trai 2009 febr. 08. - 00:18:12
(90/110)
HATALMAS FILM... CSODA!
offtopic
feeco 2009 febr. 07. - 19:42:53
(89/110)
Mások kiábrándító viselkedése miatt kár Neked elkeseredni.. Szerintem elég lett volna ide a hozzászólásod utolsó négy sora..
leguan 2009 febr. 06. - 12:58:38
(88/110)
Kedves feeco! Köszönöm az információt!
Azért lehet megnézem 4 részletben is... :)
feeco 2009 febr. 05. - 13:36:37 Előzmény leguan
(87/110)
A következõ változatok léteznek a filmbõl:

- 245 perces(USA-ban bemutatott,rengeteget vágtak belõle)
- 248 perces (sûrün vágott)
- 250 perces (majdnem ugyanolyan sûrün vágott)
- 315 perces (2 vagy 4 részben szokták adni, állítólag vágatlan)

Valószinû, hogy az általad látott 2 részes verzió ugyanaz, mint ez, amit most 4 részesként jelöltek meg..
leguan 2009 febr. 04. - 13:48:45
(86/110)
Én annak idején láttam a filmet 2 részben.
A mostani elvileg 4 részes verzió ugyanaz mint a 2 részes,csak szét darabolták, vagy pedig eddig általam nem látott részek is vannak benne?
Tudtok valamit róla?
Atilla4 2009 jan. 15. - 18:08:40 Előzmény worldpeace
(85/110)
Bocs, nem figyeltem, így nem válaszoltam.
A hunok ugyanannak a népmek, nevezetesen a szkítának egy másik, de ugyanazt a nyelvet beszélõ törzse. Sõt! Egyes Honvisszafoglalás - gyengébbeknek honfoglalás - kori írók azonosítják a hunokat a magyarokkal. Véletlen? Nem. Mert egy nyelvet beszéltek. Uhyanúgy öltözködtek. A magyarok és a hunok tánézésre nem voltak elkülöníthetõk . Az Árpád-ház Atillát mindig is elõdjének, egyik õsének vallotta.
Persze, õk biztosan tévedtek, ahogyan a korabeli követek, utazók, stb.
Azon nem gondolkodtál el sose, hogy miért hungarien, hongrie, stb. a népnevünk:: Mert nem azért, amit a finnugrista agymosott tanárok esetleg meg próbáltak elhitetni. Annyira hülyék az akkori népek nem voltak.

Kérlek, nézz utánna, ha nem tudsz igaz forrást vagy eredeti forrást találni, legalább gondolkozz el a fentieken!

A Hunor-Magor rege sem ismerõs?
Azt sem a kisújjukból szopták! :)

Üdv: Atilla (két ll-lel, ahogy eredetileg írták, ahogy a nyelv megkívánja, és így is ejtjük)
Miki1900 2008 júl. 11. - 20:27:18 Előzmény Humpy
(84/110)
Gyengítette. A finom, mûvelt rendezõk csak sejtetnek.
Humpy 2008 júl. 08. - 13:49:10
(83/110)
Ez a jelenet aztán biztosan megmozgatta jó néhány mozirajongó fantáziáját!:)) Kérdés azonban, hogy ez menyire erõsítette vagy gyengítette Bertolucci mondanivalóját, akinek ugyebár csak több mint hat órába sikerült belegyömöszölni a mondandóját.
Lehet élni az utalás, sejtetés eszközével vagy a fõ esemény egy-egy apró részletének bemutatásával, amivel szintén gondolkodásra lehet serkenteni a nézõt. A kiváló rendezõk gyakran élnek ezzel, míg mások nem szeretnek sokat bízni a nézõk képzeletére és intelligenciájára. Milyen kár!!
oldindianboy 2008 júl. 08. - 13:07:39
(82/110)
Igen ez az a film!:)
Moldávia bánata 2008 júl. 07. - 23:58:44
(81/110)
Ez az a film, amiben premier plánban fekszik egymás mellett tök meztelenül Depardieu és de Niro, miközben a közöttük lévõ prosti kézimunkázik rajtuk? Hát, a Taxisofõr után nagy elõrelépés...

Gyanúsak ezek az alliteráló olasz filmrendezõk. Bernardo Bertolucci, Pier-Paolo Pasolini, Federico Fellini... Bár, ez utóbbi azért nagyon jó, csakúgy, mint Michelangelo Antonioni.
Miki1900 2008 jún. 28. - 17:13:46
(80/110)
Van olyan, hogy port-találkozó?
perry 2008 jún. 27. - 23:42:18 Előzmény Humpy
(79/110)
Egyebek iránt fogalmam sincs hol lakik Milton:).Valamint ha nagyon õszinte akarok lenni nem is érdekel, ezzel szemben én értem a te iróniádat és díjazom is azt. Kedves Humpy én vállalom a saját iróniámat ilyen vagyok, nem kell engem olvasni, semmi gond nem származik abból.
Azoknak akik így elfogadnak mindig szívesen állok rendelkezésére. Azt is tudom aki megállapít valamit annak számolnia kell azzal , hogy viszont választ fog kapni. Nálam ez az a pont mikor szívesen kiszállok ebbõl a már közel sem a filmrõl szóló polémiából.
A személyes találkozásokról viszont annyit tudok, azokkal akikkel az elsõ port találkozón összejöttünk filmekrõl beszélgettünk és gondolatokat cseréltünk, ezekkel az emberekkel bármikor közösséget tudok vállalni.
Miki1900 2008 jún. 27. - 17:33:56
(78/110)
Bár, ha figyelembe vesszük azt, hogy mint a lírában, versekben szokás az utalás és tömör hasonlat, így itt is lehetséges volna az Attila név használata.
De ez nem líra. A hitelesség fontosabb, úgy gondolom.
Miki1900 2008 jún. 27. - 17:23:12
(77/110)
Lássuk hát!
Attilára is visszatérve: hogyha én filmet készítenék a magyar fasisztákról, akkor a fasiszta vezért biztosan nem Johnnak, Kevinnek vagy Garibaldinak hívnám, hanem Jánosnak, Istvánnak vagy Péternek, tehát magyar nevet adnék neki, mert magyar fasisztáról szól. mindenképpen azt szeretném elérni, h a filmem hiteles legyen (mert az életben is - hát hogy mondjam - jóval nagyobb az esélye a magyar névnek), hogy senki ne akadjon fent a külföldi névválasztáson. Az olasz rendezõ hibázott.

Perry azt írja, hogy: "hajlamosak vagyunk a nacionalizmust összekeverni a józansággal". Szerintem õ keveri a nacionalizmust a fasizmussal. Politológia: A nacionalista többek között az - és ez nagyon jellemzõ volt az 1800-as évek Olaszországára is - aki szerint az etnikai határok nem keresztezhetik az ország- és államhatárokat. És erre mondja Efes - hogy szószerint idézzem az õ kedvenc "f" betûs szavát - : "f*-otok sincs az ideológiák közti különbségekrõl".
Azért ez a nacionalist mondat nagyon is józan. Minden ideológiában, ami világhírûvé vált, található értelmesség és józanság.

Azt hogy én ostoba lennék, bár nem tudom, hogy rám értették-e, kikérem magamnak.

Perry "anakronisztikus" (igen, tudjuk most már, hogy ismered az idegen szavakat, de sose feledjük, h nem ettõl mondunk okosat) mondatai már korszerûtlenek, moráltalanmok, és teljesen hatástalanok, hiszen azért rója meg a másikat, amit õ is elkövetett. Ugyanolyan, ugyanakkora bûnt vitt véghez õ is. Pedig a másik azt talán csak büntetésként szánta.
Egyszerûbben: Gy. F. ne mondja nekem, sem senki másnak, hogy ne hazudjak.

Meszag épphogy kiszúrtalak (legközelebb jobban jelöld, ha nekem szólsz, kérlek). semmit nem tudok, csak emiatt nem akartam kizárni a lehetõségek végtelen változatából.

T. Mors, azért tûnik kommunista propagandának, például mert az jelent valamit, ha az egész film alatt senki nem beszél a kamerába, csak a film végén, a vörös gyõzelem hatására kommunista reklámként Depargyiõ a nézõkhöz szól, hogy legyen számukra is olyan egyértelmû a rendszer csondás varázsa, mint nekik.
Egyértelmûen anakronisztikusnak (korszerûtlennek) nyílvánítja a királyságot, és csak a munkáshatalmat isteníti. Bár vannak ellenvélemények is a filmben, de egyértelmûen a kommunista írány dominál.
Humpy 2008 jún. 27. - 17:13:11
(76/110)
Hát ez nem jött be perrynek. Persze az én analógiám abból áll, hogy a történések mindg csak egy féle módon megközelíthetõk. Ez nekem is reveláció, mert szándékom éppen az volt, hogy más megközelítéseket is felvessek.
Viszont ha az analógiámat kissé anakronisztikusnak találta volna perry, az ellen nehezebben tudnék védekezni.:))
Dr Milton 2008 jún. 27. - 16:32:06
(75/110)
Sajnos vannak akik még a vita látszatát is kerülni próbálják. Én nem emlékszem, hogy valaki helyre tett volna a commentekbõl inkább úgy ítélem meg, hogy ti vagytok kisebsségben (perry-efes galeri)
Persze tudom, hogy nehéz elviselni, hogy vkiknek nem jön be a személyeskedés, de hát ez van.
Anakronisztikus:D Ez, hogy jön ide? Lehet, h valaki nem elég idõs ahhoz h helyesen használja az idegen szavakat? Ejnye-bejnye, nem minden a kor...
sushi 2008 jún. 27. - 15:00:20
(74/110)
na, hát ugy volt, hogy tényleg iskolába, de nem volt tv-jük:):):)hanem kimentek a moziba, mert akkor még délelötti elõdadások voltak:)...és bertolucci-nak csak pár filmje volt kötelezõ, de volt akinek az összes filmje, az valami orosz rendezõ volt...nem tudtam megjegyezni a nevét:P...
meszag 2008 jún. 27. - 14:37:25
(73/110)
Ez aranyos, tényleg. Igen, bár Magyarországon még csak fekete-fehér. :)
Tényleg nagyot nevettem.
meszag 2008 jún. 27. - 14:36:13
(72/110)
Akkor még én is fejlõdõképes vagyok. :)
sushi 2008 jún. 27. - 14:30:33
(71/110)
abban az idõben volt iskolákban tv?:):):)