Téma: Holtodiglan

8/10
Rahar 2015 febr. 07. - 23:32:17 8/10 Előzmény kybuck
(103/223)
"Az igazán kár viszont a karakterek hátterének kidolgozatlansága, amit rendre elsumákolnak a filmesek: ki ez az ember és miért teszi azt, amit tesz? Mi az indoka, mi vezette a tettéhez végül? Ez itt is max sejthetõ vagy következtethetõ, de konkrétan megmagyarázva nincs, és ez mindig nagy baj, legalábbis számomra: nem érdekel mire "gondolhatott" a költõ, mondja meg mire gondol!"
Régebben nekem is voltak ilyen elvárásaim, elgondolásaim. Az a baj ezzel, hogy ha ezt végigvezetik ,bemutatják, akkor még 0,5-1 órával hosszabb lett volna, valamint nekem ötletem nincs, hogy hogyan lehetne az elõzményeket úgy tálalni, hogy érdekes, izgalmas, fordulatos legyen.
Egyébként volt a film elején utalás arra, hogy az írónõnek milyen volt a gyerekkora és hogy az alkotása végül is mit okozott az életében.
7/10
kevinspéci 2015 febr. 04. - 13:49:16 7/10
(102/223)
IMDB-értékelés 8,3, elég kemény... :)
Nem volt rossz, de a végére logikailag már teljesen kezdett szétesni. Egy hetest azért megér a mai felhozatalban. Történetvezetésben, fényképezésben, színészi játékban semmi extra; még a zene volt, ami inkább említésre méltó. Továbbá nem is tudom mi ez a mûfaj: thrillerkomédia vagy mi? Szórakoztató, de olyan mélység nélküli. Mintha a Csipet csapat egy epizódját nézném.
7/10
Findzs 2015 febr. 04. - 10:17:24 7/10
(101/223)
jó film volt de a már említett dolgok miatt nem ér 7-tõl többet
ninelivesgod 2015 febr. 03. - 15:28:13
(100/223)
SPOILERT tartalmaz

Én úgy kezdtem bele a filmbe, hogy nekem már besporilerezték, hogy az elején a férfit utálod, de aztán végül a nõ lesz a hunyó, szóval emiatt engem nem lepett meg a fordulat, valójában, azért néztem meg, mert érdekelt, hogy hogyan is lett megoldva. Nekem összességében tetszett a film, de én sem tudok elmenni amellett, hogy Amynek 100%, hogy le kellett volna buknia a már elõttem említett rengeteg dolog miatt. Szerintem is elég béna, hogy, amikor elõkerült és elõadta, hogy Desi rabolta el, akkor azt egybõl elfogadják, elhiszik és egyáltalán nem néznek utána a dolognak, rögtön lezárják a nyomozást. Plusz ugye Desi háza be volt kamerázva, oké, hogy nincs minden helységben kamera, de elég elképzelhetetlen, hogy Amy egyetlen percre sem látszana a felvételeken, amivel máris bizonyítható lenne, hogy semmiféle láncon tartás nem volt. Néhány helyen kissé zavaros a film, nekem pl. a gyerek téma, hogy ki akarta ki nem, meg, amikor Nick nekilökte Amyt a lépcsõnek az tényleg megtörtént vagy azt csak a nõ találta ki. A film hosszával nekem nem volt bajom, inkább a felépítése nem tetszett, szerintem érdemesebb lett volna az elejét kicsit rövidebbre venni, hogy hamarabb jelenjen meg Amy és a végét jobban kidolgozni, mert miután Amy visszamegy utána szerintem eléggé össze lett csapva és elég érthetetlen a vége.
9/10
Ze74 2015 febr. 03. - 12:25:43 9/10
(99/223)
Csak a vége ne lett volna elrontva
6/10
koos 2015 febr. 02. - 08:15:36 6/10
(98/223)
nagy várakozásokkal néztem meg a filemt. Tényleg jó volt, különösen a feleség játszott jól, azonban a vég számomra nem volt érthetõ

SPOILER
azok után, amit csinált az ex-szel, azok után a férj még vele marad, sõt elhiszi, hogy a gyerek tõle van, mikor elõtte elmondja, hogy az ex naponta megerõszakolta?? ez nem igen hihetõ. Másrészt, ha valaki így bánik el valakivel, azt a rendõrség még hónapikig kihallgatja és nem csinálnak úgy, mintha csak egy kis közlekedési kihágás lenne.
5/10
Statham20 2015 febr. 01. - 15:07:19 5/10
(97/223)
Azzal kezdeném, hogy aki thriller rajongó és csak azért nézné meg, mert azt írják, el ne higgye senki! EZ még véletlenül sem thriller. Mondanám inkább játékfilmnek, kriminek, bárminek, de nem thriller. A thriller lényege az idegek húzása, hogy feszültséget teremtsen és izgulhasson az ember, de azon kívül, hogy volt egy viszonylag jó sztori, a film alatt egyetlen percig sem izgultam. Szerintem sok helyen nagyon kiszámítható volt, nem mondanám annyira fordulatosnak, izgalmasnak, pörgõsnek meg végképp nem. Az utolsó felében itt-ott végre, mintha kezdett volna kialakulni némi történés, de aztán újra leült a dolog és alább hagyott a figyelem. Hárman néztük, túl pozitívat egyikõnk sem mondott róla. Egyszer meg lehet nézni, de szerintem David Fincher ide, vagy oda, rendezés kérdése is volt a film feszültsége, ami itt teljesen elmaradt. Az sem érdekelt volna, hogy baromi hosszú a maga 2 és fél órájával, ha legalább kiszámíthatatlan lett volna, teli fordulatokkal és fenntartotta volna az ember figyelmét valamivel, ha már izgalmas nem lehetett, holott thrillernek volt beállítva, de még egyszer mondom, nagyon nem az! Unalmas, vontatott, elhúzott, a végét pedig 10-bõl 7 ember érti meg max, õk is csak sejtik, ezt maximum az írója értette, hogy mi akart lenni, ha egyáltalán volt értelme a befejezésnek, ami hatalmas csalódás volt. A végére kezdett kicsit beindulni és volt egy beteg jelenet, amikor arra gondoltam, hátha legalább innentõl kapunk valami érdekeset, de csalódni kellett, mert utána hamar lecsillapodtak a kedélyek és elnyúzták a maradék 25-30 percet, valamint akárki akármit is mond, befejezetlenül hagyták, mert az egy dolog, hogy nem kell egy filmnek szájbarágósnak lennie, de ennyire, hogy hárman néztük és egyikõnk sem jött rá, mi volt a vége, meg a kommentek alapján is többen vannak, akik nem értik és befejezetlennek érzik, jogosan. Röviden: Ha egy SZÓRAKOZTATÓ, izgalmas, feszült esti filmre vágyik valaki, ne ebbe fogjon bele. A thriller mûfaj legkissebb szikrája sem szorult belé sajnos, pedig pár hónapja egy újságban láttam a poszterét és ott mindenféle dícséret volt ráírva, hogy izgalmas, fordulatos thriller, stb... kamu. A színészek jók voltak, Afflecket bírom, de a film egy nagy nulla összességében, a max pontszám, amit tudnék rá adni: 5/10.
9/10
beo71 2015 febr. 01. - 13:32:44 9/10
(96/223)
Engem végig lekötött, nem éreztem a film hosszát, talán, mert házas vagyok, minden pillanatában feszült volt és jókat dumcsiztunk a nejemmel közben. Fincher visszatért ! Sokakkal ellentétben én nem szerettem A közösségi hálót , A tetovált lány megerõszakolása miatt pedig egyenesen haragudtam rá. A Harcosok klubja rendezõje megérdemelt még egy esélyt és hál'istennek élt vele. Egy ilyen sztorihoz kellett a tökéletes rendezés.9/10.
Nem tizes, mert lehetett volna brutálisabb, fõleg a vége....és Rosamund Pike nézése is maradandó, az biztos, de még mindig Sharon Stone tekintete a kult és a jégvágó az ágy alatt.
7/10
Atis88 2015 febr. 01. - 12:49:02 7/10
(95/223)
Nem rossz film, de túl van értékelve a 8-9-10 pontokkal. Az az igazság, hogy a témában már jól bevált elemeket használja:

***SPOILER***
Vesz a férje nevében ezt azt, álcázza, hogy megölte õt, majd az egészet naplóra veti, hogy feltegye az i-re a pontot. Ez még eddig egy dolog. Innentõl volt nekem furcsa: hirtelen a nõ meggondolja magát, mert a férj igaz, hogy megcsalta de a tv-ben egy interjúban hirtelen bocsánatot, kér elismeri, hogy hibázott és szánja bánja, nagyon szereti és visszavárja az asszonyt. Ekkor hirtelen a nõ elõszedi az egyik exét(aki mellesleg olyan buta mint a tök, mert kanyar nélkül beveszi, hogy a csaj ezúttal tényleg õt akarja) kinyírja, majd beállítja úgy, hogy az elrabolta, fogva tartotta de csodálatos módon õ kinyírta és hazavergõdött a férjéhez.
***SPOILER VÉGE***

Sok a logikai baki: Szerintem a rendõrség túl könnyen rákap a férjre, míg a nõnek minden szavát elhiszik kapásból, a sok égbekiáltó ellentmondást meg leszarják, "mert hát szegényt milyen trauma érte". Az senkinek meg sem fordul a fejében, hogy esetleg utána nézzen a sok ellentmondásnak. Egyedül a nyomozónõ kérdez rá, hogy pl hogyan nyírta ki az exét a pengével, ha végig meg volt kötözve? De a többi rendõr/ügynek gyorsan leugatja hogy hagyja már, mert hát mennyit szenvedett és ezzel el is lett intézve.

Egyébként a feszültség a végére megérkezik, de az elsõ fele nem sok érdekességet tartogat. A színészek jók, fõleg Rosamund Pike de Affleck is jót alakít.

Mindent összevetve egyszer érdemes megnézni, ám én nem mostanában fogom elõvenni még egyszer. 7/10.
kybuck 2015 jan. 31. - 23:27:50
(94/223)
Nem korszakos alkotás: az eltûnés hátterét hamar végigpörgeti a gyakorlott thrillernézõ, miután pedig kiderül az igazság olyan kilencvenes évekbeli filmek jutnak az ember eszébe, mint a Bûvölet, a Csendes terror, a Vad vágyak, vagy a Kéz, ami a bölcsõt ringatja, de még a Született feleségek egy egy-két epizódja is befigyel, úgyhogy túl nagy meglepetések ezen a téren nincsenek, hacsak nem csecsemõ vagy eddig hibernált volt az illetõ. Az igazán kár viszont a karakterek hátterének kidolgozatlansága, amit rendre elsumákolnak a filmesek: ki ez az ember és miért teszi azt, amit tesz? Mi az indoka, mi vezette a tettéhez végül? Ez itt is max sejthetõ vagy következtethetõ, de konkrétan megmagyarázva nincs, és ez mindig nagy baj, legalábbis számomra: nem érdekel mire "gondolhatott" a költõ, mondja meg mire gondol! Ezen kívül a végével is jó lett volna kezdeni valamit, úgyhogy összességében ez egy régebbi idõket idézõ thrillerfilm, amit (szokás szerint) egyszer meg lehet nézni, de nem kötelezõ, hogy tetsszen.
8/10
sanderb 2015 jan. 31. - 21:13:20 8/10
(93/223)
Szerintem jó film még akkor is, ha a végével nem tudok mit kezdeni. E miatt van némi hiányérzetem -talán újra meg kellene néznem. Az újbóli megtekintés mellett szól még, hogy talán az után meg tudnám határozni a mûfaji besorolását is a filmnek.
Nekem elsõre inkább drámának hatott, egyáltalán nem borzongtam. Figyelemre méltó alkotás Fincher nagymestertõl. 10/8
6/10
Quarker 2015 jan. 31. - 21:06:29 6/10
(92/223)
Nem bírom ezt a nõt. Az elején féltem, hogy pozitív szereplõ lesz, de aztán szerencsére nem az lett, könnyû volt utálni.
Viszont elég nagy marhaságok vannak a filmben. Pl. a vizelet megszerzése a terhes szomszédtól (miért nem húzta le a wc-t, vagy öblítette le?), aztán a terhesség megállapítása a maradvány vérnyomokból (ilyen lehetséges?).
deepblue noir 2015 jan. 31. - 17:08:40
(91/223)
a film színvonalától függetlenül:

a történet befejezett. az írónõ kezdettõl fogva hasonlóan képzelte, mire a végénél járt már evidens volt hogy csak így fejezheti be. a keretezéssel fincher egy extra értelmezésre is lehetõséget adott, ami az eredeti regényben nem volt.
de akár így, akár úgy, befejezett.
1/10
mmiissii77@gmail.com 2015 jan. 31. - 17:06:11 1/10
(90/223)
Na akkor itt kiba@ott nagy 1 pont a vége miatt.
Egy jó filmhez nehéz, igazán méltó befejezést találni ez tény.
De hogy valaki meg se próbáljon befejezni egy sztorit az elég szánalmas.
10/10
thegodfather18 2015 jan. 31. - 12:18:47 10/10
(89/223)
David Fincher ismét bebizonyította, hogy nagyon jó rendezõ és nem áll tõle messze az elmebetegek, valamint az érzelmileg sérült emberek elfajzott gondolkodásmódjának bemutatása( gondoljunk csak a Hetedik-re vagy éppen a Tetovált lányra). Nagyon jó sztorija van a filmnek, Ben és Rosemund alakítása zseniális. Minden mozzanat, szó és tett a helyén van, nagyon élethûek mind a fõhõsõk mind a közhangulat váltakozásai, ahogy derülnek ki a részletek szép sorrendben. A mellékszereplõk állásfoglalásá is egyensúlyban tartja a filmet. A kameramunka és a különbözõ beállításokban nem nagyon lehet hibát találni de a hangkeverésben és hangminõségben érezhetõ némi hiányosság, de ez sem rontja el a filmet.
Keló Scofield 2015 jan. 30. - 21:22:44
(88/223)
SPOILER


Azért lett ez ez a vége, mert az egész csak a képzelet szüleménye volt.
petimbo 2015 jan. 30. - 17:26:24 Előzmény Rosso_Neri
(87/223)
Ja, a végét elrontották. Jöhetett volna még egy fordulat.
petimbo 2015 jan. 30. - 17:24:14 Előzmény Sadenal
(86/223)
A játékidõvel szerintem sem volt baj, csak a vége miatt úgy érzem, nem adhatok rá 10 pontot. Rosamund Pike zseniálisan alakította az elmebeteg, õrült feleséget. Végig azért izgultam, hogyan zárják börtönbe azt a rohadt ribancot, erre
*SPOILER*
az a hülye férje vele maradt.
petimbo 2015 jan. 30. - 17:17:02
(85/223)
Végig izgalmas, kemény thriller, tetszett, de a vége szar volt.
10/9
10/10
Gladyator 2015 jan. 30. - 02:23:10 10/10
(84/223)
hehe, még mindig... mosolygok... remek film
*Spoiler*
Az a r* mocs* beteg pszichopata r**nc, imádtam
Utoljára ilyesmit az elemi ösztönben éreztem;)
*Spoiler*

Zseniális film, zseniális alakítás, pedig nem szórom, de vitán felül 10 pötty :D
Az elõzetes pontozás alapján sokat vártam és Nem csalódtam, (jó, nyilván elmebeteg film, de akkor is)
P.s.:Azé erõsen remélem hogy ilyen csak filmen van :F