ferikefleto 2006 dec. 12. - 18:34:10
(12/72)
Bocsánat, miért is nem egyenlõ a marxista a komcsival? Ki is írta a Kommunista kiáltványt? Hogyan is hívták a kommunizmust másképp? Csak nem úgy, hogy Marxizmus, Leninizmus? Vagy egyedül én tudom rosszul? Mit kell még olvasnom, hogy megtudjam? Könyörgök, legalább egy könyvcímet véss ide, egy olyat, ahol azt írják: a Marxizmus az nem egyenlõ a kommunizmussal! Meg egy olyat is, ami felsorolja a marxisták és a kommunisták közötti különbséget! És kérek egy olyan kommunistát is (megnevezni), aki nem vallotta magát marxistának. Ha mindezzel megvagyunk, utána folytathatjuk ezt a, hogy is mondjam, színvonal alatti vitát. Bár nyilván egy öntudatos, tanult baloldalival hozott össze a sors, aki sértve érzi magát azért, mert a marxisták (fõ ideológusuk bizonyos Lukács György, aki büszke volt rá, hogy személyesen ölt embert) is balosok voltak. Így jobb hülyeségeket írogatni önigazolásképpen? Ugyanis, amit ide leírt, kezdve onnan, hogy nincs komcsi történetírás, odáig, hogy a marxista az nem egyenlõ a kommunistával badarság, butaság, mûveletlenség egyszóval: hülyeség.
x-tro 2006 dec. 11. - 12:41:34
(11/72)
marxista nem egyenlõ "komcsi", bibóista, weberiánus, usw.... tanult kollegám gondolkodjon/olvasson figyelmesen elõször, mielõtt kioktat....

ennyit mondtam, nem többet....
Brambilla 2006 dec. 11. - 09:51:02
(10/72)
Bocs, hogy kétszer küldtem el majdnem ugyanazt a szöveget, csak szarakodik a net :)
Brambilla 2006 dec. 11. - 09:48:50
(9/72)
Horthy vezényelte fel a magyar tankokat, hogy megakadályozzák a zsidók elvitelét. Õ még anyagi terheket is vállalt, csak akkor adta fel, mikor már a családja került veszélybe. A bénázásának oka, hogy végletekig becsületes volt és nem akarta hátba támadni volt "barátait". Persze ez hiba, de õ ilyen volt. A mai politikusok közül egyik se vállalna tizedannyit se...
Brambilla 2006 dec. 11. - 09:44:25
(8/72)
Horthy elcseszte a kiugrási kísérletet, az tény. De õ volt az, aki felvezényelte a magyar tankokat, hogy állítsák meg a zsidók kitelepítését. Meg Horthy még vállalt anyagi felelõsséget is, és csak akkor állt le, mikor már a családja életét fenyegették. A mai politikusok közül nem hiszem, hogy bárki hajlandó lenne akár tized akkora kockázatra, mint õ. A bénázásairól meg inkább a nagy becsületessége tehetett, nem volt hajlandó hátba támadni régi "barátait". Õ ilyen volt.
ferikefleto 2006 dec. 10. - 23:02:32
(7/72)
Nem is beszélve arról, hogy ez a bénázás elõször zsidók százezreinek az életébe került, majd csatatérré vált édes magyar hazánk és gyönyörû fõvárosunk. A kiugrás elmaradása miatt elvesztettük Észak-Erdélyt (pedig az oroszok Besszarábia elfoglalásakor, '40-ben még minket támogattak a revízió ügyében). Az orosz megszállás idején, ami részben szintén az ügyetlenkedésnek köszönhetõ, nõk tízezreit erõszakolták meg és százezreket hurcoltak Oroszországba. Vesztesként... de mindegy. Nem voltak tárgyalópozícióink a béketárgyalásokon és utat engedtünk a kommunistáknak. Ennyi. Ez mind azért, mert Horthy - a fiát féltve és a rendszert a kommunizmustól védelmezve - nem ment le az augusztusi román kiugrás után a keleten állomásozó, hozzá hû csapatokhoz és nem állt át egy már egyértelmûen vesztett helyzetben.
ferikefleto 2006 dec. 10. - 22:55:52 Előzmény Brambilla
(6/72)
Miután az alaptényben egyetértünk - mármint, hogy van komcsi történetírás - folytassuk azzal, egyetértünk abban is, hogy ez, politikai célokból elferdítette a magyar történelmet és valójában hazugsággal traktált egész generációkat. Horthyt például - miután a fasiszta-kommunista ellenállást hirdette - kinevezte fasisztának, pedig szegény csak egy konzervatív ember volt. Lehet azon vitatkozni, mennyit lehetett engednie, az azonban tény, az õ hatalmának az antikommunizmus és a revízió volt az alapja, ez pedig kijelölte a helyét a szövetségi rendszerben. Az, hogy nagy politikus volt tény, fõleg a 20-as, 30-as években, háborús szerepe viszont több, mint vitatható. Fõleg a végjáték. Az a bénázás mindent háttérbe szorít. Nem tudott megszervezni egy rendes kiugrást, zsarolhatóvá vált és Erdély megtartásánál is fontosabbnak gondolta az ultrakonzervatív társadalmi rend átmentését, ami, legyünk õszinték, badarság volt... Szóval ennyit róla. Érdemeit elismerve sem nevezhetjük nagy államférfinak és fõleg nem a legnagyobbnak.
ferikefleto 2006 dec. 10. - 22:49:34 Előzmény x-tro
(5/72)
Szerintem az elõzõ beírás megfogalmazója egy picit sem ért a világhoz, sem a történelemtudományhoz. Méghogy nincs komcsi történettudomány, persze, meg Marxizmus sincsen és marxista történetfilozófia sincs. Maga diplomáztam történelembõl, bár nem maradtam a történész pályán, annyit azonban, e kevéske tudás birtokában is megoszthatok tanult kollégámmal, hogy bizony van marxista (komcsi) történelemtudomány és van polgári (mondjuk Max Weber féle, vagy Bibó-féle) történetszemlélet is. Ollyannyira, hogy másképp gondolkodnak a fejlõdésrõl, a történelem céljáról és minden másról. Ennyit errõl. Olvasson elõbb, aztán higgye azt, hogy minden politika...
x-tro 2006 dec. 08. - 13:16:19
(4/72)
A történetírás, és a történész szakma nem ismer olyat, hogy komcsi történetírás...
Brambilla 2006 dec. 08. - 10:43:08
(3/72)
Horthy Miklós a magyar történelem egyik legnagyobb alakja volt, csak a komcsi történetírás igencsak a tényeket elferdítve ábrázolta. De jó, hagyjuk azt, hogy jó vagy rossz ember volt, a magyar történelmet egyértelmûen meghatározta bõ 20 éven át, mindenképpen megérdemel egy filmet. Sajnos ezt még nem láttam, de amit eddig hallottamróla, aszerint nem Horthyról szól, hanem az õ szemszögébõl mutatja be a történéseket.
x-tro 2006 dec. 05. - 20:21:05
(2/72)
Igen, Horthy Miklós, a vitéz nagybányai, kormányzó volt. Pont. Állítólag róla szól ez a film, objektivitásra törekvõn.
Rozgonyi István 2006 dec. 05. - 19:21:57
(1/72)
?