boom47 2013 aug. 07. - 20:01:23
(19/39)
Most néztem meg, és nagyon is jó lett.

A sok forgatókönyvírót megérte szerzõdtetni, így a film finoman egyensúlyoz az emészthetetlen giccs, az álltos-film és a Hupikék Törpikék hangulata között.

Ugyan másfél óra a kékségbõl már egy kicsit sok, de még éppen nem nyeljük le keresztbe a nyelvünket ez alatt.

Nagy pozitívum az 1-hez képest, hogy nem jelennek meg indokolatlanul új törpicsekek (pl. Vitéz-törp), bár sajna a falu a képregényt adaptálja, nem a rajzfilmsorozatot (így talákozunk Habzsi-törppel és Kukta-törppel szemben a sori Hami-törpjével, de szerencsére csak villanásnyi ideig).

A forgatókönyv végre épkézláb (feledteti az elsõnek amúgy azonos, de harmatgyenge történetét), az animációk nagyon okésak (bár a 2D a +d-s verzió lebutítása, így nem mutat tökéletesen, de a 3D meg szvsz nem éri meg a plusz zsetont), különösen Szimaiaú/Azrael.

A szinkronok rendben vannak, ami több mint elvárható. A klasszikus szinkront NEM HIÁNYLTAM, ami jelentheti hogy egyszer-talán új sorozatrészek is eljöhetnek leszinkronizálva.

A poénok jók, szinte mindig a klasszikus hupikéket idézik. Vki kifogásolta Hókuszpók esését ez Eifel-toronyról - hát az valójában majdhogynem diszkrét két kis puffanás egy "ördögi találmány" gallyramenetele közben, ami klasszikus Hókuszpók-vicc.

A történet persze tökéletesen kiszámítható - de melyik törpikék-részé nem az? A megvalósítás vitte el mindig is a kis kék bestiákat a hátán, és azt megkapjuk.

Szerintem méltó a sorozathoz (a képregénnyel nem vagyok ismerõs), és nagy elõnye hogy bár tipikus gyerekfilm (meg nosztalgiamovie), de apuci és anyuci sem fogja véresre vakarni az arcát, mert van benne annyi hogy a felnõttebbeknek is jusson az õ szinvonalukon mozgó poén (tipikusan Hókuszpók aljaskodásai).


Az egyetlen ami fájt az a macsek szinkronja, ami kritikán alul érthetetlen, és szerintem a végére már nem is próbáltak szavakat kimondatni vele.

Végsõ soron egy karizmatikus nyári gyerekfilm, ami kellemes kikapcsolódást jelent az egész családnak. Színvonalra mondjuk egy Reszkessetek Betörõk 1-hez tudnám belõni.
Erõs 8/10 ha elfelejtkezünk az 1. részrõl, és nem vesszük túl komolyan. Nézzük rajzfilmként, és ne úgy mint a Mystbusters egy epizódját, okés?

PS: aki türelmes, a stáblista végén van egy - semmit hozzá nem adó - pluszjelenet. Csak a teljesség kedvéért.
hanguktaekwondooo 2013 aug. 07. - 19:35:46
(18/39)
Ezeknek a rajzfilmképzõdményeknek a szeme se áll jól.
Árnyékos tekintetekben emberi gyengeségek, negatív tulajdonságok
a középpontban
a készítõk ezt különbözõ gesztusokkal, álpozitív mimikával takarnák -ellensúlyoznák.
Rosszindulatú szar az egész.
Az eredeti sötét karikatúrája
Meklód fia 2013 aug. 07. - 15:32:16
(17/39)
nekem az elsõ rész nagyon tetszett, ha ez is van olyan jó, akkor gyakorlatilag el is felejthetjük a rajzfilmsorozatot. Régen jó volt ugyan az is, de egy ilyen animációs tévés filmsorozatra még nagyobb lenne az igény.
5/10
andycsek 2013 aug. 07. - 15:02:17 5/10
(16/39)
Erõs közepes... Remélem több bõrt nem húznak már le a törpökrõl... Egyszer megnézhetõ film a törprajongóknak, mint én :) De a rajzfilmes verziót továbbra sem übereli! Szinkronhangok jók voltak, tetszettek! 10/5
10/10
kistejes23 2013 aug. 04. - 22:42:57 10/10
(15/39)
Nekem nagyon tetszett!NAgyon jól sikerült a magyar szinkron is! :)
MarlboroMan 2013 aug. 04. - 20:45:23
(14/39)
A legnagyobb probléma az Neil Patrick Harris magyar hangja. Nagyon zavaró tud lenni amikor egy külföldi színész nem azon a magyar hangon szólal meg egy filmben mint amit már megszoktál.
boom47 2013 aug. 04. - 20:40:16
(13/39)
szerdán lesz kedvezményes nap, és az ilyenek miatt táplált reménnyel ülök majd be rá.

Mondjuk nem 3D-re.

Ha nagyon vacak lesz, soha többé nem nézem meg amcsi feldolgozását semmi jónak.
ursula82 2013 aug. 04. - 18:46:22
(12/39)
Gyerekkorom rajzfilme volt a Húpikék törpikék és még most is 30 évesen meg-meg nézem vasárnap reggelente.Ma megnézztük a 2. részt és az én véleményem ,hogy sokkal jobb lesz az 1. résznél.Imádtam a szerintem minden gyerek imádni fogja,hisz ez a film nekik készült.Senki sincs kényszerítve,hogy megnézze,de igenis egy könnyû vasárnap délutáni kikapcsolódást nyújt.
Nos Hókuszpók tényleg mindennek neki csapódik esés közben,de könyörgöm ez egy rajzfilm és a lényeg,h jót nevessünk rajta,ez megtörtént.Imádtam :)
boom47 2013 aug. 03. - 21:19:57
(11/39)
Mondod ezt úgy, hogy a #11/14 szerint nem is láttad.

Bocs hogy így nem adok a véleményedre.
1/10
Sonic8 2013 aug. 03. - 20:21:36 1/10
(10/39)
2. színvonalas lenne?

Én már akkor rosszul lettem az egészen amikor Hókuszpók leesik az Eiffel torony TETEJÉRÕL majd nekib*szódik az oldalának majd belefejel a mellette lévõ kútba. Hát bakker.

Ha mondjuk cafatokra esett volna nem lennénk jobb helyzetben de tényleg ennyire nincs ötletük a tengerentúlon??? :DD
boom47 2013 aug. 03. - 20:12:29
(9/39)
Waz, még mindig nem nézte meg senki?

Az elsõ minden kritikán aluli volt, de szerintem a 2-re összekapták magukat, és csináltak egy olyan szinvonalat mint a sorozat (ami egy nagy limonádé, teht nincsenek nagy elvárásain, csak egy sima másfélóra üresjárat az agyalapnak).

PS: jut eszembe, vkinek nincs meg a sorozat 7. évadának 3-4. része? (Smurfs on the Wild Side 3-4) NAGYON kéne!
asekar12 2013 aug. 03. - 11:31:11
(8/39)
Annyit mondok: Kis Vuk. Az egy klasszikus rajzfilm csúfos megerõszakolása. A Hupikék Törpikék 2 szerintem egy kiváló családi szórakozás nyújt, nekem minden estre nagyon tetszett. Különösen a forgatókönyvíróké minden elismerésem. Akárcsak az egyben, nagyon jól át tudják hozni a törpök, és az emberek problémáit.

SPOILER!!

Gondolok itt arra jelenetre, mikor NHP karaktere elmondja Törpapának, hogy Törpilla, bár Hókuszpók teremtménye, õ tette azzá, aki. És õ is ráébred, hogy pontosan ilyen a helyzete a mostohaapjával. Ezt szerintem az írók kiválóan összekapcsolták, és bontakoztatták ki a film során. Törpilla karaktere, bár nem volt olyan vagány, mint az elsõ részben, de gondolom, azért, mert itt most õ volt a fõszereplõ. A vagányságot átturházták a Christina Ricci alakította Vexibe, aki szerintem nagyon jópofa karakter lett. Amiatt aggódtam, hogy a Haxi nevû másik Komisz, kicsit túljátszott lesz, de szerintem õ is kellõen vicces volt. Hókuszpók pedig zseniális, az õ jelenetitõl, minden felnõtt dõlt el a nevetéstõl.

SPOILER VÉGE!!

Szóval szerintem nagyon jó lett, talán az elsõt is túlszárnyalja. 10/9 mindenképpen.
Superalonso 2013 aug. 02. - 20:15:44
(7/39)
Egyértelmû, hogy nem mérhetõ a klasszikus rajzfilmsorozathoz (amin többek közt én is felnõttem), de annyira azért nem rossz, mint amennyire sokan fikázzák....láttam már sokkal rosszabbat is ebben a mûfajban
Csekély értelmû medvebocs 2013 júl. 23. - 17:17:24 Előzmény Iceman87
(6/39)
Egyetértek veled teljes mértékben. Új elõzetes, amúgy a sztori jó. Amúgy a sorozatban is Törppilla Hókuszpók terentménye volt.

MSZE http://www.youtube.com/watch?v=ItyfY6XVwNw
Delko 2013 júl. 04. - 15:09:20
(5/39)
Hupikék törpikék 2. (The Smurfs 2) (magyar szinkronos elõzetes)
http://www.youtube.com/watch_popup?v=8r4mqdLkmQQ&vq=hd720
asekar12 2013 jún. 20. - 21:33:25
(4/39)
Most néztem meg a legújabb elõzetest:
Hókuszpók egy tabletten tervezgeti gonosz tervét.
Na, ebbõl mi lesz? (költõi kérdés.)
offtopic
Iceman87 2013 febr. 20. - 10:42:47
(3/39)
Sajnos ez állandó probléma, hogy valami értelmi fogyatékos lepontozza a filmet. Hogy i alapján?! Nem tudja senki.

Amúgy az elsõ rész szerintem vicces volt. Elsõre kicsit idegenkedtem attól hogy Hókuszpók magyarhangja nem Haumann Péter, de Csankó Zoltán jól hozta a figurát :)

Kíváncsian várom milyen lesz a folytatás... :)
offtopic
Csónika89 2013 febr. 19. - 15:22:17
(2/39)
JÉÉÉÉÉÉÉ, már vannak is szavazatok..........aki pontozott árulja már el mindenkinek, hol is látta a filmet, mert sztem kíváncsian várjuk a választ!!!!!!!!
somersby 2012 nov. 15. - 20:55:09
(1/39)