Téma: Hotel Ruanda

perry 2008 okt. 08. - 19:37:49
(122/222)
Talán mint mindenbõl nálunk, ebbõl is hungarikumot csináltak. Abban teljesen egyet értek ha ez nem azok joga akik átélték, vagy szeretteik utódaik gyásza vagy "rítusa",
akkor nem több vagy kevesebb mint a politikusok nagy "érzékenységének" képmutatása.
A megszólalások viszont arra engednek következtetni, mint ha ez egy cionista összeesküvés része lenne.
Na mind 1, szerintem jó film a Hotel Ruanda.
offtopic
efes 2008 okt. 08. - 18:06:50
(121/222)
Ezt amúgy én is aláírom, hogy amennyi zsidó ismerõsöm van (nincs sok, SAJNOS), közülük alig pártolja valaki (tulajdonképpen senki sem) ezt a rendszerváltás óta tartó, nagy holocaust-megemlékezéses haccacárét. Valószínûleg azért, mert nem ébreszt bennük szép emlékeket...
perry 2008 okt. 08. - 16:43:30
(120/222)
Tessék szíves lenni Heathcliffet békén hagyni megemlékezés szinten. :)
Csak tudnám miért van nekem Humpy érzetem :D
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 08. - 13:26:47 10/10 Előzmény perry
(119/222)
Szia Perry :) nagyon kedves és vicces vagy. :)
Csak egy megjegyzésre írnék most gyorsan: kb. négy éve lehetett, hogy Magyar Bálintot hallottam, amint egy auschwitzi Élet Menete felvonuláson elmesélte, neki két nagynénje halt ott meg. Nagyon meghatott: hú, ez igen, neki személyes kötõdése is van, tehát a részérõl ez nemcsak majomkodás, divatgyász, nem üres máz (emlékszel Zuschlagra és Ujhelyire). Ha abban az évben az lett volna TÉNYLEG az egyetlen megemlékezés, teljesen OKÉ. Aztán jött egy következõ. Jó. Aztán egy harmadik. Mi a szösz? Aztán egy negyedik, ötödik, hatodik, tizedik, huszadik...És én, aki pedig Auschwitz miatt azt mondtam: ha testileg nem is, lélekben zsidó vagyok (gimis voltam akkor) szóval én arra gondoltam: ELÉG! Hagyjanak békén! Mit akarnak ezzel? Mi ez? Minek?
És hallottam, hogy a tévében egy zsidó azt mondja: hagyják már õket békén ezekkel a megemlékezésekkel. Inkább ADJÁK VISSZA AZT A VAGYONT, AMIT A KOMMUNISTA ÁLLAM ELLOPOTT, amikor a franciák a háború után visszaküldték Magyarországra a nácik által elhurcolt értékeket (aranyvonat). Az ELTÛNT. ADJÁK VISSZA. És ne emlékezgessenek, ezzel hagyják õket békén.

Na kedves Perry: ez aztán a PARASZTVAKÍTÁS. Vagy hogy másképp mondjam: zsidóvakítás, nemdebár.

Abban igazad van, jobban idegesít ez a színjáték, mint Uganda, Kenya, Tanzánia vagy Ruanda. Sajnos. Azok távol vannak, és nem bírom az egész glóbuszt egyszerre fontosnak tartani, tehát nem vagyok globalista, hanem lokalista. Nem bírok mindenkit egyformán szeretni. Ez remélem, még nem természetellenes :) Azért csak válogatok, tudod:)
Egyébként: egy etióp-jamaikai néger házaspár gyülekezetébe jártam sokáig. Az a legfontosabb afrikai kapcsolatom, személyesen õket ismerem. Persze õket nem kellett segíteni. Na jó: egyszer kitakarítottam a lakásukat.:)
10/10
offtopic
blackman 2008 okt. 08. - 11:39:19 10/10
(118/222)
Yes
perry 2008 okt. 08. - 10:37:33
(117/222)
Az akár Ruandára is vonatkozik .:)
perry 2008 okt. 08. - 10:33:35 Előzmény Heathcliff
(116/222)
Kedves Heatcliff.

Ma már minden utol érthetõ, akár az interneten is. Legyen az Uganda vagy holokauszt.
A "bûnbánat gyakorlása pedig hit kérdése, vagy is ha nincs ott nem is létezik, magadra kényszeríteni valamit amit nem követtél el azt nem lehet. Annál is inkább, mert senki se kéri , követeli tõled. Nagyon szomorú is lenne ha erre kényszerítenének. Csak ajánlat szintjén zárjad ki az életedbõl ezeket az információkat és talán úgy elviselhetõ lesz, bár tényleg a hírek mindenkit utol érnek.Amennyiben idegen nyelveken is tudsz, akkor képes vagy az ultra balos hírektõl a szélsõ jobbig bármilyen hírt magadénak tudni.
Így aztán ugyan lehet " unni" helyzetet, azon a vonalon , hogy "még mindig a holokauszt miatt kell bûnbánatot gyakorolni" vagy s utálom, hogy az emberbarát humanisták leszarják, mi történik a "niggerekkel". Tartsunk magyar tarka fölvonulást, viseljünk kapedlit".
Ezek a mondatok számomra nem az ugandai emberek életéért való mély és meggyõzõdéses aggódást tolmácsolják, inkább azt az elégedetlenséget amit jelen estben a magyar közállapotok iránt érzel.
Jelesül miért van évente 1 xr holokauszt megemlékezés vagy demokratikus elvekért miért vonulnak emberek az utcára?
Persze érdekes lenne , hogy ha mindenki sabesz dekliben járna ,bár én kopasz vagyok és ezért ha hideg van bármit képes vagyok a fejemre venni felekezeti hovatartozás nélkül.
Szóval barokkos túlzásokba nem kellene esni.
Mielõtt végképp a hányás nagyon keserves mûveletét gyakorolnád engedd meg nekem , hogy elmondjam -de csak szerényen, fél mondatban-,hogy a Vöröskereszt égisze alatt is dolgozom társadalmi munkában és így a mai napig segítséget tudok és akarok Ugandának nyújtani.
Tõlem ennyi telik, meg természetes a hsz.-ra történõ válasz.
Azon vitatkozgathatunk, hogy ez sok vagy kevés.
offtopic
Miki1900 2008 okt. 08. - 10:09:45
(115/222)
nana. belterjesség? 10, 40 millió embernél?
nana. azért nem eszik olyan forrón a kását. ez nem a Habsburg-ház. a rasszok keveredése sem jár szellemi leépüléssel. a "genetikai leromlás" meg többmindent jelenthet. (paradigma ill. értelem)
offtopic
Miki1900 2008 okt. 08. - 10:06:46 Előzmény Heathcliff
(114/222)
milyen gyerekmese? erre jó lenne válaszolni, kedvesnek egyáltalán nem tûnõ vitapartnerem.

ha annyira ismered a keresztényeket ill. vallásokat, hát csinálj egy mini közvéleméynkutatást,hogy menynien kedvelik, szeretik, közömbösek, vetik el a keveredést és annak gondolatát?
offtopic
Miki1900 2008 okt. 08. - 10:04:05 Előzmény Heathcliff
(113/222)
mi az hogy "kit érdekel"?
errõl volt szó, ezt írtam, hogy te meg-e cáfolod, hogy a Talmudba mit van írva.
offtopic
Miki1900 2008 okt. 08. - 10:02:15 Előzmény Heathcliff
(112/222)
ez a "Baromság a köbön" szerintem csak téged jellemez
offtopic
Miki1900 2008 okt. 08. - 10:00:26 Előzmény blackman
(111/222)
és honnan jöttél? Afrikából?
offtopic
Miki1900 2008 okt. 08. - 09:59:54 Előzmény Heathcliff
(110/222)
"Ez látszik a hsz-aidon"

pl?
idézz belõlem, szépen megkérlek
offtopic
Miki1900 2008 okt. 08. - 09:58:43 Előzmény Heathcliff
(109/222)
kit érdekel mennyi keresztényt ismersz?
vol tilyen kérdés? mi vagy te? farizeus, hogy egyik dologról amásikra ugrálsz.

"Amikor a történetet elmeséltem egy keresztény hölgy ismerõsömnek" "..nagyot csalódtam a keresztényekben"
a vita , téma akkor van lezárva ha mindkét fél ezt akarja.

"tény a keveredés". és? akkor nem lehet ellenezni? hogy jön ez ide?
offtopic
hecsedli 2008 okt. 06. - 15:55:51
(108/222)
ez bizony lehetséges. az ilyen ex catedra kijelentések jól hangzanak, aztán annyi. egyébként néha oda vagyok a gyönyörtõl, amikor japánokat látok beszélni, reagálni, mivel annyire feltûnõ az, ami bennünk európaikban nincs meg. biztos hogy tévedhetek a megitélésükben, de azért még így is sok mindent meg lehet érteni. aztán a lelkiismeretes ember utánajár a dolgoknak.
és köszi! megpróbálom megnézni a 'szentjános bogaras' japán anim. filmet, ha vki majd segít letölteni...
7szünyü 2008 okt. 06. - 11:56:21
(107/222)
(Esetleg olyan emberek beszámolóit olvasta, akik japánok, vagy japánok között éltek, és mindezt képesek voltak hitelesen lejegyezni... :)
7szünyü 2008 okt. 06. - 11:07:16
(106/222)
Én nem is kiforgatásról beszéltem, egyszerûen így mûködik a sajtó: idõnként rövidíteni kell. Amúgy sem hiszem, hogy egy ilyen - ha úgy tetszik - radikális elméletet egy rövid cikkben jól ki lehetne fejteni. Többet kéne tudni az egészrõl ahhoz, hogy normálisan meg lehessen ítélni.
(Japánok: bírom a japánokat, meg a japán filmeket :) és utánaolvastam egy-két dolognak. Ezen ismeretek nélkül némelyik japán film igencsak érthetetlen "innen nézve".)
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 06. - 10:56:28 10/10
(105/222)
Láttam, hogy benéztél az Anyátlanokhoz :)
Jókat írtál, nem semmi. Honnan ez a beható Japán-ismeret?
A tudós mondanivalóját nem hiszem, hogy kiforgatták. Én ugyan ilyesmiket nem olvasok, de megbízom abban, aki küldte. Nem bulvárlapból volt való, az biztos.
7szünyü 2008 okt. 06. - 10:13:58 Előzmény Heathcliff
(104/222)
"Nem õ írta, beszélgetés volt."
Akkor itt lehet az eb elhantolva... A sajtóban elõfordul, hogy nem az és/vagy nem úgy jelenik meg, ami/ahogy a beszélgetésben elhangzott, esetleg a prof. nem tudta részletesen kifejteni, mire is gondol; vagy aki a beszélgetést végül cikké írta, kénytelen volt rövidíteni, és ha nem "szakmabeli", nem biztos, hogy a megfelelõ dolgokat hagyja ki. Ez van. Mindenesetre érdekekes elmélet lehet, kíváncsi lennék rá. Már csak a biodiverzitás miatt is :)
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 06. - 06:49:33 10/10
(103/222)
Ehhez hasonló témájú film az Anyátlanok.
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=65626
Bár ez békeidõben játszódik, némileg biztonságosabb körülmények között, de a fokozatos leépülés, pusztulás ugyanúgy nyomon követhetõ, egészen a legkisebb testvér haláláig, sõt tovább.