gladiátor1 2007 máj. 05. - 14:26:48
(16/416)
Sokkal nagyobb film és téma mint amennyire itt méltatni tudnánk. Nagy szavak nélkül, kihagyhatatlan. Nem egy lapon említendõ sem a Tanár úrnak szeretettel.. sem a Veszélyes kölykökkel. R. Williams-et én is szeretem, sajnos kevés ilyen nagy alakításban láthattam mint ez.
eszthee 2007 márc. 19. - 18:59:26
(15/416)
Ki akartam szívni az élet velejét,hogy ne a halálom óráján döbbenjek rá,hogy nem éltem...

Azt hiszem,ha ennyit megért valaki a filmbõl,akkor mindent megérthet
OvaMind 2007 febr. 27. - 22:43:01
(14/416)
Ma láttam a filmet, nagyon tetszett, mivel az élet néhány alapvetõ kérdését feszegeti. Tény, hogy a vége erõsen hollywoodi, de valahogy jól állt ennek a filmnek, hiszen mégiscsak romantikus. Így a végkifejlet inkább szép lett, mint csöpögös. A tanár pedig csak önálló gondolkodásra buzdítja a diákokat, ez önmagában csak ebben a valószínûtlenül szemellenzõs suliban jelent problémát. Kevés olyan hatásvadász film van, ami jó is. Ez az. Robin Williams pedig nagy tanár.
Redfield 2007 febr. 06. - 16:27:13
(13/416)
Talán ez az egyetlen film a világon, ami nagyon, nagyon érdekel, de soha nem fogom megnézni. Jelképes erõvel bír, egészen kb.: 9 éves korom óta. Kár, hogy anyám pont ezt a filmet választotta arra, hogy megtanítson valamire, de mindegy. így lett.
Facing.the.Plastic 2007 febr. 06. - 16:16:44
(12/416)
Amikor elõször láttam, tetszett, aztán pár hónapja elõvettem, mert már nem tudtam, miért tetszett a film...csak halványan derengett vmi...
megnéztem...és nem nyûgözött le...sõt, csalódtam..hiszen annyira jó ötleten alapszik, és annyi mindent ki lehetett volna hozni a filmbõl, erre a végeredmény egy sekélyes "közönségfilmszerûség" lett...
persze, van benne üzenet, de ha érettebb vagy, akkor érted meg, mert igenis elsõre a lázítás (lázadás) jön le.
Aztán meg ott van a Robert Sean Leonard által megformált Neil is...simán megúszhatta volna a dolgot, de nem, inkább csináltak a karakterébõl vmi bugyuta fiúkát, akinek tragédiája inkább nonszensz, mintsem logikus...

a film üzenete, az önálló gondolkodás, hogy ne egyél meg mindent anélkül, hogy elõtte jól meg nem rágod, és hogy fedezd fel önmagad és a világban rejlõ szépséget az irodalom által (megjegyzem ez most is fontos, emberek olvassatok! :D) tök jó...de a film, nem a remekek remeke...
dorcas 2007 jan. 28. - 14:00:12
(11/416)
szerintem ez hülyeség amit mondassz! Nem az a film lényege hogy hány árnyalatot mutat be a film!És az sem igaz hogy a film hatására a gyerekek szemtelenek lesz egy tanárral. Ha így lenne akkor egyes országokban ez a film miért szerepel a tanagyagban???
bob 2007 jan. 18. - 21:58:44
(10/416)
Nekem kisse egysiku a film, lehetett volna tobbet jatszani benne az arnyalatokkal. Itt mindenki vagy teljesen fapados konzervativ, vagy lazado kamasz. Egyebkent nem rossz film, Robin Williams pedig tenyleg nagyon jo szinesz. Az oscart sem "holmi" mellekszerepert kapta, bar a kioszton valoban mint legjobb mellekszereplo nyomtak a kezebe. A Good Will Hunting pszichologusakent jatszotta le a vaszonrol Matt Damont (aki szinten nem rossz szinesz, de RW mellett eltorpult)
villikukka 2006 dec. 29. - 18:51:10
(9/416)
Kétségtelen, hogy a filmet bevonja az amerikai cukormáz, de maga az üzenet igenis sokatmondó, és szerintem nagyon fontos. És talán pont a cukormáznak és az eladhatóságnak hála, könnyen érthetõ és átérezhetõ.

Sok-sok ilyen irodalomtanár kéne.
királylány 2006 dec. 29. - 15:06:02
(8/416)
Csak annyi: jókor néztem meg a filmet, ráébresztett arra, hogy hiába várok, ha én nem lépem meg az elsõt. Ezért örök hála.
jueee 2006 dec. 05. - 21:44:32
(7/416)
Nagyon jó film!Nagyon jól megjeleníti az érzelmeket,és rávilágít hogy dolgunk van az életben.és még a szabad amerika rádiót is elindítják =D
1/10
judephil 2006 okt. 16. - 21:59:23 1/10
(6/416)
Én fiatalon láttam és akkoriban hatalmas hatást gyakorolt rám..Robert Sean Leonard nak valahogy annyira jól állt a szerep, sztem õ jobb sorsa hivatott, bár ugy olvastam hogy színházakban nagyon sikeres...(csak hát sajnos kicsit messze van)..megnéztem volna még tõle egy pár komoly filmet. A film is szép és hangulatos.
kobold 2006 okt. 15. - 00:03:00 Előzmény mollo888
(5/416)
egyik kedvenc filmem, R. Williams miatt is, de az egész hangulata olyan magávalragadó. Amugy én nem a Jó reggelt, Vietnammal, hanem a Patch Adams-szel tenném párhuzamba, a megjön-"felforgat"-megváltoztat-a végén meg kiálnak érte-a legfontosabb meghal vonulat szépen végigmegy rajta. Amugy ami még különösen fura volt, mikor kb egy éve a Doktor House elsõ részében megjelent "Neil Perry" aki ugye orvosnak tanult -onkológusként :)
mollo888 2006 aug. 17. - 20:58:12
(4/416)
nekem NAGYON tetszett ez a film, nem is értem, hogy másoknak miért nem...:) õszintén szólva, magam se értem, hogy miért, de a Jó reggelt, Vietnám! nekem se nyerte el a tetszésemet, de ez abszolúte, R. Williams valóban több Oscart érdemelne, Peter Weir-rõl nem is beszélve...
csingacsucsu 2006 júl. 16. - 13:52:02 Előzmény Newcastle United
(3/416)
szerintem ez is jó film volt.
a suliban kellet megnéznünk egy órán, és ugy gondoltam akkor már nem is lehet jó ,és mégis tetszett
7/10
Newcastle United 2006 jún. 12. - 10:55:27 7/10
(2/416)
Én nem vagyok túlságosan oda az ilyen túlidealizált témájú filmekért, a Jó reggelt Vietnam egyenesen baromság volt. Ez is hasonszõrû, csak itt nem a hadseregben lázít, hanem egy elitiskolában.
mameha 2006 jún. 11. - 20:29:07
(1/416)
Imádom Robin Williams-et! Hihetetlen színész. Ez a film nem egy kimondott vígjáték, hanem egy kicsit merengõsebb, elgondolkodtatóbb, és ez nagyon jó. :) Majdnem annyira szeretem ezt a filmet, mint a 'Jó reggelt, Vietnámot'. az is fantasztikus, csak más mûfaj. ez az ember zseni!!! :) El sem hiszem h még csak 1 Oscar-t kapott, és azt is egy mellékszerepért... na nem baj :)