pozsizsuzsi 2008 okt. 27. - 20:08:13
(144/424)
Jajj de jó, mások is vannak rajtam kívül, akik nem nagyon csípik ezt a filmet. Egész megnyugodtam...
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 27. - 20:05:05
(143/424)
Ööööö... Igennnn. :)
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 27. - 20:04:27
(142/424)
Brody, mintha neked annyira nem tetszene a film. Miket nem olvasok.
De azért az az utolsó mondat, hogy Durkheim, meg hogy kitûnõ munka... Emlékszel az Annie Hallra, amikor Woody Allen meg D. Keaton állnak sorban mozijegyért? :)
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 27. - 20:02:15
(141/424)
A kérdés teljességgel irreleváns.
Példának okáért nekem pl. annyira nem jön be Angelina Jolie, és Brad Pitt sem (akkora) f.szfej.
Másnak meg errõl más a véleménye. ;)
fürmender 2008 okt. 27. - 15:28:07
(140/424)
Kedves Barátaim ! Vajon ki tudja megmondani, hogy ***spoiler***mi szolgálhat "okként" egy öngyilkosságra. Én óvakodnék attól, hogy kijelentsem, hogy Neil öngyilkossága motiválatlan lett volna. A "banális befejezés" minõsítésed szerintem arról tanúskodik, hogy még mindig nem értetted meg igazán a filmet. ***spoiler vége***Javaslom felütni az értelmezõ kéziszótárt a "katarzis" címszónál, talán közelebb kerülsz majd a "megfejtéshez". Ajánlható még tanulmányozásra Emil DURKHEIM "Az öngyilkosság" c. kitûnõ munkája is.
hecsedli 2008 okt. 25. - 13:19:31
(139/424)
SPOILER

A filmben bekövetkezõ tragédia valóban váratlan a nézõ számára, ennél sokkolóbb aligha lehetne. A példázat viszont jobban érthetõ így. Bizonyos szempontból a hõs öngyilkossága avagy villámcsapás általi halála mellékes. Az ûr amit maga után hagy, nagyon szépen van feldolgozva. Ez a film igazi üzenete. Az utolsó és nagyon felemelõ jelenetnek enélkül sokkal kisebb jelentõsége lenne.
Én is szeretem az olyen szentimentalista filmeket, amelyek egyúttal a tudatunkra is erõsen hatnak!
A tanárnak kell legjobban átélnie és megszenvednie h a legjobb szándék ellenére is követhetünk el végzetes hibákat. A legbensõbb bûntudatot nem lehet csak úgy elhessegetni...
8/10
Obránszky Ármin 2008 okt. 25. - 12:21:48 8/10
(138/424)
SPOILER

Szerintem, nem az a lényeg egy öngyilkosságnál, h az embernek csak az az egy lehetõsége van-e (az esetek 99,9%-ában persze, h nem, mégis megtörténnek), hanem az, h õ lát-e másik utat. Nyilván bizonyos lelki alkat szükséges ahhoz, h valaki ilyen fiatalon vagy akár idõsebb korában egyszerûen eldobja magától az életet (szerintem, ennél nagyobb baromságot senki nem követhet el).
A HKTban is nyilvánvalóan túlzás Robert Sean Leonard öngyilkossága. Arról lehet vitatkozni, h egy rendezõ/író megengedheti-e magának, h a valóságon -normális esetben bekövetkezõ esemény- csorbát ejtsen azért, h aláhúzza mondanivalóját anélkül, h ezzel érvénytelenítené azt. Én nem vagyok ellene az ilyen példázatszerû alkotásoknak.
Nyilvánvalóan nem az árnyaltság a Weir filmjének a legnagyobb értéke. Az is tény, h vádolható a film egyfajta szentimentalizmussal, ami szintén nem mindenkinek van ínyére, de én nem tudok erre a filmre haragudni.
hutizs 2008 okt. 25. - 02:03:07
(137/424)
Most láttam elõször. Ajánlották, megnéztem, nem bántam meg. Határozottan jó. Sõt! A manapság látható silány kinálat mellett határozottan üdítõ végre egy jó filmet látni.
Mikor nézik a régi diákok képeit... Õk is akartak valamit, nekik is voltak vágyaik, terveik. Õk is szerettek volna valami maradandót alkotni. Hol rontották el? Hiszen õk már nincsenek. Elmúltak. Elszállt az életük. Nem hagytak maguk után semmit, ami maradandó. Nem hozták ki az életükbõl azt a maximumot, amit kihozhattak volna.
Ezt üzeni a film. Ne hagyd, hogy elszaladjon az életed anélkül, hogy megvalósítanád az álmaidat, vagy legalább egy részét. Ne az életed végén döbbenj rá arra, hogy nem éltél igazán.
Robin Williams kitûnõ színész (nem csak ebben a filmben jó), de igazán a fiúk viszik a filmet. Mindegyik egy-egy külön egyéniség.
Az öngyilkosság egy kicsit talán hatásvadásznak tûnik, de milyen választási lehetõsége volt a srácnak? Ha nem azt teszi, amit az apja mond, mi lehet belõle? Nem tanulhat tovább, nem lehet színész, az biztos. Nem tudom, a film mennyire követi a regény cselekményét, én a filmen inkább más öngyilkossági módot választottam volna. Volt pár pillanat, mikor biztos voltam benne, hogy vagy kiugrik az ablakon, vagy felköti magát.
Moldávia bánata 2008 okt. 24. - 21:04:38
(136/424)
Ne menjük el amelett a tényleg fontos faktum mellett, hogy bizony azért vannak ebben a mûben klasszikusnak is beillõ dialógusok.

- Áh, nem fér a fejembe, hogy egy ilyen jó nõ, mint Chris, hogy a fenébe járhat egy ilyen f.szfejjel??
- Hát nem tudtad, hogy az összes jó nõ mind f.szfejjel jár?

:)

Na most! Ha jó nõd van, akkor egy f.szfej vagy! Ha nem vagy f.szfej, akkor viszont tudi, hogy nincs jó nõd!
Circulus vitiosus. :)
8/10
csilisbab16 2008 okt. 24. - 20:52:16 8/10
(135/424)
nah én most néztem meg, elõször azt hittem h valami gagyi szar lesz. de tetszett, bár voltak benne unalmas részek. nah de a vége az megható volt. szerintem az alakítások jók voltak, de a sztorija tényleg gagyi volt egy kicsit:) 10/8
Beelax 2008 okt. 23. - 21:51:01
(134/424)
Végül mégis az apa gyõzött. Az öngyilkosság csak kamu volt. Nevetváltott és Dr. House mellé ment melózni. :)
10/10
zzoe 2008 okt. 23. - 20:06:22 10/10
(133/424)
Örülök, h tegnap ismét megnézhettem, mindig nagy hatással van rám...számomra ebben a filmben a leghitelesebb Robin Williams. Nagyszerû film.
9/10
gtothistvan 2008 okt. 23. - 17:54:16 9/10
(132/424)
Gyerekek! Semmi negatív? Hát nem akarok ünneprontó lenni, de... megdöbbentõen jó a film. Ép elméjû és jó érzésû ember másképp nem is vélekedhet róla.
10/10
Doki45 2008 okt. 23. - 16:46:07 10/10
(131/424)
Nagyon jó volt újra látni a filmet, döbbenetesen jó alkotás!!!rendkívüli színészi játékkal!
kardamom 2008 okt. 23. - 14:24:36
(130/424)
A film egésze kicsit kimódolt,de a zárójelenet,a padra állással,az valami felemelõ!
10/10
Akárkibárki 2008 okt. 23. - 11:05:30 10/10
(129/424)
Jajj nekem... Ez egyszerûen iszonyat... Mármint iszonyat jó!!!! És nem abban a nyálas stílusban adja elõ a mondanivalóját,mint amilyet az ilyen témjú fimektõl megszoktunk. Mégis annyira bõgtem,majdnem kisírtam a szemem. Szörnyû,szörnyû jó! Egyszer mindenkinek látnia kell. Kevés olyan filmet láttam ami ennyire megfogott.
Moldávia bánata 2008 okt. 22. - 23:22:15
(128/424)
Érdemes volt ismét megnézni. Eddig vagy kétszer, ha láttam, de harmadszorra sem unatkoztam. Negatívum - talán -, hogy kissé vontatott a sztori a film második felében, s kissé elveszti a varázsát, de egyáltalán nem vészes mértékben. Robin Williamsre nem akarok semmit mondani, mert elfogult vagyok vele szemben, tehát ha jót mondanék róla, akkor szinte semmit nem mondanék, ha rosszat, akkor meg lehet, hogy nem lenne hiteles. :) Szóval az egyik kiemelt kedvencem, az meg külön öröm, hogy olyan, rajta kívül álló rekvizítumok, mint pl. a magyar hang, szintén kiváló, legyen az akár - mint ebben a filmben is - Tordy Géza, Mikó István (Mrs. Tûzvolte) vagy éppen Bajor Imre (Jóóóóóóóóóóóóóóóóóóó reggggggelt, Vietnáááám!).
A legjobb karakter persze Knox Overstreet, mert az õ "értelemkeresése" a legéletszerûbb: a nõ, a szerelem. :)
De egyébként van ebben minden, mi szem-szájnak ingere: dráma, humor, élvezet, mûvészet, fájdalmasan korlátozó konvenciók, ugyanakkor az ésszerû szabályok is megtalálhatóak, ergo nem kell minden ellen feltétlenül lázadni.
S már klasszikus, ami az egyik legfõbb mondanivaló, természetesen Kox Overstreet szájából:
- Carpe Diem! Ha beledöglök is! :)
10/10
Gabriella54 2008 okt. 22. - 22:47:27 10/10 Előzmény obertzsu
(127/424)
Köszönöm, hogy kimondtad és nem vagyok vele egyedül: többedszerre láttam de a "kötelezõ bõgés" a végén most is megvolt!
És hogy a mostanában a dr. House-ban látható Robert Sean Leonard már itt is milyen kiváló volt...
9/10
dieselgirl 2008 okt. 22. - 22:44:30 9/10
(126/424)
en most lattam eloszor, tudtam hogy tetszeni fog, és nagyon nagyon tetszett is. persze nem adnék 10est rá, de egy 9est simán.
10/10
Gabriella54 2008 okt. 22. - 22:43:26 10/10 Előzmény hecsedli
(125/424)
Nincs mit hozzáfûznöm azon kívül, hogy még mindig, közel 20 évvel azután, hogy elõször láttam, ugyanolyan hatásosnak, megragadónak éreztem, mint elsõre - és a záró jelenet hatalmas csúcspontja a történetnek.
Tökéletesen ábrázolja az emberi gyengeségeket, azt, hogy hajlamosak vagyunk másban keresni a hibát ahelyett, hogy a saját felelõsségünket keresnénk - ha nem sajnálnám a tévét, bizony hozzávágtam volna a kisbaltát, hogy hogy lehet valakinek ilyen korlátolt apja!
Köszönet az élményért...