Téma: Holtpont

8/10
offtopic
cellasto 2014 febr. 28. - 22:24:43 8/10
(138/218)
hát én nem szúrtam ki,pedig a cyborg az egyik kedvenc filmem :D
8/10
offtopic
cellasto 2014 febr. 28. - 22:21:39 8/10
(137/218)
a miheztartás végett,a haveroddal elkezdtétek offolni a topicot a játékokkal meg egyebekkel..
elhiszem,hogy nem tetszik ez a film,de a nagy többség ezzel nem így van :)
8/10
offtopic
cellasto 2014 febr. 28. - 21:47:11 8/10
(136/218)
jó kis hsz,gratula :)
mélységesen egyetértek vele különben :)
Ragika 2014 febr. 28. - 21:29:16 Előzmény filoszemitabélus
(135/218)
Igen, nem feltétlenül az emberek kommentjével, véleményével van itt baj, hiszen mindenkinek lehet valamirõl saját véleménye, ezért ha problémám lenne valamivel, nem név szerint kezdenék idézni, mert halál felesleges, úgyis csak magamat idegesíteném fel. Volt itt pár komment, ami erõsen troll szagú, viszont amilyen indokokkal lett lehulladékozva a film, na pont az, ami miatt nem érdemes az indok megfogalmazóját néven említeni. Viszont az megmosolyogtat, hogy pont Gary Busey (igen, így írják, nyilván sokáig kellett neki gugliznia, hogy ne Gery Busy legyen belõle) játékát emelte ki, hiszen pont õ az a karakter, aki tulajdonképpen bárki mással helyettesíthetõ lett volna. Manapság mindenre ráfogják hogy kult? Hát ha ez bárkit is zavar, ne fogjuk rá hogy kult, ha eszembe jut ez a film, kb ez lenne az a jelzõ, ami legutoljára eszembe jutna. A Desperado kult? Micsoda hülyeség, de ha az embert adott pillanatban megfogta, akkor a mûfaj egyik gyöngyszemeként fogja emlegetni. Nem a kult jelzõvel van itt az igazi probléma, sokkal nagyobb bajok vannak a fejekben, fõleg ha valamirõl meg vagyok gyõzõdve, hogy biztos nem lehet jó, és ezt azzal igazolom, hogy meg se nézem. 22 lövés? Reno? Azt se tudom mirõl van szó, bár Reno-t már láttam pár filmben, ettõl függetlenül az én hiányosságom, ha nem néztem meg eddig. Nem láttam, nem tudok róla véleményt mondani, de nem azért nem nézem meg, mert valaki rámondta, hogy kult. Lehet, hogy megnézem, és nem tetszik. Lehet, hogy megnézem, és tetszik. Lehet, hogy megnézem, és nem tetszik, mert itt valaki említette, hogy jó, és én nem akarok vele egyetérteni. Aztán 2 nap múlva megnézem megint, és megint, és rájövök hogy tévedtem. Persze nehéz olyan ember véleményére adni/hatni, aki egy számítógépes játékban leáll a táj szépségét csodálni. Én sosem csodáltam azt, hogy milyen szép a doom. Én játszottam a játékot, és seggberúgtam mindenkit, aki csak azért ült le velem szembe, hogy a tájat csodálja benne. Ha tájat akarsz csodálni, menj ki egy hétvégén a hármashatár hegyre. Ülj ott 2 órát, figyeld az embereket. Aztán nézd meg a Holtpontot, vonatkoztass el attól, hogy az emberek jónak tartják. Figyeld a beszédet, a cselekményt, aztán gondolkozz el azon, hogy Keanu Reeves pár évvel ez után lenyomott egy 3 részes Mátrixot, Patrick Swayze meg lenyomott elõtte 2 hatalmas KULTFILMET, viszont sajnos semmilyen több filmet nem fog lenyomni már. Persze ha valakinek túl megerõltetõ ilyen dolgokon elgondolkozni, akkor tényleg jobban jár, ha benyomja a Battlefield 4-et. Az biztos baromi kult.
8/10
cellasto 2014 febr. 25. - 18:49:09 8/10
(134/218)
baromi jó film,már régen láttam.
elõ is veszem valamelyik nap :)
filoszemitabélus 2014 febr. 25. - 18:26:28
(133/218)
Nem rokonom Catherine Bigelow, valahogy túlélem, hogy leszóltad a filmjét. Az a baj, hogy amit és, ahogy írtál, az inkább Rólad árul el elég sokat, amit nem részleteznék.
Aki szeret surf-özni (windsurf, kitesurf, hullámlovaglás) az valószínûleg még bölcsészdiploma nélkül is jobban megérti a filmet és ezeknek a srácoknak a fanatizmusát, amirõl már itt elõttem Ragika nicknéven írt valaki.
filoszemitabélus 2014 febr. 25. - 17:16:46
(132/218)
Melegen ajánlom még neked a "Feláldozhatók I-X"-ig teljes szériáját. Abban van bunyó minden mennyiségben. magadfajta kemény legénynek nem való az ilyen nyálas film, amiben percek telnek el bunyó nélkül. Ráadásul nõ rendezte!
Elmeséled, milyen tetkóid vannak?
Ragika 2014 febr. 25. - 16:47:03 Előzmény danton-b
(131/218)
Szpoiler.
A levegõben is fejbe lõhette volna. Igen. Mint ahogy a kerítésen is lelõhette volna.
Nem azért lõtt a levegõbe, mert fájt a lába.
A film végén azt kérdezi Bodhi Utahtól,
-"Szörfözöl még?"
-Minden nap.
A szürke FBI-os, pedáns emberkével Bodhi megismertetett egy másik világot. A szörfösök életet, ami szöges ellentéte addigi életvitelének. Utah-t beszippantotta a szabad emberek világa, Bodhi-t barátként kezelte. Minden nap ugyanakkor feküdni, kelni, beérkezni az irodába, ugyanazokat a szarságokat meghallgatni, mások elvárásai szerint élni. E helyett buli a haverokkal, éjszakai-hajnali szörfözések, keffintés a tengerparton. Utah nem bántotta volna Bodhit, talán még annak ellenére sem, hogy kirámoltak pár bankot. Hagyta volna meglépni õket, viszont a csaj elrablása, az elsõ halott, aztán a társa halála olyan folyamat volt, ami következménye lett, hogy Bodhinak vesznie kellett. Áldozatok mindkét oldalon voltak, mégis, Bodhi ugyanúgy hagyta futni Utah-t is, a csajjal együtt. A nagy FBI-os a film végén is kicsinálhatta volna Bodhit, sõt dutyiba is dughatta volna, mindenki boldog, az FBI-os mennybe megy. Csak hát a film nem errõl szólt. Barátság és életérzés.
Kell az eredeti magyar szinkron, amivel manapság nyomják egy szar. Pont az életérzést öli ki a filmbõl.
10/10
nikato 2013 okt. 15. - 17:19:51 10/10
(130/218)
Na ugye. :D Amúgy nem annyira rajongok az akció filmekért, de ez nagyon bejött. :D
10/10
nikato 2013 okt. 14. - 21:52:59 10/10
(129/218)
Te hülye vagy! Ez egy k*rva nagy film!!! Igaz, hogy az új szinkronnal szinte nézhetetlen, de szerencsére még meglehet szerezni az eredetivel is!
Szaki 2013 okt. 14. - 06:38:56
(128/218)
Az új szinkron borzalmas. Ezt a filmet milliószor láttam és az egyik kedvencem de aki az új szinkront kitalálta
az szégyelje magát.
carlos7 2013 okt. 13. - 22:21:19
(127/218)
Kár, hogy nézhetetlen az új szinkron miatt. Nem értem miért kell ezzel elrontani egy ilyen klasszikus filmet?!?!
teardrops 2013 márc. 01. - 21:28:57
(126/218)
Mindig és bármikor
:-)
teardrops 2013 márc. 01. - 21:28:24
(125/218)
Point Break
Imádom! :-)
9/10
technokrata 2013 márc. 01. - 19:18:07 9/10
(124/218)
Nagyszerû film. Régen láttam már, de nagyon bejön. Még a VHS-idõszakom egyik legnagyobbikaként tartom számon.
Killbox 2012 dec. 30. - 23:03:55
(123/218)
Nem tudom,hol olvashattad bármikor,hogy 93-as meg 92-es, mert természetesen 91-es film.
tortura 2012 dec. 30. - 15:41:15 Előzmény danton-b
(122/218)
Igazad van, biztos az. Csak egy kérdés: a filmet is láttad? Vagy csak véleményezel?
SPOILER! Azért nem lövi le a palit, mert õ vezeti el a barátnõjéhez, akit túszként tartanak fogva. Nélküle vagy nem találta volna meg, vagy ha mégis, egy hulláért cserébe, nem biztos hogy visszakapta volna a lányt. Ha láttad volna a filmet, emlékeznél, mikor Bodie odakiált, hogy engedd el a nõt. Ha már csak a hullája ért volna földet, lehet, hogy a csajt is csak hulla minõségében kapta volna vissza a fõszereplõ. Azzal meg mire megy, õ szerette a lányt.
Persze, hogy hatásvadász, minden film az. Az is a célja, hogy hatást érjen el. Tudod, a rendezõk már csak ilyenek, hatni akarnak a nézõkre. Azért nem dokumentumfilm. Bár már ott is dolgoznak hatásvadász effektekkel. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Ez legyen életed legnagyobb problémája, hogy szerinted ez egy szar film.
Szerintem meg nem, egy igen jó film, jó fényképezéssel, érdekes párbeszédekkel, jó szinkronnal. Csak azt nem értem, hogy lesz egyre öregebb a film. Már olvastam olyat, hogy 93-as, aztán, hogy 92-es. Itt már 91-esnek írják. Ki tudja, mi az igazság.
10/10
jLKKKKKKKKKKKKK 2012 szept. 18. - 00:16:18 10/10
(121/218)
in memoriam Patrick Swayze !

10pont!
teardrops 2012 szept. 17. - 22:35:23
(120/218)
Az AXN-en végre a jóó szinkronnal adják! :-)

"...ezek után van még valamelyiküknek mondanivalója?
Ma reggel frankón csõben siklottam. Uram."
:-)
8/10
cellasto 2012 aug. 28. - 18:43:03 8/10
(119/218)
szenzációs film.
parádés alakítások
kultfilm :)