leopard26 2009 márc. 06. - 12:57:37
(114/194)
Hülyék vagyunk,mert nem a valódi dolgokat mondjuk,hanem azt,amit a szánkba raknak hogy mondanunk kell!Aki meg nem azt duruzsolja,azzal mindig történik valami:)
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 06. - 12:55:53
(113/194)
Honnan veszed, hogy már most nem fejlõdött vissza? :) Bizonyos értelemben nem, de bizonyos értelemben elég gyatrán mûködik. Most is mindenki igyekszik igazodni, az általános közvélekedést átvenni; még ha azt is hiszi, önálló véleménye van, akkor is egy csoport hiedelmeit, elõítéleteit osztja. Különvélemény kialakításával nem strapálja magát. Ezért bizonyos mértékig most is lebutítjuk magunkat . Talán nem fog romlani a helyzet; csak mindig az éppen aktuális elõítéletek, konszenzusos hiedelmek változnak. És talán az, hogy hány egymásnak ellentmondó hiedelem osztja meg a világot: minél több van, annál okosabbnak tûnnek az emberek, hiszen a véleményük annál gyakrabban ütközhet egy eltérõ véleménnyel, és ezért annál többször hihetik, hogy amit állítanak, azt õk találták ki.
leopard26 2009 márc. 06. - 12:13:47
(112/194)
Itt,ha megnézed ezt a fórumot,nagyon sokan vannak mûokosak!(tisztelet a kivételnek:))Tudnak okoskodni,tudnak jókat mondani,de csak úgy hogy betanult szavak elegyével kombinálva intellektuális hozzászólásokat próbálnak produkálni úgy ,hogy ha vitába szálnál velük,vagy csak más lenne a véleményed,lebunkóznak,leidiótáznak,így kerülvén ki a további vitát,melyben szerintem 99% az esélye hogy alulmaradnának!
leopard26 2009 márc. 06. - 12:02:56
(111/194)
Mondjuk ha megnézzük az amerikaiakat,ott tényleg butulás van!ott az iskolában max 3-4 óra van és nem is úgymond azok az órák ami alapból szükségesek.Asszem 10-re mennek iskolába 1-re vagy 2-re kint is vannak,az ottani érettségi vagy micsoda röhejes,hát olvastam egy kinti történelemkönyvet,úgy magyarázza a dolgokat a kisgyerekenek mintha tényleg alapból hülye lenne.Mondjuk szeretem azt az országot meg minden,de az oktatás röhejes.Igazság szerint ha kint tanulsz a Harwardon,olyan mintha itthon lennél egy gimnáziumban:)mert itthon a feleslegest is megtanulod
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 06. - 11:17:53
(110/194)
Láttam egy filmet (Elõre a múltba), amiben egy nõ visszaálmodja magát a gimnáziumba. Épp matekdogát írnak, pislog, majd feláll, és ezt mondja a tanárnak: "Erre semmi szükség. Higgye el, tapasztalatból beszélek." Tényleg nagyrészt õrültség, ami oktatás címén folyik (szerintem is). Nem a butaságot és mûveletlenséget pártolom, de teljesen hiányzik az oktatási rendszerbõl a kreativitás és a jellemfejlesztés (például).
7/10
idõjós1010 2009 márc. 06. - 11:09:07 7/10
(109/194)
Rendben van, biztosan van rá példa oké, de itt nem a kivételekrõl volt szó, én általánosságban beszéltem, általános értelemben a film kapcsán, akinek van gógyija és használja is, abból pénzt tud csinálni. Ezért nem fog az emberek agya ennyire visszafejlõdni.
leopard26 2009 márc. 06. - 00:46:56
(108/194)
Nem hiszem hogy úgymond jót választottam,csak igazság szerint azt tanultam amit szerintem meg kellett tanulnom az élethez!

Történelem:Kit érdekel?Nem akarok történész lenni,fõleg úgy hogy állandóan manipulálják és elferdítik
Zene:Nem akarok énekes lenni,úgyhogy megint csak felesleges.Ha valaki zenével akar foglalkozni,tanulja,de ha nem ismét felesleges
matematika:ez az a dolog amivel középszinten mindenképp kell foglalkozni
kémia:ha bombagyáros akarok lenni,megtanulom,de ismét felesleges,nem akarok kémikus lenni.az alapokat azért jó tudni
biológia:ismételten tanuljak meg valamit,amirõl minden évben máshogy írnak a tankönyvekben?ha nem biztosak semmiben,minek tanuljuk?
Földrajz:Kötelezõ!
magyar nyelv:ismételten ha megtanultam helyesen írni,akkor meg mi a fenének kell cifrázni?
irodalom:nem láttam még olyan embert aki az elsõ millióját egy vers miatt szerezte volna meg,de azért ebbõl is jó tudni egy kettõt,amúgy el vagyok eresztve rendesen,de már vagy az általános óta nem voltam olyan társaságban hogy mondanom kellett volna egyet is.
fizika:ezzel is kb. középszinten jó foglalkozni
rajz:saját kreativitásunk érdekében érdemes foglalkozni ezzel
testnevelés:ismételten erre azt tudom mondani hogy vannak sportolók és vannak a mások.Az egy kész kínzás ha egy nem sportolót rákényszerítenek arra hogy fusson,dobjon,másszon,ugorjon.

Tudom nagyon jól hogy ezeket a tantárgyakra nekünk kötelezõ már az általánosban is kötelezõ volt bejárni és tanulni a baromságokat és valamelyik nap jutott a kezembe egy pár idei tankönyv majd az enyémmel összevetve,mely már vagy 15 éves,érdekesen szemléltem azt hogy most az ellenkezõjét tanulják a nebulók mint mi akkor.Mindig azt kérdeztem és végülis ezért mentem át minden vizsgán kettessel mert nem az hogy nagy volt a pofám,megtanultam én ,amit kell,csak utálom ha hülyeséget kell megtanulnom.És most is csak sajnálni tudom a kissrácokat az iskolákban akik nap mint nap az idei marhaságokat magolják be,aminek igazából az egész életükben semmi hasznát nem fogják venni.
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 05. - 23:53:38
(107/194)
Igen. Nem is tudom, most sírjak vagy nevessek. Én is ismerek gyerekpszichológust, aki fóliában segédmunkás, és hallottam egy csomó diplomásról, akik szalag mellett dolgoznak. A mûvészek közt még inkább ez a helyzet: aki labilis, az összeomlik, nyomorog, tele van kudarccal, még akkor is, ha tehetséges - az ilyeneket legfeljebb majd az utókor felfedezi, de az rajta már nem segít.
Idõjós azért nem hiszi, hogy van ilyen, mert a mostaniakat is majd csak az utókor fogja fölkapni (ha egyáltalán fölkapja, és nem hullanak ki mindenestõl az emékezetbõl).
És hányan vannak, akik egyszerûen megzavarodnak...nem csak Juhász Gyula járt így. Albert Györgyi is be volt kattanva, mielõtt meghalt. Sokkal jobb elégedettnek lenni, mint "gógyisnak". Szerencsésebb és boldogítóbb.
Leopárd, te a jobbat választottad.
leopard26 2009 márc. 05. - 23:30:41
(106/194)
ismerek olyat aki 3 56 soros oldalt 15 perc alatt bemagol és kívülrõl felmondja,de a macdonaldsban dolgozik
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 05. - 23:17:42
(105/194)
Igen, errõl írtam. Te vagy a példakép :) Az önbizalom, vagy mondjuk a kreativitás sokkal fontosabb, mint a "gógyi".
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 05. - 23:15:48
(104/194)
Honnan veszed, hogy nincs ilyen? Mert te nem ismersz erre példákat? Pedig van, sajnos. A labilis idegállapotnak nagyon kevés köze van a "társadalmi valósághoz". Rengeteg tehetséges ember élt/él és fog is élni önpusztító életet. Rengeteg ember nem tud megélni abból, amire rátermett volna - helyette olyasmit csinál, ami épp adódik.
Vagy: ismerek summa cum laudeval végzett, több diplomás alkoholista nõt, aki egy hajléktalan szeszkazánnal osztja meg garzonját. Ismerek teljesen lecsúszott, piás csillagászt. És ez csak egy pusztító ok, ezen kívül még sok minden elõfordulhat. Kissé naiv vagy, ha azt hiszed, ma már mindenki kifuthat minden tehetséget, észt és kreativitást, amivel csak rendelkezik.
leopard26 2009 márc. 05. - 23:11:28 Előzmény Heathcliff
(103/194)
Erre csak annyit hogy én voltam a legrosszabb tanuló mindenhol és én is vittem a legtöbbre:)
7/10
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 05. - 22:29:32 7/10
(102/194)
Egyébként itt a filmbõl származtatva volt szó konkrétan a társadalom hülyülésérõl, ami egyesek szerint picit felnagyítva bár, de kb afelé halad amit a filmben is láttunk. Én csak ezt igyekeztem röviden cáfolni.
(így utólag már picit hússzúra nyúlt a dolog)
Szerintem ez a mai világ már régen olyan, hogy a pénz motiválja az embereket a gondolkodásra, a tanulásra. Egyszerûen minden a pénz körül forog, amiért a legtöbben meg is tennének mindent, és az esetek döntõ hányadában a pénzhez vezetõ legelfogadottabb út a tanulás, egyeseknél a dörzsöltség, a trükkösködés, de mind olyan dolog ami agyat kíván. Épp ezért nem juthatunk el soha még csak közelébe se a filmben látott példának.
7/10
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 05. - 22:13:30 7/10 Előzmény Heathcliff
(101/194)
József Attila lelkiekben nagyon labilis volt igen, de mindez egészen a gyerekkorára vezethetõ vissza, ami azért volt olyan amilyen, mert szinte nyomorogtak, és apjuk is elhagyta õket, szintén anyagi okokból kiindulva.
Mivel neki nagyon is volt gógyija elég hamar felfedezték és elismerték tehetségét.

"Juhász Gyula biztatásával megjelent az elsõ verseskötete, a Szépség koldusa, melyet Szegeden adtak ki Juhász elõszavával. Verseit megjelentették a helyi lapok, illetve a Nyugat is. „Csodagyereknek tartottak, pedig csak árva voltam” – írta késõbb önéletrajzában."

"1924-ben kezdte a tanulmányait a Szegedi Egyetem magyar–francia szakán. Szegeden jelent meg második kötete, a Nem én kiáltok"

1925-ben kiment Bécsbe az egyetemre tanulni. Itt ismerkedett meg Kassák Lajossal, Lukács Györggyel, Déry Tiborral, Balázs Bélaval, Németh Andorral és Hatvany Lajossal is. A következõ esztendõben ugyanilyen céllal Párizsba, a Sorbonne-ra ment. A francia fõvárosban barátkozott Marx, Hegel, Lenin tanaival, és tagja lett az Union Anarchiste-Communiste-nek. Pár költeményét közreadták a kinti újságok is.

"1927 õszén tért haza Budapestre, költeményeit ekkor már ismerik és megjelentették a különbözõ napilapok, irodalmi folyóiratok is (Népszava, A Toll, Pesti Napló, Nyugat, Korunk stb.). Barátságot kötött Illyés Gyulával."

Igaz pályája során voltak hatalmas zökkenõk, amik igencsak megviselték, viszont ha azok a piszkos anyagiak nem lettek volna, és áll mögötte egy stabil szeretõ család, el tudta volna viselni a pofonokat, és a tehetségébõl boldogan meg tudott volna élni, mert igenis elismerték õt, ha nem is mindenhol, és nem is mindenki.

Egyébként napjainkban, egy hason tehetségû gyereket, embert már nem érnének ilyen csapások. Ha valakinek van agya és használja is azt, akkor meg tud élni, és ha meg tud élni akkor esélye van egy boldog és stabil családra, ami a lelkiekben is gazdaggá tehet.
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 05. - 20:57:46
(100/194)
(Nem jól fogalmaztam: nem pont annyira, hanem pont úgy.)
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 05. - 20:57:16
(99/194)
Szerintem sem a gógyi a döntõ. Voltak nyomorgó zsenik, pl. József Attila. Aki lelkiállapotát tekintve labilis, kiegyensúlyozatlan, akinek az EQ-ja alacsony, az sokkal kevésbé fogja tudni kihasználni az adottságait, mint az, aki átlagos, de magabiztos, kiegyensúlyozott. Kutatások szerint a közepes tanulók jobban boldogulnak az életben, mint a kitûnõk. Ez a cikk lehet, hogy ferdít - de a kiegyensúlyozott lelkiállapot szerintem is fontosabb tényezõ, mint a gógyi.
leopard26 2009 márc. 05. - 17:58:05 Előzmény Bogoj
(98/194)
Legalább is ezt mondják róla:)
7/10
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 05. - 17:50:46 7/10
(97/194)
sztem nem :-)
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 05. - 17:25:49
(96/194)
Tudom, hogy nem tartozik a filmhez, nem is fontos. Csak megjegyeztem, egyrészt a pontosság miatt; másrészt, mert boldoggá a lelki szegénység pont annyira tesz, mint a sírás vagy az üldözöttség. Azt hiszem, teljesen más fogalmi kategóriáról beszélt az a valaki, mint amirõl idõjóssal beszélgettetek. (Remélem, nem értesz félre.)
offtopic
pozsizsuzsi 2009 márc. 05. - 17:03:38
(95/194)
Ez így még még hosszabb lenne, és parttalan.
Hogy miért ezt pötyögtem ide, azt hiszem ebben az összefüggésben érthetõ...