4/10
trudy febr. 03. 18:52:15 4/10
(58/58)
Ez szinte teljesen tök ugyanaz, mint az Amelie csodálatos élete. Ugyanaz a felvezetés, bemutat néhány random szereplőt kiragadott pillanatokkal az életükből, majd Audrey Tautou egy pasi után nyomoz, régi dobozokat nyitogat egy sárgán megvilágított manzárdlakásban, szerelmesleveleket olvas, személyes csecsebecséket nézeget, szomorú arccal fekszik az ágyon, babonái vannak... nem is sorolom tovább. Ja, és itt is minden jelenetben más a frizurája. Megjelenik ugyanaz a bolondos humor is ("túl leszünk a kivégzésen, aztán mehetünk haza" - mondja a halálraítélt), csak itt valahogy kevésbé működik. A képi világ szép, látványos, Audrey Tautou karaktere kedves, megy valamerre a történet, mégis unalmas, ugyanis ezt már láttuk egyszer, és a bevált kliséken túl ez a film nem ad semmit, nem találom érdekesnek egyik szereplőt sem, nem igazán működnek az ötletek, a humor és a szerelmi szál sem. Ha az Amelie csodálatos élete 8/10 akkor ez a fele.
10/10
Nótárius 2020 júl. 04. - 01:41:02 10/10
(57/58)
Ebben a rendkívüli érzelmi erejű, nagyon igényesen hiteles-érzetű képi világgal rögzített filmben együtt van: a "nagy háború" azelőtt soha nem látott tömegességű és módbeli iszonyatának rendkívül érzékletes megjelenítése, utólagos megtorlási veszélyeztetettsége; valamint az azt követő, a borzalmakból eszmélő békeidőszak
romantikus szépségű hangulata, a személyes intimitású és el nem múló szerelemmel álhatatos reménylő élniakarása; továbbá a történet fókuszába együtt kerültek sorsának, szövevényes kapcsolódású és egymásra hatású, sok apró részletből, szinte krimiszerű kutakodással összeálló eseményfeltárása, rekonstruálása. Mindez karakteresen remeklő, kitűnő szereplőgárdával, még a legkisebb szerepek nagy többségében is.
Az általam eddig látottak közül, szerintem ez Audrey Taotou legjobb filmje, de bizonyosan ez volt rám a legnagyobb hatással.
A jelentőségükön kezelve, könnyű szívvel elengedhetőek voltak számomra a film egynémely zavaró kérdőjelei, amelyek ekként mit sem változtattak az értékelésemen: 10/10.
8/10
sflkjs 2020 máj. 29. - 00:22:50 8/10
(56/58)
El kell ismerni, kib...tt jó film, pedig Audreyt kidejezetten nem szeretem, és bàr Marion ebben a szerepben is remekelt, mint mindig, sokkal szívesebben láttam volna őt főszereplőnek.
Nagyon fordulatos és pörgős, ez vitte az eseményeket és lekötötte a figyelmemet. Ha valaki nem fél szemmel nèzi, akkor nagyon is követhető.
Viszont a Fekete könyvvel ellentètben ez egyszer, max kétszer nézős.
A narràtor hangja is nagyon tetszett, amíg a vègèn be nem mondták a nevèt.
emmerssaon 2018 dec. 24. - 19:33:58
(55/58)
Nézd meg!
Nem fogod megbánni...
Apacsek_ 2015 dec. 31. - 10:11:15 Előzmény Forako
(54/58)
...amik hiányoztak... valószínûleg a rendezõ nem azt tartotta fontosnak, hanem az õ sajátságos stílusában mutatta be a Nagy háború..szörnyûségeit...
Apacsek_ 2015 dec. 31. - 10:07:29 Előzmény Adri999
(53/58)
...talán mert a rendezõ iz ugyanaz....
Apacsek_ 2015 dec. 31. - 10:06:53
(52/58)
Csak most jutottam el a filmhez és mondhatom most sem csalódtam...Jounet már letette névjegyét néhány filben: a Delicatessen, Elveszett gyerekek városa, Alien 4., Amélie csodálatos élete... stílusa öszzetéveszthetetlen, és varázslatosan kombinálja ismét a már bevett receptet a filmkészítés során. Vett pár jó színészt akivel már öszzeszokott: Jean-Audrey Tautou, Dominique Pinon, Claude Dreyfus, egy pár megszokott klisé, kameramozgás, színek, effektek, zoomolások, s már kész is a jó film. Nagyon durván adja vissza a háború kegyetlenségét, de ugyanakkor a hétköznapok közömbössége is visszaköszön. A nézõ észrevétlenül csöppen bele egy krimi szerû nyomozásba ami a fordulatoktól sem mentes. Jounet az Amélie csodálatos élete után nem kisebbet alkotott, mint a remény köré szõtt, háborús, romantikus krimit. Ellenben sok commentel szerintem nem unalmas, egy percet sem unatkoztam...
molnibalage 2015 júl. 10. - 09:46:01 Előzmény Forako
(51/58)
A film így is elég hosszú és nem dokumentum film. Egyébként megjelent benne. A német nõ és történente, a francia veterán spanyolnáthával, a leváltári keresés, stb. Kevés olyan filmbem volt nyomasztó az I.vh ábrázolása, mint itt pedig ez nem is háborús film. 8-9 éve teljesen véletlen kerül hozzám a film és eredeti francia nyelven. Azt sem tudtam, hogy mi ez, meg is lepõdtem. Piszok jó film.
9/10
Jagerus 2012 okt. 18. - 16:56:40 9/10
(50/58)
Ahhoz képest, hogy nem sok minden történik benne, mégis megnézi az ember mert kíváncsi, hogy mi lesz. Jó volt.
Bubus53 2012 febr. 22. - 18:14:42
(49/58)
Tuti, hogy jó hosszú! Már a fele elõtt ideggörcsöt kaptam!
10/10
zz76zz 2011 szept. 09. - 12:24:07 10/10
(48/58)
ez fajin vót :)
6/10
masterjohnny 2011 aug. 08. - 22:09:27 6/10
(47/58)
Hát, borzasztó hosszú volt ez a jegyesség!
10/10
Forako 2011 máj. 23. - 22:57:22 10/10
(46/58)
Nagyon jó témavezetésû film, jó a sejtetõ vonalvezetése.

De ami miatt sír a szemem - és nem meghatottság miatt, vége az majd, hogy nem túl nyálas - hogy az elsõ világháborút követõ közhangulatból sokat nem találtak igazán el. Pontosabban azon kívül, hogy ez a bicegõ 20 éves lány keresi szerelmét, semmi nem emlékeztet a háborúra. Az persze jó, hogy elnyomottak a tragédiák, de csak a személyes tragédiáknak kéne így lennie, az ország tragédiájának nem. Tehát ugyan a háborúban elvesztett szerettei emlékét elnyomja a tudatalattijában, de az utcán lévõ nyomorékok, illetve az állam "össznépi szertartásai", így a megemlékezések, emlékmû emelések (azt nem nagyon firtatta a film, mivégre is van olyan szép temetõ - hát emiatt).

Ezek nagyon hiányoztak nekem.
10/10
jololo 2011 jan. 17. - 00:08:27 10/10 Előzmény pextab
(45/58)
rettenetesen jó film, nagyon szép :D
10-es, bár Jodie Foster-t ne sokat keressétek benne :)
pextab 2010 nov. 28. - 11:16:22 Előzmény Oliolivia
(44/58)
Micsoda öngól!!!
Hetekig nincs a Film+-on egy nézhetõ film, ma kettõ is. Persze, egy idõpontban...
Oliolivia 2010 nov. 04. - 14:48:55
(43/58)
Én imádtam ezt a filmet azóta is keresem és próbálom megszerezni.
nekem nagyon tetszett a látvány, a képi világa.
Szerintem remekül sikerült film.
Igaz h ha nem koncentrálsz a film tartalmára akk elveszel az események sokaságában.
Nem vagyok egy érzelgõs típus, de ezen a filmen még én is sírtam:'(
Én csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a filmet!!!!!!!!!!!!
Egy a sokból.. 2010 nov. 01. - 21:04:11 Előzmény Adri999
(42/58)
Szerintem nem csak A.T. miatt emlékeztetett téged az A.csodálatos élete c. filmre, mert én is pont ezen gondolkodtam tegnap a film nézése közben ,h. miért az a mû jut nekem is az eszembe... szerintem a hangulat miatt is, meg a keresõsdi dolog miatt... két különbüzõ mû, de vlhol mégis ugyan az, még a szerepjátékban is... / A.T bágyadt - naiv - gyermeki arca is hasonló / szóval egypár dolog..
10/10
citum 2010 nov. 01. - 15:14:29 10/10 Előzmény Adri999
(41/58)
Nekem is nagyon tetszett ez a film, nekem is feltûnt h mennyire szép a képi világa, nem csoda h díjazták az operatõri munkát. Talán azért tetszett annyira mert nem egy szokványos, áltagos film, hanem összetett, több szálon fut a történet, van narrátor, meg ezek az "életpróbák" is viccesek voltak :))) sztem többször is megnézhetõ..
Adri999 2010 nov. 01. - 10:53:25
(40/58)
nekem tetszett a film, de sajnos nem tudtam végig nézni, kicsit emlékeztetett az Amelie csodálatos életére, lehet Audrey Tatou miatt.
10/10
Stike78 2010 nov. 01. - 09:55:06 10/10
(39/58)
A filmet nézni kell és teljesen követhetõ, rég nem láttam ilyen jó filmet, egyszerûen a rengeteg reklám, és késõi idõpont ellenére sem tudtam ott hagyni