Téma: I. e. 10 000

rizsa34 2013 okt. 12. - 00:19:32
(619/639)
Vérszomjas õsstrucc = elefántmadár?
southwind 2013 szept. 01. - 21:10:00
(618/639)
számomra bugyutaság, hogy az õsembert maszatosnak ábrázolják... azért ennél már lehetett volna egy jobb ötletük is
Kuruntijasz 2013 szept. 01. - 10:31:31
(617/639)
Tényleg van benne néhány bugyutaság, mint ahogy a "történelmi témájú" amerikai filmekben általában, de ott szerintem nincs is igény hitelességre. Ha az utcán ott leszólítanánk valakit, szerintem annyit tudna Európáról és a Közel-Keletrõl, mint egy európai vagy arab Délkelet-Ázsiáról. Ok, azt tudja, hogy kb hol van, meg vannak ott dzsungelek, meg Angkor meg Buddha... De hogy mikor épült, ki építtette, vagy mikortól terjedt a buddhizmus, azt valószínûleg nem nagyon.

Szóval így hogy úgysem szúr szemet a célközönség nagyjának, a történelmi hitelességet feláldozhatják a leegyszerûsítés és látvány oldalán.
De azért szerintem jó dolog, hogy próbálkoznak olyan témákkal, korokkal, amirõl még aligha készült film, és nem állandóan a képregényhõsökre kell csodálkozni.

Azt én sem értem, hogy miért nem lehet írni normális, egyedi sztorit. Miért kell mindig ezt a kiszámítható, a végénajóúgyisgyõzésmindenkiboldoglesz sémát követni...
Killbox 2013 aug. 31. - 18:00:39 Előzmény ReignMan
(616/639)
Ezt a 33 millió éves mamutot honnan vetted???
A mamut és a kardfogú tigris kortársak voltak a pleisztocén - 2,5 millió-12 ezer év - korban.
napraforgó 2013 júl. 28. - 12:34:10
(615/639)
Ja igen, még annyit akartam, hogy kár volt belekeverni Krisztust (B.C.), meg az idõszámítást, jobb lett volna, ha valami fantáziacímet találtak volna ki - pl. Az idõk kezdetén, vagy A kékszemû gyermek legendája, vagy akármi, de ennek semmi köze a Földhöz, az idõszámításhoz, vagy Krisztushoz.
napraforgó 2013 júl. 28. - 12:27:55
(614/639)
Kb. ennyi volt a történet, bár én inkább a maja piramisokra gondoltam, nem az egyiptomiakra.

Szerintem ez egy olyan fantazy-film volt, ami egy ici-pici bolygón játszódik.
A rasztahajú hegylakók - akik átkelnek a fehér esõ (????) borította hegyen kb. 4 nap alatt, lejutnak a meleg, párás õserdõbe (!).(Ott, ahol rendszeresen hó hullik, az õslakóknak nincs erre külön szavuk ????!!! - alig hiszem)
Kijutván az õserdõbõl, egy néger törzshöz jutnak. Rögtön szót is értenek (!?). Nekimennek az ott (!) kezdõdõ sivatagnak, hogy megtalálják a kígyó szemét - ami alighanem a folyó forrása.
Némi körben járás után az állócsillag segítségével el is jutnak "az istenek hegyéhez", ami valami félkész maja piramis, amit mamutokkal (!!!!) építenek!
Na itt is összejönnek más néger törzsekkel, akiket a piramisépítõk raboltak és hurcoltak el lakóhelyükrõl. Össze is barátkoznak.

És nocsak!, minden népnek van valami mondája, jóslata, és láss csudát, hõsünk és a szívszerelme teljesíti ezeket a jóslatokat! Valamennyit!
Hõseink kiszabadítják az elrabolt népeket, no és a leláncolt, munkára kényszerített mamutokat, és megmentik az elrabolt leányzót. Ezután mindenki hazamegy a maga országába, rasztahajú hõseink meg boldogan hazamennek egy maréknyi gabonamaggal (?), ami valóban leginkább kukoricára emlékeztet, de a sárga mellett vörös szemek is vannak benne.
És a következõ tavaszon boldogan látják, hogy a 2-3 négyzetméternyi területen kinõtt valami 10 cm-es fûhöz hasonlító gabona! Hurrá! itt a vége....

Nálam minusz 3 pont.
2/10
ReignMan 2013 júl. 28. - 07:51:54 2/10 Előzmény rené2010
(613/639)
Borzalmas film volt, véleményem szerint Disney rajzfilm-nek is gyenge lett volna ez a történet.

Próbálom összefoglalni röviden azoknak, akik meg akarják kímélni magukat SPOILER:

Valahol a Himalája hegyeiben él egy raszta törzs, persze a szokásos önbizalomhiányos hõssel, akinek a szerelmét elrabolják gonosz egyiptomi rabszolgakereskedõk, hogy több ezer kilométert és pár kontinenst átsétálva elvigyék õket a Nílushoz (ami a Góbi sivataghoz hasonlít, mivel az ókori Egyiptom virágzott és dús növényzettel rendelkezett) piramist építeni egy földönkívüli, de halandó öregembernek. Útjuk során kréta kori tollas dinoszauruszokkal, pleisztocén kori kardfogú tigrissel és oligocén (33 millió év) kori mamutokkal találkoznak, akiket egyébként az 50 fokos sivatagban, vastag bundában dolgoztatnak a kõbányában. Elérnek a városba, ahol átverekszik magukat a középkori acélkardokkal felszerelt õrökön, kiszabadítják a foglyokat, Leonidas trükkel legyõzik az UFO fáraót, de a szerelmét lenyilazzák, miután túlélt egy hatalmas zuhanást a vágtató lóról, plusz egy 120 kilós férfi is ráesett, de azért szerencsére az orrvérzõ házisámán utolsó lehellete feléleszti, pedig a falulakók attól féltek, hogy elvérzik... A film sluszpoénja pedig az, hogy a hõs tibeti hegylakók kapnak 2 marék kukoricamagot, ami az egész kaland célja volt, legyen pattogatott kukorica 5000 méter felett is...

Szóval egy összefüggéstelen szedett-vedett maszlag az egész, egy párhuzamos univerzumban játszódó fantáziafilmnek is gyenge, csak azt nem értem, miért Ie. 10000 a címe, ami utal a Földre, Krisztusra, de semmi sem utal erre a korra, az állatok többsége több millió éve kihalt, az egyiptomi kultúra ie. 2500 körül ért el a piramisok szintjére...

Egy megoldás van: végig szívtak valamit a forgatókönyvírók a munka alatt...
rené2010 2013 júl. 27. - 20:25:33 Előzmény DRAKJ
(612/639)
Atlasz hegység. Jó film volt 2x nézhetõ, a cgi is jó volt kivéve a kardfogút.
csipzár 2013 júl. 27. - 18:35:35
(611/639)
Jó étvággyal eszik, persze csak amikor éhes! Ha meg nem éhes akkor immel-ámmal.
claris 2013 júl. 27. - 13:12:09
(610/639)
Lehet ezért haltak ki a kardfogúk! :D
Hú dejó a habos sütemény 2013 júl. 27. - 10:59:50
(609/639)
ez a tigrincs hogyan eszik??
pont semmi nem fér be a szájába a nagy foga miatt
maximum szívószállal tud táplálkozni
rizsa34 2013 júl. 17. - 02:40:35
(608/639)
Most olvastam Robert Bauval-tól és Adrian Gilbert-tõl Az Orion-rejtély c. könyvet. Függetlenül attól, hogy a benne leírt Giza-Orion megfelelés-elmélet elfogadott-e tudományosan, úgy látszik, hogy hatással lehetett a film készítõire (a könyv angol nyelvterületen bestseller volt az ajánlók szerint). Így sok minden érthetõvé válik a történetbõl, hogy miért úgy csinálták az alkotók, ahogy. Pl. az, hogy miért Ie. 10 000 a film címe és mégis gõzerõvel építenek egy nagy piramist. Az se volt világos, hogy a lány kezén lévõ sebeket miért nézik egybõl csillagképnek a papok (az is fontos ezek szerint, hogy a sivatagban csillag vezeti D'Len-éket), bár az nem derül ki, hogy miért félnek ettõl annyira (van róla jóslat, de nem tudjuk meg, hogyan okozna bajt).
Egyébként a könyvben nem helyeznek hangsúlyt az atlantisziakra, akik a filmben megjelennek, lsd. pl. Amerika-Európa térkép az "isten" asztalán. Bauvalék szerint egyértelmûen egyiptomiak építették a piramisokat vallási célokból egyiptomiaknak, nagy tiszteletnek örvendtek a fáraók, és megtisztelõ volt az építkezésen dolgozni. Míg a filmben nem derül ki a három "isten" szándéka, továbbá leigázzák, és kihasználják a népeket. Akik jogos, hogy fellázadnak, de ha meghal a vezetõ, és elüldözik a papokat, akkor hogyan fejezõdnek be a piramisok?
Szóval tényleg sok mindent összemixelt Emmerich a kaland kedvéért, ahogy idézik itt tõle lentebb, de részben egy követhetõ logika mentén. A természetrajzi furcsaságok zavaróbbak számomra, mint a történelmiek: a vérszomjas õsstrucc, és az útvonal (hegyvidék -Fekete-Afrika- Egyiptom), bár így lehet, hogy ezekre is van magyarázat a készítõk szerint. Vagy nincs :).
DRAKJ 2013 máj. 01. - 20:59:38
(607/639)
Nem tudom, ki vette észre a földrajzi érdekességeket...Havas hegyvidék, bambuszerdõ és szavanna váltja egymást anélkül, hogy tengert láttak volna.
1/10
lipstick 2013 máj. 01. - 15:13:48 1/10
(606/639)
Ez a film egy kalap sz@rt nem ér, 2 órát elvett az életembõl. Unalmas, erõltetett, elcsépelt. Egyedül a grafika volt jó, de csak ezért nem érdemes megnézni.
6/10
SandroVM 2013 márc. 10. - 02:15:13 6/10
(605/639)
Most néztem utána, mert piszkálta a csõrömet: a filmben lévõ épületeket I.e. 2,500-as években építették, emiatt a filmcím is szépen megbukott a hitelességben :D

Jaj de kár ezért a filmért! :(
6/10
SandroVM 2013 febr. 19. - 06:37:02 6/10
(604/639)
Mikor a film közepe-vége felé rájöttem, hogy valójában mirõl szól a film, (vagyis hogy - bár le van ide írva, de nekem !!!SPOILER!!! - az egyiptomiak építik az õ "kis" birodalmukat !!!SPOILER VÉGE!!!) na kb onnantól kaptam többet az átlagosnál. Ettõl a magasztos, gyõzedelmi filmzenétõl már égnek állt a hajam és az egész film is szuper csöpögõs és nyálas volt, miközben a képi világ, az gyönyörû. Semmi szükségem nem lett volna erre a szerelmi szálra egy ilyen filmben. A törzsek rendkívül jól néztek ki, akárcsak az állatok, bár aki a kardfogú tigris tervezte, annak lehet, hogy csökkentettem volna a fizetését. Nem tudok túl sok pozitívumot mondani, olykor még az is megfordult a fejemben gúnyosan, hogy történelmi film helyett inkább a FANTASY titulust aggatnám rá, akár a jelmezekre, állatokra, akár a mágiára gondolok, nem beszélve arról, hogy hõsünk képes "beszélgetni" ezekkel a "lényekkel". Egyetlen jó dolog csupán a csodálatos látvány, de nem is várhatnánk ennél rosszabbat egy Roland Emmerich filmben! Kizárólag a látvány és a képi világ miatt: 10/6. Ha nem kalkulálhatnám bele, akkor siralmas lenne a pontszám...
Fõnix császárnõ 2012 okt. 20. - 11:32:47
(603/639)
Fogalmam sincs hány éve láttam, meg mi volt annak a címe, csak eszembe jutott konkrétan hogy hogyan vadásztak Eredetileg a mamutra.
Ja hozzáteszem, volt amikor éjszaka vadásztak, s a tûzzel megzavarták õket.
Fõnix császárnõ 2012 okt. 20. - 11:27:28
(602/639)
Hoppá, eszembe jutott, volt egy ismeretterjesztõ film, abból kellettt volna a hogy vadásznak mamutra.

Klasszikus, megzavarják a csordát lezuhannak a szakadékba s akkor igaz fölöslegük lesz de az is megoldás.

A másik, valamit feltaláltak ami átment rajtuk.

Ásnak egy gödröt s teleteszik lándzsákkal, de igaz egy lándzsa nem hozza azt az eredményt.

Egyébként sok sorozatnál filmnél vannak olyan eszvett hibák hogy hú.
agarik 2012 okt. 20. - 11:08:28
(601/639)
1) Azt tudjuk, hogy vadásztak lándzsával mamutra, tehát a lándzsa még dobva is át kell tudjon hatolni a bõrén.

2) Nem azt mondtam hogy nem törik el, hanem hogy nem azonnal. Ha kitart 1-2 tizedmásodpercig (a nyél nyilván nem pudvás és száradt hanem jó minõségû és edzett), akkor bõven lehetséges.
6/10
Karter 2012 okt. 20. - 10:28:52 6/10 Előzmény agarik
(600/639)
és azon a vastag bõrön egy eszkábált lándzsa átszúródik úgy, hogy közben el se törik a több tonnától...ne röhögtessetek már emberek...