Téma: Idõhurok

10/10
ABERESQUE 2016 febr. 24. - 03:13:40 10/10
(211/271)
a legjobb sci-fi, amit valaha láttam! és tán az egyik legjobb film is... annyira megütött h az elsõ nézés után másnap megint rámentem... aztán két hét mulva megint... pedig ilyet legutobb akkor csináltam amikor még videókazettákat kölcsönöztem, és maximálisan ki akartam élvezni a premierfilmekért elkért kemény 500 forintot, szal a jobb filmeket kétszer néztem... noha nagyon nem ugyanaz a mûfaj, de én mégis leginkább az oldboy-jal, a visszafordíthatatlannal, és talán a dark city-vel tudnám csak egy lapon említeni... MESTERMÛ, amibe a mocskosul öszetett és egymásra élpülõ "sztori" ellenére, még egy gyufaszálnyi hiba se csúszott! 10/10
port_man 2016 jan. 29. - 23:36:51 Előzmény 4anyreg
(210/271)
A filmrõl kellett volna írnod, nem arról hogy hülyének nézel másokat.
eIemes 2016 jan. 29. - 20:54:18
(209/271)
Egy szerzetes azt kérdezte Fuketsutól:
- Szavak nélkül és csend nélkül hogyan tudod kifejezni a valóságot?
- Sohasem felejtem a tavaszt Dél-Kínában. A madarak megszámlálhatatlan pompázó virág közt énekelnek.
Robi Szabo 2016 jan. 29. - 20:31:56
(208/271)
Sziasztok. Valaki el tudná magyarázni nekem hogy mit láttam? Számomra kissé zavaros a történet.
Spoiler........

Adott egy zseni, akinek a történet elején még elég jól megy a matek. Aztán a késõbbi önmaga elkezd Random Tízezreket megölni jövõbõl hozott bombákkal, azért hogy ezrek életét megmentse. Ez a bonyodalom. Aztán mivel súlyos pusztítást csinál ezekkel a jövõbõl hozott bombákkal. Megalapítják ezt a jövõzsaru társaságot, ami ha nem alakul meg akkor nem tudott volna a múltban robbantgatni és a társaság sem alakulhatott volna meg, ha a meg nem alakult társaság megbolondult idõzsaruzsenije nem ugrált volna bombákkal a múltba random ezreket gyilkolászni. Ez egy paradoxon számomra. De utána még az is kiderül hogy saját magát ejtette teherbe egy késõbbi önmaga. Aztán a Ez a gyermek lett végül õ. Na itt már Kell valami szer hogy az agy kikapcsoljon, hiszen 1+1 az kettõ párhuzamosan létezik pár napig az anya és a gyereke akirõl kiderül hogy õ saját maga korábbi énje. de ha õ a jövõben születik meg akkor elvileg a logika szerint nem élhet a születése elõtti idõpontig (és itt még nem volt idõugrás.) majd a késõbbi énje ellopja saját magát(a gyereket és visszaugrik vele a kezdetekhez az árvaházhoz) így már akár kereknek is tûnhet de a csavarok lehetetlen idõparadoxonoknak tûnnek nekem, mintsem logikus és zseniális esemény sorozatnak.

Aki le tudja nekem vezetni logikusan az írja meg Kösz.
4anyreg 2015 okt. 28. - 19:32:42
(207/271)
Zseniális film, azoknak, akik saját maguk is szeretik továbbgondolni a szálakat! 10/10

És az is "zseniális", hogy bármely fórumon képesek az emberek egymásnak esni, csak mert eltérõ véleményük van (pl) egy 1.5 - 2 órás filmrõl... :) Ha a szájbarágós látványfilmet szereted, ok. Ha a mûvészfilmeket szereted, ok. Ha a gondolkozós filmeket szereted (mint ez), akkor is ok. Csak az ajánlásodba tedd bele, hogy Te melyik stílust szereted, és a "senkinek sem ajánlom" töketlen-idióta lehúzást felejtsd el, mert nem mindenki olyan felfogásban néz filmeket, mint Te (mily' meglepõ, hogy minden ember más és más).
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 okt. 04. - 15:31:14 10/10
(206/271)
Kereskedelemben, tehát valaki katicákkal üzletel? Mennyi ma a hárompöttyös katica árfolyama? Állítólag a négypettyes árfolyama zuhanni kezd! :D :D :D
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 okt. 04. - 15:25:07 10/10
(205/271)
Amúgy kár, hogy nem a katicákról beszélgettünk, ezt a témát te hoztad fel, mert semmilyen tényt, állítást nem tudtál felmutatni azokkal a tényekkel szemben, amiket leírtam neked, csak próbálsz jópofizni, meg elbagatellizálni a témát!

És pontosan milyen "szakmai" lap írta, meg is tudod nevezni? Hadd olvassam már el én is. Persze évfolyamot, szám, oldal! Bár erre is csak egy bugyuta mellébeszélés lesz a válasz! :D Attól nyugodtan megkímélhetsz!
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 okt. 04. - 15:22:29 10/10
(204/271)
Értelmes választ vártam, de látom az nincs! Ezzel mindent elmondtál magadról! :D
eIemes 2015 szept. 22. - 09:08:25
(203/271)
Durva, de sajnos nem ritka.
melinda20082 2015 szept. 21. - 21:36:25
(202/271)
Eszméletlen durva, hogy már a fülszövegben lelövik az egész poénját.
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 szept. 17. - 15:41:38 10/10
(201/271)
Magyarázd már el nekem, ezt a katicás süketelést minek írod nekem? semmi köze a sem a tudományhoz, sem ahhoz amirõl beszélgetünk! Ezzel próbálod meg palástolni a saját butaságodat és a hiányosságaidat? attól, hogy sértegeted a másikat, meg gúnyolódsz még nem lesz igazad, tény, adat, bizonyíték, forrás ezekre támaszkodj de eddig ez valahogy nem megy! A waldorfot meg hagyjuk Rudolf Steinerrel az élen! Elég sok bírálatot kapott! de ezt nem részletezném, mert még róla sem hallottál a nagy waldorfos! :D :D :D
10/10
offtopic
makovecz1972 2015 szept. 17. - 15:34:08 10/10
(200/271)
Mondja ezt az, akinek a tudomány annyi, hogy katicabogarakat számlál, és nem tud alapvetõ fogalmakat definiálni! Süketelésre mint írtam nincs idõ, összevissza tolod az ökörségeidet, aminek se eleje se vége! Az ilyenekre nincs idõm!
aladinnn 2015 aug. 08. - 13:27:07
(199/271)
*** SPAJLER ***
Elõttem állt, aki tönkretette az egész életemet.
Lõttem! Erre a rohadt tükör nem eltört?!
offtopic
zetorka 2015 júl. 28. - 14:18:47
(198/271)
kajak értelmetlen volt neked írnom, de legalább levezettem a feszkót, amit máshol szedtem össze, gondolom te is ezért reagálsz :)
zetorka 2015 júl. 23. - 00:48:47
(197/271)
aha és pontosan miért is, amikor ráadásul a madarak a hüllõkbõl fejlõdtek ki, a hüllõk meg, nahát mik vannak(!), tojással szaporodnak?
de persze ne zavarjon, hogy évmilliókkal hamarabb volt tojás, mint tyúk!

De amúgy ez a kérdés nyilván csak egy példa, annak érzékeltetésére, hogy van egy szint aminél beljebb már nem mehetsz. Hol vagyunk? a Föld nevû bolygón És az hol van? A Tejúton És az hol van? Az univerzumba. Na és az hol van?
Mikbõl állunk? Molekulákból. És azok mibõl állnak? Atomokból És az atomok mibõl állnak? Protonokból, elektronokból meg neutronokból. És azok mibõl vannak? és így tovább, akárhonnan indulsz mindig eljutsz valahova ahonnan nem lehet folytatni és akkor jönnek a jó kis teremtés történetek, Isten, az eleve elrendelés meg a szabad akarat...

De persze örülök neki, hogy te megtaláltad az emberi élet értelmét a jó párválasztásban meg a szaporodásban, milyen fura, hogy az állati meg a növényi életnek is éppen ugyanez az értelme. Akkor mitõl is vagyunk fejlettebbek? Ja, semmitõl.
Akkor meg minek gondolkodunk ilyen hülyeségeken? Hát nem sokkal egyszerûbb dugni, meg gyereket nevelni? De.
Csak akkor minek nézünk ilyen filmeket például a Nicsak, ki beszél helyett?

Igen, kioktató vagyok, lekezelõ meg szarkasztikus. Ne törõdj vele, bolond lukból bolond szél fúj.
Nem is feltétlen neked szól, csak ilyen napom van.
offtopic
zetorka 2015 júl. 08. - 22:38:23 Előzmény Mizar
(196/271)
azt hiszem igazad lehet
zetorka 2015 júl. 08. - 22:13:01 Előzmény Irgum76
(195/271)
de hát éppen azért hozzák újra és újra ugyanazokat a döntéseket, mert ez így volt ELEVE ELRENDELVE
és kész, nincs elsõdleges idõsík, teljesen megmagyarázható hogy lett a gyerekkori maga saját magától, azért mert ez így lett elrendelve, nincs szabad akarat, õ látszólag dönt, de valójában csak azt hiszi, hogy dönt és beteljesíti a sorsát, ami már meg lett határozva
ez az emberi kultúra legõsibb kérdése, a tyúk és a tojás, az emberi élet értelme, van-e szabad döntés vagy eleve el van minden rendelve és ezért nincs beleszólás
a film szerint, mint ahogy a címe is mondja, nincs szabad akarat, a dolgok azért történnek meg, mert meg kell történniük
zetorka 2015 júl. 08. - 22:00:55 Előzmény Irgum76
(194/271)
szerintem meg nem létezett elsõdleges idõsík, rosszul lett lefordítva a film címe az okozza a galibát, szó sincs itt idõhurokról, arról van szó, hogy ha eleve el van rendelve minden, ergo nincs szabad akarat, akkor mindenféle logikátlanságok is értelmet nyernek, hiszen azért történt így, mert eleve így volt elrendelve, pont.

A végeredmény az idõutazás miatt valóban egy idõhurok, de az nem az ok pusztán csak az okozat!
zetorka 2015 júl. 08. - 21:55:36 Előzmény proklima
(193/271)
elfelejted, hogy valaki pont azért jár moziba, hogy szórakozzon a logikai lukakon, amiket talál
zetorka 2015 júl. 08. - 21:47:48 Előzmény Kage
(192/271)
ja és attól, mert ez egyszer elhangzott egy filmben, attól már más filmben nem lehet másképp

nem is értem az Alkonyat alkotóit, hogy gondolták, hogy a vámpírok szépek, amikor elõtte csomó filmben ki lett jelentve, hogy rondák