Téma: Holtodiglan

proklima 2015 febr. 20. - 13:39:00
(123/223)
Szerintem nem a film beteg, hanem az emberiség egy bizonyos hányada beteg. Ez a film (csak) bemutat egy történetet, ami akár meg is történhetett, vagy történhetett volna. Elég beleolvasnunk a napi hírekbe, hogy ennél-akár százszor is -hajmeresztõbb történetekkel találkozzunk. És az a való világ. Nekem tetszett (másodszorra). 8/10
9/10
hajnalbogarka 2015 febr. 20. - 12:00:01 9/10
(122/223)
Hogy is mondjam... kicsit beteg film, de sok igazsággal szembesülhet a nézõ. Logikai bukfencek tényleg voltak benne. Fontolgatom a könyv megvételét is, az tuti másabb lenne. Összességében tetszett.
kroll 2015 febr. 20. - 00:04:44 Előzmény mushi
(121/223)
Ez a film egy rakás szar.
mushi 2015 febr. 18. - 18:42:06
(120/223)
most néztem meg hosszú hónapokon át tartó sóvárgás után. és azta.
amit ide akartam írni, azt pont elõttem írták le a 139. hozzászólásban, konkrétan azt, hogy felbosszantott a film. nekem az lett volna az eredetileg ide szánt véleményem, hogy az eden lake óta film ennyire még nem cseszte fel az agyam, és nem akarok spoilerezni. korábban bruderlein hozzászólásában találtam rá sok okosságra, hogy mennyi logikai bukfenc is volt a filmben, a vége meg egyáltalán nem tetszett, teljesen másra vártam.
egy szóval összegezve, a film egy nagy: "ANYÁD!" jó és kicsit rossz értelemben is véve. de megkockáztatnék egy erõs 8-ast.
emszitg@gmail.com 2015 febr. 17. - 00:02:31
(119/223)
Ez valami vicc lesz gondolom :D nevessük el
emszitg@gmail.com 2015 febr. 17. - 00:01:05
(118/223)
Ez a film... te jó ég... õszintén felbosszantott. Az ilyen nõktõl rettegek egy-egy rossz éjszakán :D Nyilván ez egy görbe tükör, de látok némi átfedést Amy, és egy két 30 körüli nõ között.

Amúgy nálam 7/10. Ben Affleck nélkül egy gyenge 6-os lenne... bár most hogy átgondolom ilyen befejezéssel...már megint nagyvonalú voltam.
2/10
stupek2 2015 febr. 16. - 16:37:07 2/10
(117/223)
Rendkívûl trágár beszédû film, emiatt nem tetszett és a 30. percben kikapcsoltam. Szerintem teljesen felesleges volt ennyire káromkodni a filmben.
Nem tudom mirõl szól akármennyire is figyeltem a dátumokra!
Mozikritikus 2015 febr. 15. - 18:14:13
(116/223)
A pali akihez költözött a film végén és keféltek vajon a csajba élvezett???
1/10
Man2 2015 febr. 15. - 10:34:46 1/10
(115/223)
És miért idegesített fel?Mindenkinek tetszen a film,mert neked tetszik?Ez a film nekem is unalom volt.Majdnem elaludtam rajta.Egy csillag nálam.
velo 2015 febr. 15. - 02:50:53 Előzmény Quarker
(114/223)
*** SPOILER VÉGIG ***

Direkt taglalja, hogyan szerezte meg a vizeletet, és konkrétan van egy jelenet, ahol elrontja és kiüríti a wc tartályt, hogy a terhes nõ ne tudja lehúzni, akit elõtte szándékosan limonádéval itatott. Másik: terhességet nem a vérbõl állapították meg, mivel nem is volt terhes: a vizeletminta ahhoz kellett, hogy a kórházban leadott minta alapján legyen hivatalos nyoma a terhességnek.
Amúgy többnyire egyetértek a hozzászólókkal, volt sok logikai hiba, nyomozás gyakorlatilag 0, befejezés számomra gyenge, de mindent összevetve azért nem volt annyira rossz film. A fordulatok nagy része kiszámítható volt, mégis vártam a megvalósítás mikéntjére, meg arra, hogy mikor jön már a várva várt fordulat. Próbáltam a filmet úgy nézni, hogy élvezhetõ maradjon, és ez sikerült is, szóval nem csalódtam igazán, de számomra csak egyszer nézhetõ volt...
1/10
Prvic 2015 febr. 14. - 21:51:24 1/10
(113/223)
Két és fél óra borzalom, ellopott idõ. Senkinek sem ajánlom, egyszerûen dögunalom.
9/10
King Diamond 2015 febr. 14. - 21:27:40 9/10
(112/223)
Szokásomhoz híven elolvastam az eddigi hozzászólásokat, de újfent minek, csak felidegesített némelyik majom. Sajnos, ahogy most nézem, olyan túl sok filmjét nem láttam még David Finchernek (Hetedik, Játsz/ma, A Zodiákus), de ezek, és a jelenlegi is nagyon tetszettek. Nem olvastam a könyvet, de páran leírták, hogy mennyire hasonlít a film a könyvhöz. Elolvasni szerintem nem fogom, annak ellenére, hogy nagyon tetszett a film. A története elég állat, egy percig sem unalmas, hiába két és fél órás, a hangulata/atmoszférája pedig szintén remek. A feszültség szinte kézzel tapintható, a színészek nekem nagyon bejöttek. Ben Affleck, Rosamund Pike-nak a Jack Reacher mellett most viszonylag kis idõ alatt két elég jó filmjét is láttam, Neil Patrick Harris is jó volt a rövidke szerepében, de a többiek sem voltak rosszak. Tetszettek a fordulatok, bár mondjuk számomra sok meglepetés nem történt. A vége meg olyan lett, amilyen, rengetegen reklamálnak emiatt, szerintem így is pont jó volt (azt mondjuk nem tudom, hogy a könyv is így végzõdik-e, mert ezt ha jól emlékszem nem írták még le). A zenék tökéletesen aláfestették a sokszor feszült atmoszférát és a magyar szinkronnal sem volt problémám. Nem moziban megnézendõ, viszont mindenképp többszörnézõs film, de nem sûrûn megnézve, 1-2-3 évente elég elõvenni.
9/10
raczkia 2015 febr. 14. - 18:34:56
(111/223)
Egyet értek azokkal akik azt mondják, hogy keményebb befejezést vártak. Én is....
Spoiler
Nem értem a férjet, hogy maradhatott ezzel az elmeháborodottal csak a gyerek miatt, ha egyáltalán az az övé.A végére kellett volna egy kis küzdelem és a csaj kinyiffan, a csávó meg éli tovább az életét.Valami ilyesmit vártam.
Spoiler 10/6 pontot adok rá
8/10
corleone90 2015 febr. 13. - 12:30:05 8/10 Előzmény Atesz1987
(110/223)
a vége szerintem is nagyon gyenge lett.-SPOILER- lagymatag buzis/gagyi lett így hogy se nem hagyta el ,se nem ölte meg.az is nagy fa_zság hogy az fbi nem nyomozott tovább csak ugy random lezárta az ügyet.amugy a film többi része rendben volt elég feszült,izgalmas volt 10/8.
5/10
Atesz1987 2015 febr. 09. - 20:44:48 5/10
(109/223)
Jah, meg aki látott 2-3 részt valamelyik sorozatból, ami az ID extrán fut, az rögtön tudja, hogy egy nyomozás nem ilyen.
5/10
Atesz1987 2015 febr. 09. - 20:13:46 5/10
(108/223)
Gyenge, ostoba, befejezés nélküli történet.

Spoiler:
Amikor kicsúszott a csaj kezébõl az irányítás, akkor végre kezdett beindulni a film. A srác lemészárlása elég hatásos volt, bár nem volt túl meglepõ, hiszen a film lespoilerezi saját magát. Ettõl függetlenül megérte volna ezt a 2.5 órát, ha kap valami igazán kemény befejezést. De nem kap. Ez a langyosvíz, hiteltelen bugyuta befejezés max azokat elégíti ki, akik nagyon filozofikusnak érzik magukat. Ha például Nick megölte volna a végén Amyt, és megússza, az kellõen beteg, és nagy fordulat lett volna. Egy ördögi vigyor Nicktõl, és stáblista. Ez ütött volna. Az anyósomtól kicsaltak némi pénzt, egy teljesen egyértelmû történet, a minap Tolna megyébõl Zalaegerszegre kellett neki menni bíróságra, és még hol az ügy vége? A bátyám anyósának telekvitája van egy szomszédjával, 1.5 éve pereskednek, 1 méterrõl van szó. Higgyem el, hogy egy elrabolós, megerõszakolós, gyilkossággal végzõdõ történetet az FBI(!) ennyivel elintéz? Jah, meg hogy a kórházban nem fürdetik meg? Na neeee... Szerintem akiknek tetszik, azokat meglepte az a 2 darab jól kiszámítható, faék-egyszerûségû fordulat, ami a filmben volt. Most a Trónok harcát nézem orrba szájba (most kezdtem csak nézni), na annak egyetlen részében több beteg fordulat, és érdekes karakter van, mint ebben a filmben.
morcos74 2015 febr. 09. - 15:15:06
(107/223)
Miért gondolja mindenki, hogy ez a film a házasságról szól? Ez a film a képmutatásról szól. Pont.

SPOILER !!!!

Képmutatásról szól az emberi kapcsolatokban (Amy és Nick házassága vagy Nick és az ikertestvére, vagy Amy és a szülei kapcsolata), képmutatásról a médiában, képmutatásról az igazságszolgáltatásban.Az általatok logikai hibának elkönyvelt elnagyolt rendõrségi nyomozás is arról szól, hogy mennyivel egyszerûbb egy -ugyan hibáktól hemzsegõ- magyarázatot elfogadni és lezárni a nyomozást, annak érdekében, hogy a média leszálljon a rendõrségrõl, (ez abból is látszik, ahogyan leállítják a nyomozónõt, mielõtt feltehetné a meglehetõsen kínos kérdéseit) Az ügyvéd szintén rutinosan manipulál az ügyfele (és a sikerdíj) érdekében.( ehhez hasonlót már nagyon sok bírósági tárgyalással foglalkozó filmben láthattunk) Ebben a filmben mindenki manipulál mindenkit és számomra ez a film tanulsága. Ezt nem is lenne szabad feloldani egy happy end-del vagy Nick gyõzelmével. Bár az is meggondolandó, hogy Nick milyen alapon kerülhetne ki erkölcsileg gyõztesen, hiszen õ is csak egy akaratgyenge, hazug, lusta, senkiházi.
Szerintem így jó a vége, ahogy van. Itt nincsenek gyõztesek.
(Megjegyzem a kommentekbõl is egyértelmûen kiderül, hogy mennyire nem hajlandó gondolkodni egy átlagos nézõ vagy még a filmben egyértelmûen elhangzott dolgokat sem képes megjegyezni és összerakni. Az a legkényelmesebb, ha megmondják, hogy mi miért történik és azt is, hogy mit kell errõl gondolni. És szerintem ez nem jó, hiszen maga a mozi is a manipuláció egy eszköze.)
neroking21 2015 febr. 09. - 05:19:53 Előzmény Rahar
(106/223)
David Fincher nem csinál folytatást, fõleg nem ennek.
kybuck 2015 febr. 08. - 00:17:01
(105/223)
Á, nehogy azt hidd, hogy ez olyan komplikált. A már általam említett filmek a kilencvenes években részeben amiatt is mûködtek, ahogy a mûfaj abban az idõben, mert ott minden szálat elvarrtak, értsd bemutatták az indokokat, a hátteret is, és nem ám két órákban meg hosszabban, hanem legtöbbször "oldscool" 90-100 percben! Ezt felejtették el az amcsik egy évtized alatt és gyártják A-kategóriaként a kidolgozatlan, logikátlan, túlnyújtott sz*rjaikat. Nézz meg abból a korból néhány filmet: a Csendes terrort, a Dermesztõ szenvedélyeket, vagy a Bûvöletet, esetleg - hogy újabbat is mondjak - a 2013-as Nyomtalanul c., szerintem nagyon jó dán thrillert, rögtön látni fogod mire is gondolok.
8/10
Rahar 2015 febr. 07. - 23:37:55 8/10
(104/223)
***SPOLIER***
Azért jó lett volna úgy megcsinálni a filmet, hogy tényleg ne legyen gyanús az eltûnt feleség körülbelül az elsõ háromnegyed órában.
Valamint a befejezés számomra kifejezetten negatív, bár azért úgy maradt abba, hogy azért lehetne folytatni a történetet.