7/10
offtopic
Anditos 2010 dec. 13. - 19:06:08 7/10
(31/51)
Walkennek már eleve olyan feje van, mint egy idegennek. Imádom. :-)
A filmet én sem értettem tisztán.
intellectuel 2010 aug. 15. - 23:02:20 Előzmény Danner
(30/51)
Úgy látszik az én fogalmazásom jobban érthetõ, mert spoiler lett. :D)

Mindazonáltal elég nehéz persze eldönteni, hogy jártak-e itt fejlettebb lények vagy nem. A tudósok azt veszik annak amikor egyértelmû nyom marad a múltból, ami kétségetkizárólag csak egy földönkívüli civilizáció nyoma lehet. A jelenben pedig, nem egy rejtõzködõ idegeneket képzelnek el, hanem hatalmas ûrhajókat amint a legnagyobb város fõterén leszállnak és a fellelhetõ nyersanyagokból újabb kolóniákat alkotnak.
1/10
Danner 2010 aug. 14. - 20:21:43 1/10
(29/51)
"olyan távolságokat hamar megtenni ami a fénynek sokkal tovább tartana"
Na, ezt fogalmaztam meg fénysebességnél gyorsabb utazásként, de úgy látszik, kár volt rövidítenem, mert a hajó sebességére vonatkozó megjegyzésemmel se lett még elég egyértelmû. No, de akkor tisztázódott a félreértés, és látom te is ismered ezt a hipotézist.
"még egyetlen civilizáció sem látogatott meg bennünket"
Ebben én nem vagyok biztos, de persze az ellenkezõjét se merném kijelenteni.
intellectuel 2010 aug. 13. - 22:56:00 Előzmény Danner
(28/51)
A fénysebességnél gyorsabb utazást a tér elgörbítésével sem lehet elérni, mivel maga a mondat azt jelenti, hogy ha átlépnénk a fénysebességet az lenne gyorsabb a fénysebességnél. Valóban a térmanipulációkkal elméleti szinten lehetne olyan távolságokat hamar megtenni ami a fénynek sokkal tovább tartana.
Az a probléma, hogy ez a terület annyira gyerek cipõben van és annyi hipotetkus feltételezésen alapszik, hogy egy igen gyenge elméleti hipotézis csupán. Véleményem szerint nem lehetne utazni ilyen trükkökkel a világban, mivel olyanfajta fizikai extrémumokat kellene elviselni amit nemhogy megélni sem lehetne, de még túlélni sem.
Mint ahogyan a planetárium ufo vadászok csapdája c.mûsorában elmondták, a világegyetemben történõ utazás nehézségeit mi sem bizonyítja jobban, minthogy még egyetlen civilizáció sem látogatott meg bennünket.
1/10
Danner 2010 aug. 12. - 22:25:49 1/10
(27/51)
Épp azt mondtam, hogy a hajónak nem kell elérnie a fénysebességet!
intellectuel 2010 aug. 12. - 21:15:14 Előzmény Danner
(26/51)
***SPOILER***
Nem lehet a fény vákuumbeli sebességét túllépni, mivel végtelen energiára lenne szükség már a fénysebességre való felgyórsításához is az anyagnak
Nézzük,ha lenne féregjárat, akkor sem lépnénk túl a fénysebességet, de nem ám !! ha összehajlítasz egy papírt egymásra a két végét és egfy kukac átfúrja akkor hamarabb ér a papír két végére, mint ha rajta közlekedne, de akkor sem tudja átlápni saját sebességét, a fénysebességet.
1/10
offtopic
Danner 2010 aug. 09. - 23:19:31 1/10 Előzmény intellectuel
(25/51)
A tér meggörbítésével elméletben el lehet érni a fénysebességnél gyorsabb utazást. (annélkül, hogy a hajónak el kéne érnie a fénysebességet a hajót körülvevõ térhez képest)
intellectuel 2010 aug. 01. - 22:17:55
(24/51)
Mivel elég messze van a legközelebbi csillag, és nemigen mehet semmi a feény sebességével gyorsabban a legrálisabb hipotézis szerint az ufók, ha vannak, a föld alój jönnek. A dinoszauruszok egy lehetséges evolúciós elágazásai.
6/10
Vadrenalin 2010 aug. 01. - 16:04:20 6/10
(23/51)
Ez a Whitley Strieber úgy tûnik egy horrorszerzõ volt, aki rájött, hogy jobban üt a sztorija, ha azt állítja, vele történt meg. Ennek köszönhette azt is, hogy ez lett az egyetlen könyve, amibõl forgatókönyvet is írhatott. De az, hogy az embereket idõnként sáskaszerû lényeknek látja, szerintem egy olyan elem, amivel tudatosan nyitva hagyta a kérdést, hogy tényleg látta-e mindazt, amirõl ezt állítja...
sanyifruit 2010 júl. 30. - 20:25:07
(22/51)
Iszonyat gagyin táncoltak a filmben, az ufók is látszott, hogy nem tellett igényes kosztümre, de az ember is. Hát nem a diszkóban csábította el az asszonyt az biztos.
sanyifruit 2010 júl. 30. - 20:23:45 Előzmény soup
(21/51)
A filmben úgy volt, hogy azt mondják neki, hogy megmutatom mi a lényeg. Megengedik neki levenni az álarcot és egy nyálkás vizi lényszerû szauroid típusú élõlény van a maszk alatt. Az ember maga teszi fel a kérsdést, hogy ezt nem hiszi el, biztosan máshogy néztek ki, mint a kínai doboz meséjében. Erre talán elszégyelte magát az egyik idegen és azt mondja, hogy az igazi lényegünket sosem tudhatod meg. Ebböl valószínûsitem, hogy a film szerint ténleg úgy néztek ki.
sanyifruit 2010 júl. 30. - 02:13:18
(20/51)
az evolúció a jobb testi egyedek félé megy, viszont agyilag hülyébbek lesznek, hogy ne ismerjék meg Istent, mint a bábel torony. a fizikai erõ és az értelem komplementárisak.
sanyifruit 2010 júl. 30. - 01:54:53
(19/51)
kb hülyébbek lehetnek az idegenek mint mi
sanyifruit 2010 júl. 30. - 01:50:35
(18/51)
ha megfigyelitek az idegen kékek gesztikulációját, nem is tudatos, csak utánozzák az embereket attól függetlenül, hogy tudnák mit jelent. kezet fog, utána meg mint a kisgyerek az orrára tett kézzel mutogat, már nem is emlékszem mi a neve ennek, régen voltam gyerek. szal tiszta gagyi az egész, szegény idegenek nem sok fogalmuk lehet rólunk. ha belegondolok hogy azt a nagy mikrofonszerûséget vizsgálatgyanánt feldugták a fenekébe, hát nem tehetünk szemrehányást a film alkotóinak ha nem szimpatizált velük.
1/10
Danner 2010 júl. 29. - 20:26:20 1/10 Előzmény soup
(17/51)
Az még nem a valódi (a film szerint), mert rögtön utánna arról beszéltek, hogy ez olyan, mint valami kínai doboz (nekem inkább az orosz játék jutott eszembe) hogy kinyitod, van benne egy másik, azt is kinyitod, abban is egy, és így tovább.
9/10
soup 2010 júl. 28. - 22:47:01 9/10 Előzmény Gergiki
(16/51)
Érdemes elolvasni a könyveket is (Communion, Transformation) abból több minden kiderül. A maszk levételekor megmutatkozik az idegenek valódi külseje - tehát van rajtuk egy ûrruha/ álca ha eddig nem volt tiszta. :)
8/10
Gergiki 2010 júl. 26. - 16:27:29 8/10
(15/51)
Egyetértek, jól indult de aztán azok a kék törpék nagyon gagyik, meg aztán nem lehet tudni hogy mi van a végén. A csávó bemegy az ûrhajóba aztán ott látja saját magát öltönyben mint bûvész és azt mondja hogy megmutatja hogy mi itt a lényeg: Az egyik nyúlánk fejû idegennek leszedi a képét és kiderül hogy szürke ormánya van a maszk alatt..mivan?????
1/10
Danner 2010 júl. 26. - 05:05:21 1/10
(14/51)
Nem tudom, hogy kaphatott itt ennyi pontot a film. Nekem nagyon nem jött be. Pedig Christopher Walken-t bírom, és jól is indult a film, de aztán, ahogy haladt elõre, egyre gagyibb lett.
blowup 2010 júl. 25. - 11:13:33 Előzmény mikehodges
(13/51)
Jól sejtetted, "Egy nulladik típusú találkozás" volt az eredeti címe, ez az imdb lapon is megtalálható, csak a portosok lusták utána nézni.
10/10
Redym 2010 jan. 11. - 00:36:04 10/10 Előzmény balbon
(12/51)
Ja, és igen, az elsõ verziója 1953-as. Írd be imdb-n, hogy Invaders From Mars - tutira megtalálod ;)