3/10
nenori 2010 jan. 18. - 16:23:20 3/10
(25/105)
Hát én a beharangozó miatt döntöttem úgy, hogy megnézem. Szürke téli hétköznapok, rossz hangulat - gondoltam na majd ez felvidít kicsit. A reklám alapján egy fergeteges komédiát vártam. Nem is igazán érdekelt, hogy a téma lerágott csont, hogy mirõl szól igazán. Egyszerûen jó poénokat, könnyed szórakozást akartam.
Nos. A poénok mennyisége nagyjából egyenlõ a reklám spotban látottakkal. Mintha csak kiválogatták volna az összes valamit is érõ vicces jelenetet....merthogy több nem is volt benne. Ezért kár volt végignézni a filmet.
Én 3ast adtam, nekem és ez nem is lesz jobb :(
10/10
offtopic
Bigpapa 2010 jan. 18. - 13:22:53 10/10
(24/105)
Szalmám=szakmám :)))))
10/10
Bigpapa 2010 jan. 18. - 13:04:38 10/10
(23/105)
Belebotlottam már nem egy hullába és nem sikítottam :) pedig nem az a szalmám, hogy termelem õket :)
2/10
offtopic
Naphinel 2010 jan. 18. - 11:04:07 2/10
(22/105)
Fordítva. Nem õk akarják támogatni a pasast, hanem õk várnak támogatást, védelmet.

A hullán meg ne csodálkozz, valszeg te is ordítanál, ha - akár fényes nappal is, de - belebotlanál egybe. (ha hasonló a foglalkozásod, nem szóltam).
10/10
offtopic
Bigpapa 2010 jan. 18. - 08:46:29 10/10 Előzmény Naphinel
(21/105)
Igen, ha ez logikusan így lenne- hogy támogatni akarja a férfit- még örülnék is neki.De általában pusztán arról van szó, hogy hülye értelmetlen,nem marad a seggén és persze ,mivel nem maradt a seggén, szegény férfinek még Õt is meg kell mentenie :))))) Nézd meg, hogy olyan film van,ahol ez van.
Félre ne érts,imádom a nõket,de ez egy szoftver hiba bennük.Mint ahogy sikítani,ha hullát látnak :)
2/10
Naphinel 2010 jan. 17. - 19:03:31 2/10
(20/105)
A krimire:

A nõk általában ilyenek, és teljesen logikus dologról van szó. Hülyék lennének egyedül maradni, ha félnek valamitõl, inkább a halálba is mennek a férfi után, mert - bár belül valószínûleg õ is ugyanúgy fél, mint a nõ - erõt, biztonságot sugároz.
offtopic
ernesztin 2010 jan. 17. - 17:46:30
(19/105)
Jó, hogy ezt írtad. Ezt egy itteni, port.hu-s kritikában olvastam: "Miért nem meri ábrázolni Sheridan a szegénységet és a vesztést? Mert ezek hollywoodi tabuk. Tabut megszegni viszont "halálos" (mármint szakmailag) bûn. Ráadásul Hollywoodban nem lehet szegény és vesztes még akár boldog is, hiszen pont ez a hollywoodi logika: a pénz és a karrier boldogít csak. (Amely, mint tudjuk, Amerika egyik legnagyobb globális hazugsága, mely ráadásul milliónyi ember életét keseríti meg. Egyrészt azokét, akiknek sikerül, másrészt azokét, akiknek nem. Vagyis Hollywood nem más, mint a nagy boldogtalanságipar.)"
aLienEvi 2010 jan. 17. - 17:44:43
(18/105)
hát ennél sokkal jobb a "Szegény ember az amish húzza".
Ez egy egyszernézhetõ, nem vicces, kiszámítható, és annyiszor feldolgozott téma, hogy az már fáj. Ha nem HG és SJP lenne a fõszereplõ benne, a mozik nem is játszanák...
De végülis azt a másfélórát végigülni megéri egyszer!, de 10/4-nél többet nem ér.
6/10
Butterfly1986 2010 jan. 17. - 16:53:22 6/10
(17/105)
Nekem sem tetszett, de annyira borzalmas sem volt, mint ahogy itt páran ájuldoznak. Ugyanannyira volt ez is kidobott pénz, mint amikor a Csúf igazságot vagy a Másnaposokat néztem. Azokat mégis istenítik. Érdekes állatfaj az ember:) Ha nem lett volna benne a sok elváltunk, mert megcsaltál és ezt hogyan lehetne helyrehozni rész, akkor még jó film is lehetett volna belõle. Az is szerfelett érdekes, hogy az embereknek mindig mindennel bajuk van. Az is baj, ha egy színésznõ szép, mert azt megbélyegzik azzal, hogy nem tud játszani, csak azért kapta a szerepet, mert jó nõ. Ha nem felel meg a közízlésnek, akkor meg az a baja mindenkinek, hogy csúnya. Hugh Grant öregszik, mint mindenki más ezen a büdös nagy világon. Miért is kellene nem öregednie??? Detto ugyanaz a helyzet, mint amikor az is baj, ha hízik egy sztár, és az is borzalom ha csontsoványra fogy. Örök igazság, hogy az embereknek soha semmi nem lesz megfelelõ. Így színes a világ, mondják ezt mások. De szerintem toleránsabbnak kellene lennünk és nem állandóan csak a szépséget és pénzt tekinti a fõ erénynek. Eléggé elfajult már minden, pedig én sem vagyok öreg, de szerintem nagyon rossz felé halad az emberiség. Ez nem közduma, ezt teljes szívemmel így érzem.
2/10
Naphinel 2010 jan. 17. - 11:36:48 2/10
(16/105)
nem hiszem el, ez hogy ért el 6,4-et?
jó, most már csak 6,1-et, mert tõlem kapott rá két pontot (de csak Emma és Clay miatt). :)
offtopic
bayswater 2010 jan. 17. - 11:35:32
(15/105)
Poénorgazmus???:-DDDD Ez tetszett!
2/10
Naphinel 2010 jan. 17. - 11:24:30 2/10
(14/105)
Tegnap láttam, borzalom volt. Még szerencse, hogy nem én fizettem érte, meg utalvánnyal nyomtuk, de akkor is.

Unalmas, ratyi, kiszámítható. Összecsapták, Hugh és Sarah kicsit sem illettek össze. Tök fölösleges csavarokat tettek bele, hogy kitöltsék a 100 percet, holott nyolcvanban is simán össze lehetett volna hozni - ha már annyira muszáj volt.
Idióta, semmitmondó, erõltetett párbeszédek, ugyanolyan történet. Pár poént leszámítva - fájdalmasan kevés volt belõle - semmi nem történt benne.
Klisékkel teli, a közepét köbö méla unalommal néztem végig, és gondolatban totál máshol jártam.

Még nem csináltam ilyet, de komolyan elgondolkoztam, hogy kimegyek az elsõ húsz perc után. Az volt a gond, hogy pofátlanságnak tartottam.
Csak az a baj, hogy - készülõdéssel, utazással + ezzel együtt - öt órát elcseszerintettem az életembõl egy nagy kalap sz*rra. Pedig megnézhettem volna mondjuk németül valamit, ami érdekel, és még a nyelvet is gyakorlom vele... ehelyett ez... :(

Azt ajánlom mindenkinek, hogy aki tudja, NE nézze meg, moziban semmiképp.
10/10
Bigpapa 2010 jan. 17. - 11:22:43 10/10
(13/105)
Csütörtökön láttam a filmet. Elég szar hangulatomban ültem be rá, és csak annyit vártam tõle, hogy arra a 100 perce lefoglalja az agyamat és ne gondoljak magamra. Ez sikerült.
Azt vettem észre, hogy elkezdtem nevetni és ez jó volt. Nem egy klasszikus film lett ez, amit majd - mint a Szegény embert az Amish húzza- 20-30x is meg fogok nézni,de azért olyan borzalmas sem,mint ahogy néhányan pufogják.
Tény, hogy Grant öregszik és ez nagyon látszik rajta.De nem annyira borzalmas,mint S J Parker, aki eddig is ronda volt,de ezzel a kiló alapozóval az arcán, olyan viaszbábú hatást kelt. Én eleve utálom a Szex és New Yorkot és az összes divatpicsát,aki szórja a pénzt a cuccokra,táskákra,így a sznob vonal engem is idegesített.Na meg az, hogy ha nem lehet telefonálni,akkor nem lehet!Ezt átlagban csak a nõk nem fogják fel.Mint amikor egy krimiben a fõhõs elindul a zaj felé és mondja a nõnek: - Megnézem,mi az.Te maradj itt! Na ki nem marad a helyén? A nõ!:))))
Sam Elliott nagy kedvencem, és a vidéki vonal a filmben már nagyon jó volt.Tetszett Morganék asszisztenciája is.Fõleg ez a Hitler csaj :) azt agyonverném, pedig van ilyen ismerõsöm. :)) Ráadásul egy 47kg-os lány az is :))
Nem tudom,ki hogy jár moziba, én többször mondtam, hogy ha vígjátékról van szó, én csak ki akarok a film alatt kapcsolni,szóval nem várom, hogy a vásznat csókolgatva jöjjek ki,mert akkora élményt kaptam.A 70-es ,80-as és 90-es évek vígjátékai óta nem csinálnak olyat mostanában(kivétel a Másnaposok) amitõl poénorgazmust kaptam volna :)
Az tény viszont, hogy S J Parker azért volt jó a sznob csaj szerepére- hiába pocsék színésznõ- mert belõle sugárzik hogy sznob.Sandra Bullock nem lett volna jó rá,mert eleve jobb színésznõ,tök szép és aranyos is:)

Nem beszélek rá senkit,de nem is mondom, hogy ne nézzétek meg. Nem rossz film ez,csak nem kell tõle sokat várni. Ennyi.

7/10 véletlenül 10 pontot adtam neki, az baki :))))
Koztom 2010 jan. 16. - 21:41:15
(12/105)
Most láttam, csak azoknak ajánlom akiknek nem kell érte fizetnie, pénzkidobás.......
1/10
lujzalinda 2010 jan. 16. - 19:20:02 1/10
(11/105)
Én most tömör leszek és velõs: ekkora kegyetlen szar és rémunalmas filmet (nem is olyan) régen láttam már... Meg ne nézze senki, mert inkább azon az 1500 Ft-on vegyen egy jó hamburgert, vagy bármi mást, csak erre a mozira el ne költse! :D
És tudom, hogy már nem játszák ezt a filmet, de a nem is olyan rég a Férj és féleségre vonatkozott... hát ezzel a filmmel kezetfoghatna...
ernesztin 2010 jan. 16. - 19:01:21
(10/105)
Lehetséges, hogy az volt a koncepció, hogy egy kicsit fényezzék New Yorkot - az a tuti menõ hely, aki onnan jön, az dizájnfüggõ, sznob és túlcivilizált...szóval a Nagy Alma a világ közepe...pedig már régen nem. Egy ilyen párocska pedig miért is menne kisvárosba? Nekem is vannak ismerõseim, akik a Maldív-szigeteken karácsonyoztak és februárban a Kilimandzsárót fogják megmászni stb stb stb - pedig nem "menõ newyorkiak". A tanúvédelmi programba ilyesmi is biztosan beleférne.
A vidék és New York szembeállítása viszont még valóban aranyos és vicces volt a Két cowboy New York-ban c. filmben.
3/10
1aniko 2010 jan. 16. - 18:10:57 3/10
(9/105)
Sokat vártam ettõl a filmtõl de csalódtam.Sokkal több poénra számítottam,ráadásul Hugh Grant és SJP teljesen hiteltelen,mint házaspár.Abszolút nem illenek össze.
Idéznék egy lényegretörõ kritikát:
"A Hova lettek Morganék? olyan film, hogy már az elsõ tíz percben a legempatikusabb nézõ is, a rendezõi szándékkal ellentétben, azért szurkol, hogy ezt a rettenetesen sznob, a nagyvárosi romlottságot – egyáltalán mindazt, amiért a vidéki ember a nagyvárosit utálja – megtestesítõ két szerencsétlent, a Morgan házaspárt lõje már le valaki. "
(forrás:mozinet)
bree-gee 2010 jan. 16. - 17:21:58
(8/105)
Húha, az eddigi kommentek nem sok reményre adnak okot...Majd meglátjuk. Mindenesetre nekem eleve gyanús ez a nagy promóció. Még a csapból is ennek a filmnek a reklámja folyik.
Charles Foster Kane 2010 jan. 16. - 17:05:01
(7/105)
Újabb kasszasiker gyanús lebõgés. Egyébként sikerült összehozni számomra az álompárt. Ez a két színész talán a legellenszenvesebb számomra jelenleg a filmiparban.

Mondjuk az alkotók témaérzékenysége dícséretes, figyelemre méltó, mennyire bravúrosan realizálták, hogy zöldkártyás-kényszerpáros film már volt pár hónapja, így a lényegesen szûzebb területre koncentrálva összehoztak egy tanúvédelmi programos-kényszerpáros opuszt. Grat!
5/10
edesske 2010 jan. 16. - 10:39:29 5/10
(6/105)
ekkora sz*rt már rég láttam, a sztori unalmas naon, de ennek fejében a színészi alakítás is katasztrófa, és még egy-két poén sincs benne...