Segítõ Béka 2009 okt. 16. - 20:01:10 Előzmény efes
(16/36)
az ellenforradalom, contra-revolutio szó nem hülyeség.

magának a forradalom szónak több jelentése van.

1. köznapi értelemben forradalom, felkelés

2. a fennálló rend elleni felkelés. a fennálló rend, tehát a királyság, monarchia elleni támadás, ez a kommunista szóhasználatban használatos, de a konzervatívok is használják. Horthy contra-revolutiot csinált a kunbéla féle szemetek ellen. szerencsére.

56 sajnos nem volt ellenforradalom.

mikor gyerek voltam én se értettem, de egyszerû ez, csak ne a kommunisták magyarázzák el, mert ahhoz túl barbárok.
offtopic
Segítõ Béka 2009 okt. 16. - 19:53:00 Előzmény efes
(15/36)
pont te váltottad ki az õ reakcióját a fröcsögésseddel neoliberális!
Segítõ Béka 2009 okt. 16. - 19:49:40 Előzmény efes
(14/36)
lefordítom mit írtál: (analfabéta moderátorok ne töröljenek, nem én mondom, hanem õ, arról meg nem tehetek ha pár moderátor nem ért a logikához):

ezek a szemét zsidók már megint fröcsögnek, és csak a gyûlöletet táplálják! és még szimpatikussá teszik magukat is! csak a rosszkedvet táplálják mikor elõjönnek a holokauszttal. Hitlert emlegetik, és nem bocsájtanak meg, mégis miben különböznek Hitlertõl? Még fenyegetnek is! Durván politikai propaganda, amit mûvelnek, gyûlöletkeltésre alkalmas motívumokkal.
10/10
serpentfly 2009 júl. 23. - 04:00:19 10/10
(13/36)
És még valami, csak - talán érthetõ okokból - nem akartam az elõzõvel egy hsz.-ba írni:
Isten óvja Wittner Máriát!
(Remélem, hogy ezzel sikerült kifejtenem a filmrõl alkotott véleményemet.)
10/10
serpentfly 2009 júl. 23. - 03:56:10 10/10 Előzmény efes
(12/36)
Ne haragudj, efes, de te beteg vagy. És gyûlöletet keltesz, és hazudsz. Kérlek, fejezd be!
1/10
offtopic
efes 2009 febr. 27. - 14:33:59 1/10 Előzmény hub
(11/36)
Jó napot. Egy forradalomban sem szimpatikus a tömeg vagy abból kiválva egy-egy mámorosabb egyén önbíráskodása. Wittner acsarkodása egyenértékû az órákat capcarázó, nõket erõszakoló ruszki bakák tettével. Ha valaha tiszta is volt, mára alaposan beszennyezte magát, kb. annyira, mint akikre fúj. Attól egyenesen kiütést kapok, hogy némelyek, így õ is, egy mondatban emlegeti Istent, Jézust, a kommunistákat és az akasztófát. Beteg ember.

Egy forradalom addig tiszta és erkölcsös, amíg tiszta és erkölcsös eszközöket használ, ebbe nem tartozik bele az évtizedeken átnyúló gyûlölködés, az önbíráskodás, az öncélú, részeg öldöklés. A rablások és fosztogatások. Amint egy forradalom elveszti tisztaságát, anarchiává, káosszá, köztörvényes bûntettek sorozatává válik.

Az ellenforradalom szó hülyeség, a kommunista ideológia agyszüleménye. A forradalom ellen való harc az a forradalom leverése. Megtorlás.
hub 2009 febr. 24. - 23:02:43 Előzmény efes
(10/36)
Most, hogy láttam a filmet, teljesen érthetetlennek tartom amit írtál!!!!
A film nagyon light-os ahhoz képest amirõl szólt és annak elõzményeirõl.
Te meg nem tudsz semmit! Részvétem....és jobbulást...

Holnap egyébként a kommunizmus azon 100 millióinak emlékérõl van szó, akik belehaltak! Az olyan 4-500 milliót aki még a mai napig nyögi a Lenini út gyötrelmeit,- mint pl. Magyarország - nem is számítjuk!!!...
kincses.janosne 2009 febr. 24. - 17:00:57
(9/36)
Ma este megnézem /még nem láttam, és hatalmas érdeklõdéssel várom/ a dokumentumfilmet, de szeretném tudni, mikor lesz az ismétlése, mert szeretném felvenni ha lehetséges, és Canadába küldeni a rokonoknak.

Egyébként köszönet az Echo Tv-nek, hogy lehetõvé tették a film vetítését.
hub 2009 febr. 24. - 13:04:34 Előzmény efes
(8/36)
Jó napot! Kíváncsi lennék, tudnál-e példát irni a forradalom pozitív, nem brutális vonulatáról, és, hogy mi a véleményed az "ellenforradalom" kifelyezésrõl?!
moderator2 2009 febr. 23. - 21:41:37
(7/36)
Be lehet fejezni a személyeskedést,kérem szorítkozzatok a topic témájára!
1/10
efes 2009 febr. 23. - 21:32:43 1/10 Előzmény Robi
(6/36)
Wittner Mária csak azt mondja, ami az õ látott és átélt '56-ból. Ez egy attitûd, egy olvasat, egy vélemény. Ne sajátítsa ki magának '56-ot, hiszen nem csak õ csinálta a forradalmat. Én ráadásul azt hiszem, éppen õ képviselte a forradalom negatív, brutális vonulatát, az oktalan vérengzést, az Andrássy úti lincselést és más embertelen dolgokat. Ez alól nincs felmentés. Nem hõs, hanem egy idealista szerencsétlen, aki jó idõben volt rossz helyen, ugyanolyan bûnös, mint akiket ádáz dühvel támad.
1/10
offtopic
efes 2009 febr. 23. - 21:25:20 1/10 Előzmény pusmus
(5/36)
Hát errõl beszélek... Hál'stennek szívélyes, baráti szavaidhoz nem kell semmit hozzátenni. :D
pusmus 2009 febr. 23. - 17:56:10 Előzmény efes
(4/36)
Fáj az igazság mi?Ha TE ott lettél volna,akkor most nem "fröcsögnél",hanem alulrol szagolnád az ibolyát!Fogadnék a vallásodra kis köcsögöm,tuti nyerö lennék!!Nektek minden ráfér az arcotokra?
Robi 2009 jan. 30. - 18:39:14 Előzmény efes
(3/36)
Magadról beszélsz?
Mert ezt te tetted azzal amit írtál.
A filmet kötelezõ tananyaggá kéne tenni,de vannak olyanok is akik nem tudják hogy mi volt 56-ban,õk is szerepelnek benne,és gondolom néha irogatnak ide.Kár.

Adjon az Isten jó egészséget Wittner Máriának!!!
hecsedli 2008 okt. 29. - 00:07:22
(2/36)
Biztos érdemes megnézni a filmet. Az alkotók nem kezdõk a szakmában, nem is kell õket mindenkinek szeretni.
Wittner Mária tanulságos élete megér legalább egy filmet. A magyar parlamentben ki is rí szépen, a népszerûségéért nem fog feláldozni semmit, amiben hisz. Erényes és erkölcsös képviselõ társai mind igyekeznek követni példáját, de hiába.
És még hány más hõse van 1956-nak, akik megérdemelnék, hogy név szerint foglalkozzanak velük. Ezek között olyanok is vannak akik másokra rátámadtak, életeket oltottak ki. Elvégre véres forradalom volt '56-ban.
Aztán jöttek az igazi 'fehérgalléros' gyilkosok. Kb. 350 halálos ítéletet hajtottak végre, nagyon sokan elpusztultak a börtönben, több tízezer embert bebörtönöztek. Rokonaik által tehát az ország lakosságának legalább 2-3 %-a meghurcoltatott, sokan hosszú évekig ki lettek iktatva a normális hétköznapi életbõl.
Szegény jó hóhérok, csak arra vártak, hogy megbocsássanak nekik és mind egyesével elõjöttek volna a (patkány)lyukaikból. Erre tessék, itt van ez a nyíltan fenyegetõ mûsor! Most aztán várhatjuk, hogy maguktól beadják a derekukat és õszinte megbánó vallomást tegyenek. Mindegy is.
Bizony kellenek az ilyen 'durván provokatív propaganda filmek' a magyar TV-ben. Ha napi 12 órában öntik ránk a sok 'agit-prop' mûsort, akkor ez sem fog megártani senkinek.
1/10
efes 2008 okt. 28. - 21:42:22 1/10
(1/36)
Hát ez a film is csak a gyûlöletet táplálja, és még szimpatikussá sem teszi Wittner Mária alakját. Fröcsögõ gyûlölete csak a rosszkedvet táplálja. Istent emlegeti, de -mint a film címe is mondja- nem bocsájt meg. Sõt, még fenyeget is. Durván provokatív propagandafilm, gyûlöletkeltésre alkalmas motívumokkal.