Téma: Hotel Ruanda

10/10
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 06. - 02:49:37 10/10
(102/222)
Nem õ írta, beszélgetés volt.
Egyébként: szerintem a legtöbb ember számára ez egyfajta "antivallás"; mivel a transzcendens helyére van állítva, szintén kicsit transzcendenssé válik. Fogalmam sincs a forrásról, és megkeresni is túl bonyolult volna már. A biodiverzitásról egyébként tuti többet tud, mint te. :) És az elméletbe én is pont ezért ütköztem bele: "Az más kérdés, hogy szerintem nem volna egy túlzottan praktikus modell, mert akkor újra kéne definiálni "az egymással nemzõképes útód létrehozására nem képes" élõlénytípusokat -> kvázi a fajokat ismét."
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 06. - 02:40:17 10/10
(101/222)
Azt a filmet már nem is mertem megnézni, bár fölvettem, direkt érdekelne, de nem szántam rá magam. Persze, dokumentumfilmben azért iszonyatos dolgokat hallottam. Éppen ezért nekem kicsit V.I. country. Jolie is Kambodzsa miatt lett szimpi.
7szünyü 2008 okt. 05. - 21:32:16
(100/222)
Ha érdekel a japán téma, javaslom megtekintésre a Hotaru no Haka (Szentjánosbogarak temetõje/sírja) c. rajzfilmet. Ugyanez a téma. (Nem gyerekfilm! Igaz, hogy nem is doku...)
Magyar nyelvû ismertetõ itt: http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.61
Obránszky Ármin 2008 okt. 05. - 21:11:24
(99/222)
Nincs mit, örülök, h valamiben közös nevezõre jutottunk! Kevés dolgot tudok nehezebben elviselni, mint azt, ha valakivel haragban kell lennem, igaz, h eközött a kevés között van az is, h ráhagyjak valakire valamit, amivel nagyon nem értek egyet. Na ebbõl következik, h az elsõ nehezen megvalósítható. :-)
offtopic
hecsedli 2008 okt. 05. - 20:36:35
(98/222)
Igazán köszi. :)
Obránszky Ármin 2008 okt. 05. - 20:34:11
(97/222)
Közben megnéztem a polcomon: Jung Changnek hívják az illetõ hölgyet. Ha jól tudom, akkor Maoról is írt egy terjedelmes regényt, de ahhoz még nem jutottam hozzá. Mindenesetre a Vadhattyúk engem ledöbbentett, sokkolt.
Egy ajánlót is találtam hirtelenjében, szerintem korrekt: http://legeza.oszk.hu/sendpage.php?rec=li0285
offtopic
hecsedli 2008 okt. 05. - 20:03:24
(96/222)
Örültem a válaszodnak. Ez egy olyan téma, aminél sokkal többbet számít amiben egyetértünk, mint amiben talán nem.
Emberélet kioltása az bûn. Népirtások megállítása, megelõzése pedig a legfontosabb, amit el kell érnünk.
Külön köszönöm az ajánlott irodalmat, komolyan nagyon érdekel. Most inkább elolvasnék egy ilyet, mint végignéznék egy errõl szóló mûsort. Máris nekiállok keresni a weben. Nemrég láttam egy kimerítõ és nagyon hiteles dokumentumfilmet a japán nagyvárosok hónapokig tartó bombázásáról a II. vh-ban. Mit mondjak, nehezen tudtam elaludni utána.
Obránszky Ármin 2008 okt. 05. - 19:37:09
(95/222)
Még talán Mao Kínájával egészíteném ki a népirtások olyan szégyenletesen hosszú XX. századi lajstromát (ha esetleg nem olvastad, akkor próbáld beszerezni a Vadhattyúk c. kínai szerzõ tollából kikerült könyvet, egészen egyszerûen döbbenetes). De tényleg Pol Pot is olyan, h egyszerûen az ember ésszel nem tudja felfogni azt, h miért történhetett ott az, ami (a Hírtvn láttam még anno egy dokumentumfilmet Pol Pottal kapcsolatban. Hát elég nehéz lenne elfelejteni).
Hogy a Holocaust miért élvez a magyar közbeszédben elsõbbséget a többi hasonlóan szörnyû, semmivel nem indokolható mészárlással szemben? Hát elõször is azért, mert Magyarországon történt és az áldozatok családtagjai, utódai közöttünk élnek, így azt hiszem, annyi jár nekik, h szeretteik (halálának) emléke ne vesszen ki a köztudatból. Ennek nem szabad(na) bûnbánat formát öltenie, nem hiszek a kollektív bûnösségben, hanem csak úgy, mint a részvét, együttérzés megnyilvánulása. Azért egy olyan trauma, ami a magyar népet '44-'45-ben érte, nem egykönnyen kiheverhetõ (szerencsére vagy sajnos nehéz lenne eldönteni). Hurcolnunk kell még egy darabig ezt a terhet, azt hiszem. Sajnos, ezt sem lehet nem észrevenni, vannak, akik ebbõl a tragédiából politikai elõnyt próbálnak kovácsolni, ezért tartják napirenden, illetve hozakodnak elõ a kérdéssel a legkülönbözõbb helyeken...
De abban szerintem, minden tisztességes embernek egyet kell értenie, h minden emberi élet egyformán drága, mindegy, h Ruandában vagy Auschwitzban oltották ki. Viszont, hogy idõszerû legyek, kicsit olyannak érzem a kérdésfeltevést, mintha azon problémáznánk, h miért nem emlékeznek meg ugyanúgy más népek mártírjairól, mint az aradi vértanúkról.
7szünyü 2008 okt. 05. - 19:25:29 Előzmény Heathcliff
(94/222)
Evolúciót "hirdetõ"????? Nem is tudtam, hogy vallás lett... Minek a professzora volt a kedves idegen? A rasszok keveredése _járhat_ genetikai leromlással, kb. ugyanolyan eséllyel, mint genetikai javulással, de semmi esetre sem az egész emberiséget érinti ez a dolog, csak az adott populációt. Amúgy kíváncsian várnám a professzor elméletét mondjuk a biodiverzitásról is.
Nincsenek fajok: errõl két dolog is eszembe jut, az egyiket biztosan sokan tudják - nincsenek emberi fajok. Egy faj van: a homo sapiens sapiens.
A másik: felállítható olyan tudományos modell, ami nem tagolja fajokra az élõvilágot (ugyanis nem muszáj), hiszen szegrõl-végrõl minden faj genetikája (feltételezem) visszakövethetõ a (feltételezett) õssejtig. Hosszadalmas és babra munka, de meg lehet (?) csinálni. (Az más kérdés, hogy szerintem nem volna egy túlzottan praktikus modell, mert akkor újra kéne definiálni "az egymással nemzõképes útód létrehozására nem képes" élõlénytípusokat -> kvázi a fajokat ismét.)
A prof. védelmében: ha nem õ maga írta a cikket, akkor könnyen lehet, hogy a közvetítõ médiában van a hiba...
hecsedli 2008 okt. 05. - 19:01:30 Előzmény Heathcliff
(93/222)
Teljes mértékben egyetértenek veled a népirtásokkal kapcsolatban. Még hozzátenném a kambodzsai, talán egy millió embert lemészároló diktatúrát, amit ugyanolyan nagy ívben szarnák le a világ szerencsésebb felén. Minden ilyenért egyformán kell szégyent és gyalázatot érezni, ha csak nem farizeusként godolkodnunk. Nagyon úgy tûnik h az utóbbiakból van több, de ne adjuk fel a reményt.
A filmet sajnos még nem láttam de az biztos h meg fogom nézni. (A 'Gyilkos mezõk'-et régebben láttam, nagyon megrázó volt.)
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 05. - 15:53:30 10/10
(92/222)
Miki, több keresztényt ismerek, mint te, ebben egyezzünk ki. Ez látszik a hsz-aidon, tehát errõl vita lezárva.
10/10
Heathcliff 2008 okt. 05. - 15:20:19 10/10
(91/222)
Érdekes és furcsa volt a fõhõs választása, hiszen nekem úgy tûnt: egy gyáva, megalkuvó, ügyeskedõ ember lett a hõs. Nem egy klasszikusan egyenes, tántoríthatatlan, bátor lovag. Pedig sok olyan is volt biztosan. Nem tudom pontosan, miért ezt emelték ki, de talán pont az esendõsége miatt. Kicsit ajnálom, hogy rengetg bátorság nem lett megörökítve: pl.azé a sofõré, aki eldöntötte magában: márpedig hõs lesz. Vagy az árvákat védelmezõ fehér nõ. Vagy az a néger ENSZ-katona, aki folyton teli szájjal vigyorgott, és ezzel a vigyorával képes volt megnyerni magának a lázadókat; õrá hallgattak, õ tudott velük tárgyalni, amíg csak meg nem halt egy gránáttól... És a kislány, aki túlélte a mészárlást...

Komolyan unom, hogy itt folyton, még mindig a holokauszt miatt kell bûnbánatot gyakorolni. Inkább emiatt kéne!!!!!!! Ez valóban a mi nemzedékünk bûne, mi néztük végig tétlenül. (Jó, aki egyáltalán tudott róla akkor). Éppen most egy zsidót sem kéne megmenteni: de ezeket az embereket igenis kellett volna.
És utálom, hogy az emberbarát humanisták leszarják, mi történik a "niggerekkel". Tartsunk magyar tarka fölvonulást, viseljünk kapedlit - hát hányok, ha közben egyetlen szó sem jut arra, mi történt Ruandában. Meg máshol.
10/10
offtopic
blackman 2008 okt. 05. - 15:06:11 10/10
(90/222)
Nem tudom hogy miért tette ez a kijelentést ez az uriember.
10/10
blackman 2008 okt. 05. - 14:58:47 10/10
(89/222)
Sajnos az élet a legkegyetlenebb forgatókönyv író,rendezõ és fõszereplõ!! Annyi szörnyûség van a világba,amit az emberek saját maguk kreálnak,és amit más emberek nem akarnak,vagy tudnak helyrehozni. Sajnos ez van :(
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 05. - 14:52:42 10/10
(88/222)
Igen, hát ezt én sem értettem. Nem tudom, ebben mi az akadémiai álláspont :S
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 05. - 13:59:15 10/10
(87/222)
Kit érdekel, mi van oda írva (nem olvastam) ha egyszer TÉNY, érted, TÉNY a keveredés. Olvass Bibliát. (Eszter könyve, Apostolok cselekedetei, de végül is akármi jó lesz)
Mózesnek - érted, MÓZESNEK pl. a pusztai vándorlás alatt volt egy 2. felesége, miután Cippóra elhagyta. Egy kúsita nõ. Azaz etióp. Fekete.
De bármilyen, rengeteg sok példát hozhatnék. Dávid személyi testõrsége pl. filiszteus volt, azaz palesztin. A nagyanyja moábita, akik az Jahve örök átka miatt soha be nem tehették volna a lábukata templomba. Bethsabé egy hettita felesége...Napestig sorolhatnám. És ez mind semmi ahhoz képest, ami az exodus után következett. Nehogy már gyerekmesékben higgy, komolyan...
offtopic
Miki1900 2008 okt. 05. - 13:55:48
(86/222)
már ne is haragudj de egy ember miatt csalódni az egész kereszténységben eléggé korlátolt, példanélküli diszkréten igyekvõ viselkedés.
egyébként tényleg meg van írva a Bibliában. honnan tudod hogy csak ennyivel intézte el.
a kereszténység a szeretet (akar lenni). az igazi keresztények megmentettek volna mindekit ha tudták volna ezt tenni.
offtopic
Miki1900 2008 okt. 05. - 13:52:09
(85/222)
Gregor Bernadettig aztán nagyon szép ám.
nálad. miylen szubjektív is ez, ugye?
offtopic
Miki1900 2008 okt. 05. - 13:50:41
(84/222)
mi nevetséges? hogy bele van írva a talmudba, hogy tilos a keveredés?
offtopic
Miki1900 2008 okt. 05. - 13:49:14 Előzmény pozsizsuzsi
(83/222)
azért én kíváncsi lennék mit mondott volna.
hogy ölte meg magát? méreggel? jól emlékszem?