10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 28. - 23:17:32 10/10
(64/424)
Ja! És mi fizetjük...
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 28. - 23:17:10 10/10
(63/424)
Mit mondjak? Szép kis felzárkóztatás az ilyen.:////
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 28. - 23:15:50 10/10
(62/424)
Én is.:) Tanári diplomám van, de most megint tanulok. Értem, ismerem mindkét oldalt.
encsimencsi 2008 márc. 28. - 20:56:03
(61/424)
Úh, hát ez hihetetlen, h van még rajtam kívül olyan ember, aki azért tanul h tudjon és nem azért h a jó eredményével villoghasson. Most megnyugodtam :DD
Bár abszolút észrevehetõ - és nem csak nálunk hanem más jóléti országokban is - h a diákok jobban tudják a jogaikat mint a kötelességüket. Persze fontosak a jogaik, csak közben elfelejtik h mi miatt is diákok...
Charlie-ban nekem pont az tetszett, h olyan dilis volt, amilyen :D Bírom az ilyen lökött, szemtelen srácokat :DD
Te egyebként mit tanulsz/tanultál fõsulin/egyetemen?
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 28. - 20:50:52 10/10
(60/424)
Megint egyetértek Veletek.

Nem akarok pletykálni, mert én magam nem hallottam/láttam, ezért javítsatok ki, ha nem így van, de úgy hallottam, hogy abban az iskolában, ahol az idõs tanára elõtt hadonászott valami bottal a diák - és a többiek röhögtek rajta!:/ -, az igazgatónõ még a diákot védte!!!:/// Hát így nem is csodálom az esetet.
encsimencsi 2008 márc. 28. - 20:13:36
(59/424)
Egyetértek. Nálunk a gimnáziumban tanárbántalmazás elképzelhetetlen. De még az is h ronda szavakat mondjunk direktbe egy tanár jelenlétében. Persze elõfordul.. :D Meg hát nálunk is vannak olyanok akiket a buli stb. jobban izgat valamivel. :D Igazából azt én sem értem, h akit nem érdekel a tanulás, az minek jár iskolába. Talán mert nincs kedvük dolgozni? Vagy a szülõknek megfelelni, még akkor is ha egész nap két szót is alig beszélnek... fogalmam sincs. Azért sajnálom azokat a tanárokat, akik ilyen helyen kénytelenek tanítani.
Sztem Charlie jó gyerek csak egy kicsit lázadó. Én bírtam. :D (remélem ugyanarra a szereplõre gondolunk :D)
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 28. - 19:59:13 10/10
(58/424)
Hogy úgy van!:)
encsimencsi 2008 márc. 28. - 19:36:39
(57/424)
Na, ezt meg Te írtad nagyon szépen. :D Nagyon igazad van benne. Bár azt meg kell hagyni, h a magyar oktatás eléggé a mocsári varangy csinos popója alá merült. A diákok is egyre érdektelenebbé válnak. Ebbe sztem nagyon sok tanár belefáradt már, meg a végeérhetetlen sok adminisztrációba, (aminek a nagy részét sztem nem is nekik kellene elvégezni.) Ezért sem láthatjuk az arcukon az érdeklõdést és a rajongást a tantárgy iránt. Persze ez nem ok arra hogy kitoljanak a diákokkal vagy bármi ilyesmi. Persze én alapvetõen szeretek tanulni, szal engem ez nem nagyon gátol meg :D
De azért én ezt a filmet megnézetném minden tanárral, és kíváncsi lennék a véleményükre is. Az sokat elárulna h ki igazi pedagógus és ki nem :D
Jah, és engem végtelenül megdöbbent, h egyre több erõszakos cselekmény éri a tanárokat a diákok részérõl! (ha már így az oktatásról beszélünk)
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 27. - 20:33:32 10/10
(56/424)
Így van. És sajnos manapság elég rossz felé halad ez a dolog.:(
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 27. - 20:19:49 10/10
(55/424)
Bizony! Nagyon fontos, hogy a tanár szeresse a tantárgyát. Sõt! Rajongjon érte! Nekem most is módom van látni mindkét végletet: az egyik tanárom utálja a munkáját és a diákjait is (keresztbe is tesz nekünk, ahol csak tud, és még élvezi is), a másik viszont úgy pörög, olyan lelkesen magyaráz, hogy nem lehet nem szeretni a tantárgyát.:))) (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az utóbbi egy roma ember. Példa arra, hogy nem lehet egy kalap alá venni õket.)
encsimencsi 2008 márc. 27. - 19:42:15
(54/424)
Ami ebben a filmben van, na az hiányzik az oktatásból. Nem hiszem h csak nálunk, hanem úgy általában. Nem látod a tanár arcán azt h szereti azt, amit tanít. Mert az még hagyján h mondjuk nem jól magyaráz. Az van a képéra írva h utálja az egészet.
Nem a kedvenc tárgyam az irodalom - bár ez sztem a tanárom hibája, mert általánosban még szerettem - de ettõl a filmtõl kedvem támadt verset olvasni. Annyi minden van benne, annyiféle ember, annyiféle érzés.
Összességében az egyik kedvencem. És még nagyon sokszor meg fogom nézni. Robin William zseniális és utánozhatatlan, és sztem Robert Sean Leonard is nagy volt, azzal a koszorúval a fején.. :D
10/10
kazuar 2008 márc. 27. - 19:07:27 10/10
(53/424)
Megnéztem pénteken A FILMet és újra és újra...nem lehet leírni azokat az érzéseket,amiket ez a film nyújtott nekem.A szereplõk, a karakterek annyira másak voltak.. és mégis egy csapat.Azt hiszem ez a "kedvenc" filmem.Annyi érzelem van benne,például az egyik, számomra legkedvesebb jelenet az,amikor Knox feláll a padra,és Todd ránéz.Abban a nézésben minden benne van.a barátság, a másik tisztelete és számtalan érzés.Nekem is Todd-Ethan Hawke) volt az,aki a legtöbbet nyújtott.(már elõttem elmondták,hogy miért:)) De a többiek is..Charlie-nak a merészsége,(a jellegzetes mimikája), Neal-nek az a kettõs érzése,ami gondolom már sokunkkal elõfordult,hogy a saját akarata mellet álljon ki,vagy engedelmeskedjen a szüleinek..és Knox,a szerelmes.:)Nem lehet megunni ezt a filmet,köszönet érte.:)
perry 2008 márc. 22. - 16:00:29
(52/424)
R.W. úrral úgy vagyok , hogy nézem a Garp szerint a világot és azt mondom ez a pasi színész és tud valamit. Aztán nézem a Ni csak ki nyaral-t és azt mondom ez egy kókler. Aztán nézem a Jó reggelt Vietnam-t és azt mondom ennek 1000 arca van. Aztán nézem az Ébredéseket és azt mondom még ezt is tudja. Aztán nézem A halászkirály legendája-t és le vagyok nyûgözve. Aztán nézem a Jumanji-t és
azt mondom fáradt alakítás. Aztán nézem a Good Will Hanting-t és kász vagyok. Szóval azt mondom , tényleg éljen Tordy Géza. :)
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 22. - 15:38:51 10/10
(51/424)
"Visszamegyek tanítani!"

Ha csak emiatt a film miatt tennéd, ne tedd! Baromi nagyon fox csalódni.:) :( (De ez csak az én magánvéleményem. A filmet én is nagyon szeretem.:) )
10/10
bree-gee 2008 márc. 22. - 11:03:03 10/10
(50/424)
"padrafelállós jelenet a végén baromi hatásvadász volt" -> de bejött:)) Mindenki emlékszik rá, még sok év után is, ha meghallja a film címét..
8/10
efes 2008 márc. 22. - 11:00:11 8/10 Előzmény bob
(49/424)
Off Nyilván magadból indulsz ki.

On Egyre biztosabb meggyõzõdésem, hogy Robin Williamsból Tordy Géza csinált színészt...:P Az a padrafelállós jelenet a végén baromi hatásvadász volt, de leszarom. Visszamegyek tanítani!
:))
perry 2008 márc. 22. - 07:56:08
(48/424)
Drága Bob!

Lehetne kopi is, de fáradj be a többi hsz. féleségembe, akkor talán el tudod dönteni? :)
Ja igen, és én is szeretlek. D
10/10
rajongólány 2008 márc. 21. - 23:24:29 10/10
(47/424)
Szerintem lehet arról vitatkozni, hogy a forgatókönyv vagy az üzenet mennyire jó vagy mennyire nem, de a rendezés, az alakítások, az operatõr, a zene, no és a vers idézetek - annyira kiemelkedõek, hogy mindenképp meg kell nézni!
bob 2008 márc. 21. - 22:26:08 Előzmény perry
(46/424)
Ez most egy középiskolai dolgozat-részlet, vagy máshonnan kopipészt? :)
perry 2008 márc. 10. - 16:57:48
(45/424)
Lehetett volna ez egy kommersz amerikai ifjúsági film, de mint A Pál utcai fiúk sem szimplán az, a
Holt költõk társasága sem.
Alapból találkozunk egy közösséggel, jelesül iskolás fiatalok csoportjával. A lázadással és azzal az ifjú hévvel mely csak a fiatalok összetartozásában van jelen. Árulással és hõsiességgel, választásokkal és megfutamodásokkal.
Ezen felül a felnõttek és a fiatalok világának tragikus összeütközésével. Tanúi lehetünk amint a konvenciók, vagy tradíciók miképpen torzítják vagy hajtják uralmuk alá ezeket a gyermek embereket.
A harmadik rétegben pedig a tanár és a diák viszonyát, az újító szemlélet és a dogmák harcát kaphatjuk meg.
A mozi nagyszerûsége abban van , hogy csak mesél és a döntést ránk nézõkre bízza. még csak nem is sugalmaz, hogy milyen emberi alapállást válasszunk, csak tényeket közöl és önmagunkba nézésre sarkal.
Teszi ezt nagyszerû színészekkel és izgalmas rendezéssel.