Téma: Idõhurok

4/10
tesz-vesz 2014 dec. 01. - 14:08:43 4/10
(31/271)
a közepéig utáltam ezt a filmet. de a legvége nagyon tetszett! :D
és jó volt megnézni újra az elejét.

amúgy meg milyen hülye program az, hogy nõ kell az ûrhajósnak? mi ez a nyílt szabadosság? ilyen nincs

spoiler! rontóc!

vegyél egy termékeny hermafroditát, tedd hozzá az idõutazást és nézd meg mit tud kihozni belõle a proli :) ezt gondoltam a közepéig, és nagyon béna volt csaj fiús képpel, fiús hanggal, utáltam hallgatni a hülyeségeit, de a legvégén felnevettem. nagyon tetszett a gyilkos és története.

nyilván lehetetlen és nincs is értelme így megszületnie saját magától, dehát rájöttek az ügynökségen, hogy az idõutazás csak így "gazdaságos" :)

csakis az univerzummal együtt teremtõdhetett a hermafrodi. mert ez most már mindig így fog ismétlõdni, és nem volt senki sem aki elõször megcsináltassa magával magát, haha.

tehát a film azt állítja, hogy nem is volt soha idõ sem elõször, azt állítja hogy folyamatosan forog az idõ, és azt állítja hogy elpusztul a világegyetem és ciklikusan van mindig Nagy Bumm a világ kezdetével? vagy párhuzamosan több dimenzióban folyik mindig az idõ? inkább elõbbi, csakhogy ez akkoris egy anomália az univerzumban, hiba a mátrixban, ami teljes képtelenség.
éshát nincs is értelme a gyilkost keresni sem.

ez a film hülyeség, direkt azért találták ki, hogy feleslegesen agyaljunk rajta. mint a magábaforduló lépcsõk a rajzon. csak ennyi értelme van a filmnek. semmi.

amúgy idõutazás sem lehetséges, mert nincs is idõ, azon fogalmaink alapján, hogy visszamegyünk és megváltozik a jövõ, ha mást csinálunk a múltban. esetleg csakis az lehetséges, hogy dimenziók vannak, más idõben is. de ez azért nem klasszikus idõutazás, mert a saját dimenziókat nem tudja megváltoztatni. abba csak visszatérni lehet, de hát ilyen dimenziók sincsenek nagyon valószínû, csak fantasztaság az egész. van egy gigantikus, végtelen univerzum, és ebbõl áll az világ. a kérdés csupán annyi, végtelen, van van-e határa, mi van a határon túl, meg hogy mi volt a keletkezése elõtt.
10/10
benkewood 2014 dec. 01. - 11:58:29 10/10
(30/271)
Hatalmas film, meglepõ fordulatokkal. Végre egy olyan idõutazós film ami elrugaszkodik a megszokott kliséktõl, és valami nagyon durvát vág a képünkbe. Én élveztem minden percét!! És biztosan többször is meg fogom még nézni, hátha kitisztul még 1-2 homályos részlet. :-) Konzervatív, prûd embereknek nem ajánlom a filmet.

A forgalmazó pedig szégyellje magát, amiért a film leírásában lelõtte a film legnagyobb poénját (lásd az alábbi hozzászólásomat)! Szerencsére én nem emlékeztem a leírásra, így hatalmasat döbbentem a film végén... :-)
10/10
benkewood 2014 dec. 01. - 11:52:37 10/10
(29/271)
SPOILER!!!!!!!!!!!!

Levelem a tisztelt magyarországi forgalmazó, az InterCom felé:


Tisztelt Forgalmazó,

Többen adtak hangot felháborodásuknak az interneten, miszerint az "Idõhurok" (Predestination) c. film magyar leírásában lelövik a film legnagyobb poénját. A film eredeti, angol leírásában nem szerepel az a mondatrész, ami tönkreteszi a nézõk filmélményét.

A magyar leírás (pirossal jelöltem azt a részt amit TÖRÖLNI KÉNE, mert Önök az eredeti leírást önhatalmúlag megmásítva tették bele):

"A legendás Robert A. Heinlein (többek között a Csillagközi invázió írója) novellájából készült filmben egy idõügynök (Ethan Hawke) barangol múltban és jövõben: minden bevetés más korba vezeti. Utolsó megbízatásán !!!fiatalkori saját magát kell beszerveznie a Cégbe!!!, miközben egy olyan bûnözõre vadászik, aki valahogy folyton kicsúszik a kezébõl, bármilyen idõben is készül lecsapni rá… "

Az eredeti angol leírás így szól:

"The life of a time-traveling Temporal Agent. On his final assignment, he must pursue the one criminal that has eluded him throughout time."

Nem tudom, hogy ki a felelõs ezért a hatalmas bakiért, és gyanítom, hogy már nem tudják megváltoztatni a DVD és BluRay borítók szövegét, de legalább az online leírásokat átírhatnák (értesítve errõl az öszes kiskereskedõt és online portált).

Szomorú vagyok, hogy ez megtörténhetett, és ezzel egy fantasztikus film élményét rontották el nézõk ezreinél...

Kérem, hogy a jövõben figyeljenek oda az ilyen "apróságokra" is, és tartsák magukat az eredeti angol szövegek tartalmához!

Tiszteletel,

K.B.
4/10
M.Zs.F 2014 nov. 30. - 20:26:37 4/10
(28/271)
Az esetek 99%-ában eredeti nyelven nézem a filmeket, itt kivételesen magyarul néztem, hogy kíméljem az agyamat. Nem tudom hogy ez-e az oka, vagy az hogy alapvetõen már akkor el volt lõve amikor elolvastam a port nem gyengén spoileres filmtartalmát, de valamiért nem volt az igazi. Lehet hogy minden idõutazós film sántít, de itt ez a ki szül kit és csinál kit ugye.....hát nem volt egyszerû, olyannyira nem hogy gyakorlatilag erre építették a filmet.

Nem tudom hová tegyem ezt a filmet...

10/4
10/10
sajt0spufi 2014 nov. 29. - 23:58:22 10/10 Előzmény Gabor Pirtyak
(27/271)
Spoiler
Nem! pont ezzel kezd a film, hogy tyúk vagy a tojás. Nem kell, hogy legyen elsõ. Létezik egy ponton egy idõhurok.
Valójában minden idõutazós film sántít, mert a hurok nem önmagában tér vissza és ezzel megváltoztatja, vagy akár megszünteti magát, de ez hibátlan.
Tibor Varga 2014 nov. 29. - 14:34:18
(26/271)
Minden logikátlansága ellenére tetszett a film. Ez a tyúk és a tojás elmélet idõutazós megfelelõje. A legnagyobb hibája, hogy önzésre tanít.
Querelle 2014 nov. 29. - 09:38:02 Előzmény k11zoltan
(25/271)
Ja, fütyikébõl puncikát csináltatni, elég beteg ötlet.
Wicke Wicke 2014 nov. 29. - 09:14:50
(24/271)
Sziasztok!

Én úgy ültem le ezt a filmet megnézni, hogy semmit se tudtam róla, csak mondták, hogy nézzem meg, mondom ok.
Nagyon érdekes és az utolsó percig izgalmas filmet kaptam, még néztem volna tovább. Végre egy olyan film ami tud valami újat mutatni, nem sablonos. Mindenkinek csak ajánlani tudom, érdemes megnézni akár többször is.
10/9
8/10
alien1976 2014 nov. 29. - 04:39:39 8/10
(23/271)
Teljesen elgondolkoztatott a film. Sõt, napok múlva is eszembe jutott. Érdekes volt, fõleg ha az ember el tud rugaszkodni a megszokottaktól, és teljesen el tudja engedni a fantáziáját.
A karakterek nagyon jól ki voltak dolgozva.
Érdekes film volt.
mcload21 2014 nov. 28. - 20:20:06
(22/271)
Szeretem az idõutazásos filmeket, de általában (vagy lehet, hogy mind)a paradoxonos logikai játékon alapulnak - mert ez csak egy logikai játék és a valósághoz köze sincs, mint az ez alapján létrejövõ idõhurkoknak, vagy a fõ idõvonalról leágazó szálaknak ...
Tetszett a film, de egy kis logikát erõltethettek volna bele, ha már elméletet nem is, mert erre a paradoxonra egyszerûen már nem lehet mit mondani, hogy a fickó hozta létre saját magát ...
berkolaszlo 2014 nov. 28. - 18:15:32 Előzmény magicvoice
(21/271)
Fenntartva korábbi igen pozitív véleményemet, magicvoice tökéletesen összefoglalta a történetet. Így olvasva tényleg "gáz", de csak azoknak, aki sose szerették a sci-fi mûfaj idõparadoxonos ágát (ami nekem az egyik kedvencem).
berkolaszlo 2014 nov. 28. - 18:06:47
(20/271)
Kicsit B-s de tetszett. (spoiler a végén, hogy miért). Azért nem egy barátnõs-popocornos-mozis élmény, kell hozzá némi elborultság.
A másik amiért, akiért oda voltam: bár Ethan kicsit lecsúszott a B szélére, és ez is súrolja, de a 27 éves csinos ausztrál színésznõrõl még hallunk, az tuti. Valójában õ a fõszereplõ, csak az õ neve még nem húz eléggé. És nem egy független "aussy" filmben, hanem egy hollywoodi mega produkcióban fogjuk látni hamarosan.

Egyébként én rájöttem, ráéreztem a közepe felé a "megoldásra". Könyvben kolosszális lehet, ha valaki szereti ezt a mûfajt. Én igen.

---------------

Spoiler: Oké, a baba elrablásánál leesett az állam!!! A farkába harapó kígyó:-) De ennyire? Akkor esett le a tyúk, a tojás és a kakas története.
Spoiler: Az elsõ idõ paradoxon a saját nagyapám megölése (vagy Hitleré, ahogy tetszik, ki min nõtt fel). Ez a sztori továbblépett ezen! Picit emlékeztet Pierre Boulle "Egy véget nem érõ éjszaka" idõparadoxonára, már ami a véget és a kezdetet /mármint egy egyén sorsáét/.
10/10
Gergice 2014 nov. 27. - 22:54:19 10/10
(19/271)
HA VALAKI MEG AKARJA NÉZNI A FILMET NEM OLVASSA EL SE A PORT FILMLEÍRÁST, SE A HOZZÁSZÓLÁSOK ZÖMÉT! Ez utóbbi nem csak azokra vonatkozik, ahol fel van tüntetve a "spoiler" felirat!
Ha így ülsz neki, jó a film, ha valaki szereti a sci-fit, és el tud rugaszkodni a mostani ismereteinktõl.
Nekem kimondottan tetszett. Nem volt kiszámítható, rengeteg meglepetés, fordulat volt benne. Az eleje kicsit unalmasnak indul, de aztán jó lesz!
Viszont aki nem szereti az idõutazós filmeket, azért "mert ilyen nincs", az ne nézzem meg, mert nagyon nem fog neki tetszeni!
k11zoltan 2014 nov. 27. - 22:36:53
(18/271)
Spoiler.

Ez a nem átalakítás undorító dolog, de a film jó volt.
Ihope 2014 nov. 27. - 16:36:31
(17/271)
SPLOILER A PORT.HU-S LEÍRÁSBAN! és pont, hogy a legutolsó csavar, ami után csak ülsz és nézel, hogy wtf.
Pongyi 2014 nov. 27. - 09:32:13
(16/271)
NEM HISZEM EL H A PORT.HU ELSPOILEREZI A FILM EGYIK LEGJOBB CSAVARJÁT A FILM RÖVID SZÖVEGES BEMUTATÓJÁBAN!!!!!!! EZ HIHETETLEN!!!!!
10/10
Okulare 2014 nov. 26. - 22:43:55 10/10
(15/271)
*** nyomokban SPOILERT tartalmaz ***
Nekem tetszett. Hisz gondoljatok bele, hogy a Hulk c. filmet sem szidjuk azért, mert a valóságban nem létezik nagy zöld szörnnyé alakuló ember... Ez a film egy érdekes szituációt tár elénk, egy fikciót, amelyben el kell fogadnunk, hogy lehetséges egy ilyen gép, és lehetséges önmagunkkal találkozni. Ez inkább egy játék, hogy mi lenne, ha találkoznál fiatalabb önmagaddal. Eltérítenéd-e a jövõ ismeretében, vagy hagynád, hogy újra megtörténjen...
7/10
f_ancsa 2014 nov. 26. - 21:34:20 7/10
(14/271)
Szerintem ez a film zseniális! Aki nem földhözragadt és szereti a sci-fit, annak mindenképp érdemes megnézni.
magicvoice 2014 nov. 26. - 13:54:35
(13/271)
"Logikai bukfencek, értelmetlen, felesleges csavarokkal megtûzdelt alapsztori és fordulatok, üresjáratok, kidolgozatlanság..." - Ennél jobban én se foglalhattam volna össze. Mindenesetre ez a világ legegoistább története: [SPOILER] Én vagyok a saját apám és anyám, és ha már ûrhajós nem lehettem, legalább egy idõgépnek nevezett hegedûtokkal az idõben utazgatva egy életen át üldözöm saját magamat, hogy megölhessem, miközben az idõskori énem felrobbantott, amiért átplasztikázott arccal kellett tovább élnem, így a korábbi hermafrodita énemnek fel sem tûnt, hogy saját magának meséli el életem történetét, és hogy még nõként saját magába lett szerelmes. Ennyi inteligensnek tûnõ, de valójában semmitmondó szöveget is rég hallottam egy filmben. Ha valaki látta mostanában a Lucy címû filmet, az ennek a szöges ellentéte, ott keveset szólnak, de minden szónak helye és tartalma van. A b@romságok sorához még egy adalék: az 1,65 magas Sarah Snooknak nem csak az arca égett meg a robbanásban, de meg is nyúlt az 1,8 méteres Ethan Hawke-ra. [/SPOILER] Ha valaki nagyon unatkozik, egynek elmegy, de ne reménykedjen egy érdekfeszítõ vagy izgalmas filmben.
Kuvik83 2014 nov. 26. - 12:35:07
(12/271)
Szegény Ethan Hawke ebben a filmben jól "kib@$zott magával". :)