moderator3 2011 máj. 25. - 21:58:19
(52/72)
Tisztelt Fórumozók!

Míg a hivatalos történetírás mást nem állapít meg, valamint az MTA más állásfoglalást nem közöl addig az inkriminált Zsidótörvény megítélése negatív elõjelû.
A topicban az ilyen irányú megállapítások törlésre kerülnek.
A továbbiakban egymást minõsítõ jelzõiktõl tartózkodni szíveskedjenek.
Mint már több alkalommal írtuk, ha gondjuk van a moderátorral és moderálással E-mailban közöljék és a Port. intézkedik.
Több alkalommal utaltunk arra, hogy antagonisztikus politikai ellentéteiket próbálják konszolidált stílusban formába önteni.
Emlékeztetném önöket, hogy ilyen irányú "tevékenység" miatt már több topic a bezárás sorsára jutott.
2/10
sanjust 2011 máj. 25. - 21:31:41 2/10
(51/72)
Ráadásul alinked kiegészítette Horthy személyérõl alkotható képet ,megkockáztatom ,hogy többet ért mint ez a silány film.Ez van a hatalom útjai kifürkészhetetlenek.Vagy mondj igazat, témához illõt ,betörik afejed.
2/10
sanjust 2011 máj. 25. - 21:04:16 2/10
(50/72)
Köszi hogy alátámasztasz minket eredetinek nem nevezhetõ de igencsak jellemzõ hozzászólásoddal.Különösen az tetszik ,hogy "életeteket áldoznátok a hazáért".Ja naná csak 300 Ft vizitdíjat azt nem :)Ami pedig az alpári "Kun Béla és Szamuely a haverotok" kitételeket illeti ,hát nemigen tudnál idézni tõlünk hasonló személyre szoló becsületsértõ megállapítást.Mert sem én sem Dr proktor nem mondtuk pl senki szemébe ,hogy márpedig õ egy fasiszta,pusztán leszögeztük ,ami tény hogy pl zsidózik .Ez pedig ugyebár ott van bárki láthatja.Na ez a különbség ,hogy ez itt a probléma .Mert azt meg lehet vitatni na nem az ilyen stílusú emberrel mint te ,hogy Horthy mennyiben volt pozitív v. negatív történelmi figura ,és ha valaki szerint negatív az még nem "Samuely haverja", még akkor sem ha Samuely sem olyan primitíven maga az ördög mint ahogy pl Hitler sem volt sátán.Vedd észre hogy érvelésed egy az egyben a "komcsik " módzserével él.Amire viszont nincs mentség az a zsidózás ,a nemzeti jelzõ kisajátítása ,amásik oldal kirekesztése..Ez így van ,ezt kéne felfognod mielõtt életedet áldozod a hazáért és elragad az olcsó propaganda .
2/10
sanjust 2011 máj. 25. - 20:50:38 2/10 Előzmény drProktor
(49/72)
Szóval továbbra is tartom ,hogy a csúcs az az ,hogy a film szerint és itt egyes észlények szerint a zsidó törvényeket a zsidók érdekében hozták ,mert annyira a szívükön viselték a sorsukat.
Mazsika2006 2011 máj. 25. - 18:11:49
(48/72)
sanjust és drProktor! Hû, most aztán nagyon "megaszontátok"! A tipikus belpesti "értelmiség" szól belõletek. Ha elfogy az érv, akkor kezd a magatokfajta elkezdeni "Jobbikozni". Hogy egy jobbikos milyen agyú, azt tudom (magyarságára büszke, és életét áldozná a hazájáért), de a szadeszos, lmp-s vonaltól kényszeredett hányinger állapotában van az ország, úgyhogy osszátok csak az észt nyugodtan, míg lehet. Hihetetlen az a magas lóról való pofázás, amit elõadtok, no és a "legnagyszerûbb" az, hogy azt képzelitek, a magatokfajta büfögéseire még figyel is valaki, leszámítva azt a 10-12 liberális "mogyorónyi agyút"-ki is mondta?, akiket az ilyenfajta "érteliség" egyáltalán még vonzani tud. Az esetleg világos, hogy a Kun-és Szamuelly-féle haverjaitok mit mûveltek itt Horthyt megelõzõen az õslakos magyarsággal? Zsidótörvények? Szerintem az az igazi demokrácia, amikor az adott csoport valóban számarányának megfelelõen mûködik közre ebben vagy abban. Ha ez felbillen, akkor nem beszélhetünk demokráciáról, arról nem beszélve, hogy Kun, Szamuelly és Pogány után, ezekkel a összehasonlítva, Horthy egy angyali türelmû és érzelmes politikát folytatott. Egyébként pedig Isten nyugosztalja Kormányzó Urat;
offtopic
drProktor 2011 máj. 25. - 11:07:47
(47/72)
Nem is tudom, az is bennmaradt a topikban vajon, hogy a fajgyalázást
szankcionáló zsidótörvényeket , az emberi történelem legundorítóbb
szégyenét, azzal mentegették észlények, hogy ugyanazt mondja, mint
a nem zsidóval való házasságot tiltó Talmud.
Szerintem lehet, még nem is láttak közelrõl zsidót se, nem hogy Talmudot.

1Nem veszik figyelembe, hiogy egy vallási alapmû vallási törvényét
nem lehet semmi körülmények között pariba állítani egy ilyen világi
büntetõ törvénnyel;
2. Nem figlalkoznak azzal, hogy mi a helyzet a keresztényekkel az õ
eltiltásuk a zsidóval való házasságtól legalább annyira szégyenletes,
mint a zsidók eltiltása tõlük(Persze rossz optikát kapna a sok bigott
álkeresztény között, azt emlegetni, hogy az emberiség szégyene
törvények ugyanazt mondják ki, mint a kereszténység dogmái
a vegyes házasság ellen, mert persze,hogy van ilyen a keresztényeknél
is, hiszen még két különbözõ keresztény felekezetû közti házassághoz
is engedély kell. De nem népszerû erre hivatkozni, úgy kell tenni,
mint ha ilyen aspektus nem is létezne, Igazi fideszes módszer.

Ja, az igazság kedvéért: Rákosi tényleg Rosenfeld, a RothMano csak gúnynév.
De nem ez a lényeg, hanem a tahóság!
2/10
sanjust 2011 máj. 25. - 10:03:00 2/10
(46/72)
Ja végül is nem értem ,hogy azon elemzésed ,ami afilm elfogultságát emelte ki,és azt hogy a megszólaló történészek hát szakmailag nem éppen az élvonal,miért lett törölve .Ráadásul a témára szorítkozott és ha éles is volt a film alkotójára volt éles és személytelenül egy társadalmi antiszemita szélsõjobbos csoportra volt az.Már oda jutottunk ,hogy ezeket sem szabad kritizálni? Hm...Ráadásul szerintem egy nyiltan antiszemita,fasiszta nickkel nem lehet elég szókimondó senki,mert ezeknek nem jár a finom úri stílus.
2/10
sanjust 2011 máj. 25. - 09:58:15 2/10
(45/72)
Miért várod el a pontos tárgyi ismeretet tõlük ,nekik minden zsidó Rosenfeld,örülnek ha egy nevet meg tudnak jegyezni .
offtopic
drProktor 2011 máj. 25. - 09:39:40
(44/72)
Evgy javaslat:

Nem lene jobb, ha eleve minden egyes Horthy topicra
írt hsz-t törölnének, tkp. már a topic tárgyát lehetne
tabunak nyilvánítani, és egyáltalán meg sem nyitni!


Éljen a vélemények szabad áramlása!!!
drProktor 2011 máj. 25. - 09:34:12
(43/72)
Jópofa ez a “RosenfeldMátyás”, amit humorizált itt az
egyik csökkent értelmû jobbikos bocs.
Én úgy tudtam, hogy Rákosi egyszerûen RóthManó volt,
ezzel a Rosenfelddel igazán nem tudom mi a túrót akarnak.
Nyilván azt hiszik, roppant humorosak, azonnal elkezdek
kacagni, görcsösen!
Ráadásul megtudhattuk az Éj anyánk címû filmbõl
(Vonegut regénye alapján),hogy ugyanezek a beteglelkû
....., de Amerikában
is megvoltak, ott pl Roosewelt –et zsidózták
ilyen formán Rosenfeldnek.
Nattyonvicces!!!
drProktor 2011 máj. 25. - 09:31:02
(42/72)
Én nem vagyok történész, de még nekem is föltûnt, hogy a
miniszterelnök, Bárdossy nem akarta nem hogy megtámadni a SzUt,
de még a diplomáciai kappcsolatot se akarta megszakítani,
ugyanakkor ez a Bárdossy titkolta volna el a moszkvai követ
levelét Molotov igéretérõl, hogy ha a magyarok semlegesek
maradnak, akkor a ruszkik támogatnák a területi igényeket
Erdélyben.
Ez szerintem azon túl, hogy szánalmasan ostoba színben tûnteti
föl magát Horthy,még ellentmondásos is, hiszen ha Bárdossy nem
akarta megtámadni az oroszokat, akkor miért tikolta volna el
a levelet, ami esetleg oka lehetett volna a semlegességnek.
Megoldás: Nyilvánvalóan hazugság, s csak igyekszik a már
kivégzett BárdosSyra tolni a felelõsséget.
offtopic
drProktor 2011 máj. 25. - 09:23:03
(41/72)
nem "Csõk", "Csók"!!!
offtopic
drProktor 2011 máj. 25. - 09:22:14
(40/72)
Kedves moderátorok!

Csõközön!
10/10
Kara_kán 2011 máj. 24. - 23:48:56 10/10
(39/72)
A téma jó, de a film uncsi volt. Felbérelünk pár színészt, akik felolvasnak, és megszólaltatunk pár történészt meg közéleti személyiséget. Ja, és rá-ráközelítgetünk korabeli plakátokra, meg bevágunk korabeli filmrészleteket. Nekem ez soványocska. Ennél profibb kell nekem, ha már mozi. Mert amit a Koltay úr ma itt mutatott, azt én is megcsinálom Power Pointban.
2/10
sanjust 2011 máj. 24. - 21:46:00 2/10
(38/72)
Történelem tudásodra ráfér egy kis csiszolás.Kun Béláéknak semmi köze nem volt Trianonhoz,az Károlyi Mihály nevéhez kötõdik.Pont azért mondott le Károlyi ,mert megkapta a Vix jegyzéket atovábbi Antant követelésekkel.Namármost a "vörös rémuralom" ennek ellenállt, kiverte az antant csapatokat pl Salgótarjánból ,megvédte az országot velük szemben.Pont hogy Horthy vonult be román csapartok élén.Ami a rémuralamat illeti erõsen eltúlzott volt az utólagos propagandája ,semmivel sem volt nagyobb mint pl a fehér terror a Tanácsköztársaság leverése után. AZ "ország Szépült" khm..hát az úri magyarország számára biztos ,de a nincstelen zsellérek számára csak anyomor volt ,meg atüdõbaj ,amit magyar betegségnek hívtak akkoriban.
Úgyhogy észnél legyünk már és ne szopjunk be minden propahgandát ,hamis múltbeli nosztalgiákat .
Ahogy korábban nem volt igaz Horthy teljes befeketítése ,a mai egyesek részérõl megynilvánuló tömjénezése ugyanolyan hazug.
2/10
sanjust 2011 máj. 24. - 21:37:40 2/10
(37/72)
nagyon okos vagy ,ha ezt tudod:)
9/10
offtopic
Gábor 32 2011 máj. 24. - 21:19:43 9/10
(36/72)
Horthy úgy vette át az ország kormányzását,hogy elõtte a vörös terroristák rémuralma tombolt ebben az országban.
kun béla,szamuely tibor,kunfi zsingmond,landler jenõ (így,kisbetûvel mindegyik) és társaik a 133 nap alatt tartó
hatalmuk alatt/rengeteg embert megöltek,ellopták a magyar aranykészlet nagy részét,kun béláék engedélyével cseh és román hordák fosztogatták az országot/ elõkészítették többek között az ország 2/3-ának átadását,idegen országok részére.
Lásd:trianon.
Ilyen helyzetben vette át(törvényesen) a hatalmat,a mélyen tisztelt kormányzó urunk.
Majd két és fél évtizedes kormányzása alatt Hazánk,ez a sokat szenvedett ország,Magyarország talpra állt.
Erõs volt a magyar gazdaság,a pengõ a harmadik legerõsebb fizetõeszköz volt Európában,
sikeresek voltunk a különbözõ tudományos ágakban és szárnyalt a filmgyártásunk is.
Épült és szépült az ország!
Persze,ez a rendszer sem volt hibáktól mentes,sajnos akkor is volt szegénység,de akkor 3 millió koldusról beszéltek(trianon után).
Most van 6 millió koldusa az országnak...
2/10
sanjust 2011 máj. 24. - 20:38:10 2/10 Előzmény Gábor 32
(35/72)
Könnyû annak lelkesedni ,aki nem tapsztalta meg annak a rendszernek a népnyomorító voltát.Biztos Móricz és a többi nagyság azért nem tartotta sokra ,mert tapasztalták a "nagyságát"
9/10
offtopic
Gábor 32 2011 máj. 24. - 19:46:21 9/10
(34/72)
Vitéz nagybányai Horthy Miklós a XX-ik század legnagyobb magyarja!
Áldott legyen az õ emléke!
FaTraktor 2011 máj. 24. - 10:56:57
(33/72)
Én láttam a filmet régebben és szerintem jó volt. Akit érdekel Horthy annak tetszeni fog.