Miki1900 2008 jún. 24. - 19:57:22
(30/110)
Lehet, mikor kötelezó volt a kommunista korszakba, akkor a verõs jelenet kivágták.
Attól még lehet igaz a kommcsi propaganda történet.
sushi 2008 jún. 24. - 19:35:25
(29/110)
oooooooooo, köszönöm szépen...tudom a tanítónõs témát õ volt aki a temetésen kiabált hogy nézzék meg a hullákat....jah...csak nemtudtam hogy õ az anyja meg hogy hová tûnt...valahogy az kimaradt:P...
Alfredo nagynénje...jól megváltozott, de annak volt valami lánya is ha jól emlékszem...Az Attila nem úgy jött be a képbe akkor hogy az alfredo apja fogadta fel?...mindenesetre jó kis páros volt:P...
Az Ida nem lehet hogy az anyukája volt alfredonak???mert az a legeslegvégén volt a hallotti kõre ráírva az Ida neve és mondta Attila hogy õ ölte meg...
az a baj hogy csak ezek a jelenetek maradtak meg bennem vagyis figyeltem fel rá...de ha még írnál egy kettõt megköszönném azt is...:)
efes 2008 jún. 24. - 19:28:59 Előzmény Dr Milton
(28/110)
Ez egy vérbeli hülyeség. Kezdjük ott, hogy eleve nem lehet kötelezõvé tenni egy Csak 18 éven felülieknek! címkével jegyzett filmet. Ha ezt tartod kommunista propagandafilmnek, akkor mit mondanál az ilyenekre, mint: Teljes gõzzel, pl.?
worldpeace 2008 jún. 24. - 19:19:42 Előzmény sushi
(27/110)
- Attila szeretõje, ha jól emléxem, Alfredo nagynénje, vagy valami ilyesféle rokon volt, így jön be a képbe talán Attila. Elõször azt hittem, hogy Alfredo felesége akar lenni, amikor azt mondja a menyasszonynak, hogy neki kéne a helyében lenni. De nem, úgy értette, hogy õ akar az úrnõ lenni a birtokon.

(SPOILER!)

- Olmo kavart egy parilánnyal, de el nem vette, viszont felcsinálta. A csaj belehalt a szülésbe. Pontosítok: a lány paraszt származású tanítónõ volt. Amikor Olmo hazaér a frontról, meghallja, ahogy az ismeretlen lány mesét olvas egy gyereknek, mire azonnal lesmárolja, és még abban a percben elmondja, hogy még sose volt tanult szeretõje... Érdekes jelenet az elsõ "felvonásból".
- A nevére nem emléxem, mert azokat soha nem tom észben tartani, így az Idát se vágom névrõl.
- A láblengetõs-megõrülõs jelenet: valóban kivételes, kreatív, mint sok másik jelenet is!
Dr Milton 2008 jún. 23. - 22:50:59
(26/110)
Ez a film egy vérbeli kommunista propagandafilm, mégpedig a gyengébbik fajtából. Ki lehet színezni modern szavakkal, hogy 'film az emberi kapcsolatokról' meg hasonló botorságok, de attól még ez nem változtat az alaphelyzeten. Két beszédes adat: vetítették -sõt valaki írta, hogy kötelezõ volt megnézni- az átkosban, valamint 990 forintba kerül.
De persze úttörõknek alapmû...
sushi 2008 jún. 23. - 18:34:31
(25/110)
na hát vagy egy két dolgo amit nem nagyon értek...például az attilla szeretõje az honnan van???ki volt õ???na és az Olmó lánya kitõl született???õt hívták Anitának???és ki volt az az ida???
hát ez a második rész, elég sokkoló volt...voltak benne elég komoly részek amiknél el is kapcsoltam néha...ugye a gyilkoságok...a parasztok lelövése...
Végre megértettem a fasizmusból, hogy lett szocializmus, elég szépen lassan bontakozott ki, de megértettem...
nagyon tetszett a film...voltak benne olyan jelenetek amitõl eldobtam az agyamat...például amikor Ada-nak a lába le fel járkál és mögötte a lába árnyéka és egyre gyorsabban lóbálta...az valami borzongató jelenet...nem is beszélve arról, akit megöltek Attiláék, az öreg hölgy iszonyatosan õrült volt iszonyatosan jó kamera állásból felvéve hogy még õrültebbnek tûnjön....
a vége elég megható volt...de egyetértek vele lehetett volna jobb is...hogyha már anniyt szenteltek az elsõ részben a gyerekkorra használják a végén is...
még rengeteg mindent tudnék ide írni de az túl hosszú lenne...
ui:apukám nem szerette Bernardo Bertolucci, mert kötelezõ volt nekik megnézni minden filmjét...viszont így hogy nekem nem kötelezõ értékelni tudom...
worldpeace 2008 jún. 23. - 18:29:30
(24/110)
Egyébként nekem nem jött be, olyan volt, mint egy unalmas, túl hosszú, és túl szar regény. :)
Meg kell hagyni, sok meglepetést rejtett magában. Elsõként kiemelném, hogy Depardieu, szegény, nem mindig volt olyan bányarém, fiatal korában kifejezetten jóképû legíny volt. Ki gondolta volna!
Volt egy-két olyan jelenet, amilyet nem gyakran lát az ember filmekben. Pl. nem tudom, hány filmrajongó tud róla, hogy létezik egy film, amiben egy csaj elkezdi a jobb kezével De Niro-nak, a ballal meg Depardieunak kiverni, és mindez tökéletesen látszik.
És még sok más...
worldpeace 2008 jún. 23. - 18:21:19 Előzmény Atilla4
(23/110)
Na, ácsi!

"a kegyetlen fasiszta nem lehet olasz, hiszen azok mind ártatlan báránykák, a rossz ember csakis külföldi lehet" - idáig van létjogosultsága annak, amit mondasz, sõt, érdekes és érdemes elgondolkozni rajta.
Attila viszont HUN volt, NEM MAGYAR. Innentõl kezdve pedig kisiklott a gondolatmeneted.

Attilánál maradva, ami engem sokkal inkább idegesített, az a szokásos "gonosz Hókuszpók - effektus"; a náci egy velejéig romlott, gyerekgyilkos, perverz, sõt a végén

(SPOILER)

még dumál is arról az utolsó perceiben a temetõs jelenetben, hogy én vagyok az erõszak, meg gonosz vagyok, meg hahaha. Engem kiver a víz az ilyen gyenge, röhejes jellemábrázolsától.
Brambilla 2008 jún. 23. - 06:26:37 Előzmény Atilla4
(22/110)
Én sem szeretem, ha egy filmben ok nélkül szidják a magyarokat, vagy hamis tulajdonságok alapján negatívan ítélnek meg minket.
De én itt ezt nem éreztem annyira lényegesnek, mivel voltak benne olasz fasiszták is szép számmal és Sutherland nemzeti hovatartozását teljesen háttérbe szorította a parasztság és a politika szembenállása.
Sokkal idegesítõbb az, amikor tömegfilmben ábrázolják negatív mocskoknak a magyarokat, fõleg azért, mert általában még arra sem veszik a fáradtságot, hogy normálisan utánanézzenek a neveknek, csak gyorsan keresnek valami ellenszenvesnek vélt népet (Pl.: Bérgyilkos a szomszédom).
efes 2008 jún. 22. - 19:06:46
(21/110)
Amúgy rendes történelmi tablót nem szokás videoklippesítve megfesteni.:)
efes 2008 jún. 22. - 19:05:50
(20/110)
Ennek a filmnek ez a rendes hossza. Annak idején, kétszer kétrészes moziként vetítették a mozik. Mint most a tevében.
Miki1900 2008 jún. 22. - 18:57:34
(19/110)
Attila, Sztálin és a cseh Benes. Érdekes a megítélésük a világban. Attól függ, hogy honnan és ki nézi.

De ez a film néhol dögunalom, annyi feleslegességet tartalamaz. Lehet, hogy most rendezõi változatot vetít a tv2? mert nagyon hosszú.
perry 2008 jún. 22. - 17:44:53
(18/110)
Errõl nekem a My Fair Lady jut eszembe jelesen, Higgins magyar fonetikai tanítványa akit kóklernek nevez a jeles nyelvész.
Az jó dolog ha van hazaszeretet és büszke öntudat. Egy filmbeli névválasztásból viszont levezetni egy ilyen tézist finoman szólva is szûklátókörûségre vall.
A fasizmus eszme mely be kell látnunk létezõ jelenség. Át és át szövi mindennapjainkat emberek cselekszenek vagy tevékenyen tesznek ezen ideológia mentén.
Az Attila név számunkra hódítót , uralkodót jelent, egy mitikus hõst aki kiterjesztette a hunok hatalmát.
Másoknak kegyetlen hódítást, vad hordákat akik
felégették , elpusztították otthonaikat, elvették földjeiket.
Még mindig hajlamosak vagyunk a nacionalizmust
összekeverni a józansággal.
A névválasztás esetleges ezt Bertolucci egy interjúban el is mondja.
A maffiáról meg csak annyit, hogy tényleg sajnos, de itt is létezik.
Atilla4 2008 jún. 22. - 16:33:53
(17/110)
Undorító - és szánalmas!
Hogy egy olaszországi filmben, a fasizmus bölcsõjében a kegyetlen fasisztát Attilának hívják! Röhej! De inkább felháborító! Az Attila név talán ennyire általános, sõt jellemzõ név az olaszoknál? Nane!
Akkor, miért? Mert a kegyetlen fasiszta nem léehet olasz, hiszen azok mind ártatlan bárámykák, a rossz ember csakis külföldi lehet, ugyebár. És aha külföldi, akkor természetesen m,agyar, hiszen a magyarok jellemzõen kegyetlen fasiszták. Ez szinte a vérükben van. Végig kegyetlenkedték a történelmet - ezért nem is lehetett egyetlen számottevõ kisebbség Magyarországon - ahogy Németországban, Olaszországban, Franciaországban,... tucatjával, hiszen õk szeretik az idegeneket. Vagy éppen fordítva volt?
Igen.

Ennyit az olasz-magyar megbonthatatlanésörök barátságról. Meg a "dicsõ" rendezõrõl.

Mûvészileg lehet remek a mozi, és ezt a "jelentéktelen" apróságot leszámítva lehet tökéletes, csakhogy ez nem apróság és nem jelentéktelen, hanem nagyon is üzenet értékû, sokatmondó, és fontos.

Nem szabad ezek fölött átsiklani, mert nem véletlen dologról van szó!!

Ahogyan az amerikai filmekben is rendszeresen magyar (nevû) maffiózók szerepelnek - mert a magyarok tipikus maffiás nép, ugye, mint az olaszok, kínaiak,... -, ezzel a hazug és hamis képet alakítják ki az átlag és tudatlan nézõben, hogy nálunk egy maffiózó természetes jelenség, " a magyarok is olyan maffiás nép, mint az olaszok".

Figyeljetek már oda a részletek(?)-re is!
sushi 2008 jún. 16. - 17:56:17
(16/110)
jaaaaaaaaaaaaa tényleg???:D...nahááát azért nem értettem mirõl van szó meg hogy lehet vége ilyen hamar...nahááát köszönöm:)...
Brambilla 2008 jún. 16. - 17:46:28
(15/110)
A vége újabb két és fél órás adagban jövõ hét vasárnap:)
sushi 2008 jún. 16. - 15:49:30
(14/110)
addig azt leírom amit láttam: szerintem egy rememkmû azt leszámítva hogy nehezen bontakozik ki és nem láttam a végét:P...
tetszik ahogy bemutatja azt hogy mi volt abban a korban... és a legjobb az hogy nem a háborún van a hangsúly, hanem ami a háttérben zajlik a parasztok és a földbirtokosok gazdagok háborúja, a parasztok jobb léte...Robert de Niro mint mindig most is nagyon jól játszott sõt itt még alig ismernék rá... Gérard Depardieu-re viszont tényleg alig ismertem rá kis fiatalka...az egyik legkeményebb rész az volt amikor ég a tûz a házba és bevillan az 5 ember képe, de csak pár másodpercere egybõl lejött hogy mit akar mondani és annyira lesokkoltam...szóval Bernardo Bertolucci számomravtovábbra is az egyik legjobb rendezõ...
sushi 2008 jún. 16. - 15:39:50
(13/110)
b*sszuskulcs...lemaradtam a végérõl kicsit kimentem bekapni valamit és mire visszajöttem a hülye reklámok mentek...PONT A LÉNYEGRÕL maradtam le:(!!!pedig így ált volna össze a kép...és így értettem volna meg a filmet...valaki írja le a végét legyen oly szives!!!
perry 2008 jún. 16. - 08:02:01 Előzmény Gabriella54
(12/110)
Lehet , hogy nem jött át de ua. gondoljuk Emiliáról.
sushi 2008 jún. 16. - 01:05:05
(11/110)
elég hosszasan bontakozik ki a történet...