molnibalage 2008 jan. 03. - 19:11:51
(24/424)
Az én véleményem az, hogy azért ez nem olyan nagy film, mint amilyennek tartják. Egyszer-kétszer meg lehet nézni, de nem ettõl szállok el. Vannak ennél jobb filmek.
10/10
etoile 2007 dec. 29. - 15:24:20 10/10 Előzmény filmrajongo87
(23/424)
csak a tisztánlátás végett jegyezném meg azoknak,akik nem látták a filmet,hogy ez egy REMEKMÛ!! "Sokkal inkább azt mutatja,hogy milyen nehéz valamennyiünk számára mások társaságában a magunk hangjára hallgatni, saját elképzeléseinket érvényesíteni."-ez az eredeti mûbõl való idézet talán megvilágítja,hogy hogyan kerültek így egy helyre a - téma eleji pozitív hozzászólások közt hallgató - a-filmrõl-rossz-emlékeket-örzõk kritikái és talán választ ad arra is,hogy miért került visszakozás még a HKT-rõl kellemesen vélekedõk írásába is.Szóval mindenkinek cs ajánlani tudom.
Azoknak meg akik didaktikusnak találták azt üzenném,hogy cs nézzenek körül ebben a témában-v néhányuk cs a saját véleményében- és máris rájöhetnek hogy ilyen szájbarágás után sem érttették meg a filmet...Kedves filmrajongóvalahány,merj kiállni magadért és ajánlom N.H.Kleinbaum könyvét,ha nem cs filmen szeretnéd élvezni...
filmrajongo87 2007 okt. 22. - 16:51:56
(22/424)
Sziasztok..

Egyszerûen nem értem...Több hozzászóló is azt veszi le a filmbõl h Robin Williams lázítana ... Egyátalán nem errõl van szó,csak megakarja értetni a gyerekekkel az önálló gondolkodás,véleménynyilvánítás nagyszerûségét. Mikor gimnazista voltam mi is úgy ahogy volt félredobtuk az irodalomkönyvet és csak a szöveggyûjteménnyel foglalkoztunk, szabad asszociációkon keresztül meg persze irodalmi definíciókkal spékelve írtunk kisértekezéseket és lám meghozta a gyümölcsét.. Azért bevallom énis meglepõdtem, és kicsit bugyutaságnak tartom hogy valaki egy ilyen csalódás miatt öngyilkos legyen.. Bár ha ezt a filmet esetleg nem filmvásznon látom hanem olvasom már lehet nem tûnne annak.. Mind1 szerintem ellehet nézni ennek a filmnek és ígyis nagyszerû, zseniális magával ragadó.. és megérdemli az imdb-n kapott 10-bõl 8 pontot..
Frutti 2007 szept. 11. - 20:11:15
(21/424)
Érdekes módon ez a film tananyag,mi órán néztük meg.Nekem nagyon tetszett,mert benne van még a fiatalokra jellemzõ idillikus világkép.Nem hinném,hogy filmtörténetet írtak vele,de talán nem is ez volt a lényege:-)
zszoltan 2007 szept. 11. - 17:57:34
(20/424)
Én is megnéztem régebben a filmet. És nem igazán tetszett. Jó, jó, de valahogy a semmibe mutat. Talán az említett végletes ellentétek miatt. Széthúzták a film. Valahogy semmi értelmes nem jött ki belõle a végén számomra. Pedig egészen jól indult.
k11zoltan 2007 júl. 23. - 21:47:26
(19/424)
MEKKORA FILM!!!
Erämaa 2007 jún. 02. - 17:47:46
(18/424)
És amit kihagytam: a kérdésekre a választ a mûvészeten át vezeti. Nagyon szeretem ezt a filmet.
Erämaa 2007 jún. 02. - 17:45:28
(17/424)
A film témája nagyon jó. És hát ahogy alakítottak... Az élet alapvetõ kédéseire keresi a választ. Úgy ahogy van jó az egész. És ki kell emelni Robin Williams alakításást.
Valamint, hogy felirattal néztem és, ha tehetem minden filmet felirattal nézek. Sokkal hitelesebb, élvezhetõbb.
gladiátor1 2007 máj. 05. - 14:26:48
(16/424)
Sokkal nagyobb film és téma mint amennyire itt méltatni tudnánk. Nagy szavak nélkül, kihagyhatatlan. Nem egy lapon említendõ sem a Tanár úrnak szeretettel.. sem a Veszélyes kölykökkel. R. Williams-et én is szeretem, sajnos kevés ilyen nagy alakításban láthattam mint ez.
eszthee 2007 márc. 19. - 18:59:26
(15/424)
Ki akartam szívni az élet velejét,hogy ne a halálom óráján döbbenjek rá,hogy nem éltem...

Azt hiszem,ha ennyit megért valaki a filmbõl,akkor mindent megérthet
OvaMind 2007 febr. 27. - 22:43:01
(14/424)
Ma láttam a filmet, nagyon tetszett, mivel az élet néhány alapvetõ kérdését feszegeti. Tény, hogy a vége erõsen hollywoodi, de valahogy jól állt ennek a filmnek, hiszen mégiscsak romantikus. Így a végkifejlet inkább szép lett, mint csöpögös. A tanár pedig csak önálló gondolkodásra buzdítja a diákokat, ez önmagában csak ebben a valószínûtlenül szemellenzõs suliban jelent problémát. Kevés olyan hatásvadász film van, ami jó is. Ez az. Robin Williams pedig nagy tanár.
Redfield 2007 febr. 06. - 16:27:13
(13/424)
Talán ez az egyetlen film a világon, ami nagyon, nagyon érdekel, de soha nem fogom megnézni. Jelképes erõvel bír, egészen kb.: 9 éves korom óta. Kár, hogy anyám pont ezt a filmet választotta arra, hogy megtanítson valamire, de mindegy. így lett.
Facing.the.Plastic 2007 febr. 06. - 16:16:44
(12/424)
Amikor elõször láttam, tetszett, aztán pár hónapja elõvettem, mert már nem tudtam, miért tetszett a film...csak halványan derengett vmi...
megnéztem...és nem nyûgözött le...sõt, csalódtam..hiszen annyira jó ötleten alapszik, és annyi mindent ki lehetett volna hozni a filmbõl, erre a végeredmény egy sekélyes "közönségfilmszerûség" lett...
persze, van benne üzenet, de ha érettebb vagy, akkor érted meg, mert igenis elsõre a lázítás (lázadás) jön le.
Aztán meg ott van a Robert Sean Leonard által megformált Neil is...simán megúszhatta volna a dolgot, de nem, inkább csináltak a karakterébõl vmi bugyuta fiúkát, akinek tragédiája inkább nonszensz, mintsem logikus...

a film üzenete, az önálló gondolkodás, hogy ne egyél meg mindent anélkül, hogy elõtte jól meg nem rágod, és hogy fedezd fel önmagad és a világban rejlõ szépséget az irodalom által (megjegyzem ez most is fontos, emberek olvassatok! :D) tök jó...de a film, nem a remekek remeke...
dorcas 2007 jan. 28. - 14:00:12
(11/424)
szerintem ez hülyeség amit mondassz! Nem az a film lényege hogy hány árnyalatot mutat be a film!És az sem igaz hogy a film hatására a gyerekek szemtelenek lesz egy tanárral. Ha így lenne akkor egyes országokban ez a film miért szerepel a tanagyagban???
bob 2007 jan. 18. - 21:58:44
(10/424)
Nekem kisse egysiku a film, lehetett volna tobbet jatszani benne az arnyalatokkal. Itt mindenki vagy teljesen fapados konzervativ, vagy lazado kamasz. Egyebkent nem rossz film, Robin Williams pedig tenyleg nagyon jo szinesz. Az oscart sem "holmi" mellekszerepert kapta, bar a kioszton valoban mint legjobb mellekszereplo nyomtak a kezebe. A Good Will Hunting pszichologusakent jatszotta le a vaszonrol Matt Damont (aki szinten nem rossz szinesz, de RW mellett eltorpult)
villikukka 2006 dec. 29. - 18:51:10
(9/424)
Kétségtelen, hogy a filmet bevonja az amerikai cukormáz, de maga az üzenet igenis sokatmondó, és szerintem nagyon fontos. És talán pont a cukormáznak és az eladhatóságnak hála, könnyen érthetõ és átérezhetõ.

Sok-sok ilyen irodalomtanár kéne.
királylány 2006 dec. 29. - 15:06:02
(8/424)
Csak annyi: jókor néztem meg a filmet, ráébresztett arra, hogy hiába várok, ha én nem lépem meg az elsõt. Ezért örök hála.
jueee 2006 dec. 05. - 21:44:32
(7/424)
Nagyon jó film!Nagyon jól megjeleníti az érzelmeket,és rávilágít hogy dolgunk van az életben.és még a szabad amerika rádiót is elindítják =D
1/10
judephil 2006 okt. 16. - 21:59:23 1/10
(6/424)
Én fiatalon láttam és akkoriban hatalmas hatást gyakorolt rám..Robert Sean Leonard nak valahogy annyira jól állt a szerep, sztem õ jobb sorsa hivatott, bár ugy olvastam hogy színházakban nagyon sikeres...(csak hát sajnos kicsit messze van)..megnéztem volna még tõle egy pár komoly filmet. A film is szép és hangulatos.
kobold 2006 okt. 15. - 00:03:00 Előzmény mollo888
(5/424)
egyik kedvenc filmem, R. Williams miatt is, de az egész hangulata olyan magávalragadó. Amugy én nem a Jó reggelt, Vietnammal, hanem a Patch Adams-szel tenném párhuzamba, a megjön-"felforgat"-megváltoztat-a végén meg kiálnak érte-a legfontosabb meghal vonulat szépen végigmegy rajta. Amugy ami még különösen fura volt, mikor kb egy éve a Doktor House elsõ részében megjelent "Neil Perry" aki ugye orvosnak tanult -onkológusként :)