10/10
JYJ.3 2023 jan. 09. - 18:02:44 10/10
(120250/120391)

BTS frissítés
💜Indigo' az RM által meghosszabbítja rekordját, mint egy ázsiai szólista leghosszabb listaalbum albumaként a svájci albumok listáján. (4 hét) 🇨🇭
💜 Maradj életben (Prod. A BTS SUGA-ja)' a Jungkook által átlépte a 182 millió streamet Spotify-on
💜Jimin's W magazin címlapjai a Rakuten Japán legjobb eladói a Kpop áruhoz!
10 helyet foglal el a Top 15-ből.
A Rakuten Japán első számú E-kereskedelmi platformja és a világ 3. legnagyobb e-kereskedelmi platformja.
Az Agust D-2' átlépte a 649 millió streamet Spotify-on
💜Jungkook és IU bevonásáról a Rolling Stone 200 legjobb énekese című műsorába, mind a 3 nagy televíziós csatorna beszámolt Koreában: KBS, MBC és SBS. A KBS kiemelte, miközben a Rolling Stone korábban ilyen jellegű listákat jelentett be, most először szerepelnek koreai énekesek. A hírekről más csatornák is beszámoltak, mint például YTN, MBN és TV Chosun
💜Jungkook a #66 (+1) helyen szerepel a Spotify Fülöp-szigeteki Napi Top Artists Chart-on!
*203 teljes nap a diagramon
💜j-hope volt a legtöbbet követett k-pop szóló Artist Spotify-on az elmúlt 24 órában +41 ezer követővel
💜SUGA átlépte a 870 MILLIÓ streamet a Spotify-on szólistaként, az összes kollabján.
A 💜Bal és jobb” #92 (-4) a Spotify Global Daily Chart-on, meghaladta a 430M-t a 196. napján
D195 (#88): 1,332 300
D196 (#92): 1,313,093 (-19,207) 🔻
Összesen: 430,726,093
10/10
JYJ.3 2023 jan. 08. - 20:45:23 10/10
(120249/120391)
A BTS 9 egymást követő évben nyerte el az album Bonsang díjat a Golden Disk Awards-on. @BTS_twt 👏🏻💜
🏆 2015 - Sötét és vad
🏆 2016 - HYH Pt. 1
🏆 2017 - SZÁRNYAK
🏆 2018 - LY: Ő
🏆 2019 - LY: Válasz
🏆 2020 - SZAVAK: Személy
🏆 2021 - SZAVAK: 7
🏆 2022 - LÉGY
🏆 2023 - A ProofBTS 9 egymást követő évben nyerte el az Album Bonsang díjat a Golden Disk Awards-on. @BTS_twt 👏🏻💜
10/10
JYJ.3 2023 jan. 02. - 22:27:04 10/10
(120248/120391)
GRATULÁLUNK JUNGKOOK, hogy 11171 909 szavazattal megnyerted "A világ 100 legjóképűbb férfiját 2022"
Köszönet minden szavazónak, aki mindent belead 🎉🎉🎉
Credit JJK_Szavazócsapat
10/10
JYJ.3 2023 jan. 01. - 14:50:20 10/10
(120247/120391)

[Namjoon kézzel írt naplóüzenetének/levelének fordítása, amelyet az Instagramján közzétettek]
12/31/22 1:42 AM
Ez a tavalyi 2022-es év is most telt el.
Hány évszakot, hány döntést kellett meghoznom, hogy őszintébb legyek? Nagyon racionális
az elvárások annyira rosszak voltak, hogy messziről gúnyoltak. Milyen emberi lény lettem.
Most, a 30. születésnapomon, az egyetlen ígéret, amit teljesíthettem, majdnem, az volt, hogy kiadok egy albumot.
Számtalan találkozás és búcsú nyomorult ismétlése.
Ami megmaradt belőlem, miután mindent elmostak.
alkalmatlanság, kisebbrendűségi érzés, vereség érzése, hiány. Egyesek szerint nem az alkalmatlanság a legfontosabb, hanem az, hogy hogyan kezeled.
Nem tudom, hogy a tapasztalat hiánya a hibás-e, de úgy érzem, olyan keveset fejlődtem, szinte semmit.
Hé, a boldog dolgok és a szomorú dolgok ugyanazok. Mennyi rendíthetetlen szellemre lenne szükséged ahhoz, hogy így tudj élni?
Látva, ahogy a dolgok eltörnek és lábujjakig hullanak, milyen kifejezést adtam/ mutattam idén ?...
Természetesen, mint mindig, a ma este is csak egy szüntelen gyakorlat a magányosság megbarátkozására.
Tényleg nem akartam ezt? A valóságban. Azért a pillanatért. Kétségbeesetten.
Épp most hívott Heyeong hyung* és kb. 40 percig beszélgettünk. Pont mellettem, szóval...
... olyan szerencsés. Ahogy várható volt, ha elveszítesz valamit, akkor valami mást nyersz....
... magány és üresség....
*John Eun neve
~a vég~
Fordítás forrása; Aditi @ bts-trans https://twitter.com/bts_trans/status/1609211399758311424... )
10/10
JYJ.3 2023 jan. 01. - 12:50:52 10/10
(120246/120391)
A BTS csak 2022-ben 124 díjat (Trófeák) kapott, ők voltak a legtöbbet díjazott Act, Csoportos és ázsiai művészek 2022-ben, és minden idők legtöbbet díjazott csoportjaként koronázták meg több mint 800 trófeával🎉
🖇 t.co/ulIBb3KZPl
Milyen hihetetlen utazása a fiainknak 😊💜💜💜
10/10
JYJ.3 2022 dec. 31. - 19:03:10 10/10
(120245/120391)
Boldog új évet,
10/10
JYJ.3 2022 dec. 28. - 15:46:29 10/10
(120244/120391)
Mindössze 6 hónap leforgása alatt Jin 2 cégnek segített csatlakozni a trillió nyert klubhoz a gazdasági recesszió ellenére
19:57 - 2022.12.28
Idén talán Jin a legfigyelemreméltóbb tagja a BTS-nek a felvételi eseményével. Nem csak, hogy Jin még akkor is meglepte a médiát és a gazdaságot, amikor bevonult az elért eredményeire.

A közelmúltban a koreai média arról számolt be, hogy a Jinnel együttműködő két márka példátlanul erős növekedésnek volt tanúja a gazdasági visszaesés során. Nem csak, hogy Jin néhány hónapos együttműködés után hamarosan csatlakozott a trillió KRW-s vállalathoz.

Egy olyan besorozott bálvány, mint Jin, valóban azt mutatja, hogy a befolyása nem csökkent, ami egyértelmű bizonyítéka azoknak, akik nevetségessé tettek, hogy szerződést írnak alá egy olyan bálványhoz, mint ő:

Talán nem is beszélve arról, hogy a BTS-nek mekkora befolyása van az üzletben. Bármilyen, a BTS által használt vagy akár megemlített elem perceken belül elfogy. És természetesen bárki meg akarja szerezni ezt az alkut, amikor szerződést ír alá a BTS-tagokkal.

Az elmúlt 10 évben azonban a BTS nagyon korlátozott mértékben fogadott el szerződéseket és hirdetéseket. Jin kívül más tagok sem kötnek egyéni hirdetési szerződéseket. Ebben az évben Jin két nagy koreai céggel dolgozott együtt – a Nexonnal és az Ottogival.

Mindkét projektet a két cég aktívan kezdeményezte, és elmondták, hogy évek óta vártak arra, hogy leigazolhassák Jint. A partnerség nagy figyelmet és reklámot váltott ki a közösségi médiában, ami mindkét cég bevételét növelte.

Először is, Jin a Nexon MapleStory játékának rajongója, és amikor együttműködött, személyesen vett részt a játék gyártásában és fejlesztésében. Ebben Jin napi gyakornokként csatlakozik a Maple Story tervezőcsapatához, és a Chuseok frissítésben reflektál a játékkal kapcsolatos ötleteire. Jin számos új ötlettel állt elő a MapleStory teljesítményének javítására, és számos eseményt hozott létre. Végül a MapleStory bevétele 47%-kal nőtt az előző évhez képest.

Ez egyben a vállalat valaha volt legmagasabb növekedési üteme. A Nexon az előrejelzések szerint hamarosan csatlakozik a Trillion Won Clubhoz, pontosabban 3 billió KRW-hoz, Korea gazdasági visszaesése ellenére.

Aztán novemberben, mindössze egy hónappal a bevonulása előtt, Jint bejelentették, hogy az Ottogi's Jin Ramen márka modellje lesz. Jin debütálása óta ez volt az álma, és Ottogi azt is ígéri, hogy Jin fényes és hűséges képviseletével a márka növeli értékét itthon és külföldön egyaránt.

És természetesen Jin támogatta Ottogi elképzelését mindössze 1 hónappal a Jin-hez kapcsolódó hirdetések megjelenése után. A Jin Ramen a világ minden tájáról elérhető, és az emberek még arra is panaszkodnak, hogy a tészta mindig elfogyott a termékpolcokon. Koreában minden szupermarketben vagy üzletben könnyedén láthatja Jin és Jin Ramen képét.

A siker titkáról külön cikket közölt a K Economy az Ottogiban. A cikk arról szól, hogy Ottogi a dél-koreai gazdasági recesszió ellenére is virágzik, mivel idén Jinnel dolgozott együtt!

Még csak egy hónap telt el, de a 2022-es bevétel 15%-kal nőtt a tavalyi évhez képest, és meghaladja a 148 milliárd wont. A K-Economy cikke szerint az Ottogi idén felülmúlta korábbi eladási rekordját, és az előrejelzések szerint bevételük még magasabbra fog emelkedni, különösen a tengerentúli piacokon Jin kereskedelmi támogatása miatt. Az Ottogi tengerentúli bevétele az előrejelzések szerint idén 211 milliárdról 300 milliárd KWR fölé emelkedik.

Mint látható, Jin valóban meglepett másokat a vállalatokra gyakorolt ​​befolyásával a gazdaság éles visszaesése ellenére. Még akkor is ezt tette, amikor katonai szolgálatot teljesített, és nem végzett művészeti tevékenységet!
10/10
JYJ.3 2022 dec. 26. - 21:42:33 10/10
(120243/120391)
A @BTS_twt RM "Indigo" új 3. helyezést ért el a Billboard 200-on, és ezzel a történelem legmagasabb rangú koreai szólista albuma lett!

https://youtu.be/OxdgwUncvqA
10/10
JYJ.3 2022 dec. 26. - 21:38:24 10/10
(120242/120391)
A BTS J-Hope meglepetésszerűen fellépett és előadta a "Rush Hour"-t a Crush Hour koncertjén.🔥

https://youtu.be/meFj_o1EhnE
10/10
JYJ.3 2022 dec. 24. - 09:45:10 10/10
(120241/120391)
10/10
JYJ.3 2022 dec. 24. - 09:43:35 10/10
(120240/120391)
10/10
JYJ.3 2022 dec. 22. - 11:52:51 10/10
(120239/120391)
A legjobb 10 legtöbbet emlegetett előadó a közösségi médiában 2022-ben, #NETBASEQUID szerint! ❤️ 🔥
1) #BTS
2) #JIN
3) #JIMIN
4) #V
5) #JUNGKOOK
6) #JHOPE
7) #LISA
😎 #SB19
9) #RM
10) #TaylorSwift
10/10
JYJ.3 2022 dec. 19. - 15:41:55 10/10
(120238/120391)
[INFO] 📰

A BTS végzett a 'Gallup Korea' szavazás élén, amely a legfontosabb Dél-Koreában! A BTS-t a 13-39 évesek körében 29%-os szavazattal választották „Az év művészének”. A BTS immár 5 éve tartja az első helyet.
10/10
JYJ.3 2022 dec. 18. - 19:11:39 10/10
(120237/120391)
A BTS J-Hope visszatér USA-ba szilveszteri szólóelőadásra
Írta: Rebekah Gonzalez

2022. december 16
Fotó: Getty Images
A BTS J-Hope visszatér New Yorkba, hogy segítsen az amerikaiaknak ünnepelni 2022 végét. December 15-én a BTS hivatalos Twitter-fiókja megerősítette, hogy a rapperharmadszor is tagja lesz Dick Clark újévi rockin'eve felállásának. Az idei fellépés azonban az első alkalom, hogy a művész önálló fellépésként érkezik. A BTS korábban csoportos formában lépett fel az eseményen 2017-ben és 2019-ben.

Továbbá J-Hope előad majd egy dalt a kritikusok által elismert Jack in the Box című debütáló szólóalbumáról , az "= (Equal Sign"). Előadja továbbá a rajongók kedvence , Becky G kollabját, a "Chicken Noodle Soup"-t, valamint a BTS globális sikerének, a "Butter" ünnepi remixét.

J-Hope csatlakozik a TOMORROW X TOGETHER -hez , akiket korábban bejelentettek a felállásban. A fiúcsapat első fellépését azonban a Times Square helyett Disneylandben rögzítik. Az év elején mindkét fellépő fellépett a chicagói Lollapalooza zenei fesztiválon, ahol J-Hope az első dél-koreai előadóként írt be történelmet .

Más BTS-hírek szerint Jin csoporttársa nemrég kezdte meg kötelező katonai szolgálatát Dél-Koreában. Jin nem sokkal a kiképzőtáborba indulás előtt az Instagramon mutatta meg frissen borotvált fejét . A hivatalos BTS Twitter-fiókja fotókat is megosztott Jinről, amint a barátaival pózol, koreairól angolra fordítva: "Bátyám!! Gyere vissza biztonságban!!"

A többi tag hamarosan megkezdi szolgálatát, és várhatóan 2025-ben újra egyesül.

Dick Clark szilveszteri rockin estéje Ryan Seacresttel december 31-én 20:00-kor kezdődik (ET).
10/10
JYJ.3 2022 dec. 17. - 13:14:30 10/10
(120236/120391)
. @BTS_twt (50) most csatlakozott Drake-hez (97), Bad Bunny (86), The Weeknd (55), J Balvin (56) és Ed Sheeran (52) az egyetlen előadóhoz, akinek legalább 50 dala több, mint 200 millió streamje van Spotify-on!
©️ Btschartstúdió
10/10
JYJ.3 2022 dec. 13. - 18:45:38 10/10
(120235/120391)
Baek Jongwon séf beszélt a Jinről és a Részeg igazságról egy interjúban
Azzal kapcsolatban, hogyan jutottak el a 'Részeg igazság' filmre: "Jin és én iszogató barátok vagyunk. Természetesen meg kell innunk ezt-azt [féle] alkoholt. És közben meg kell innunk az általam készített alkoholt. Jin azt mondta, hogy ő is ki akarta próbálni az alkoholt, ezért elkezdtük/beállítottuk [a folyamatot/show-t]”
Hozzátette: „Jin tényleg igaz/őszinte az alkohollal kapcsolatban. Van egy Citrus nevű sörfőzde, amiről a 'Finom randevú' forgatása közben ismertem meg. Az a sörfőzde pénzügyi nehézségekkel küzdött és nehéz időket élt át, ezért megkértem a szórakoztatóiparban dolgozó embereket, hogy próbálják ki az ott készült alkoholt, és segítsék őket a beruházásokon keresztül. Jin is, miután később meghallotta a [sörfőzde] történetét, azt mondta, segíteni akar, és ettől kezdve éreztem az őszinteségét az alkohollal kapcsolatban. Azt mondtam [Jinnek] „Miért nem próbálsz meg komolyan alkoholt készíteni? ” és rávettem, hogy találkozzon Park Rokdammal. És természetesen kamerára kell rögzítenünk az alkohol készítésének folyamatát. Az eredménye [annak] a „Részeg igazság. ’”
Baek ezt követően megosztotta: „Ha megnézed a Részeg igazság végét, Jin úgy dönt, hogy elkészíti az alkoholmárkáját. Ha sörfőzde készítés után jelentkezik be, az idő alatt az alkoholt tárolják és öregszik. Jin is létrehozott egy sörfőzdét, mert legálisan akarta megosztani/ajándékozni az általa készített alkoholt. Sörfőzdét is csináltam, mert legálisan akartam megosztani az általam készített alkoholt. Ha sörfőzde létrehozása és márka nélkül osztod/terjesztesz, az szeszadótörvény megsértése. ”
Továbbá hozzátette, hogy „Filmeztük a 'Részeg igazságot', és ő (Jin) maga is elégedett. Jin személyesen/maga továbbra is megtölti a tölgyfahordó(ka)t az általa készített alkohollal. Sörfőzdét készít a neve alatt. Körülbelül mire leszerelik a katonai szolgálatból, az [alkohol] jól megöregedett. Ez [a folyamata] hozzáadja a tölgy illatát vagy színét a sojuhoz, mint a whiskey. Ennek a rizsből készült és tölgyfában érlelt alkoholnak a nevét, amely különbözik a malátából készült whiskeytől, kellő időben/később kell/lesz elkészíteni. ”
Azt mondják, hogy Baek Jongwon azért javasolta a hagyományos alkohol készítését Jinnek, mert ez egy olyan koreai kultúra, amelyre érdemes büszkének lenni. Baek megosztotta „A japán gyarmati korszak után hazánk alkohol-ivó kultúrája romba dőlt. Mivel az emberek nem csinálhattak alkoholt rizzsel, teljesen eltűnt a soju készítés kultúrája/gyakorlata, hogy otthon főzzük az alkoholt és desztilláljuk.
Hogy felzárkózzunk(bepótoljuk)az elvesztett évtizedeket,[egy módja] a híres művészeknek, hogy K-tartalomként készítsék el a saját alkoholmárkájukat. Ha az ilyen alkoholok sokat szabadulnak fel, akkor mi (Korea) mindent meg tudunk majd adni a látnivalókból, enni, vásárolni és hazahozni. ”
· ·
10/10
JYJ.3 2022 dec. 13. - 16:15:41 10/10
(120234/120391)
Katonai szolgálatot kezd a K-pop sztár, Jin a BTS-től
Írta: Jean Mackenzie
Szöuli tudósító
2022. december 13., 00:52 GMT

Jin, aki a képen új buzzcutjával látható, nagyon fog hiányozni sok rajongójának

Jin, a K-pop mega-bandának legidősebb tagja, a BTS katonai szolgálatba lépett – a csoportból elsőként.

A 30 éves férfi közzétett egy fotót, amelyen új katonai frizuráját viseli, mielőtt kedden bevonult volna. "Aranyosabbnak tűnik, mint amire számítottam" - mondta.

Mivel Dél-Korea gyakorlatilag még mindig háborúban áll ellenséges szomszédjával, Észak-Koreával, minden munkaképes férfinak a hadseregben kell szolgálnia.

Jin megkezdte az öthetes kiképzést az észak-koreai határ közelében lévő bootcamp-ben.

Ezt követően állítólag egy frontvonali egységhez osztják be. Ez a hír több millió imádott rajongóját lázba hozta.

A BTS az elmúlt években a világ legkelendőbb művészei voltak

Szóval, mit várhat Jin a fronton eltöltött időtől?

A Yeoncheon bootcamp-ben, ahová Jin beiratkozott, 30 fős szobákban, a padlón alszanak. Megtanítják nekik, hogyan kezeljék a fegyvereket és tüzeljenek éles lőszerrel, mielőtt nehéz háborús forgatókönyveken mennének keresztül.

A kadétok elmondták, hogy a legnagyobb kihívást a gázkamrában való lezárás jelentette, hogy megtapasztalják a CS-gáz hatását, és egy élő gránátot kellett robbantani.

"Elég ideges voltam, amikor megfogtam a gránátot, és megdöbbentem, amikor megtudtam, milyen erős" - mondta a 22 éves Yang Su-yeon, aki tavaly fejezte be képzését Yeoncheonban.

"Fizikailag megerőltető volt, de mentálisan rendben volt. A fúróőrmesterek mind barátságosak voltak" - mondta Yang.

A kiképzés után Jin állítólag az észak-koreai határ közelében állomásozik majd, egy frontegységgel.

Észak- és Dél-Koreát egy 4 km (2,5 mérföld) széles szárazföld választja el, amely a határuk hosszában húzódik, az úgynevezett Demilitarizált zóna (DMZ). Mindkét oldal szögesdróttal van elkerítve és erősen felfegyverzett.

Yang a DMZ-nél, az 5. Gyaloghadosztálynál töltötte szolgálatát, mint az egyik legfrontálisabb beosztás. Éjszakán át őrködött, folyamatosan vizsgálta a túloldalon lévő észak-koreai katonákat, hőkamerával.

"Néhányszor láttam, hogy az észak-koreai katonákat megverték, vagy rúgták, vagy arcon ütötték" - mondta.

– Kézi munkát kellett végezniük, mert nem volt olyan szép felszerelésük, mint mi.

Yang azt mondta, hogy az észak-koreai katonák figyelése hálás érzést váltott ki a saját tapasztalataiért. „Amikor megláttam, mit kell tenniük, rájöttem: „Hűha, sokkal kényelmesebben érzem magam.” Sajnálnám őket."

De a BTS Jinjének meg kell küzdenie a hideg tél közeledtével. Yang emlékezett a hólapátolással töltött napokra, amikor a hőmérséklet -20 C alá esett.

"Amikor kimentünk, lefagytak a szempilláink" - mondta.

Yang méltatta egysége kultúráját: "Mivel lőszerrel megtöltött fegyvereket vittünk, higgadtnak kellett maradnunk, így nem történt zaklatás vagy verés."

Yang önként jelentkezett frontőrként, mivel ez a pozíció előnyökkel jár, beleértve a több bázison töltött időt.

Valószínűbb, hogy Jint a DMZ-től távolabb lévő bázisra küldik, mint például a 26 éves Heo Sungyoungot, aki 2018 és 2020 között a 6. hadtest parancsnoki központjában töltötte szolgálatát.

Heo Sungyoung a 6. hadtest parancsnoki központjában dolgozott a logisztikában

Az első hat hónapban a parancsnoki központ bejáratát őrizte.

"Olyan hosszú és unalmas volt. Nem volt más dolgom, mint az eget bámulni" - mondta Heo. Innen a logisztikai csapathoz került, ahol a kellékek, például zsebkendők és zoknik rendeléséért volt felelős.

Dél-Korea kötelező katonai szolgálata sok fiatal férfi sérelmeinek forrása, akik sajnálják, hogy elvonják őket tanulmányaiktól, munkájuktól és barátaiktól.

Hónapokig terjedt a pletyka, hogy a kormány megengedheti a BTS tagjainak, hogy kihagyják a szolgáltatást, azzal az indokkal, hogy már szolgálták hazájukat azzal, hogy dollármilliárdokat kerestek, és előnyösebb lenne, ha ezt tovább is hagynák.

Októberben azonban a BTS tagjai bejelentették, hogy mindannyian felvételt terveznek, Jin pedig a legidősebb lesz az első.

Ennek ellenére a jelentések, hogy az élvonalba küldték, megleptek néhány rajongót, akik azt feltételezték, hogy kevésbé kockázatos szerepet kap.

Volt egy speciális egység a hírességek számára, ahol továbbra is szórakoztathattak, és kiváltságokat kaptak. De közfelháborodást váltott ki, amikor kiderült, hogy néhányan visszaéltek a rendszerrel, és a megengedettnél gyakrabban hagyták el laktanyáikat. 2013-ban megszűnt a kétszintű rendszer.

"Ha azt mondanám, hogy ez nem tűnik időpocsékolásnak, hazudnék" - mondta Yang, aki az őrhelyen állomásozott. "Ha újra választhatnék, nem tenném. Sokkal többet tanulhattam volna 18 hónap alatt a való világban.

"Azt tanácsolom Jinnek, hogy szánja rá az idejét, és imádkozzon, hogy gyorsan elmúlik."

De Heónak, a logisztikai csapatból jobb emlékei voltak. Kezdetben azt mondta, sok 20 év körüli férfihoz hasonlóan megkérdőjelezte, miért kell ott lennie, de végül értékes leckéket tanult.

"Az iskolában csak azonos származású emberekkel keveredtem, de a hadseregben mindenki annyira más volt. Rájöttem, mennyivel nagyobb és sokszínűbb a világ."

Azt tanácsolja Jinnek, hogy élvezze ezt az élményt. "Csúcssztárként nem sok lehetősége lesz normális emberekkel találkozni. Szerintem ez jó lesz neki."

Az interneten rajongók tízezrei üzentek már Jinnek, hogy tanácsot adjanak neki, és elmondják neki, mennyire rettenetesen hiányozni fog.

„Kérlek, vigyázz, és hozz magaddal elég meleg ruhát és gyógyszert” – írta Maliah Leah. "Remélem, a kollégái jól bánnak veled. Türelmesen várjuk a visszatérését."

https://www.bbc.com/news/world-asia-63944860.amp?fbclid=IwAR2tXIbaxu8w8BvBKlzsTzHlplkJWd6ZwLZezKVeMgkqPOoE-kmdKm5_8_0
10/10
JYJ.3 2022 dec. 13. - 12:45:10 10/10
(120233/120391)


A BTS-tag, Jin, aki katonai szolgálatot teljesít, felkelti a globális figyelmet
2022. december 13

한국어angol日本語中文العربيةEspañolFrançaisDeutschPусскийTiếng Việtindonéz
Jin BTS-tag autója december 13-án belép a Gyeonggi-do tartománybeli Yeoncheon-gun megyében található katonai kiképzőtelep kapuján. (Yonhap News)
Jin BTS-tag autója december 13-án belép a Gyeonggi-do tartománybeli Yeoncheon-gun megyében található katonai kiképzőtelep kapuján. (Yonhap News)

A külföldi média Korea kötelező katonai szolgálatáról tudósít, miközben beszámol a BTS-tag Jinről, aki a Koreai Köztársaság hadseregénél jelentkezik.


Egy december 12-i cikkben, amelynek címe "BTS Jin besoroz: Mit kell tudni Dél-Korea kötelező katonai szolgálatáról", a The Washington Post azt írta: "Minden cselekvőképes dél-koreai férfinak 28 éves koráig be kell jelentkeznie a katonához" hogy Jin december 13-án kezdi meg a szolgálatot a Gyeonggi-do tartomány Yeoncheon-gun megyében lévő újoncok fogadására szolgáló létesítményben.


Az amerikai napilap bemutatott egy fotót Jinről új frizurával, amelyet december 11-én töltött fel rajongói közösségének egyik közösségi csatornájára, mielőtt szolgálatra jelentkezett.

A Honvédelmi Minisztérium szóvivője a következőt idézte: "Jin várhatóan a hadseregben szolgál majd – ami véletlenül a BTS rajongótáborának a neve - körülbelül 2024. június 12-ig, amíg szolgálatát menetrend."

"A katonai szolgálatra kötelezetteknek legalább 18 hónapig kell szolgálniuk, bár a szolgálati idő szakonként eltérő lehet." tette hozzá a cikk. "A sorkatonák 18 hónapig szolgálnak a hadseregben és a tengerészgyalogságban, 20 hónapot a haditengerészetnél és 21 hónapot a légierőnél."

"A szolgálat első néhány hetét általában egy alapkiképző táborban töltik, mielőtt a katonákat áthelyezik azokra a szerepekre, amelyekben besorozásuk hátralévő részét befejezik."

A Post szerint "néhány dél-koreai férfi azt mondta, hogy a kötelező sorkatonai szolgálat gazdaságilag hátrányos helyzetbe hozza őket női társaikhoz képest, akiknek az oktatása és a karrierje 18 hónapig nem szakad meg."

Idézte a Hankyoreh című koreai napilapot is: "A lap egy októberi vezércikkében azt mondta, hogy azok a felmondások, amelyek a klasszikus művészeket részesítik előnyben a popsztárokkal szemben, "érvénytelenek és nem meggyőzőek".

Ugyanezen a napon a hongkongi székhelyű South Morning China Post is megjelent egy cikket Jin szolgáltatásáról "Jin a BTS katonai szolgálatát megkezdi Dél-Koreában – hová megy és mit fog tenni a K-pop sztár?"

"A K-pop sztár valószínűleg az egyik legrégebbi újonc, és minden szem azon lesz, hogy melyik egységhez csatlakozik katonai szolgálata hátralévő részében" - áll a közleményben. "Manapság a sztárok általában jelentkeznek a katonai zenekarokhoz, amelyek énekesei, előadói és hangmérnökei rendezvényeket rendeznek a fegyveres erők tagjai számára."


"Hybe, a BTS mögött álló szórakoztatóipari cég azt mondta, nehéz megmondani, hogy a hét tag – akiknek mindannyian katonai szolgálatot kell teljesíteniük – mikor egyesülnek újra, de reméli, hogy ez 2025-ben megtörténik."

Jin 1992-ben született, a BTS legidősebb tagja. A katonai sorozásról szóló törvény 2020-as módosítása értelmében javaslatot kapott a Kulturális, Sport- és Idegenforgalmi Minisztériumtól az idei év végére a kidolgozás elhalasztására.

A folyamat során politikai vita robbant ki arról, hogy a BTS tagjai felmentést kaphatnak-e a katonai szolgálat alól.

Mivel Jin kifejezte szolgálati szándékát, visszavonta a halasztást, és úgy döntött, hogy még ebben az évben megkezdi szolgálatát.
10/10
JYJ.3 2022 dec. 12. - 16:30:21 10/10
(120232/120391)
Jungkook „Dreamers” a legnézettebb zenei videója a YouTube-on a 2022-es labdarúgó-világbajnokságról, megelőzve a „Tukoh Taka” álmodozókat: Tukoh Taka: 66,8 millió 66,7 millió