3/10
wrexx 2012 júl. 12. - 16:48:38 3/10
(64/144)
Nagyon gyenge film! Aki volt már Pripjatyban az nevet rajta. Én voltam!
mariszoul 2012 júl. 10. - 12:00:10
(63/144)
Nem tudom ki hallot már a Karantén c filmrõl azis alacsony költségvetésû de nagyon klafa. sztem ez is ilyen típusú lehet de moziba nem fogom megnézni!
6/10
kiro.O 2012 júl. 09. - 22:30:06 6/10
(62/144)
Tõlem ez a film kap egy hatost, de csakis azért, mert a környezet teremtett egy olyan alap hangulatot, ami végig megborzongatott. Viszont annak ellenére, hogy nem vagyok horror rajongó és a trancsírozások helyett a jó kis f*satós filmeket szeretem, nekem ez gyenge volt. A kopasz õrültek valahogy a Legenda vagyokra emlékeztettek, de még azon a filmen is többet izgultam, mint ezen. Pedig ott az egyik fõszereplõ egy kutya volt. Mindenesetre már csak azért megérte megnéznem, mert felhívta a figyelmem erre a katasztrófára, amirõl elég keveset tudtam, lévén még meg sem születtem, amikor történt. Egyszer meg lehet nézni, de én sokkal jobbra számítottam.
Zizu82 2012 júl. 09. - 17:52:40
(61/144)
Hát szerintem is nagyon, de nagyon gagyi és unalmas is. 1-2 részt leszámítva, hozza a szokásos gagyi-horror szintet. Azonban van 2 pozitívum a filmmel kapcsolatban. Egyrészt 1 millió dollárból készült és már most 18 millánál tartanak, tehát a többi kis költségvetésû horrorhoz hasonlóan abszolút anyagi siker, "minimális" befektetéssel. A másik pozitívum, hogy részben Magyarországon forgatták, tehát abból az 1 millió dollárból egy kis töredék jutott hazánknak is :)
Kemény Ildikó producert idézem: "Csernobil kietlen környékét teremtettük meg Inotán és Kiskunlacházán, ahol van egy volt orosz laktanya, egy lepusztult lakótelep, amibõl nagyon érdekes helyszíneket lehet létrehozni"
Összességében: 1/10 (a vége nagyon rossz!)
offtopic
somersby 2012 júl. 09. - 00:20:44 Előzmény Charles Foster Kane
(60/144)
Csakhogy az nem lenne érvelés.
3/10
Kendy 2012 júl. 09. - 00:12:20 3/10
(59/144)
Most néztem meg a filmet!
:(
Sajna szerintem gyengus volt!
:(
Nekem nem tetszett!
offtopic
Charles Foster Kane 2012 júl. 07. - 15:08:05
(58/144)
Pont attol volt jo, hogy nem eroltettek ra egy szar sztorit. A medvetol kezdve folyamatos feszultsegfenntartas volt. Felso fokon. Aki Csernobil tortenelem orat vart, vagy "kidolgozott karaktereket", az persze csalodhatott. Ezt az olyan filmekkel kell osszehasonlitani, mint pl. Darkest Hour, es akkor pontosan lathato, hogy ez igenis remekul ossze lett rakva.

Azt mondani meg, hogy az operatori munka borzaszto, az tenyleg csak azt bizonyitja, hogy semmit nem ertesz a filmkesziteshez. Ami nem baj, csak akkor maradj annal az ervelesnel, hogy "nem tetszett, mert csak".
1/10
pixma 2012 júl. 07. - 00:16:03 1/10 Előzmény NagyD.991
(57/144)
Nagyszerûen összegezte, pontosan, amit én is gondolok, szinte 100%-ban megegyezek NagyD.991-el!!! Aki játszotta S.T.A.L.K.E.R, akár bármely epizódját, de fõleg a "Call of Pripyat"-ot, hát ami "csak" egy játék, a költségvetése szerintem csak 1/10-e ( ha nem 1/100) ennek a filmnek, és mégis ezerszer jobb sztoryt fûzték be, mint ezt A SEMMI FILMET!

Aki rajong Pripyat-ért, Csernobilért, reaktorért és egész témáért, hiába mennek el erre a filmre, semmit nem kapnak tõle. Semmi sem derül ki, semmi történet, semmit se lehet megtudni! A VÉGÉ EGYSZERÛEN HIHETETTLEN SZ*R!

SE FÜLE SE FARKA!, ugye NagyD.991??

Ps. kár hogy nincs 0 pont, annyit adnék neki; így megy neki: 1/10
1/10
NagyD.991 2012 júl. 04. - 15:17:58 1/10
(56/144)
Nem szoktam a filmeket túlságosan lehúzni, de most megteszem!

ÉRTÉKELHETETLEN!!!

Véleményem szerint sikerült az egyébként tényleg nem olyan rossz elgondolást a lehetõ legrosszabban kivitelezni! Van benne egy pici feszültség, de az általában átmegy dühbe, mert NEM TÖRTÉNIK SEMMI IJESZTÕ VAGY HA MÉGIS, AKKOR FÉL ÓRÁT KELL RÁ VÁRNI! MIÉRT??? Nem tudom, hogy egyedül vagyok-e ezzel, de nálam inkább rombolta a feszültséget, mint fokozta. Ha ez nem így lenne, akkor tán még horrorként megállhatná a helyét. A film szinte elejétõl a végéig totál lapos. A párbeszédek, a színészek játéka, az operatõri munka és még lehetne sorolni, hogy mi nem jó benne, de nem fogom. Egyszerûen rossz. Nem színesíti semmi. Zenérõl itt igazán nem is lehet beszélni, amivel szintén dobhattak volna valamit a hangulaton. Én az Indexet se értem, mert a S.T.A.L.K.E.R. rajongók meg tényleg messzirõl kerüljék el!

Masszívan 1/10!!!
5/10
950617 2012 júl. 03. - 19:04:22 5/10
(55/144)
Nekem nem tetszett. A felénél ásítoztam. A színészi játék oké volt, de...
Nem érte meg a jegy árát. Ha egyedül néztem volna, akkor lehet kimegyek a felénél.
Egy pillanata nem volt, ahol úgy tényleg beparáztam. Néha egy kis feszültség, de semmi több.
Moziban nem éri meg.

SOILER

Annyira semmi volt, hogy amikor a hosszú hajú szõkének a testét megtalálták, majdnem hason feküdt. És ahogy közelebb mentek a hullához, imádkoztam hogy legyen már valami, ne legyen a csajnak feje, vagy legalább arca... De semmi. Paul, mint karakter, az is egy szánalom volt. A végén is ahogy megetetik a csajt a mutánsokkal... Rossz rossz gagyi rossz.

SPOILER VÉGE
10/10
BabyBaba07 2012 jún. 30. - 22:55:28 10/10
(54/144)
Szerintem nagyon jó volt, azt kaptam amit vártam. Amit ki lehetett ebbõl a filmbõl hozni, azt megtették, a vége is jó lett. Szerintem fölösleges olyan nagyon kritizálni ezt a filmet, mert aki be ül egy ilyen filmre és tudja, hogy kézikamerás, kis költségvetésû stb... az ne várjon sastojást! Izgalmas volt, nem unatkoztam.
8/10
Dyrtyho 2012 jún. 30. - 04:57:47 8/10
(53/144)
Kár, hogy kamu az egész, pedig úgy érdekes amit ír, és a csaj is szimpatikusnak tûnik...szóval kár érte. Na majd ha 1x én is kijutok Pripjatyba, akkor én is írok róla majd egy bejegyzést a blogomba
Balikaa 2012 jún. 29. - 22:19:27
(52/144)
mármint ha erre gondoltál: http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/page1_hun.html na, ez az, ami kamu
Balikaa 2012 jún. 29. - 19:26:37 Előzmény Dyrtyho
(51/144)
Hehhe. A "motoros lány" a hazudozás királynõje néven is fut:-)) Elment egy egynapos Zóna-túrára bukósisakkal meg motorosruhában, majd összehazudozott egy blogot:-)
fordjee 2012 jún. 27. - 12:35:04 Előzmény Dyrtyho
(50/144)
Ilyen hosszú mondatot, mint az elsõ, amit írtál, ritkán látni:)
1/10
matesz88 2012 jún. 26. - 09:35:05 1/10
(49/144)
Ez a film úgy ahogy van rossz!
Rossz rendezés, rossz színészek, rossz forgatókönyv!
Parás jelenet akad egy kettõ, de azt hiszem ez édes kevés lesz ahhoz jó film legyen! Kár érte, pedig az alapötlet és helyszín kiváló alapokkal szolgál(na)! 10/4
8/10
Dyrtyho 2012 jún. 26. - 01:21:54 8/10
(48/144)
Mi tegnap délután néztük meg a filmet az Aréna moziban, és mivel én már a film elõtt is nagy szerelmese voltam Csernobilnak, hála az elsõ Stalker megjelenése elõtti Gamestaros promonak, mert a Gamestaros srácok úgy promozták be a Stalkert, hogy elutaztak Csernobilba, és az utazásukból még egy videót is összevágtak, és valahogy akkor zúgtam bele igazán Csernobilba, én amikor elõször megláttam a youtubeon a film trailert, már akkor elhatároztam, hogy erre a filmre mindenképp be akarok majd ülni valamelyik budapesti moziba, és mivel már annyira vártam a filmet, tényleg nem hagyhattam ki, hogy ne menjünk el rá páran, már az elõzetese alapján is nagyon adta a film, két dolog miatt is, az egyik az, hogy már az Ideglelés - The Blair Witch Project c. filmet is imádtam amikor anno megnéztem, és az a tudat, hogy most készült egy olyan film ami Ideglelés témához is kapcsolódik, és ráadásul még a kedvenc városomban is játszódik, hát elfogott az öröm.

A film maga elég furcsán kezdõdött, nem úgy indult mint egy megszokott mozi film, de amikor a film elején az egyik jelenetben még a budapesti Hõsök terén is ott voltak a fõhõsök, hát jót mosolyogtam rajta, tudom, hogy sokaknak nem sokat jelent az hogy egy filmben viszont láthatja a saját városának az egyik részét, de nekem jól esett, mint ahogy az is, amikor a Bosszúállókban c. filmben megemlítik Budapestet egy rövid mondat erejéig. Szóval a film maga hozta a tõle elvárt horror szintjét, és ez a film tényleg horror volt, nem úgy mint az elsõ Resident Evil rész, és ez legalább a hirtelen reakció paráztatására ment rá. Én a film alatt kb 2x paráztam be, direkt nem lövöm le a poén, mert aki még nem látta, az mindenképp nézze meg, és akkor rájön, hogy melyik volt az a két igazán paráztatós rész amitõl az ember majdnem össze f..... magát.

Amúgy azok akik fikázzák a filmet, azok elfelejtik, hogy maga az alaptörténet egy motoros lány blogjából származik aki 1x átvágott a motorjával a Csernobili területen, nem azt mondom, hogy nem lehetett volna többet is kihozni belõle, de a film maga módján simán megállja a helyét a horror film kategóriában, és nekem tetszett, ráadásul annyira tetszett, hogy most már elhatároztam magamat, hogy 1x majd én is kilátogatok Pripjatyba mint katasztrófa turista, mert engem tényleg érdekel az ilyen, és most már nem csak távolról szeretnék mûvészileg szerelmes lenni ebbe a városba, hanem közelrõl is meg akarom szemlélni, és lefotózni, mert ennek úgy megvan a maga hangulata, és ha az ember két órát eltölt Pripjatyba, akkor attól még nem lesz sugárfertõzött csak akkor hogy ha beljebb merészkedik Csernobil területére, bemegy a vörös erdõbe, és belenyúl az ott található vízbe, meg mindent összefogdos amit az ott található elhagyatott lakásokba talál, de ha csak körülnéz, meg készít 1-2 képet attól még nem lesz semmi baja.
8/10
nojcsiga 2012 jún. 25. - 09:42:20 8/10 Előzmény bakamb
(47/144)
A google a barátod :D
http://urbanista.blog.hu/2012/03/20/csernobil_szerepeben_kiskunlachaza
http://www.szellemvarosok.hu/2011/11/szellemvarosok-magyarorszagon-kiskunlachazi-szovjet-laktanya/
nézd, ez meg az én képem a tornateremrõl (ami benne volt a filmbe is), mint említettem szokott lenni nyílt nap egyszer menj el, mindenképp megéri!
http://www.flickr.com/photos/nononemeth/6896156707/in/set-72157629526413657
Mr. D 2012 jún. 25. - 00:39:50
(46/144)
Kegyetlen szar ez a film. Pedig maga az alapötlet annyira király (és fura h nem jutott még nagyon eszébe senkinek), hogy nincs is szükség másra, mint egy horrorsablonokból felépített forgatókönyvre, kellemesen borzongató és sejtelmes felvezetéssel, majd jöhetnének a jól irányzott ijesztgetések. Hát már ez sem túl nagy elvárás, és alapjáraton véve az ilyen filmek sem túl érdekesek, de kit érdekel, ha ilyen környezetben megy végbe a mészárlás. :P Hát ez a film-izé olyan, mintha a készítõi még soha az életben nem láttak volna egyetlen horrorfilmet sem. Még a legfosasztóbb jelenet is csak a hirtelen hanghatással tud élni, mert az izgalmas(nak szánk) jelenetek nagy részébõl semmi nem látszik, olyan sötét az egész képe. Iszonyat ciki pl. h a szereplõket egyre szûkebb helyre kergetik be, de mindig találnak egy újabb ajtót aztán hirtelen kilyukadnak vmi kulcshelyszínen (bumm, a föld alól hirtelen a reaktornál találják magukat...). Na aztán mintha a rendezõnek felderengeni vmi a horrorfilmek kézikönyvébõl: ne mutass túl sokat a veszély forrásából, csak már a legvégén, amikor elkerülhetetlenné válik, de akkor az legyen olyan ocsmány, félelmetes és bizarr, hogy késõbb a nézõ rémálmaiban térhessen vissza. Na ez az elsõfilmes (ez alapján marad is ezen a szinten) Bradley Parker sajnos úgy néz ki, annyira megörült h végre talált vmi útmutatót, hogy egybõl rohant is megcsinálni, és sietségében nem olvasta el az íratlan szabály második felét, így még a film végén sem látjuk, mi az isten elõl kell menekülni. Vmi tar fejû csávók sunnyognak a sötétben, és ez eleinte még kelt is némi feszültséget, de hogy végig ott is maradnak az már nagyon zavaró. Nagyon vártam már egy jó kis horrorfilmre, és abban bíztam idén az Ideglelés Csernobilban szolgáltatja ezt, de ilyen béna horrort már rég láttam, pedig faék egyszerûséggel meg lehetett vna csinálni, de a készítõk még erre is képtelenek voltak.
1/10
fdaniel7 2012 jún. 24. - 21:32:16 1/10
(45/144)
pénz kidobás...