem is akar kilépni abból a szerepkörbõl, ahová bekskatulyázta (saját) magát.
Rutinjából adódóan hozzá a szokásos formáját, meglepetést nem okoz.
Ennek ellenére (vagy éppen ezért) kellemes, szórakoztató film.
A szereplõk jól eltaláltak, a karakterek jól kidolgozottak.
S vannak benne jó poénok (pl. mikor a fogadáson "osztotta" Mary Weldont.
"Mark Twain mondta, hogy akkora különbség van a jó szó és a majdnem jó között, mint a szemüveg és az üvegszem között."
Vagy amit Clem Ronsonnak mondott a húsevõ féregrõl....stb.
A 10-es skálán 8 pont (ts:8):
1/10
caomilla 2015 ápr. 27. - 08:22:42 1/10
(11/28)
Borzasztó unalmas, nézhetetlen, semmirõl nem szóló film, iszonyat csalódás. Nem is tudtuk végignézni. 10/1
7/10
koos 2015 ápr. 24. - 08:54:27 7/10 Előzmény littleg11
(10/28)
a kommentek többsége borzalmasnak titulálta a filmet. egyetértek azokkal, akik szerint ennél azért jobb volt, leginkább abban, hogy HG korábbi életére és filmjeinek karaktereire
számos önkritikus utalást helyeztek el. Nem raknánk ki a polcra, de egyszer meg lehet nézni.
3/10
pihes 2015 ápr. 23. - 16:13:34 3/10
(9/28)
Ha jó romantikus filmet akarsz látni, akkor ezt felejtsd el.

Az elejétõl vártam, hogy történni fog valami, de csak én idegeskedtem. Nem történt végig semmi. De, végignéztem.
Ritka egysíkú film, eseménytelen.