10/10
DrAnthony 2013 ápr. 12. - 19:35:34 10/10
(131/151)
Össze lehet hasonlítani az eredeti Romero filmet ezzel, de szerintem felesleges, mert hasonló, mégis teljesen két különbözõ fimrõl van szó.
Romero alapgondolata ugyanis egészen más. Neki a lényeg az volt a filmjeiben, hogy azt akarta bemutatni, miképp fajul el, állatiasodik le az ember akkor, ha egy szûk környezetbe van valamiért kényszerítve. Romero filmje egy nagyon komoly pszichodráma és lélekelemzés is, és a fõ mondanivaló az összezárt emberek viselkedésének bemutatása. Ehhez "csupán" "körítés" az, hogy a zombik miatt vannak ezek az emberek összezárva, és az is "csupán" "körítés", hogy az emberek viselkedésének bemutatása mellett liternyi a vér, belek, felboncolt testek láthatóak, stb. A maga nemében (és ugyanilyen a holtak napja is Romerotól) ezért különleges az a film.
A remake sokkal jobban "ráment" a filmben lévõ akció lehetõségére, sokkal jobban kiaknázta az ebben rejlõ lehetõségeket, ahol a zombik, a vér, az emberi testrészek már nem csak "körítés"-ként szolgálnak, hanem ez lesz a fõ motívum, a fõ mozgatórugó, és kisebb súllyal esik az emberi kapcsolatok bemutatása - bár nem marad el teljesen az sem.
Furcsa, mert a Romero-fenok fikázzák a remake-eket, hiszen elrugaszkodtak a mester fõ gondolatvilágától, és túlontúl zombi-akció filmeket készítettek. Akik meg ezt a filmet istenítik, azok legtöbbször fanyalognak Romero-n, hiszen az sokkal vontatottabb, "unalmasabb", kimértebb.
Ezért nem lehet összehasonlítani a kettõt. Mindkettõ kiemelkedõ alkotás, az alapgondolat (sõt, a történet fõ vonulata is) ugyanaz, mégis két teljesen különbözõ filmrõl beszélünk.
Én a magam részérõl azt mondom: ez a létezõ LEGJOBB remake, feldolgozás. Izgalmas, végig leköt, feszültséget kelt, kellõen nyomasztó, mégis nem maradt el teljesen az emberi rész sem, az emberek "bemutatása" sem. A maga nemében az egyik legjobb zombis filmek egyike, kihagyhatatlan és örök klasszikus, mely minden zombis filmnek megmutatja, hogyan is kell(ene) jó és izgalmas zombis filmet készíteni.
opposing force 2013 ápr. 12. - 10:35:17
(130/151)
Zombis filmek között kiemelkedõ alkotás. Szerintem ez jobb film, mint a Romero-féle "eredeti" változat. De egyébként felesleges összehasonlítani a kettõt, mert nem ugyanarról szólnak csak az alapkoncepció ugyanaz. Van néhány átfedés meg utalás a 78-as holtak hajnalára, de ennek inkább olyan 'survival' jellege van, míg a régiben azért volt társadalomkritika is. Ahogy a zombik le-föl közlekednek a mozgólépcsõn meg kóvályognak a plázában, bámulják a kirakatokat az egy létezõ jelenség :)
merkel 2013 ápr. 12. - 09:13:18
(129/151)
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam, pedig "csak" egy remake. És ahhoz képest, hogy zombis, nagyon realisztikus film, nem olyan bénák benne a zombik, mint egyes filmekben. Az elsõ 10 percet mindenkinek ajánlom.
Még órákig el tudtam volna nézni, sajnáltam, hogy véget ért másfél óra után. Szerintem nagyon jó az ötlet, hogy zombik elõl elbarikádozzák magukat, és ott élnek az emberek, persze közben mindig történik valami.
10/10
JuttAngel 2013 ápr. 12. - 08:44:03
(128/151)
Szeretem a klasszikus horrorfilmeket, és az újakat is. A régi Holtak hajnalát nem láttam, ahhoz képest nem tudom milyen. Egy biztos: a Zack Snyder féle rendezésben nekem maradandó élmény volt.
Moziban láttam, kicsit késve értünk be, a barátomat kérdeztem, mire hozott el...
"Horror". Ja, oké, rákészültem lelkiekben a borzongásra.
Leültünk, Sarah Polley hazaért a munkából...
...és az elkövetkezõ 15-20 perc számomra iszonyatosan sokkoló hatású volt a filmben. Annyira ráparáztam a filmre, hogy életemben elõször ki akartam menni a moziból, hogy én ezt nem bírom, nem akarom látni. Rendesen bepánikoltam. Pedig rengeteg horrort láttam már (Freddy Kruegeren, Halloween-en, Alien-en, Sikolyon, stb. nõttem fel, szóval idegrendszerileg elvileg nem vagyok gyengusz).
Aztán barátom rábeszélt, hogy maradjak, és nézzem végig, ez csak egy zombis film. Hát a film többi részét már kicsit jobban bírtam. És végül is nem bántam meg, mert a vége is nagyon jól lett megoldva, szerintem.
Viszont amit még nem tapasztaltam horrorfilmet látva: hetekig rémálmaim voltak, és zombikkal álmodtam, de még az utcán lõdörgõ részeg emberre is azt hittem egyszer, hogy mindjárt nekem esik, és elharapja a torkom.
Szóval szerintem bárki bármit mond, Zack Snyder nálam elérte azt, amit egy horror film rendezõjének el kell érnie a filmjével: rám hozta a frászt.
1/10
offtopic
somersby 2012 júl. 18. - 19:37:10 1/10
(127/151)
Én így látom, te úgy, ha ezt nem vagy képes megérteni, nem hogy klinikai eset vagy, de még idióta is.
8/10
Atis88 2012 júl. 18. - 11:05:55 8/10 Előzmény somersby
(126/151)
78-ban talán az volt a csúcs... De mai szemmel az gagyi. Manapság sokkal élethûbben tudják ábrázolni a dolgokat, ha te ezen röhögsz eléggé Klinikai eset vagy...
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 18:10:13 10/10
(125/151)
én az 1978-ason röhögtem..végig se bírtam nézni annyira nevetséges :D akkoriban lehet hogy jó volt..
1/10
somersby 2012 jún. 10. - 17:31:34 1/10 Előzmény _Freddy_
(124/151)
Igen arra, mivel ez annak akar a remake-e lenni. Negatív értelemben van fényévekre, ugyanis meg sem közelíti a hetvenes nyolcvanas évekbeli klasszikus horrorok nyomasztó hangulatát... ezen röhögtem, nem borzongtam.. komédiának elmegy, de horrornak végképp nem.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 16:57:28 10/10
(123/151)
most te a koppintás dolgot az 1978-as verzióra értetted?? mert én azt láttam és hát ez fényévekre van tõle és pozitív értelemben...

A maszk nélküli kékra befestett agyhalottak aztán jobban néznek ki nem? :D
1/10
offtopic
somersby 2012 jún. 10. - 16:07:30 1/10
(122/151)
Mégis mirõl zagyválsz? Ez a véleményem a filmrõl, neked ehhez semmi közöd nincs. Nem tehetek róla, hogy pont az írásom elõtt folytattatok csetelést a topikon.
8/10
Sonic8 2012 jún. 10. - 11:28:26 8/10
(121/151)
Mindenhol belénk kell kötni???
Huuu de szánalmas alak vagy te...
1/10
somersby 2012 jún. 09. - 19:18:57 1/10
(120/151)
Ez mitõl horror meg sci-fi? Attól, hogy tele van idétlen agyhalottakkal meg egy csapat szerencsétlennel? Régóta nem láttam ekkora szart, ez a mûfaj, és az eredeti (amirõl koppintották) megszégyenítõje.
8/10
Sonic8 2012 ápr. 11. - 19:33:10 8/10
(119/151)
OK. :)
10/10
_Freddy_ 2012 ápr. 11. - 15:36:09 10/10 Előzmény Sonic8
(118/151)
Mindenképp látnod kell ha szereted a zombis mûfajt. :D
8/10
Sonic8 2012 ápr. 10. - 19:54:53 8/10 Előzmény _Freddy_
(117/151)
Én teljesen odavagyok Zack Snyder beteges de jó filmjeiért és ez az egyetlen amit nem láttam de a commentek alapján nem lehet rossz szóval nézem! :D
10/10
_Freddy_ 2012 jan. 31. - 11:54:14 10/10
(116/151)
Nekem is az eleje tetszik a legjobban. :D Nem tudom lesz e olyan zombis film ami ennél jobban fog tetszeni. Szerintem nehezen. :D Talán a Brap Pitt-es World War Z nagyszerûre fog sikeredni. :D
merkel 2012 jan. 31. - 09:28:04
(115/151)
Kiváló film, fõleg az elsõ 10 perces rész király.
10/10
DrAnthony 2012 jan. 28. - 19:16:29 10/10
(114/151)
Romero (a klasszikus zombifilmek atyjának) ugyanilyen címû filmjének szuper feldolgozása.
Romero (az akkoriban szokásokkal ellentétben) nagy hangsúlyt fektetett a realisztikus-naturalisztikus képi ábrázolás (értsd: vér minden mennyiségben, belszervek és egyebek) mellett a kis összezárt közösségek emberi jellemábrázolására, hogy miképpen fordulnak ki önmagukból az emberek, válnak egy ilyen közösségben zsarnokká, a jók jobbá, stb.
Ez a film (ha nem is Romero-i magasságokban és mélységekben) ennek a kritériumnak is megfelel, és napjaink filmjeihez méltó látvány- és hangulatvilágot adva teremt egy izgalmas, látványos és az ínyenceknek tökéletes filmet. Minden idõk egyik legjobb zombis filmje.
Egyébként Romero filmjei közül is ez az egyik legjobb (a kritikusok szerint is), nem volt hát véletlen, hogy nem az elsõ részt (Az élõhalottak éjszakája) vagy a harmadikat (Holtak napja) remake-elték meg.
Sajnos Romero késõbbi zombis filmjei (Holtak földje, Holtak naplója, Survival of Dead) közel sem ütik meg a mércét.
Aki egy izgalmas, jó szereplõgárdás horror-zombifilmre (és nem akciófilmre) vágyik, annak jó szórakozás, akár sokadszorra is.
Én meg fogom nézni! :D
7/10
technokrata 2012 jan. 28. - 18:57:52 7/10
(113/151)
Szerintem a zombis horrorok közül ez a jobbak közé tartozik. Ismétlem: HORROR! Aki ezt szimpla akciófilmnek minõsítette, az nem látta a filmet.
1/10
offtopic
zz76zz 2012 jan. 27. - 08:59:21 1/10 Előzmény Rhaegar
(112/151)
:D
a csunya zombifarkasok megakarják enni a embernagymamát és piroska onokáját :)