Téma: Holtodiglan

tunczo 2014 dec. 15. - 14:55:29
(63/223)
Spoilert tartalmaz!
Én annyi jót hallottam errõl a történetrõl, hogy nagyon kíváncsian vártam a filmet. Nem olvastam a könyvet, de már az elején, amikor a pasi a kocsmában a házasságukról beszélt, már akkor tudtam, hogy a csaj önszántából megy el. (Lehet, hogy ostobaság, de nekem az eredeti cím /gone girl/ is azt sejttette, hogy a nõ hagyja ott a férjét.) A nõ beteg, ez egyértelmû. Akik olvasták a könyvet, azok többnyire azt írják, hogy a pasi is beteg, csak más módon. Nekem a film alapján Nick nem tûnik gázosnak, csak a szokásos meguntam a nejemet, keresek szeretõt típusú pasinak. Sõt, az egész keresés is csak olyan "kötelezõ" házastársi dolognak tûnt. Aztán, amikor ráterelõdik a gyanú, leginkább azért akarja megtalálni (szerintem), hogy ne kerüljön börtönbe. A "csavarok" elég kiszámíthatóak, ha az ember sok könyvet olvasott már, nem fog hanyatt vágódni. Azt meg egyszerûen nem értem, hogy nem derül fény a nõ hazugságaira, akármelyik helyszínelõs sorozat nyomozója rájött volna az ellentmondásokra. Ez engem bosszant még mindig. A vége meg egyszerûen még annál is betegebb, mint ez a nõ. Nem akarom elhinni, hogy van olyan férfi, aki együtt marad egy pszichopata gyilkossal, csak mert felhasználta a leadott mintáját, hogy teherbe essen. Egy ilyen kapcsolatból lehet normális gyerek, ilyen szülõkkel válhat valaki normális emberré? Rájöttem, a pasi is beteg...
Coryy 2014 dec. 15. - 00:11:15
(62/223)
Nagyon hamar eljutottam oda,hogy egy pillanatig sem tudtam már komolyan venni ezt a filmet.A logikai bukfencek mellett,nem igazán értem mit akart Fincher elmondani ezzel az alkotással.Mintha egy Bergman paródiát láttam volna modern köntösben.
VagoDurbints 2014 dec. 14. - 14:20:00
(61/223)
3 órát elraboltak az életembõl.
hebryke@gmail.com 2014 dec. 14. - 00:18:51 Előzmény denizay
(60/223)
Még egy dolog. Nem tudom milyen házban, lakásban laksz, de nézz szét. Hány kamera kellene, hogy lefedjen mindent? Ebben a nagy házban 13 kamera volt felszerelve. 1:48:12. Itt látszódik.....
hebryke@gmail.com 2014 dec. 14. - 00:12:10 Előzmény denizay
(59/223)
Akkor ne menj el...
Láttál már Te bekamerázott családi házat?
Csak a közlekedõ,(ajtók, ablakok, folyosók) s nem az intim helyek vannak bekamerázva.
Tehát nincs a budi, fürdõ, hitvesi ágy, etcetera. Vagy te szeretnéd, ha a szakszolgálat látná a sexuális életed?
Na ugye.... Ja, nézd meg a kamerák képét is. (ha van vissza tekerõ funkció a lejátszódon...) Az a rész ahol bekente magát, nem volt fedésben....
hebryke@gmail.com 2014 dec. 14. - 00:06:57 Előzmény Muya
(58/223)
1:07:39. Elmeséli hogyan vette le a pisit.
Csak itt bukik is a sztori.
Egy majd 9 hónapos terhes nõ pisikéjét adja le, s a kórházi labor kihozza 6 hetesnek....
k11zoltan 2014 dec. 13. - 23:25:28
(57/223)
Túl hosszú volt, és néhol értelmetlen.
BudaJakab74 2014 dec. 13. - 02:11:10
(56/223)
Nem néztem meg moziban, mert csak szinkronnal játszották, most bepótoltam eredetiben és feliratosan, letöltve. Nyugodtan ki merem jelenteni, hogy az év eddigi legszarabb filmje. Ha ezt nem David Fincher jegyzi Ben Affleck fõszereplésével, akkor simán egy B kategóriás krimi szintjén végzi a tévében, a mozik be sem mutatják. Egyszerûen rettenetes. Ráadásul az utolsó félórát értelmezni sem tudtam, és ebben nem érzem magam hibásnak, mert úgy, ahogy van, szánalmas baromság. Ezek a kultikusnak kikiáltott rendezõsztárok csak a nevükkel vakítanak, mert amit az asztalra leraknak, annál még a galambfos is izgalmasabb.
9/10
lipgloss 2014 dec. 09. - 08:04:45 9/10
(55/223)
A mûfaj a kedvencem, a rendezõ zseni, de David Finchernek volt már jobbja is, mondjuk valljuk be egy Harcosok klubját elég nehéz túlszárnyalni. Na de nem is ez a lényeg. Valóban voltak benne megmagyarázatlan dolgok, meg túlkapások, a rendõri nyomozásokkal - (vagy nem nyomozásokkal) - az élen, de ettõl függetlenül végig izgultam a filmet, a zenét fantasztikusan alkalmazták, szinte játszottak az idegszálaimon. Néhol elvesztem a sztoriban, és élveztem is, mert már alig vártam a következõ fordulatot mikor újra összeáll a kép. Sokkolt, elgondolkodtatott, érzelmeket keltett. Nekem ettõl jó egy film, így ez nálam 8/10-es.
Muya 2014 dec. 05. - 07:51:27
(54/223)
Na így kell egy hûtlen férjet örökre boldogtalanná tenni . Bár a csaj bûbáj, de egy pszichopata. Jó kis filmecske vannak benne váratlan szituk,de logikátlanok is. Vagy csak többször kell megnéznem. Nevettem is,dráma is, thriller elemek,és krimi. Szerintem nagyon jó! A vége kicsit komplikált,de hát Finch mestertõl mit is várhatnánk. A filmet ajánlom azoknak,akik nem romantikus lányregényeket szeretnek látni és szeretik ha nem hepiendel záródik egy történet.

SPOILER

Én azt viszont nem értem, hogy lett terhes? Vagyis hogyhogy a férj az apa ha nem feküdtek le? vagy lemaradtam valamirõl???

SPOILER vége
denizay 2014 dec. 04. - 22:41:24
(53/223)
--SPOILER--

Nem tudok egy orbitális baromság mellett szó nélkül elmenni. A csaj azt hazudja az FBI nak, hogy megerõszakolták, és minden ott van a kamerákon, mert ugye be van kamerázva a ház. Tehát az van felvéve, hogy elõre eltervezve megöli a csávót.
denizay 2014 dec. 04. - 22:37:33
(52/223)
Szeretem Finchert, de csalódtam. A film átvágja a nézõt. Tipikusan az az eset, amikor a csavar elrontja az egészet, és a kevesebb néha több. Fincher a társadalomkritikára nagyobb hangsúlyt fektetett, mint a film hitelességére.
Caline 2014 nov. 30. - 23:01:58
(51/223)
Megjegyuem, Rosamund Pike ismert színésznõ - de õ angol és nem amerikai.
10/10
offtopic
Vivikatze 2014 nov. 23. - 08:59:46 10/10
(50/223)
Tegnap néztem meg a moziban,még most is a hatása alatt vagyok.. Szerintem teljesen jó volt így a vége, "továbbgondolós" az egész. Többször nézõs ez a film, bizonyos kérdéseken, miérteken még mindig agyalok. Nekem nagyon tetszett, Rosamund Pike alakítását külön kiemelném. Nálam 10/10 a film.
4/10
arcansas 2014 nov. 17. - 20:29:11 4/10
(49/223)
SPOILER


Én is hiányoltam a happy end-et ...
Az utóbbi években ez volt a legbetegebb film,amit moziban láttam :D Végülis lekötött,nevettem 1-2 helyen és le is voltam sokkolva. A fõszereplõnõt már a Törés c. filmben sem bírtam,már ott se állt jól a szeme.Gyogyós volt mindenki :)
deepblue noir 2014 nov. 12. - 14:20:34 Előzmény Dávid Fabulya
(48/223)
egyáltalán nem errõl van szó. mondjuk a filmet sajnos csak egyszer láttam és eléggé vegyesek voltak a benyomásaim, a könyvrõl is de azt jobban ismerem.

amúgy az egész a thriller és a fekete komédia keveréke, lehet szatirikus domestic thrillernek, vagy akárminek nevezni, de nem mai értelemben vett filmdráma, és nem törekszik lélektani hitelességre, a szereplõk inkább szatirizált típusok, nem hús-vér személyek
Edmond Dantes 2014 nov. 10. - 16:53:36
(47/223)
Nem írtam h "szürke". Nem az (inkább nagyon is "vörös"), hanem h (nekem) gyenge. Fincherek közül pláne.
Csavarok számát sem hiányoltam, volt bõven.
A végén n e m a heppiendet hiányolom, hanem az értelmet...és ezzel, látom, itt nagyon nem vagyok egyedül.
Azt sem állíto(tta)m h "csak ismert színészek játszhatnak jól el egy szerepet", csak azt írtam h ezt a hölgyet nem nagyon ismertem eddig és h pl Witherspoonnal szívesebben láttam volna.
Minden más stimmel.. :o)
Ja és akkor még nem is gyûjtöttem össze, mint oly sokan itt, máskor sem szoktam, az ilyen-olyan logikai, nyomozati stb bukfenceket.
6/10
szubjektív 2014 nov. 10. - 16:01:52 6/10
(46/223)
SPOILER


Valaki elmagyarázná nekem a film lélektanilag teljesen indokolatlan végét?
Nem lett volna olyan rossz, de nekem ez teljesen hazavágta a filmet. No az meg röhejes, hogy az FBI nyomozás nélkül lezár egy ilyen ügyet. Nevetséges és érthetetlen.
Rühellem, mikor egy film hülyének nézi az embert, itt pedig pontosan ez történik.
Éva Szegletes 2014 nov. 08. - 17:23:03
(45/223)
Elõször is ezt a filmet mindenkinek ajánlom, hogy egyszer legalább nézze meg, mert érdekes témát dolgoz fel. Ha valóban elromlik egy emberi kapcsolat vajon képesek vagyunk-e arra amire a nõi fõszereplõ, vagy inkább csendben várjuk, hogy mi fog történni, esetleg rendbehozzuk a dolgokat?! Mindenki gondolkozzon el ezeken a dolgokon, akinek volt már ebben a dologban része. Nekem tetszettek benne a fordulatok, csavarok, nem volt belõle hiány. Nem szeretem ugyan Ben Affleck-et, de most kellemesen csalódtam benne.:)
Pontom: 10/7, mert még lett volna mit csiszolni rajta, de soha rosszabb filmet, ne kelljen néznem.
vjúská 2014 nov. 06. - 09:39:55
(44/223)
Ezt a filmet kissé túlerõltették, sajnos.