Téma: Húsz óra

offtopic
efes 2008 nov. 05. - 21:47:12
(50/90)
Bár, amolyan Elnök emberei-s pörgõs, száguldozós, sokat beszélõs tévésorozat lehetne, de nem ismerek ma Magyarországon olyan írót, aki képes lenne vibráló és szellemes párbeszédekkel megtölteni akár egy negyven perces epizódot. Pedig érdekes lehet mondjuk a fiatal Tölgyessy agyával száguldani keresztül a rendszerváltáson...
offtopic
efes 2008 nov. 05. - 21:38:53 Előzmény alex4427
(49/90)
Ezt a játékfilmes dolgot teljesen konkrétan értettem, gondolok itt az efféle Sziriana, Good Shepherd s hasonló filmekre, amelyek azért jobbára megbuktak. Én speciel szerettem ezeket, de a kasszánál megbuktak. Szóval, az ilyen sok suskusos filmek nem szoktak jók lenni. Talán tévéfilmsorozat, olyan modern Tavasz 17 pillanata... Bár akkor már a Fekete Doboz izgalmasabb, mert nem hamisít. Az van a képen, amit mondtak az asztalnál.

A jövõt nem látom keserûbbnek, mint a múltat..:))) Fõleg, hogy a jövõt mindig meg lehet változtatni..:)

Ez a celebvilág baromira tûnékeny dolog, ha nem nézed nincs. Számodra legalábbis, de nem ez a lényeg? Ki nem szarja le, ki az a nemisjuteszmebeki, aki a dzsungelben szopik? De amúgy azok pénzt keresnek, és hát azt is szeretnének keresni, így õk a helyükön vannak. Az a hülye, aki nézi.

A népbutításról meg csak nagyon félve és nagyon zárójelek között jegyzem meg, hogy nem olyan rossz dolog az. Ahol a nép okos volt és hatalmat tudott magának szerezni, az sosem volt teljesen jó. Anarchia, fosztogatások, népbíróságok, néptribunok, népbiztosok, népköztársaság... sorolhatom. Akkor már inkább nézzék a cölöpöket, és higgyék azt, hogy szórakoznak..:) Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa... mondta volt Brian. Nem, õ a sajtkészítõkrõl beszélt, a lelki szegényekrõl Jézus rabbi szólt. :D
alex4427 2008 nov. 05. - 20:43:53 Előzmény efes
(48/90)
Jó (hosszú!:)...Thanx
A magyar rendszerváltás egy dologban volt elképesztõen „sikeres”: az agymosásban! Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen rövid idõ alatt (alig 20 év!) CELEB szintre lehet butítani a fél- (az egész!?) országot!
A rendszerváltásban, kerekasztalban pedig éppen az lenne az érdekes (játékfilmes téma), amit NEM dokumentál(hat)tak! Ami a színfalak mögött zajlott!
De...ilyenre úgysem adnának pénzt! Pedig úgysem nézné meg a kutya sem! Amikor Celebet is nézhet a pógár!:(((
Egyébként, ha a múlt nem érdekel, csak a jövõnk...akkor nagyon rossz napjaid lehetnek!:)
offtopic
efes 2008 nov. 05. - 17:45:00 Előzmény alex4427
(47/90)
Hehe. Sztrájk azért nincs, mert a szakszervezeti vezetõk vagy bepucsítottak a politikának (ezért nyugaton már ezerrel elzavarták volna õket, baseballütõvel a seggükben), vagy olyan gyenge érdekérvényesítõ erejû az adott ágazat, hogy nem éri meg sztrájkolni. Mit ér el egy tanár, egy színész, egy könyvtáros, ha sztrájkol? Semmit, örülnek benn az önkormányzatban, hogy addig se kell nekik munkabért fizetni..:P

Munkanélküli nem tud sztrájkolni, legfeljebb tüntetni, ezzel persze semmit nem ér el. Munkát, kenyeret. Na ja, honnan - tárja szét a kezét még a jószándékú illetékes is. Szétlopták a gyárat. De nem csak az elvtársak ám, nem, a munkások éppúgy. Fusiban, maszekben vált élhetõvé a létezõ szocializmus, cappcarázva, buherálva, eztazt elcsenve épült a jókedvû barakk.. Ez azóta is benne van a magyar polgárok fejében. Máshogy nem is tudja elképzelni, ezért van a "szétloptákazországot" szöveg is. Persze, az kiabál legjobban, hogy tûz van, babám, aki a legnagyobb tüzet rakta.

Néhány dologban a munkanélküliek is tehetnek azért, hogy munka nélküliek. nyugaton természetes dolog, hogy oda költözök, ahol munka van. Nálunk ölbe tett kézzel ülünk, hogy munka legyen. Esetleg hõbörgünk, hogy miért nincs munka... Nyugaton lazán tanul új szakmát ötven évesen is, a tartósan munkanélküli, ha úgy hozza sorsa. Itthon inkább a kocsmapultot támasztja.

Ezt a szart játékfilmben nem lehet feldolgozni, mert a kutya sem nézné meg, akkor meg minek? Doksik pedig készülnek, de azokat se nézi senki. Nincs benne titok, így nem érdekes. Mindenki tisztában van mindennel. Szerintem, a mûvészek is így vannak ezzel: nem érdekes a sztori. Ha én filmes lennék, csinálnék filmet mondjuk a Beszélõ szamizdat-idõszakáról, vagy az olajszõkítésrõl. Az egyik jóval megelõzi a rendszerváltást, a másik utána van, s benne kutakodni szerintem még ma is életveszélyes. A rendszerváltásban a kerekasztal az, ami érdekes, de azt Elbert Mártáék a Fekete Dobozzal dokumentálták. A többi nem érdekes, néhány elhízott bajuszos sugdolózik, és osztja a népvagyont egymás között. Ebben semmi pláne nincs, ezt úgyis tudja mindenki... Mi lett volna, ha az MDF, a FIDESZ és a SZDSZ észnél van, és minden eszközzel megakadályozza a volt szoci funkcik hatalomátmentését. Akkor ez a pénz oda került volna (mint ahogy azért, csöpögött oda is), az mennyivel jobb? nem mindegy, hogy a népnyúzó hájas milliárdos hajdan MSZMP-tag volt, vagy csak azoknak súgott, saját akkori nyamvadt életét mentve?

Én azon vagyok, hogy leszarom, hogy volt, az érdekel inkább, hogy lesz...
alex4427 2008 nov. 04. - 17:59:21 Előzmény efes
(46/90)
Na itt (egy kis kerülõvel!:) vissza is kanyarodhatunk a Húsz órához. Vagyis HOL VAN a magyar szellemi elit? Hol van az a magyar filmrendezõ/író, aki olyan filmet csinálna, mint Fábry/Sánta?
Engem igazából a magyar szellemi elit "teljesítménye" keserít el! (Hogy ki gondolja magát nagy politikusnak és/vagy nagy üzletembernek - az inkább a röhej kategóriája!)

A magyar nép? (Ami már nincs. Csak lakosság.) Példátlan türelemmel tûrte, hogy másfél millió ember elveszítse a munkáját. Volt a HVG-ben egy statisztika, miszerint Európában Magyarországon volt a legkevesebb sztrájk - 1990 után.
Hol van '56 szabaságszeretõ népe?
Az is elég érdekes, hogy a legjobb '56-os filmek a rendszerváltás elõtt készültek!
offtopic
efes 2008 nov. 04. - 15:19:30
(45/90)
Igen, a jól végzett munka örömét nem ismerik...errõl beszélek én is.
offtopic
efes 2008 nov. 04. - 15:17:38
(44/90)
Ha szakadék, hát szakadék. Nem vagyok olyan helyzetben, hogy ezen változtatni tudjak. Annak meg speciel örülök, hogy a románoknak, meg a többieknek megy a szekér. ha nem menne, azt is mi szívnánk meg. Bár, szárnyalásról azért nincs szó, lejjebbrõl kapaszkodnak felfelé, gyorsabban, most. Késõbb ott fog kidurranni a lufi, ui. szarból ott sem lehet várat építeni.

Te hiszel a politikusoknak? :D

Engem nem keserít el az ország sorsa, hiszen semmi olyat nem teszek, nem tettem annak érdekében, hogy az ország ott tartson, ahol. Valaki más igen, de az nem én vagyok. Az viszojt elkeserít, hogy sok millió magyar tehet róla, hogy ott tart. Adócsalástól a BKV-n bliccelésig hosszú a magyarok bûnlajstroma. Ez keserít el. Nem az a néhány balfasz, aki milliárdosnak hiszi magát...
alex4427 2008 nov. 04. - 15:15:55
(43/90)
És (perry sorain felbátorodva) kieg...

Ami nekem fontos (egy jó film, színház, könyv, zene, utazás stb.) az MINDIG megvolt! És meg is lesz! Ezt NEM tudja tõlem elvenni semmilyen rendszer, semmilyen kormány! (A jól végzett MUNKA örömét viszont ma már alig ismerik! Nagy kár!)
alex4427 2008 nov. 04. - 15:07:51
(42/90)
NEM, nem, nem!
Egyrészt, már bánom...mert sokkal szívesebben beszélgetek filmekrõl...
Úgyhogy még egyszer (utoljára!?):
1.Én lesz@rom, kinek, mennyi van! Ami nekem van, az nekem éppen elég!
2.Hogy Magyarország, K-Európa mintaállamából „futottak még” kategória lett – az viszont végtelenül elkeserít!
3.ÉN nem panaszkodom! Én bírálok! (Másként gondolkodó voltam. Maradtam.)
4.Nálam okosabbaktól (Spiró, Tóth Erzsébet, Odze, Háy János, Szalai Erzsi, Bogár...talán nem is hagytam ki senkit) ÉN a mai napig szívesen tanulok. (Pl. Tõled is, filmek kapcsán!)
5.A cseh/szlovák példa nagyon is jó! Mert ott NEM mások döntöttek helyettük (mint nálunk)...mert ott MINDENKI kapott részesedést (nem úgy, mint nálunk, kamu pályázatokkal)...mert ott minden régi tulajdonos visszakapta tulajdonát (nem úgy, mint nálunk!)...és mert Cseh/Szlovákia ma már szárnyal, mi meg örülhetünk, hogy miután el/meg/vezettek a szakadékhoz, nem zuhantunk bele! (Egyelõre.)

Ja, és azért hazug, mert ...
elsõ lépésben: Magyarország rendszerváltás elõtti három évtizedét lehazudták Románia szintjére! (Pontosabban, az akkori Románia szintjére, mert ugye, a mai Románia jön fel, mi meg megyünk lefelé!)
Második lépésben: letagadták, hogy itt bizony kíméletlenül „be lesz vezetve” a kapitalizmus, annak is legdurvább, legkíméletlenebb fajtája! Emlékezzünk csak, magát a kifejezést is, hogy ti. kapitalizmus, milyen sokáig kerülgették a bevezetõ „szakemberek”. Szociális piacgazdaságról hablatyoltak még évekig, miközben már zavartalanul mûködött a sokkterápiás átalakítás! (Mára persze világos, hogy csak sokk volt. De terápia nem!)
perry 2008 nov. 04. - 14:51:27
(41/90)
Mondjuk én életem nagy részét egy másik rendszerben éltem le, ott is megteremtettem magamnak azokat az eszmei , anyagi javakat melyeket el akartam érni, itt is +fogom teremteni.
Roppantul "felizgat" (:)) az , hogy ki volt ügyes és ki nem.
A boldogságot egy jó DVD-vel vagy nekem egy egy jó feszített vászonnal és jó minõségû olaj vagy tempera festékkel is elérem.
Alkotni egy csupasz papíron is lehet, vagyont gyûjteni és Mammon kegyeiért versengeni bizony
csak tõkével és jó helyen jó idõben létezni lehet.
Persze van akit a vagyonszerzés izgat fel, annak pechje van ha nincsen hozzá muníció.
Röviden, ez egy új kapitalistának látszó, pillanatnyilag vadkapitalizmus címszavú valami,minek lényege aki kapja marja aki meg nem tudja az "marha" egyesek állítása szerint.
A pillanatnyi viszonyok mellett viszont jelentõs embertömeg fog igen csak "mélyrepülésben" közlekedni minden fajta identitás, felekezet, és nézet ellenére.
Aki pedig azt gondolja , hogy egy szimpla váltással a jelenlegi helyére egy másik megoldja "világunk" gondját és baját az bizony sokkal botorabb mint az Arizoniai álmodozók.
Pergessünk munkás hétköznapokat, természetesen az akinek munkahelye van, járjunk iskoláinkba míg szüleink ki tudják fizetni tandíjainkat aztán ha ez sem megy gondolkodjunk el a holnap
távlatán és privát üzenetben közölje velem.
Kérem azok szíves üzenet mellõzését akiknek nem vagyok kíváncsi a véleményére, valamint semmi újat nem tudnak mondani számomra.
offtopic
efes 2008 nov. 04. - 13:39:15
(40/90)
Mongóliát irigylem tõled, Albániát is, bár ott majdnem voltam...:)
offtopic
efes 2008 nov. 04. - 13:38:28
(39/90)
De miért hazug? Mert neked nem jutott, vagy nem annyi, mint másnak? Ugyan már. Az idézetekkel kapcsolatban: én szeretem már a magam gondolatait használni, így "félidõben".

Aki ennyi helyre utazhatott, az ne panaszkodjon. Én sem panaszkodom...:)))

A cseh példa sem jó, már reagáltam rá.
alex4427 2008 nov. 04. - 09:44:38 Előzmény efes
(38/90)
NEKEM NEM savanyú! Nekem bõven elég, hogy az un. rendszerváltás UTÁN eljutottam Pl.Albániába, Japánba, USA-ba (többször is)! Rendszerváltás ELÕTT "csak" Mongóliába, Svédországba, Angliába (Rolling Stones koncertre) stb.

DE...mondom: ez az ÚJKAPITALIZMUS messze nem azonos a korábbival, a vágyottal! (Bõvebben: Szalai Erzsébet: Újkapitalizmus, vagy pl. Bogár László: Magyagyarország és a globalizáció)...

Megjegyzem még, hogy Magyarországon "sikerült" megvalósítani a leghazugabb, legkiméletlenebb tulajdonváltást! (Nem így pl. a cseh/szlovákoknál!:)
offtopic
efes 2008 nov. 03. - 19:14:39
(37/90)
Egy mondatra méltatlak: nem szeretném, ha te dolgoznál, hiszen semmi olyat nem mondtál, amit szeretnék látni megvalósulni.
offtopic
Miki1900 2008 nov. 03. - 19:07:44
(36/90)
???
offtopic
Miki1900 2008 nov. 03. - 19:06:43
(35/90)
"Csak a markát nyújtja és hõzöng. Ennyi a magyar. "
vagyunk páran, akik dolgozni szeretnék, csak ti, és a te fajtád, nem hayg minket dolgozni,és építkezni. örökké csak siránkoznak: " a magyar csak a markát tartja", sírnak, csak ugyanezt tudják nyávogni.
vagy, és remélem ismerõs: "baromira unom, hogy mindenki csak nyavalyog."

"MOhács kell ide, évente kettõ".
szerintem neked kéne évente 2 Mohács, nem az országnak. a kommunizmuson felnõtt fejed már képtelen befogadni az értelmet. milyen ember az aki rosszat akar az országának? "évente két Mohács" idegesítõ, hogy ilyen emberek is vannak a Földön.


"Sóval van behintve ennek e nemzetnek az elméje" egyetértek teljes mértékben, csak én nem nemzetet használnék, hanem ország szót, és én téged is belevennélek, de értem mit akartál mondani.
offtopic
efes 2008 nov. 03. - 16:56:05 Előzmény alex4427
(34/90)
ma már alig olvasok papírt.
offtopic
efes 2008 nov. 03. - 16:54:55
(33/90)
Ez a cseh privatizáció meg azért olyan, mint beleszarni a ventillátorba. Képzeld csak magad zsidó származású cseh sörgyárosnak. Sok pénzt söröznek el így a derék csehek a te zsebedbõl.
offtopic
efes 2008 nov. 03. - 16:53:27
(32/90)
Pff, magadat okold, ha savanyú a szõlõ. Mindig a másban, máshol van a hiba, mi? Mindig a másik zsebét nézi minden magyar, ezért van itt ekkora córesz. Csak a markát nyújtja és hõzöng. Ennyi a magyar.

A piacgazdaság nem szociális közintézmény, így a szociális piacgazdaság fából vaskarika, nem hiszem, hogy bármikor ennek ellenkezõjét állítottam volna. Farkastörvények, erõsebb kutya baszik, ilyenek. Lehet disszidálni (persze, nem lehet) Svédbe, ám ott is csak szar magyar leszel... Mohács kell ide, évente kettõ. Bár szerintem akkor se lesz itt semmi. Sóval van behintve ennek e nemzetnek az elméje.
alex4427 2008 nov. 03. - 16:13:49 Előzmény efes
(31/90)
Jut még eszembe: privatizáció.
Lehetett volna másképp. Pl. ahogy a cseh/szlovákok! Ott minden felnõtt állampolgár (állampolgári jogon!) megkapta a jussát/kuponját az elõzõ rendszer közös/állami tulajdonából. Aztán vagy gyárat vett vagy elsörözte! DE õ döntött! (Ezen a módszeren - akkor!- jókat röhögtek a magyar neolib közgazdászok. Ma már NEM röhögnek! Leégtünk! Szinte minden téren!)