Téma: Húsz óra

kevinspéci 2014 márc. 09. - 09:52:19
(70/90)
Remek színészek; Görbe János meg zseniális, hátborzongató.
k11zoltan 2013 okt. 29. - 20:01:06
(69/90)
Pár éve lattam.
Tetszett.
Lyanos 2013 okt. 19. - 17:49:29 Előzmény pacak54
(68/90)
A gróf hangyabolyos hasonlata valahogy hátborzongató. Ez is mutatja a film kiválóságát.
AfterBurner 2013 okt. 14. - 15:26:57
(67/90)
Elnézést kérek. Tévedtem.
Vagyis mindketten, de apát és fiát...
AfterBurner 2013 okt. 14. - 15:21:34
(66/90)
Varga Sándort György László alakítja, nem Bánhidi László.
Rég láttam ugyan a filmet, de szerintem ezt sikerült elírni...
Sztrelnyikov 2012 márc. 25. - 11:42:09
(65/90)
10/10
Hidetoshi Nakata 2012 jan. 26. - 00:07:22 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(64/90)
remekmû
10/10
Segítõ Béka 2011 okt. 15. - 01:31:51 10/10
(63/90)
egyik kedvenc filmem ez
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 okt. 15. - 01:31:33 10/10 Előzmény smartdrv
(62/90)
epic - talán ezért nem tetszett
smartdrv 2010 dec. 31. - 03:55:39
(61/90)
nekem ez a film valamiért nem jön át, de mind a puskás kép, mind az inget feltépõs jelenet epic
zhkaroly 2010 febr. 01. - 16:30:23
(60/90)
Nagy film! Végig ügyesen egyensúlyoz, és õszinte tud maradni.
feketevipera 2009 ápr. 22. - 19:18:01
(59/90)
Nagyon súlyos mondanivalókkal bíró film, és szeretem az ilyen típusú filmeket, egyrészt mert komoly kérdéseket feszegetnek, másrészt pedig egy számomra igen izgalmas korszakot boncolgatnak (társadalmi-politikai fejlõdés 1945 után, a hatalom és a kisember viszonya, kollektivizálás stb.). Szerintem a film részben a rendszer karikatúrája is lett (talán Sánta Ferenc és Fábri akarata ellenére is). Ugyanis meglehetõs pontossággal ábrázolja egy falu életét, kicsinyes gyûlölködéseit, a múlt és az akkori jelen összefüggéseit, a társadalmi viszonyok megváltozását. Látható, hogy habár a parasztság formálisan megszabadult ugyan 1945 után korábbi uraitól, rátelepedett egy másik, sokkal erõszakosabb hatalom. Kiviláglik, hogy a szocializmus sem igazságosabb rendszer, mert ugyanúgy vannak parancsolók és parancsokat teljesítõk. A 30 kiló lisztet rejtegetõ Balogh Anti "népellenes" lesz, miközben pl. az orvos szinte fényûzõ életet él. A népet megnyomorító intézkedéseket hazug módon éppen a nép érdekeire való hivatkozással hozzák meg, az ávós Varga pedig szinte elvakultan teljesíti is a parancsot. A pártfunkcionáriusok is ugyanilyen elvakultak, s a Jóskát érintõ fenyegetéseket szinte bárkire ki lehet vetíteni: mindenkibõl lehet a párt ellensége. A film során feltárul a hazugságok, az erõszak sûrû szövésû hálója, ami így vagy úgy, de mindenkit elér. A '65-ös állapotok csak látszólag idilliek, valójában szinte semmivel sem jobbak a '45-ösöknél. Az egyetlen dolog, ami zavart a filmben, a gyakori ugrálás a szereplõk és az idõsíkok között. Néha elég nehéz volt követni az eseményeket, de nyilvánvalóan ennek is megvolt a maga oka.
pacak54 2008 dec. 01. - 19:37:00 Előzmény alex4427
(58/90)
Szerintem egy "mihalkovi" szintû film is a tejes érdektelenségbe fulladna, ha nem szerepelne benne Horntõl, Csurkáig, Pozsgaitól Lezsákig majd minden potentát, vagy nem feszegetné keményen, õszintén a népies-urbánus problémakört. Talán a hazugság társadalmi szükségszerûségérõl tudnának (lehetne) nagyjaink(nak) egy jó filmet csinálni, mert ez Öszöd óta sokakat érdekel.
Nem tudom hol volt a leghazugabb a rendszerváltás, de jó mérõszám lehetne, hogy ott volt a legsilányabb ahol utoljára merték kimondani, hogy kapitalizmust épít az ország (adalék egy rádió riportból:
riporternõ: de hát kapitalizmust építünk
TGM: én nem!).
Nem volt régen.
alex4427 2008 dec. 01. - 11:28:18 Előzmény efes
(57/90)
Nem szándékozom felmelegíteni a (barátságos) vitánkat, mert pl. ezzel (is) itt alig tudnék vitatkozni!
De egy kicsit mégis! Ugyanis most láttam Mihalkov legújabb, 12 c. filmjét (ami nincs is benne a PORT.hu adatbázisban!)...szóval a 12 dühös ember mai orosz környezetben, mai orosz/csescsen problémákkal! Bátor és szókimondó a film! Számomra, Mihalkov legzseniálisabb idõszakát (Oblomov, Etûdök, Öt este stb.) idézi!
Jancsó, Szabó István... miért nem tud (miért nem mer!?) ilyen filmet csinálni?

Továbbá, egy kis adalék az elhazudott magyar rendszerváltáshoz (k. a 25. perctõl):

www.mtv.hu/videotar/?category=83

Bár, nem tudom, érdekel ez még ma valakit? Érdekel még ma valakit, hogy miért lett a magyar K-Európa leghazugabb, legsilányabb rendszerváltása?
Ma, amikor, akár celebeket és egyéb sztárokat buktathat meg vagy emelhet magasba a szabad magyar állampolgár! Mûveltebbek pedig szabadon (és ízlés szerint) nácizhatnak, komcsizhatnak...!:(((
(Bõvebben a Szempont topicban írtam! Mérsékelt visszhanggal!:)

P.S.: Hogy milyen lesz a jövõnk, az azon is múlik, hogy szembe merünk-e a (közel)múltunkkal? Hogy szeretjük-e, ha hülyének néznek bennünket!?
pacak54 2008 nov. 30. - 12:08:54 Előzmény Dr.Genya
(56/90)
Egyetértek. Elképesztõ súlya van a filmnek. Minek lehetne ilyen súlyt adni ma? "darázsfészek", de mit, kit csípnek meg a hozzászólások?
Egy apróság a filmbõl: a gróf hangyabolyos eszmefuttatása után az elutasítás egy szociálpszihológiai bomba.
10/10
Dr.Genya 2008 nov. 18. - 15:39:56 10/10
(55/90)
Nagyszerû színészek és rendezés,és kortalan mondanivaló.
1965-ben ezt a forgatókönyvet elég forró lehetett engedélyeztetni a vezetéssel.
Kötelezõ mindenkinek!
A téma egy darázsfészek,ezt a hozzászólásokból is látni.
alex4427 2008 nov. 09. - 00:21:25
(54/90)
Rendszerváltáskor azt mondták (erõsen szimplifikálva, sõt, szimplifikázva!), hogy addig nagyon rossz volt (40 évig hazudtak stb.), DE most már nagyon jó lesz (szociális piacgazdaság stb.)...
Na! Mostanra teljesen egyértelmû, hogy nem lett jó, sõt, most már talán szabad azt is elmondani (ahogy Tölgyessy is teszi!), hogy nem is volt olyan rossz! Sõt! (ÉN nyugodt szívvel dicsérhetem, védhetem az (elõzõ) átkost, mert fennállása alatt egyetlen jó szót nem szóltam róla. Bukása után pedig, a döglött oroszlánt rugdosók "bátor" és népes csapatához már nem volt kedvem csatlakozni!)
De hát K-Európára nyilván csak egy féle forgatókönyv volt: és ebbe nem fért bele, hogy Mo. lényegesen nyitottabb, szabadabb ország volt, mint a többi szovjet-blokkbeli!
(Talán Fábry Z./Sánta F. sem haragudna, hogy a Húsz óra (ür)ügyén egy kissé elkaladoztunk!)
alex4427 2008 nov. 06. - 22:22:55 Előzmény efes
(53/90)
Persze, sok hülye volt/van/lesz!
De legalább korábban SZÉGYEN volt ostobának lenni! Ma meg majd’, hogy nem trendi!

Meg sok gerinctelen görény is volt/van/lesz!
Akik, ahogy Odze remekül leírja a Halotti beszédeim c. könyvében, remekül tudnak "beágyazódni" bármilyen rendszerbe! Akik MOST ugyanolyan meggyõzõdéssel mondják (hiszik!?) az ellenkezõjét annak, amit az elõzõ rendszerben mondtak (hittek!?)!
offtopic
Obránszky Ármin 2008 nov. 06. - 13:18:59
(52/90)
Tölgyessy hatalmas koponya! Olyan típus, akit akármilyen diktatúra is kerülne hatalomra az elsõk között távolítana el a porondról, mert egészen egyszerûen az ilyen briliáns, autonóm személyiségnél nincs nagyobb veszély akkor sem, ha az nem valami aktív. Teljesen mindegy, h az ember melyik oldalhoz tartozik szerintem, érdemes olvasni az elemzéseit, mert pontosak, lényegre törõek és a társadalmi, politikai szempontból egyaránt a dolgok mélyére látóak.
Tölgyessy a rendszerváltásról, amiben ugye elég komoly szerepet is vállalt:
http://hirtv.net/filmek/sziluett/sziluett05101.wmv
http://hirtv.net/filmek/sziluett/sziluett05102.wmv
offtopic
efes 2008 nov. 05. - 21:48:56
(51/90)
Aki pedig megtudná, az nem vállalná...:)