Téma: Hold

gladiolus 2018 febr. 11. - 14:32:49
(225/245)
Nekem tetszett ez a film, mert olyan kérdéseket feszeget, amin valószínûleg serényen dolgoznak már a nem túl erkölcsös beállítottságú nagyhatalmak, katonai és kutató csoportok.
A Hold, mint környezet ábrázolása egészen élethûen sikeredett, betartották a tudományos eredmények leírásait.
A fõhõs/ök nagyon szerethetõek, én nagyon együtt éreztem.
Az egy kicsit hihetetlen, hogy egy robotnak is több szíve van, mint némely embernek, de ez valószínûleg forgatókönyvbéli akarat.
Elég hitelesen ábrázolja a maximálist teljesítményt hajszoló, el embertelenedett katonai és kutató társaságokat is, akiknek semennyi élet feláldozása nem elég drága.
Egyébként nem tartom reálisnak, hogy három évig valaki egy mesterséges környezetben életben maradjon.
Tanulság: lehet és kell is kutatni az Univerzumot, mert végtelenül érdekes és izgalmas.
De az ember maradjon azon az egyetlen bolygón, ahová megszületnie adatott, hiszen nem véletlenül született éppen oda.
Növények, állatok , levegõ, víz, napfény, hang nélkül minimális gravitációval élni egy két hétig, hónapig érdekes lehet. Utána viszont kínszenvedés.
Rebbeka 2016 okt. 22. - 19:51:50
(224/245)
Hany hetig jatszak ugyan azokat a filmeket? Ha hetente cserelnek, az meg elfogadhato lenne. De hetekig ugyan az es raadasul par honapon belul ugyan azt ismetelve!
barna pólós 2016 szept. 10. - 16:33:12
(223/245)
Pedig nem olyan bonyolult, jól érthetõ film, csak vannak kisebb kérdések, amiket nem magyaráztak el.
SPOILER
A robot azért segít, mert ez a dolga, erre van programozva, ill. nagyon intelligens. Az más kérdés, hogy a társaság is megszabott neki dolgokat. A klón azért akar a Földre menni, mert az az anyabolygója az emlékei szerint, és nem olyan jó érzés távol a bolygótól meghalni, és közben senki sem tudja, milyen disznóságot mûvel a társaság. És sok más klón életét is megmentheti. Személyzetet azért küld a társaság, hogy eltakarítsa a meghalt klón maradványait és nyomait, és ha felmerül valami "probléma", azt megoldja.
3/10
stupek2 2016 szept. 10. - 14:21:12 3/10
(222/245)
Nemigazán értettem a filmet, de itt a hozzászólások között van vásott szemû és agyú akinek sikerült elmagyaráznia. Sajnos nem szeretem az olyan filmeket, amiket utólag kell megmagyarázni, és magamtól nem jövök rá. Nem értem a robotot miért segít, nem értem a klónt miért akar a folder menni, sõt nem értem a földi személyzetet miért küld egységet a holdra, ha tudja, hogy ezek klónok.
9/10
vászonpeti 2016 márc. 19. - 23:35:15 9/10
(221/245)
Zseniális. Az imdb 8 pont nem véletlen.
9/10
Pobeda 2016 márc. 15. - 12:32:58 9/10 Előzmény shoc
(220/245)
Ha nem kedveled, a Holdfényszelencét láttad?
9/10
Pobeda 2016 márc. 15. - 12:30:24 9/10 Előzmény Vinnie731
(219/245)
Az eredeti Sam hazaért. Mikor a "lányával" beszélt, az apját hívta.
Hová ürített? A filmben is rákérdezett Sam.
6/10
fantyoyo 2016 jan. 04. - 20:30:47 6/10
(218/245)
nagyon vegyes élmény volt. a történet, a film megvalósítása baromi egyenetlen nívójú volt. néha kifejezetten elgondolkodtató, néha kifejezetten ócska, néha dícséretesen kreatív vizuális élményt váltotta a zavaróan béna látvány.
a nyomasztóan nagy teher sam rockwell vállán néha túl nagy volt, de akadtak szívszorítóan jó jelenetek is.
a zene néha emelte, néha lehúzta a produkciót.
Vinnie731 2015 aug. 31. - 09:13:24
(217/245)
túl sok kérdést hagytak nyitva

SPOILER

Íme néhány a sokból:
Mi történt az eredeti Sam-el?
Mi lett az elõzõ klónokkal? Ha jól vettem ki, akkor abba a hibernálós bizbaszba megölték õket.
Hova ürített a három napos út során a film végén a földre elindult klón?
10/10
Ignác Gufo 2015 aug. 18. - 20:01:54 10/10 Előzmény eIemes
(216/245)
***** SPOILER *****
"miért kellettek klónok a bányába? az elsõ probléma jelére érkezett három biztonsági õr."

A környezet három év alatt leamortizálja a szervezetet ( bár lehet, hogy csak a klónok "szavatossági ideje pont ennyi). Gazdaságilag sokkal kifizetõbb három évente egy klónt feléleszteni, majd kinyírni, mint egy - egy idõszakra embert odajuttatni, majd vissza. Az sem utolsó szempont, hogy ha a klónnal bármi történik, már meg is van oldva a pótlása, nem kell új embert kiképezni, feljuttatni. A kiképzés szempontjából is gazdaságosabb egy ember klónjait használni, akik már kész tudással ébrednek, mint újra és újra embereket kiképezni.
Ja, és a klónnak nem kell bért fizetni!

A három "biztonsági õr" csak akkor lép szolgálatba, ha gond van.
Egy csapatot kell fizetni az összes bázisra - és ezen a bázison elvileg ez az elsõ "hiba".
10/10
Ignác Gufo 2015 aug. 18. - 19:07:36 10/10
(215/245)
****** SPOILER ********
"Ha Gerty tudott a központtal interaktívan beszélni, akkor mi értelme a jelzavarónak?" - Nyilván Gerty ismerte a kódot, amivel ki- és vissza tudta kapcsolni a jeladót azokra az átmeneti idõkre, amíg a régi klón már nincs, az új pedig felélesztés alatt van.

"És minek kellett a végén ledönteni? " - Hogy az új Sam a földrõl kapcsolatba tudjon lépni a bázissal a bizonyítás miatt.
10/10
Ignác Gufo 2015 aug. 18. - 18:59:56 10/10
(214/245)
Briliáns film! Duncan Jonestól nemrég láttam a Forráskódot, ami lenyûgözött. Gondoltam, megnézem az ez elõzõ filmjét, az sem lehet rossz. Nem gondoltam, hogy ekkorát csalódom. persze pozitív értelemben!
EZT A FILMET BÛN KIHAGYNI!
10/10
rosencrantzhu 2015 júl. 21. - 12:32:53 Előzmény eIemes
(213/245)
SPOILER
ez világos volt benne: mert a környezet nem alkalmas "tartós" ottélésre.
SPOILER
offtopic
eIemes 2015 jún. 19. - 16:57:14 Előzmény mapk
(212/245)
elolvastam, szerintem rendben van, a tartalma alapján egy hármast adtam volna rá (ha osztályoznám), de inkább nem, mert egy tök jó csillagászat órát lehet tartani egy ilyen dolgozatból kiindulva. a srác sok fontos dolgot jól tudott, amit meg nem, ott érdemes utánajárni, hogy miért nem, és hányan tudják még rosszul. no mindegy, elég gáz a magyar oktatási rendszer.
eIemes 2015 jún. 19. - 16:43:41
(211/245)
a film nekem nagyon tetszett, az egész sztori kiindulópontja nem volt világos, SPOILER, miért kellettek klónok a bányába? az elsõ probléma jelére érkezett három biztonsági õr.
wowow 2015 jún. 19. - 15:54:36
(210/245)
A Hód némán átkarót,
emlékszem: csillagos este vót,
mikor a szerelem szembejött,
és a szívembe költözött!
Tudod, sosem hittem el,
valaha másé is leszel,
érzem, örökké imádsz,
és csak rám vágysz!
...
maho 2015 máj. 05. - 04:41:52
(209/245)
Ha Gerty tudott a központtal interaktívan beszélni, akkor mi értelme a jelzavarónak? És minek kellett a végén ledönteni? Ha még elõrébb gondolkodom, a cég épít egy bázist, majd ahhoz épít egy jel zavarót?!

A zavaró azért kellett hogy Sam ne tudjon beszélni az otthoniakkal illetve a központtal. Hogy ledönteni miért kellett? Ez már egy érdekesebb kérdés, talán azért hogy az õt követõ klón haza tudjon szólni, vagy hogy miután a földre ért Õ, el tudja érni az ott dolgozót a holdon. A 3. kérdésre a válasz szerintem az, hogy amikor a bázist építették még nem klónok dolgoztak a bányában.
8/10
Gladyator 2015 máj. 04. - 13:04:17 8/10
(208/245)
Meglepõen jó sci-fi a költségvetéshez képest.
Az alapötlet nagyon tetszett végig, bár még némi pénz jól jött volna a látvány megvalósításhoz, de kihozták belõle amire futotta, meg még többet is.
A mûfaj tiszteletére megajánlok egy nyolcast.
drtibi 2015 febr. 20. - 17:19:25 Előzmény mapk
(207/245)
Az elégtelen indokolt. A javító pedagógus is mehet UV-ra: Kijavítatlan 2 x is: "AZÉR". A film egyébként szuper.
szopjleköcsögöm 2015 febr. 20. - 14:33:39
(206/245)
Egyet kell értenem. Sajnos a múltkor összekevertem az Ûrállomás 76 c. filmmel. Tegnap jöttem rá, hogy az nem ez. :)
Szerintem elég fárasztó, mondhatni unalmas.