baranyijo83 2017 nov. 28. - 13:56:23
(404/424)
szuper film
orgyen 2017 máj. 14. - 22:49:39 Előzmény Hú dejó a habos sütemény
(403/424)
Idézet
" "az iskola feladata, hogy felkészítsünk az egyetemre, a többi jön magától"
mármint az önálló gondolkodás meg önmegvalósítás ez jön magától
ezek a gyerekek ugye olyan 16-18 év körüli fiúk voltak ugye
ráadásul a fiúk késöbb is érnek,
tehát tényleg nem szerencsés "önálló gondolkodásra" nevelni ilyen pici gyerekeket"

Teljesen igaz, a nagy többség ebben a korban még éretlen, a személyiságe kialakulatlan és nem tudja mit akar az élettõl.
A középiskolában (itt errõl van szó) azért sokoldalú a képzés hogy egyaránt felkészítsen bármelyik egyetemre és általános mûveltséget adjon mert az egyetemen már szakképzés folyik.
Ha visszagondolok 16 éves koromra, bizony az osztályban (44-en kezdtük, 36-an érettségiztünk) csak ketten tudtuk hogy mit akarunk.
Az általános iskola befejezésekor a szülõk nagy gondban voltak hogyan fog változni a fiuk az elkövetkezõ 4 év alatt (14-tõl 18-ig), ezért az volt az általános vélemény hogy a legjobb tanulókat technikumba adták abból a megfontolásból hogy "ha 18 éves korára megjön asz esze és eldönti mit is akar akkor onnan is tud tovább tanulni, ha mégsem akkor legalább van szakma a kezében"
Engem is technikumba akartak adni a szüleim. Én viszont azon kevesek közé tartoztam akik már 8. elején pontosan tudták hogy melyik egyetemre akarnak menni és mit akarnak utána csinálni. Mivel azt hallottam hogy az egyetem elõkészítésére a gimi a legjobb ezért a szüleim elé álltam és kijelentettem hogy természetesen gimibe megyek majd a Budapesti Mûszaki Egyetem Villamosmérnöki Karának Hiradástechnikai Szakára.
Ez viszont elég ritka hogy 14 évesen valakinek pontos jövõképe legyen.

Persze középiskolásan én is sok hülyeséget csináltam. Ki nem? A fegyelem sem volt erõs oldalam, de azt már akkor is tudtam hogy ahhoz hogy önálló gondolataim, elképzeléseim legyenek, elõször minél nagyobb tárgyi tudásra kell szert tennem. Meg kell tanulnom az elõdeim álláspontját mert csak akkor tudok tovább lépni ha van honnan.

Divatos elképzelés lehet hogy valamit azért ne tanuljunk meg mert "önállóak vagyunk", de ez önáltatás. A lustaságot van hivatva leplezni.
Nem véletlen hogy mindenütt a világon az elit iskolák nagy tárgyi tudást adnak és nem tûrik a fegyelmezetlenséget.

Ami a filmet illeti, RW jó színész ha jó szerepet kap. Ez is jó szerep volt neki, de a filmbeli karakterének bizony nem volt igaza és közvetve felelõs volt a fiú haláláért.

Még csak annyit mielõtt valaki megfelekõ készséggel vádolna:
-az egyetemen is voltak akik háborogtak hióogy ezt vagy azt miért kell megtanulnunk. Ezekbõl lettek a mások keze alá dolgozó vagy gyártásban dolgozó mérnökök. Persze sok ilynre van szükség.
-akik igyekeztek mindent megtanulnio és odafigyeltek a tanárainkra hogy a hatásterület az igazán nyerõ, atokból lettek a jó tervezõk, a feltalálók.
-persze ehhez elõbb el kellett végezni az egyetemet (23 évesen), majd gyakorlatot szerezni az iparban.
-25 évesen döntöttem úgy hogy hiradástechnikáról átnyergelek a Mo.-on akkor induló számítástechnikára és hála a sokoldalú oktatásnak ott is megálltam a helyem.
-28 voltam amikor határozott elképzelésem lett arról hogy nem azt akarom csinálni amit kérnek tõlem a fõnökeim hanem egy teljesen új területet kívánok meghonosítani a vállalatnál. Kidolgoztam a megvalósítás módját, költségelemzéssel és piackutatással együtt és a fõnökeim elé tártam. Ha visszautasítottak eggyel feljebb léptem, közben dolgoztam a megvalósításon. 2 év mulva (30 évesen) a tervek és az addig elkészült modell, valamint a felkutatott piac alapján az igazgató zöld utat adott (osztály és fõosztályvezetõm nem kis bosszúságára).
-a késõbbiekben sem hagytam hogy elgáncsoljanak, ennek érdekében azon voltam hogy állandó lépéselõnyben legyek.

Csak azért írtam ezt le mert ebbõl látható hogy bár már 14 évesen is tudtam milyen pályára akarok menni, mégis 1,5 évtized telt el tanulással mire igazán felkészült voltam az önálló gondolkodásra és legfõképp annak kivitelezésére.
9/10
doricki23 2016 dec. 22. - 14:04:22 9/10
(402/424)
Megértettem a mondanivalóját, de nem tetszett, nem fogott meg a film. Szeretem a drámákat, de valahogy nem jött át ez most nekem.
10/10
Puszy 2014 szept. 01. - 15:48:19 10/10
(401/424)
Hatással van az emberre ez a film. Tinédzserként is nagyot ütött.. De most, több, mint két évtized távlatából -a sajnálatos apropó okán is- még jobban hat. Talán az "Alkalmazkodás veszélye tétel" beigazolódása is rájátszik, ki tudja.. De sohasem késõ, nem igaz?
sznúp 2014 aug. 25. - 01:00:42 Előzmény tollas
(400/424)
Valami olyasmi lehet, hogy sokan õt nézve nõttek/tünk fel, nem egy nemzedék. A nagyszülõk is tudják, hogy mi az, hogy "Nánu-nánu" :) Gondolom, te nem. Amellett, hogy mindig szerethetõ alakokat játszott (tudom, hogy volt sorozatgyilkos is, de mégis az elöbbiek miatt szeretjük), mindig hozzáadott valami plusszt is. Olyan embereket formált meg, akik kiállnak valamiért, küzdenek egy célért, jót tesznek másokkal, szembe mennek az árral, elnyomással, vaskalapossággal, stb. Az ilyen történetek inspirálók és hatnak az érzelmekre, azonosulni tudnak vele sokan és olyanok akarnak lenni, stb. Ha õ játszott egy filmben, mindig egy érdekes, különleges alak volt. Szerintem kb. ennyi lenne a titka. :)
tollas 2014 aug. 16. - 22:02:14
(399/424)
Õszintén szólva a köztévé és szerepe ebben az ügyben nem nagyon érdekel. Aki a halálhír hallatán viszont a köztévét kezdi el bírálni, az szerintem hullarablás. Más halálából politikai ügyet csinálni elég alantas dolog.

De tényleg nem ez érdekel, hanem az, hogy miért remek színész.

Az ajánlott linken találtam az alábbi bejegyzést:
"Igaziból nem tudom miért van oda olyan sok mindenki érte, nekem semmi extra szimpatikusság nincs benne. Persze jó színésznek tartom, de ennyi."

Én is ezt kérdezem.
Amúgy Isten nyugosztalja.
Edmond Dantes 2014 aug. 16. - 10:20:49
(398/424)
Kielégítem említett kíváncsiságodat.
Én sem kedveltem RW-t, ezt már pár napja megírtam, ld 87-es hsz-t itt:

http://www.port.hu/robin_williams/pls/w/person.person?i_pers_id=6110

Tehát nem baj, ha vki nem szerette, ahogy én sem. Viszont te valójában nem RW-rõl írtál be, hanem szimplán a köztévét fényezed-véded. Miért is? Az még NEM "nemzeti gyász", ha idõben bemondták volna a hírt. Ám mivel Magyaro.-on élünk, ahogy a legtöbben, úgy a köztévé sem bírt legalább utólag annyit mondani h "pardon, hibáztunk". Azt a primitívséget viszont gyorsan elõ bírta rántani az agytröszt h "azért nem mondtuk be, mert nem volt Kossuth-díja". Röhej.
Úgy látszik, napközben és poszthumusz megkapta a Kossuth-díjat, mert késõbb már bemondták. Ami meg röhej a négyzeten. Csak elnézést nem kértek. Az ügy nem lett volna ügy, ha normálisan kezelik. Nem kezelték normálisan. Ezt s e m.
tollas 2014 aug. 16. - 10:00:05
(397/424)
Most nem annyira a filmrõl, mint a színészrõl.
Természetesen szomorú egy halálhír, nagy veszteség is, de kiváncsi lennék mi ragadott meg olyan sokakat R.W színészi teljesítményeiben, hogy ekkora a felhajtás, szemben más színészek halálhírével?

Nem ismerem a filmjei többségét, amit láttam azoknál meg maga a film nem nagyon tetszett, viszont én Magyarországon legalább 30 színészt tudnék felsorolni, aki szerintem jobb, Amerikában meg bizonyára vagy 100 is van.
Tehát mi az a különleges dolog Robin Williamsben, ami miatt még itt Magyarországon is nemzeti gyászt kellett volna rendezni a köztévében?
Szinészi eszköztárként ehhez az állandó szelíd mosoly szerintem kevés.

De akkor mégis mi, tényleg kiváncsi lennék.
stenimore 2014 aug. 14. - 01:38:37
(396/424)
Az eredeti verziója szerint a filmnek a kapitány meghalt volna leukémiában ,de aztán azt megváltoztatták.
Mydgard 2014 aug. 13. - 23:43:30
(395/424)
Udv!

Robin Williams emlekere ma ezt a filmet neztem meg, mert annak idejen mely nyomot hagyott bennem. Ez a film talan lehet az o személyes ars poeticaja is, kar hogy feladta a kuzdelmet, sajnalom. Nem igy kellett volna, de ugy latszik ez volt a sorsa. Karmikusan nagy visszaeses.
offtopic
stampo 2014 aug. 13. - 11:25:21 Előzmény stenimore
(394/424)
Ebben igazad lehet...
offtopic
stampo 2014 aug. 13. - 11:23:35
(393/424)
Kétszer is elolvastam, amit írtál, azt hittem rosszul látok. Szomorú. Másrészt viszont plasztikus ábrázolása annak, milyen egyszerû a jobbágy+birka keresztezésébõl létrehozni a tökéletes alattvalót. Nem csodálkozom azon, hogy neked "nem igazán jött be" ez a film.
Hú dejó a habos sütemény 2014 aug. 13. - 10:40:09
(392/424)
a diri mond egy ilyet:
"az iskola feladata, hogy felkészítsünk az egyetemre, a többi jön magától"
mármint az önálló gondolkodás meg önmegvalósítás ez jön magától
ezek a gyerekek ugye olyan 16-18 év körüli fiúk voltak ugye
ráadásul a fiúk késöbb is érnek,
tehát tényleg nem szerencsés "önálló gondolkodásra" nevelni ilyen pici gyerekeket
ha visszagondolok, hogy én 16 évesen még mennyire éretlen és hülyeségeket gondoltam
plusz egy ilyen kisgyerek ezer szálon függ a környezetétöl
hogy a fenébe lehet önálló gondolkodást, meg önmegvalósítást ilyen pici gyerekeknél....
testben már férfiak, persze, de agyban gyerekek még a fiúk ilyenkor
szóval nem igazán jön be nekem ez a film
stenimore 2014 aug. 13. - 00:26:47
(391/424)
A kettõ nem zárja ki egymást ,mert láttál te már olyan embert ,aki elismerte hogy igen én szolgalélek vagyok,szakmámat úgy gyakorlom hogy segget nyalok?Mert én még nem.
stenimore 2014 aug. 13. - 00:24:04
(390/424)
Mit szólsz pont én azért irogatok ide,mert én pl agyilag tistában vagyok azzal veled ellentétben,hogy egy színészt pl nem az minõsít hogy hogy halt meg.Ééérted?
10/10
-greghouse- 2014 aug. 13. - 00:16:36 10/10
(389/424)
Ma, egy nappal Robin Williams halálhíre után annyira másként nézem az egész filmet.. mindig is kedvencem volt, de most külön értelmezése is van, az eleje, mikor a "carpe diem"-rõl beszél, hogy csak azért érdemes élni, hogy mindenki próbálja a saját útját járni, hogy egyéniségek legyenek, hogy egyszer mindenki meghal, csak az a kérdés, milyen sort tud majd hozzáírni a nagy könyvhöz, stb....
......és különösen jó a híres zárójelenet, mikor a fiúk (mai hír után -- mi, utódok) tiszteletüket teszik a távozó "kapitánynak", akármit is ordítson rájuk a fõnök... s a kapitány elmegy.
...Robin Williams lenne az elsõ, aki azt mondaná, menjünk a fenébe, és mondana egy poént.
.....Azóta már odafenn, a csillagok dõlnek a röhögéstõl. Az Úristent is megnevetteti
(mert mint tudjuk, "Istennek is van humora -- lásd a kacsacsõrû emlõst" )

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6RbY2iTOUQA
TitusLivius 2014 aug. 13. - 00:13:41
(388/424)
Ejnye cellasto, hát valóban te lennél az, akivel semmi olyan meg nem történhet, ami más emberrel megtörténik.... ?! Á nem, aligha.
stampo 2014 aug. 13. - 00:01:31
(387/424)
Meglepõ, hogy éppen az a "közszolgálati" televízió adja le a Holt költõk társaságát, amelynek napi ténykedése pontosan az ellenkezõje annak, amirõl a film szól. Szabadság, egyéniség, a szolgalelkûség elutasítása - meg ilyen apróságok.
stenimore 2014 aug. 12. - 22:41:49
(386/424)
Talán el se temessék nemde mint a középkorban ,mert öngyilkos lett? Korszakos színész volt,és nem hinném hogy nagyszerû sikerfilmjeinek felidézésével a nézõk rosszul járnak ,hamár a tisztelet minimuma hiányzik belõled,mert láthatólag Te pl a tökrugós Van Damme filmeket néznéd Robin Williams filmje helyett.
Félelmetes hogy kik mik irogatnak ide.
offtopic
cellasto 2014 aug. 12. - 22:33:34
(385/424)
adhatnának még a többi 20 adón is robin williams filmet...
komolyan hihetetlen..ráadásul öngyilkos is lett,akkor minek így ajnározni?