Téma: Holtodiglan

Hegyirabló 2016 nov. 26. - 21:50:59
(163/223)
Na, én ma olvastam ki a könyvet, és rögtön utána meg is néztem a filmet. Kérdezte valaki, hogy mi a különbség a könyv és a film befejezése között, most elárulom.

SPOILER

A könyv utolsó oldalán Amy megkérdezi Nicket, hogy miért ilyen rendes vele. Erre Nick azt feleli, hogy azért, mert sajnálja azért, mert minden reggel úgy kell kelnie, hogy õ Amy, és annak kell lennie, aki. Erre Amy arra gondol, hogy miért mondta ezt Nick, és nem bírja abbahagyni a gondolkodást, folyton csak ezen jár az agya. Majd azt gondolja, hogy akkor is övé lesz az utolsó szó.

Én azt gondolom, hogy ez azt jelenti, hogy Nick gyõzött. Szembesítette ezzel az egy mondattal Amyt saját magával, aki most emészti magát, hogy miért mondta ezt Nick, és még durcásan arra is gondol, hogy de akkor is övé lesz az utolsó szó. Az ilyen ember vesztes.
2/10
Gilike 2016 okt. 31. - 00:40:47 2/10
(162/223)
Életem egyik legbosszantóbb filmje, nagyon-nagyon haragszom az íróra, ha a film végén a közelemben van, szerintem megfojtom.
SPOILER
Adott egy 10/10+-os alapsztori, amit az utolsó 10 percben úgy elcsesznek, hogy mind a 145 percet hazavágják. És nem az a probléma, hogy nincs happy end, vagy feloldás a film végén (egyik kedvenc filmem, a Titkok kulcsa is így ér véget), hanem hogy olyan szinten néz hülyének mindenkit az író, hogy az már-már vért kíván. Talán nem bosszantana ennyire, ha az elsõ 130 perc nem annyira briliáns, mint amennyire, de így… fúúú, azóta is tajtékzom… Hogy érthetõ legyen: ezer sebbõl vérzik a befejezés, bár lehet, hogy mint thriller, ez is a koncepció része volt.
csabaga 2016 szept. 21. - 12:51:01
(161/223)
***SPOILER***

Igen,innen a vér,de hol a valódi seb?Egyébként a nõnek miért hiszik el végig minden szavát,az utólag írt naplója minden mondatát?Miért nem néz utána a rendõrség az elõéletenek?Hogy õt állítólag minden férfi bántalmazza?A sztárügyvéd is rossz irányba viszi az ügyet a bûnbánó férj mesével a hazug feleség helyett.
olahmiki1959 2016 szept. 21. - 06:16:07
(160/223)
***SPOILER***

Ha jól emlékszem, vért vett saját magától, és összegyûjtötte, hogy késõbb felhasználhassa. Azt öntötte ki a konyha padlójára, és direkt felületesen, mindent összekenve törölte föl, mintha a srác csinálta volna.
csabaga 2016 szept. 20. - 17:23:50
(159/223)
Nem csak benned van a hiba.

A nõbõl egyébként honnan folyt el az a fél liter vér a konyhában,mikor semmi sérülés nincsen rajta egy monoklin kívül?
barna pólós 2016 szept. 20. - 14:23:06 Előzmény pb69
(158/223)
Valóban jó, végig izgalmas, néhol vicces (pl. Affleck egyes jelenetei) film, mondjuk 8-9/10, csak a vége lehetne jobb.
SPOILER
Azt hittem, már rég be van poloskázva az egész környék, és az lesz a vége, hogy elszólja magát a gyilkos valahogy. Nem tetszik, hogy nem bukott le végül, és nem nyerte el büntetését, és az sem, hogy a pasi vele marad, csak mert technikailag gyereke lesz tõle, nem életszerû. Gondolom, törölte az elõzõ felvételeket, vagy magától törlõdtek a korábbiak, és ott mutatkozott, ahol nem vette a kamera. De nem tudom, nem tudják-e visszahozni a törölt felvételeket. A nõ valóban nagyon gonosz, tényleg egy pszichopata, nem meglepõ, hogy a gyilkosság sem okoz problémát neki (a pszichopatáknak nincs lelkiismeretük). Nem tudom, hogy ilyen emberek hogy találnak párt maguknak, nincs személyiségük és nem tudnak szeretni. A kezét könnyen kikötözhette volna valahogy, és elrejthetett egy kést, sokszor van ilyen amerikai filmekben. Szerintem túlzás lett volna behozni egy másik "pszichopata" õrültet a történetbe. A nõtõl jó ötlet volt, hogy az õrült zaklatójától kért segítséget, neki, gondolom, senki sem hitte volna el, hogy látta. Azt hittem, törli majd a felvételeket, lelép és folytatja tovább a tervét. Talán azért ölt, hogy a pasi ne beszélhessen, és kimásszon az egyre rosszabb helyzetbõl. Bár összehasonlíthatatlanul rosszabb lett volna, ha elítélik gyilkosságért.... végülis addig csak annyit tett, hogy megrendezte a meggyilkolását.
olahmiki1959 2016 szept. 20. - 08:17:42
(157/223)
Biztosan velem van a hiba, ha ilyen magas pontokat kapott a film.
Kb. az utolsó negyedóráig nagyon tetszett, aztán hirtelen vége lett, én meg csak néztem ki a fejembõl.
A nõ miért csinálta végig ezt az egész cirkuszt,
SPOILER
ha a végén szépen visszament a férjéhez, és éltek tovább, mintha mi sem történt volna???

Aztán, a legnagyobb, meg nem válaszolt kérdés, amit a férj feltett az egyik nyomozónak, az meg csak a vállát vonogatta:
A lekötözött nõ honnan szerzett egy borotvaéles linóleumvágót, és hogyan tudta elvágni a férfi torkát?
SPOILER VÉGE

Ez egy baromi jó film - lehetett volna! - így azonban egy kusza, zagyva, jórészt értelmetlen film lett belõle - legalábbis szerintem.

Az alakítások és a jelenetek jók voltak, csak a végét tolták el, azt viszont nagyon.
Kár...
a vadast is megette... 2016 aug. 04. - 10:41:43 Előzmény Viharsziget
(156/223)
spoiler

a két válasz, szerintem:

1. elõkészítette a házassági évfordulós játékot, majd utána eltûnt, tehát a játék önmagában nem zárta ki a gyilkosságot
2. mert a vizsgálathoz leadott spermát végül a nõ nem engedte megsemmisíteni, a férjé volt a gyerek.

spolier vége.

ritka jó film, mostanában vadászni kell az ilyet.
Viharsziget 2016 júl. 16. - 20:10:03
(155/223)
Két kérés:

spoiler. A borítékok alapján szerintem tök egyértelmû volt, hogy a nõõt nem ölték meg, nem rabolták el, hiszen õ készített egy rejtvényt, egy játékot, akkor minek nyomozott a rendõrség gyilkosság ügyben?

Másik, hogy a nõhöz nem ért a pasi, akkor hogy lett terhes? ha a másik fickótól van a gyerek, akkor miért nem szakított vele?

A nõ egyébként egy beteg elme...

spoiler vége
pb69 2016 jan. 12. - 11:42:48
(154/223)
Ez egy kifejezetten jó film, erõs mondanivalóval, sok fordulattal és remek szereplõkkel. Szerintem nagyon jól adták át a nyomasztó hangulatot. Konkrétan a végével nekem nem volt különösebb problémám, úgy általánosságban sajnálom, hogy az adott fordulat után összecsapták az egészet.
Úgy gondolták, hogy az addigra már sokadik fordulattól elszédült és a nagy drámákba süppedõ nézõnek már nem fog feltûnni a cselekmények logikátlansága és kidolgozatlansága. Ez elsõ nézésre némileg igaz is, de másodjára már ezek nem hatnak annyira erõsen (fõképp, mert a fordulatok és a végkifejlet már ismertek) és nagyon feltûnnek a sztori hiányosságai.

SPOILER!
Addig tök jó, hogy a számára ismeretlen rossz közegbe kerülõ Amy-t átverik, õ pedig jól improvizál és kihasználja Desi-t. Viszont innentõl kezdve nagyon hanyagul kezelik a sztorit.

Eleve nekem erõsen eltúlzott Desi viselkedése, ugyanis gimis szerelem ide, gimis szerelem oda, ennyire hülye nehezen lehet vki. Konkrétan a tévés jelenetnél már neki is hót világos minden, de azért megy tovább a naiv idióta szerep. Nem az a gond, hogy õ egy kihasznált balek, de ennek tálalását sokkal finomabban is megoldhatták volna.

Aztán a legnagyobb gond, hogy Amy simán elhiteti egy kórházban rögtönzött "kihallgatás" keretében a nyomozókkal a sántító sztoriját és hisznek neki, lezárják az ügyet. Na már most ez eleve nonszensz, hiszen a kihallgatásnak megvannak a maga szabályai, ez nem úgy mûködik, hogy bemegy egy tucat random FBI-os, pár nyomozó egy kórterembe, ahol épp orvosok is vannak, aztán beszélgetnek egyet.
Ráadásul itt Amy egyértelmûen terel, nem válaszol normálisan az amúgy teljesen jogos kérdésekre. De még a nyomozónõt cseszik le, a bent lévõ tucatnyi emberbõl nincs egyetlen másik se, aki átlátna ezen a tök egyértelmû szitán. Elfogadom ami ott történt, de azt már nem, hogy eztán semmi újabb kérdezõsködés, hanem ügylezárás.
Fõképp úgy, hogy a film elsõ 2 órája azzal telik, hogy a rendõrök elég részletesen nyomoznak és utánajárnak mindennek. Két gyilkosság kerül szóba a filmben, az egyik Amy-é, a másik Desi-é. Az elsõnél mindennek utánanéznek, a másodiknál meg elsõ blikkre bevesznek mindent és mehet mindenki haza. Azért ez így nagyon erõs kontraszt és magyarázhatatlan.
Azon meg kiégtem, amikor maga Amy hivatkozik a kamerákra. Mert azon talán nem látszik, amikor Desi-vel megérkeznek a házba? Vagy hogy hogyan élt ott napokig? Pláne hogy látszana az, hogy ütötték-verték, miközben nem történt meg? Nem lenne feltûnõ, hogy nem is az elrablásakor, hanem csak sokkal késõbb tûntek fel a házban? Egyáltalán, Desi nem dolgozott épp az "emberrablás" napján? Vagy bármi egyéb alibije nem volt?

Az a vicc az egészben, hogy elég könnyedén el lehetett volna kerülni ezeket a hibákat. Amy volt annyira dörzsölt, hogy a végén is mindenre figyeljen, mármint a karakterében ez benne lett volna, csak a készítõk elfeledkeztek arról, hogy ezt meg is kéne mutatni. Mondjuk simán törölhette volna a korábbi kamerafelvételeket, vagy az összeset, hiszen azokon szinte csak rá nézve terhelõ bizonyítékok szerepeltek. Most a kis boros színjátékát hagyjuk, mert önmagában az nagyon kevés. Nyilván nem kellett volna szóba hoznia a kamerákat.
Kaphattunk volna jeleneteket, ahol utánanéz annak, hogy Desi mit csinálhatott az eltûnése napján, nem volt-e alibije stb.. Láthattuk volna, hogy a saját "megerõszakolását" és bántalmazását rendszeresen imitálja, hiszen aligha lehet átverni az orvosokat azzal, hogy minden nap megerõszakolták, annak nyilván más nyomai lennének, mint egy egyszeri esetnek. Maga a "kikötözött kézzel elvágom a torkát" ötlet is lehetett volna okosabb.

Ez már csak az én fantáziám és egyedi ízlésem szüleménye, de szerintem egy más típusú Desi-vel sokkal jobban mûködött volna a film. Õt is egy betegebb és számítóbb figurának kellett volna beállítani, aki kiélvezi azt, hogy élete nõje a karmai közé kerül és azon kívül, hogy megkaphatja, de bosszút is állhat.
Anno elvileg õ is bántotta Amy-t, na ez lehetett volna legalább részben igaz. Ez (a szülõi nevelésen túl) kívül indokolta volna a lány hozzáállását a késõbbi párkapcsolataihoz, ill. Desi-nél is jelezte volna, hogy nem ártatlan bárány. Anno a csaj felköpte, most pedig hozzá szaladt segítségért. Mivel a világ halottnak hitte, hisz megrendezte a halálát, így Desi tudta, hogy a markában van, rá van utalva.
Ténylegesen bezárhatta volna a házba, ténylegesen bánhatott volna vele kutyaként, úgy mint a saját tulajdonával. Tényleg tolhattak volna mindennapos kemény szexpartikat, a rabszolgájává tehette volna. Amy meg alájátszhatott volna, provokálhatta volna, szökést imitált volna, így még mostohábban bántak volna vele, tényleg megütötték és megkötözték volna stb.. Így nem kellett volna akkorákat kamuznia és sokkal hitelesebb lett volna az egész sztori.
Az a vicc, hogy ennek a csírái amúgy meg is voltak, hiszen Desi bekamerázta a házat és követte a lány minden mozdulatát, Még mondta is neki, hogy ha kimenne vagy bármit is csinálna, azt látni fogja. Visszaalakíttatta a külsejét, amivel a maga örömén kívül azt is biztosította, hogy a nõnek le legyen álcája a külvilágban. A tévés jelenetnél látványosan ideges lett. Meg amúgy is beteges volt a ragaszkodása. Ezeket a motívumokat kellett volna továbbgondolni kicsit.
Azt meg pláne nem értem, hogy mi értelme volt így meggyilkolni a faszit. Átvágni a nyakát, de miért? Most arról nem is beszélve, hogy ezt kikötözve nehéz kivitelezni. Sokkal hihetõbb és könnyebb lett volna mondjuk megmérgezni, ez amúgy is jobban illett volna az alamuszi karakteréhez. Meg a nõknél amúgy is az egyik legkedveltebb módszer.
iamtheonlyone 2015 dec. 28. - 12:48:53
(153/223)
Spoiler elõfordulhat
A befejezés nekem sem tetszett, de sajnos hihetõbb így, mintha megkapta volna a büntetését. Ez a nõ annyira megnyerõen tudott viselkedni, könnyen megszerezte mások bizalmát, szimpátiáját. Mellette viszont számító, manipulatív, gonosz és félelmetesen okos (vagy csak ravasz). Ezek mind a pszichopaták jellemzõi. Ahogy sajnáltatta magát ez a nõ, hogy megkedveljék és manipulált mindenkit az érdekei szerint, sajnos ráismertem a környezetemben egy hasonló emberre.
vycab 2015 nov. 03. - 12:36:05
(152/223)
Tényleg nem volt rossz ahhoz képest, hogy nagyon hosszú, volt annyira fordulatos és érdekes a sztori, hogy lekössön. Viszont a vége?! (spoiler) Még ha nem vagyok annyira finnyás, és örülök annak, hogy nem egy megszokott happy end-et kapunk egy amerikai filmtõl, még akkor is iszonyatosan idegesítõ...és én ezt nem tolerálom annyira mint mások, akiknek bejött ez a befejezés. Az ember még akkor is várna némi elégtételt, ha nem minden szuper a film végén. Számomra fontos lett volna, hogy egy ilyen agybeteg ember, mint a fõhõsnõ, legalább egy picit megkapja, ami jár neki...annyit elvártam volna Ben Affleck karakterétõl, hogy a nõ arcáról legalább lekonyuljon a bárgyú vigyor...ez nekem nagyon hiányzott. És ezért semmiképpen nem adom meg a filmnek a 9 pontot, amit megérdemelt volna az amúgy érdekes történet. A végét emellett húzták-nyúzták, mintha várnánk még valamiféle fordulatra, majd semmi. Eléggé bárgyúra sikeredett, ahogy mindenki egy helyben toporog, és csak mosolyognak, hogy hát, ez van, nincs mit tenni, akkor viszlát...iszonyat... Egyszóval emiatt nekem egy 6-ost ér meg.
Mikul 2015 okt. 28. - 12:28:50
(151/223)
De szar vége lett,viszont dugtak orrba szájba :D
10/10
Babeti 2015 okt. 16. - 00:35:27 10/10
(150/223)
Egyet értek Sír Extreme-mel!!! Nagyon profin össze van rakva a story! Nagyon tetszett a téma! A jándékok! Ben nem épp a szimpatizalt szineszeim között van, de most ott volt! Amy vitte a pálmát! Végig lekötött és az utóbbi idõben,az egyik legjobb film amit láttam! Nálam top!10/10
9/10
Sir_Extreme 2015 okt. 13. - 19:37:57 9/10
(149/223)
Nálam azért 9*, mert az utóbbi idõk egyik olyan drámája, amely végig lekötött, és több, mint két óra hosszú.
Batflacket itt sem nagyon szerettem, nem az én színészem, de ettõl függetlenül a kötelezõt hozta. Viszont a nõk milyen jók voltak. És sokan mondják, hogy nem azt a befejezést kapták, amit vártak, erre csak azt tudom mondani, hogy mivel egy thriller, ezért a nyomasztó vég a legjobb. Se nem happy end, se nem tragédia. És ezt ma nagyon kevesen merik meglépni nyugaton, és kevesen is csinálják jól. Ezért plusz pont a készítõknek a részemrõl.
mf5hd 2015 szept. 27. - 23:13:21
(148/223)
Bár a film kétségtelenül nem rossz, de közel sem olyan nagy durranás, mint amennyire ajnározták. Egyrészt túl, már-már idegesítõen hosszúra sikerült, fél órával minden gond nélkül meg lehetett volna kurtítani a történet legkisebb sérelme nélkül, másrészt a csavarok is nagyon kiszámíthatóak, hiába dicsérték égre-földre, hogy mennyire meglepõek, de nem azok, inkább jól összerakott klisékbõl állnak. Mindezek ellenére azért egy korrekt thiller, ráadásul Rosamund Pike hátborzongató alakításától végigfut az ember hátán a hideg. Összegezve egy erõs közepes film, de semmi több, Fincher eddigi mûveit figyelembe véve minõségben valahol a Tetovált lány közepes színvonalú feldolgozása közelébe helyezhetõ, de az ugyanebben mûjajban etalonnak számító, idén pont 20 éve bemutatott Hetedik nyomába se ér. 10/7
offtopic
Querelle 2015 szept. 18. - 20:08:20 Előzmény Csenge(ttyû)
(147/223)
Hirtelen arra asszociáltam, hogy közben hokiztál, és ez emelte az élményindexet ...):
7/10
fantyoyo 2015 szept. 01. - 20:53:51 7/10
(146/223)
a film egész sokáig kifejezetten tetszett, feszes történet, jól megcsinálva, ami filmben nagyon ritka, kíváncsivá tett, hova ér.
a befejezés nekem a történethez képest súlytalan volt.
2/10
stupek2 2015 aug. 31. - 15:24:41 2/10
(145/223)
Ebbõl a filmbõl megtudhatjuk, hogy amerikában csak 1 TV csatorna van, és bármilyen üzletbe is megyünk, ott be van kapcsolva a TV, ki van hangosítva, és az összes vendég azt nézi. Továbbá megtudhatjuk, hogy egy eltûnési ügyet (nem sorozatgyilkosság!) az egész ország érdeklõdve nyomon kíséri, sõt egybõl tudják melyik ház elé kell menni tiltakozni. Szintén megtudjuk, hogy a volt férj csak arra vár, hogy visszajöjjön a volt felesége, és nem is csodálkozik azon, hogy él, holott mint mondtam az egész ország úgy tudja, hogy meghalt.
A film végén Jockey Ewing elõjön a zuhany alól – már aki érti mirõl van szó!
wendorion 2015 aug. 09. - 19:35:02
(144/223)
Véleményem szerint, ez egy jól megrendezett és eljátszott beteg történet.
Aki szereti a beteg történeteket annak tetszeni fog. Nekem konkrétan hányingerem és rossz érzésem volt tõle.