Téma: Holtodiglan

2/10
TVterror 2011 nov. 18. - 00:48:02 2/10
(47/67)
én még egyszer ezt nem fogom végigszenvedni az tuti. Borzasztóan idegesitõ unalmas vontatott vacak. a horgászat miatt kap két pontot.
1/10
pillangókisasszony 2011 nov. 18. - 00:13:17 1/10
(46/67)
Kiváncsian várom mi sül ki ebbõl.Mondjuk Tara Reidet annyira nem bírom hogy kénytelen vagyok a pasinak "szurkolni"
2/10
TVterror 2011 nov. 17. - 23:59:27 2/10
(45/67)
ez miért kapott 7,5 pontátlagot? eddig egy gyenge 3-ast szavazok meg neki, rmélem feljavul, mert unalmas eléggé eddig
viskia 2011 nov. 17. - 13:35:46
(44/67)
egyetértek a szerelmes nõ olyan mint egy zombi ..
rajongólány 2011 aug. 28. - 00:58:08
(43/67)
Jó téma, gagyi kivitelezés. Nem ér meg 92 percet az életbõl.
1/10
Ford Mustang 2011 aug. 24. - 20:39:00 1/10
(42/67)
Pontosan!
Tibag05 2011 aug. 24. - 14:26:44 Előzmény Rahar
(41/67)
"egy szerelmes nõ bárhova elmegy."

egy szerelmes férfi is!
4/10
arcansas 2011 aug. 23. - 22:24:30 4/10
(40/67)
Ezt a filmet még 990ért vettem a kúton dvd-n.Nem is tudom miért vettem meg.Végülis végignéztem,de sokszor már untam.Egyszer még elmegy.5/10 mondjuk.
3/10
Rahar 2011 júl. 06. - 13:18:24 3/10
(39/67)
"Szerintem egy szerelmes nõ bárhova elmegy. Ez pont jó példa rá, hogy milyen naivak és mi történhet..."
Lehetséges, hogy neked van igazad, jó lenne, ha errõl néhány szerelmes nõ is nyilatkozni itt a fórumon.
4/10
Nagexa 2011 máj. 12. - 14:27:35 4/10
(38/67)
Ez egy középkategóriás és olcsóköltségvetésû film. Szerintem bárki pszichopatává vállna abban az esetben, ha akármennyire is mérges a másikra, de fejbeba... egy sörösüveggel, mindjárt a házasélet elsõ napjaiban. Eleve milyen feleségnek az a gazdag ringyó, hisztízõ nõ (Akibõl persze a filmen kívül is a valós életben is, minden köztéren találni, vagy 10-et a mai rendhagyó világunkban), aki a férjét ha veszekszik vele, lazán fejbevágja egy sörösüveggel, amitõl meg is lehet halni, ha pl halántékon csapta volna vele. Erre melyik pasi nem gurult volna be szerintetek??. Én ronggyá vertem volna a nõmet, ha ezt tette volna velem a pasi helyében, már rögtön a történet elején, csak akkor nem lett volna film belõle. :D Másodszor is, ha akart volna a csaj, már rég meglóghatott volna a pasitól, mert éjszaka pl álmában is beleszúrhatta volna a kést, vagy fejbevághatta volna, úgyis állandóan döglött az a faxkalap. Mondjuk az egy jó huzás volt, hogy nyitottá hagyták a történetet, hiszen a végén a pasi a levegõbe is lõhetett volna azzal a puskával, minthogy magát lelõjje. Egy pszichopata gyilkos, mégha jól megsérül sem fogja magát agyonlõni. Az apja sírjáról meg nem is beszélve. Ott más is fekhetett volna, nemcsak az apja. Akár a pasi a korábbi nõivel is ugyanúgy megtehette volna mindazt, amit ezzel a filmbéli csajjal tett meg. Ezzel arra célzok, hogy lehet más csajnak a sírja volt ott és nem is az apjáé. Ahhoz képest hogy olcsó költségvetésû film még nem rossz, de egyszer ennyi bõven elég volt belõle. Nagyon sok hülye húzás volt benne és sok bakigyanús dolog is. Az egyetlen pozitív dolog volt benne az, hogy nyitottá hagyták a filmet, de bezzeg folytatás az ablakban van persze :)) Ebbõl a filmbõl, sok naív luvnya tanúlhatna a mai világban, hogy nem kellene ellszállni magától semelyiknek, csak azért mert gazdagok a szülei és pumpolják pénzzel, az õ kislányukat. Ez a mai társadalom ebbõl is látható, hogy egy veszett fejsze nyele. Tele hülyébbnél-hülyébb, naív és szemét, magát megjátszós és flegma, ki ha õ nem, emberekkel. Tükörképnek tökéletes. :)
7/10
Alasseo 2011 máj. 12. - 13:16:21 7/10 Előzmény ShelbyGT0303
(37/67)
Azért egy emberélettel el is kell számolni, ráadásul tanúk sincsenek, hogy alátámasszák az állításait. :)
Én azon döbbentem meg, hogy milyen hamar vége lett, úgy értem, még nézem volna, de hamar elrohant az idõ vele. Nem mondom, hogy nagyon jó film, mert nem az, sõt különösen izgalmasnak sem mondanám, olyan egy tucat átlag pszichopatás film. Egyalkalmas, meg lehet nézni, de jobbat találni nem túl nehéz (mondjuk kölcsönzõben, mert a tévében mostanában már problémás). :D
1/10
ShelbyGT0303 2011 máj. 11. - 22:34:30 1/10
(36/67)
Szörnyen rossz film. Eleve erõltetett, irracionális a történet (egy tenyérnyi szigeten vannak, amit senki nem ismer, és ahol senki nem jár?! Ezen kívül mikor a csaj szökni próbál, a csávót nemhogy agyon verné, csak megvárja, míg elalszik...), tele logikai buktatókkal. Fárasztó még nézni is. Ráadásul van vagy 100 film, aminek pontosan ugyanez a témája, és minden ugyanígy játszódik le benne. 1 pont.
4/10
offtopic
idlosza 2011 máj. 11. - 21:44:04 4/10 Előzmény imrenyibalazs
(35/67)
Jujjj!!! Miért?...vagy inkább mégse válaszolj!!
1/10
Ford Mustang 2011 máj. 11. - 20:57:04 1/10 Előzmény imrenyibalazs
(34/67)
...ennyit írni teljesen felesleges hallod...
8/10
offtopic
imrenyibalazs 2010 nov. 22. - 10:46:30 8/10
(33/67)
Még egy/egy-pár jó kívánság embereknek, akiket valami hasonló vagy akár más bármi "kínoz": legyen szerencséjük, legyen anyagi biztonságuk, pénzük és ha menekülnek, legyen támogatottságuk (emberi részrõl).
8/10
offtopic
imrenyibalazs 2010 nov. 22. - 09:26:19 8/10
(32/67)
Mindig jut az eszembe errõl a filmrõl is valami...
Azt néztem, hogy a Most már elég népszerûbb film, de ez, ha torzított valóságként értelmezzük, talán - bár most lehet, hogy mégis tévednék - jobban illusztrálja az emberi, fõleg párkapcsolatok megromlását, elromlását. Persze az emlegetett Most már elég is egy verzió, az egy álom rémálommá válása nagyjából, az ekként van mutatva, míg itt Csibe(Julianne) hosszabb távra már egyszerûbben gondolkodna; kiemelem, én úgy láttam, hogy csak egy emberileg baráti, vele barátságos, emberséges élet- ill. házastárs kell, esetleg nagyon csúnya ne legyen, de ez elég. Bár az õ szüleinek is van egy kevés pénze, de "nem kell" neki se szupurvagyonos, "szuperbefolyásos", vagy mondjuk éppen amolyan Superman-nek látszó (közhellyel Szupermanus) valaki.
Már említettem, angolul nem láttam a filmet, csak szinkronnal, de azért a fordítás is nekem illett a filmhez; Nem tudom, Tara Reid milyen lehet, de a filmen, szerepben azért szerényebbnek tûnt, ha szabad kimondanom, én kedvelem az olyan embereket/nõket, amilyennek õt a film elején láttam. Bocs, ha ezzel megsértek embereket, de a Most már elég-ben Slim(Cingár) kicsit valahogy túlzásba vitt dolgokat, meg amúgy is (az elég ismert) J. Lo. alakította, aki nem olyan volt azért, mint pl. a Mezítlábas szerelem nõi fõszereplõje, vagy sok más filmekben látott ember; sok régi szrepeiben Schwarzenegger (ért. férfiban), Dolph Lundgren meg még most is egyszerûbb ember. Közben eszembe jutott egy igen híres film, az Országút fantomja, abban Jim Halsey, majd Nash egészében egyszerû (term. rendes, inteligens) emberek voltak, (különösen) Halsey küllemére, de Nash is.
Visszatérve Csibe is teljesen emberi volt és ha szabad úgy folytatnom, néha kiborult a körülményektõl már a film 1/3-a után, írtam, én csak magyarul láttam; és ilyenkor Mitch többnyire igen becsmérlõ dolgokat mondott neki, - igaz nem csak trágár szavakat használt, csaképpen jelentésre volt az ott akkor olyan, hogy mondjuk, ha akkor kapcsolódtam volna be, elhültem volna. Volt amikor Mitch utána elnézést kérni látszott ugyan, de azért akkor is ahogy viselkedett, - és egyik sem olyan igazi felindulás volt. Ami viszont esetleg az életre is tanulságos, természetesen nem kimondottan fiatal pároknak, hanem akárkinek, hogy ha valaki az ember közelében így viselkedik, mint itt igen rendszerint Mitch, azt nem tanácsos megpróbálni nem észrevenni. - Ha ilyeneket csinál valaki több héten, esetleg hónapon keresztül; - nos igen, amennyiben az illetõ ehhez a figurához hasonló, néha emberpróbáló lerázni, szabadulni tõle, de ha még lehet ( - az életben), akkor célszerû, ajánlott. Persze pont én mondom, akinek sokminden mást sem sikerül(t) megoldani és egy hasonló, nehéz, említetten bonyolultabb helyzetbõl sem vágnám ki túl könnyen, túl diadalmasan magam. Mondjuk, hogy nem ragoznám, de ha hasonlóan egyben valamennyire paradox, de nehéz helyzetbe kerülök, én is csak "trutymósan", na legfeljebb "szarul, de büszkén" jövök ki belõle.
8/10
offtopic
imrenyibalazs 2010 nov. 16. - 08:26:55 8/10
(31/67)
Írhatok még részben egy korábbi saját és 1asokközül véleményéhez...
Itt Mitch (a film vége felé) már tényleg csak betegesen akarta bebizonyítani, hogy Julianne-nak milyen jó élete lehet vele a szigeten; elõször mondott valami ilyesmit (amikor Julianne még szerette, úgy, hogy talán nem is gondolkozott), de (Mitch) hamar öntörvényûvé kezdett válni. Az úszással, illetve fürdéssel már nem vette figyelembe Julianne véleményét és ha jól meggondolom, lehet hogy én vagyok a gyáva, de egy matracról hideg vízbe esni nekem sem lenne jó. Ha bevallhatom, én is már ennyitõl nem tudom mit csinálnék, ott mondjuk nem mernék kimenni a házból... Továbbá ha szabad ezt leírnom, voltam olyan osztálykiránduláson iskolás koromban, amikor faházban szálltunk meg és az egyik "csibész" (amúgy emberre azért nem olyan gonosz) osztálytársam éjszaka igencsak összepiszkította a villanykapcsolókat; azt hallottam, hogy a többiek is igencsak zajosak voltak; általában én meg nem tudok annyira jól aludni. Ott akkor jó sötét is volt és amikor kimentem és belenyúltam a ragacsba, nos nekem az sem esett jól. Nem vagyok teljesen szentéletû, ezt bevallom, de ez a tréfa, meg az éjszakai "buli" mindenkinek ott sem tett a kedvére.
Ebben a filmben viszont ha túl hideg a hegyi tó vize, elméletileg a beleborulás elég komoly lehet, pl. halálos, bár ennek kicsi az esélye.
Egyébként jelképesen a Most már elég c. filmben is öntörvényû kezd lenni a férj; de ahogy az X-MEN-ben pl. Bulldózer vagy Pyro is többekközött eléggé azok, csak ott akkor már Magneto nem erre figyel.
Még annyit, hogy a Holtodiglan c. film vége durva, nem épen romantikus, nincs happy end.
Végül hogy mind két színész elég jó; Kip Pardue is, aki egyébként akkor nem volt filmsztár.
8/10
offtopic
imrenyibalazs 2010 nov. 16. - 07:11:41 8/10
(30/67)
Bocs, még valami; musu77 említette a Halálos nyugalom c. filmet. Valóban az sem nagy költségvetésû, igen komoly film. Bár azóta élvonalba került, de tényleg jó szinészek játszák. Azt régebben láttam, de emlékszem rá; Billy Zane különösen jól játszotta a szerepét, de õ mindet (és nagyjából mindenfélét), amiben láttam.
Az is egy komoly és jól is kivitelezett film; van pár stáb és rendezõ, akik ezt a szakmát (média/filmipar) komolyan is veszik.
8/10
offtopic
imrenyibalazs 2010 nov. 16. - 06:58:12 8/10
(29/67)
Hozzátenném, ebben a filmben a film végéig, amennyire emlékszem (majd megnézem rendesen) nem mutatták annyira a töményen fröcskölõ vért, - úgy ahogy fõleg az régebben egyes horrorfilmekben volt, ez nem az a mûfaj. Lényegében thriller, ezt át kell érezni, legalábbis Julianne szempontjából. Számítógépen (közepesen nagy monitorral akár) nem az igazi, TV-n a legjobb, vagy legalábbis jobb. Természetesen rá kell hangolódni, pl. mikor Julianne a házban rálép egy nem eléggé "bevert" szögre, ami vasból van; vagyis ahogyan én emlékszem a filmre; és természetesen õ akkorra már kitõl is kapna vígasztalást, együttérzést, bármi segítséget, vagy együttérzést. - Amúgy gyorsan megjegyezném, a két színész is elég jól játszik és egyébként is jól van megoldva, kivitelezve a film (rendezõi, operatõri munka stb.). Már amikor a már férj (Mitch) a tetõn dolgozik, én legalábbis úgy láttam, mintha valahogyan élõben látnám. Tara Ried is pont úgy játszik, hogy azt látom, amit szerintem az életben látnék (ha tanúja tudnék lenni valami hasonlónak).
De azt mégegyszer leírnám, hogy - bár most ennél a filmnél azért ez egyéni vélemény - az, hogy egy film nincs eltúlozva, mondjuk mint egyes latin-amerikai szappanoperák (persze elnézést azok rajongóitól), csak azt látjuk, ami az életben is történne, az sokszor nem baj, szerintem így helyes. Igaz, szükséges egy kis fantázia... - Ha bevallhatom, A pankrátor c. filmet sem láttam egészen, kimaradtak egyes részek, nekem pedig egy kicsit utána kellett gondolnom, de úgy az logikus és annak a végén sem voltak eltúlozva az ütések. Az sem a Kung-fu hustle, az is azt mutatja, ami az életben látható... - De belegondolva komoly, igaz?! Ha megjegyezhetem, a Vitathatatlan II valóban más mûfaj igencsak, de a Holtodiglantól is, mert az jelképez dolgokat, amiket ott úgy próbáltak ábrázolni.
8/10
offtopic
imrenyibalazs 2010 okt. 26. - 05:16:18 8/10
(28/67)
Majd még írok a filmrõl, de Mr. 1asokközül mondja szerintem jól. Ha nem is ez a tökéletes kivitelezés filmre, de hasonlóról szól mint a Most már elég, csak itt Julianne olyan emberhez megy hozzá, aki terrorizálja is (legalábbis a szigeten), majd, illetve közben nem engedi el a közelébõl, a szigetrõl.
Most lebetegedtem, majd késõbb írok, de milyen lehet egy nõnek (esetleg férfinak, vagy ha X-Men-ben gondolkodnánk, bármilyen mutánsnak), aki egy ideje - és ez az említett Most már elég-nél is felmerül - együtt él élet/házastársával, azt normális, jó embernek tudva; valahogy úgy számítva annak mindenfajta segítségére, jóindulatára, támogatására, ahogy már az X-MEN 1-esben is a Professzoréra már lehetett; vagy elõhozakodhatnék a Superman filmekkel (ott Superman jóindulata, nem elsõsorban az ereje, a jószándéka a lényeges)és végül az ember ezt kapja. - Egymás után, egymást érve a bántások, jelképesen mondhatjuk, hogy a pofonok.
Ha felépülnék, írhatnék a filmrõl valamiféle elemzést, "jellemzést", összehasonlítást más filmekkel; addíg annyit, hogy ha nem teljesen definiált, hogy mennyi ideje vannak együtt, Mitch (az esküvõ után) már igen öntörvényûvé és elég veszélyessé, tulajdonképpen gonosszá válik. - Csak hozzáteszem, hogy a nem túl erõs filmbõl, a Street Fighter-bõl Bisont juttatta hirtelen az eszembe, annak volt egy-két ilyen vonása, term. az több ember és a Föld több része felett uralkodhatott. Na de mindegy, ha én egy ilyen emberben (mint ebben Mitch) megbíznék, szeretném, vagy úgyszólván csak kedvelném és számítanék rá, tulajdonképpen mindenben, akkor (és ez nemtõl független) igen húzós lenne akárhogy szembefordulni vele. Ez esetben szökni tõle...