pozsizsuzsi 2008 okt. 30. - 09:33:48
(164/424)
Nem merõ, csak javarészt.
offtopic
hecsedli 2008 okt. 29. - 23:05:53
(163/424)
rendben, akkor olvassunk vissza mindketten.
bár eddig szorgalmasan olvasgattam itt a hsz-okat, meglehet h valami elkerülte a figyelmemet.:)
offtopic
hecsedli 2008 okt. 29. - 22:43:25 Előzmény hecsedli
(162/424)
csodába, miért nincs törlési lehetõség, amikor kétszer megy el ugyanaz? bocsi...
offtopic
hecsedli 2008 okt. 29. - 22:41:08
(161/424)
áruld már el végre, miért veszed személyed elleni sértésnek, hogy olyan sokan szeretik ezt a filmet? a legtöbben értelmesen, sõt meglehetõsen árnyaltan adták elõ miért hatott rájuk pozitívan film.
ettõl még lehet hibákat keresni és találni az alkotásban, csak tök fölösleges hisztériát látni ott, ahol nincsen...
offtopic
hecsedli 2008 okt. 29. - 22:39:16
(160/424)
áruld már el végre, miért veszed személyed elleni sértésnek, hogy olyan sokan szeretik ezt a filmet? a legtöbben értelmesen, sõt meglehetõsen árnyaltan adták elõ miért hatott rájuk pozitívan film.
ettõl még lehet hibákat keresni és találni az alkotásban, csak tök fölösleges hisztériát látni ott, ahol nincsen...
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 29. - 22:23:00
(159/424)
Brody, te nem tudod, mi a szerelem?? Ejnye! :)
fotellako 2008 okt. 29. - 20:34:24
(158/424)
Annyira berögzült az álláspontod, hogy "mondhat" bárki bármit, akkor is elsiklasz amelett, hogy ma más élet van, nem 1959 (wiki szerint) vagy '89 vagy amikor a regény született. Manapság minenhol gyilkosságba, öngyilkosságba és hasonló emberi idiotizmusba "botlik" az ember. Ezért érzed erõltetettnek, túlzásnak.
Legközelebb próbálj meg elrugaszkodni a mától és próbáld ki milyen, ha kicsit empatikusabban állsz hozzá dolgokhoz. ;)

egyébként nem hülyeség, hogy célszerû elõször a könyvet elolvasni
fürmender 2008 okt. 28. - 13:12:21
(157/424)
Tiszteletben tartom a véleményedet, de az enyém ettõl eltér. De gustibus non est disputandum.
fürmender 2008 okt. 28. - 13:08:13
(156/424)
Én is a T. Moderátorban bíztam. Lám bejött.
hecsedli 2008 okt. 28. - 11:42:48
(155/424)
teljesen egyetértek veled.
és ebben a filmben annyi minden van a tragédián kívül. élet egy iskola falain belül, szülõk nélkül. a diákjai szemét felnyitni akaró tanár kálváriája. véleménykülönbségek tanár-tanár és diák-diák között. a drákói nevelés csõdje. a fiatalok alapvetõen lázadó szelleme. és mindenek elõtt 'Carpe diem'!! errõl szól igazán a film, ezért szeretik a filmet a 'rajongók' akik ugyanolyan árnyaltan képesek véleményt formálni, mint az 'anti-rajongók'.
hutizs 2008 okt. 28. - 08:32:14
(154/424)
Azt, hogy milyen választása maradt, arra értettem, hogy egy kamasz fiú kilátástalannak látja a jövõjét. Van egy nagy vágya, hogy mit kezdjen az életével, de egyszer csak szembe kell néznie azzal a ténnyel, hogy mindezt nem valósíthatja meg, mert hiába próbál bizonyítani, az apja nem érti meg. Abban az idõben, egy kamaszfiú fejével kellene gondolkodnunk, hogy ezt megértsük.
Bár hozzáteszem, manapság még az is elõfordul, hogy tinik lesznek öngyilkosok egy rossz bizonyítvány miatt, mivel nem tudtak megfelelni a szülõk elvárásának. Ez szerintem hasonló eset. Ilyen esetre csak nem mondod, hogy hatásvadászat?
Persze, hogy lenne más lehetõsége, ezt mi tudjuk, de õ ettõl még érezheti az ellenkezõjét. Hogy nem ez lenne a megoldás, ezzel teljesen egyetértek, de simán megtörténhet, sõt megtörténik hasonló eset.
offtopic
nihilke 2008 okt. 27. - 22:51:58
(153/424)
igen, õ:) de egyébként nem érted, ezt õ is megmondta:D
offtopic
nihilke 2008 okt. 27. - 22:32:39
(152/424)
("mondanivaló=mondani=szöveg":QQQ 7végén elolvastam:D)
hecsedli 2008 okt. 27. - 22:06:04
(151/424)
ja, nem is kell azt magyarázgatni miért érez az ember bizsergést. a katarzis a belsõ hangon múlik. ha valaki még egy giccses film láttán is átél vmiféle katarzist, és ez valódi, akkor ez az érzés még az alkotás színvonalától is függetleníthetõ. ne kérdezzük már meg h 'a te belsõ hangod, lelked' valódi?! már hogy a fenébe ne volna az.
akik pedig nincsenek elfoglalva a bazi nagy 'hatásvadászattal', azok simán átérezhetik h min megy keresztül egy tanár, aki a legjobb szándéka ellenére vakvágányra visz egy fiatal életet.
offtopic
hecsedli 2008 okt. 27. - 21:52:17
(150/424)
'Elhiszem, hogy zavar ha szembesítenek a hatásvadászattal'
már bocs, de ki a sz*rt zavar?? az egész filmmûvészet alapvetõen errõl szól. kinek jobban, kinek kevésbé sikerül. az ítészek meg azt mondanak, amit akarnak.
és ha már ilyen szépen kérsz h vegyek vissza, ám legyen. adagold be az 'észérveidet másoknak, lássuk mit szólnak hozzá...
9/10
fuge7 2008 okt. 27. - 21:12:17 9/10 Előzmény pozsizsuzsi
(149/424)
A film értékelése: 9.6/10 (167 szavazat)
;)
9/10
fuge7 2008 okt. 27. - 21:11:22 9/10
(148/424)
én sem bömböltem. meg amikor 14 éves elsõs gimis voltam, és a karácsony elõtti utolsó irodalomórán megnéztük, akkor sem bömböltem, és senki más. de felemelõ volt, amit éreztem a végén, és amikor mentünk ki a terembõl, mindenkinek a szeme csillogott.
ráadásul az irodalomtanárunk, aki behozta a filmet, hasonlított is egy kicsit személyiségében Keatingre :D. (külsõleg nem éppen, ugyanis hölgy volt. :D)

féltem, hogy 20 éves fejjel nem fog tetszeni, mert már "megkomolyodtam", de ugyanúgy éreztem végig a bizsergést, fõleg a végén, és magasról szartam le hogy "hatásvadász"-e, vagy sem.
Moldávia bánata 2008 okt. 27. - 21:07:53
(147/424)
Áh, nem. Csak tudod, amikor valaki a jó öreg klarinétos mögött elkezdi osztani valami filozófiaprof. az észt a sorban, hogy mit is akart mondani a rendezõ a filmmel valójában, akkor W. A. elõhúzza valami paraván mögül a rendezõt, aki jól leoltja azt a tagot. A jelenet mondanivalója - olvasatomban -, hogy hiába überfrankó valaki a nyelvi és az absztrahációs kifejezésekben, a nagyot mondásokban, ha nincs benne semmi tartalom. Ezért mondom, hogy lehet itt Durkheim "hiperzseniális" mûvét ajánlgatni, de azért jobb lenne, ha inkább a lényegét olvashatnánk.
Moldávia bánata 2008 okt. 27. - 21:01:58 Előzmény pozsizsuzsi
(146/424)
Nekem Robin Williams illetve a magyar hangok tetszenek benne. Ez a két tényezõ teljesen magával ragad. hogy valójában mi is történik a filmben, arra én sem nagyon emlékszem. :)
hecsedli 2008 okt. 27. - 20:15:50
(145/424)
annak a hatásvadászatnak azért voltak elõzményei. sõt, a következményei ugyanolyan izgalmasak. neked nem jött be, rendben, de minek irkálsz errõl annyit? csak azért, h megtudjuk téged nem terített le ez a film? már tudjuk, kösz.
amúgy persze lehet cikizni minden filmet. csak észérvek kellenek, valamint kevesebb ismételgetés.