Téma: Idõhurok

Mizar 2015 máj. 27. - 21:33:22 Előzmény zetorka
(171/271)
SPOILER


Nekem is a vége volt érthetetlen, mert nem illet a koncepcióba. Aztán eszembe jutott, hogy az idõgépet nem tudta kikapcsolni, és nem is jelentette, mely apróságnak nyilván volt jelentõsége a késõbbiekre vonatkozólag. Az idõsebbik énje tudta, hogy le fogja lõni, valószínûleg mindig is így történt, mert az "öreg" szerint ez is kellett ahhoz, hogy megváltozzon. Viszont az 1975-ös nagy robbanásnak is mindig meg kellett történnie, hogy az iroda egyáltalán megalakuljon. Az idõsebbik énje megtehette, hogy még utoljára elõreugrott az idõben a nagy robbantáshoz, majd a nagy bumm után visszatért abba az idõpontba, amikor a fiatalabbik énje meg kellett, hogy ölje.
eIemes 2015 máj. 25. - 20:31:17
(170/271)
valahol kisiklottam, ez a biblia-dolog nekem kimaradt.
7/10
offtopic
cellasto 2015 máj. 25. - 17:44:53 7/10
(169/271)
de ha ezt megnézed,ez sem több..

http://cla.calpoly.edu/~lcall/303/heinlein_all_you_zombies.pdf

most vagy az van,hogy tényleg összetömörítették,ahogy mondod-vagy kevered valamivel :)
7/10
offtopic
cellasto 2015 máj. 25. - 17:32:11 7/10
(168/271)
az egész linket copyzd be,ne csak az elejét úgy mûködni fog.
hát én nem tudom,ott csak 8-9 oldal sajnos...
széphalmi 2015 máj. 25. - 17:28:30
(167/271)
Nem tudom, hogy a Galaktikában miként sikerült a 64 oldalas novellát 8 oldalban lefordítani, vagy tömöríteni. Sajnos a megadott linkrõl nem érhetõ el.
7/10
offtopic
cellasto 2015 máj. 25. - 11:55:27 7/10
(166/271)
a galaktikában megjelent,gondoltam megosztom másokkal is :P
eIemes 2015 máj. 25. - 11:54:20
(165/271)
köszönöm, köszönöm, tehát van egy kiváló fordítás, errõl nem tudtam :)
eIemes 2015 máj. 25. - 11:52:41
(164/271)
Nem tudom, mennyire rövidített, Heinlein: All you zombies, novella. Magyarul még nem láttam. Szeretném lefordítani, de annyi idõt elb*szok itt a fórumon, hogy nem érek rá....
7/10
offtopic
cellasto 2015 máj. 25. - 11:51:55 7/10
(163/271)
kb 8 oldalas a heinlein novella,amibõl készült
itt elérhetõ:

https://mega.co.nz/#!is5TwZJb!tHmA-kwRABywJFy7vUQspWdtjuwzGY1EhdEyp3ZURe4
dorchester 2015 máj. 25. - 11:44:36 Előzmény eIemes
(162/271)
Hét oldal? Az valami rövidített kiadás lehet.
eIemes 2015 máj. 23. - 17:17:48
(161/271)
kööööööööööönyv? hét oldal (kb)
10/10
makovecz1972 2015 máj. 19. - 13:56:24 10/10
(160/271)
Ez egy jó kis film! A paradoxonok paradoxonja! Az elején marhaságnak gondoltam, de a végére mikor teljesen tiszta lett a kép, el kell ismernem, hogy egy ritka jó film lett belõle! Ha idõutazás, számomra ez a film adja vissza az egészet a leghitelesebben!
7/10
Crazy Horse 2015 máj. 10. - 09:50:46 7/10
(159/271)
Jó film, pörgõs, feszültséggel teli, a kelleténél nem hosszabb, végig leköt. Ha valaki figyel, akkor megválaszolatlan kérdései sem maradnak utána, és nem kell IQ bajnoknak lenni hozzá. Szóval ajánlom.

Akinek tetszett, és szereti ilyen, és úgy általában az idõ-idõutazás kérdését boncolgató filmeket, annak ajánlom az "Idõbûnök" megnézését is :)
Yoshi-Hashi 2015 ápr. 26. - 15:35:37 Előzmény Fehér Dávid
(158/271)
Ha meg nyolc karja lett volna, akkor õ a mega octopus, nem?
Szóval ha nõies, akkor azért nem kell, hogy feltûnjön neki a hasonlóság, ha tökös, akkor azért? Gombhoz a kabátot - elhatároztad, hogy ez így okés, ezzel semmi baj, aztán hozzáerõszakolod a magyarázatot a szubjektív elképzelésedhez. Erre még gyúrjál, ember, ne csak bicepszre.

Az androgün vagy pszeudoandrogün személyeknél eleve keverten jelennek meg a nemi jellegek - épp ezért, ha késõbb, mondjuk mûtét hatására túlsúlyba kerül a szervezetükben a férfi vagy nõi nemi hormon, a változás kisebb lesz.
http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?n=schuro&pid=64983
offtopic
Fehér Dávid 2015 ápr. 26. - 11:44:30
(157/271)
Lett volna...tökös lett volna. Direkt olvasol így? :D
Ha gondolod, less be a csajok minije alá, hogy biztos ami biztos, nem egy shemale seggét hesszölöd, és kérdezz rá bátran, "te nem én vagyok 2025-bõl? majdnem olyan magas vagy, mint én, az arcod is hasonlít az enyémre, biztos hûségesen borotválkozol" :D
Yoshi-Hashi 2015 ápr. 26. - 11:30:44
(156/271)
Szóval mégis tökös csaj volt? :O Kösz, hogy beismerted... Akkor meg alig változott azzal, hogy a petefészkét kivették, szóval azért lehetett volna gyanús neki a nagy hasonlóság.
offtopic
Fehér Dávid 2015 ápr. 26. - 11:26:59
(155/271)
Az enyém nagyobb. :-)
De a karakter, Ahogyan te magad is írtad, nem egy szokványos nõ. Agresszív, verekszik, nincsenek barinõi (ezért lett volna tökös, ha nem ábrándozik titokban)kirekeszti magát, nem találja a helyét a többiek között, nem tûrik el õt, és õ nem tûr el senkit, meg sem dugta még senki, nem tetszik neki senki, õ sem kell senkinek, árva, még a szüleinek sem kellett, más az érdeklõdési köre, mint egy átlag nõnek. Nem olyan, mint amirõl te beszélsz - õk hétköznapi csajok. Akik mindig kritikusak egymásra és magukra. "Kövér vagyok, nagy a seggem, mit vegyek fel" stb..., irigykedés, és visítás, ha megnézel egy másik nõt az utcán a volán mögül, és ezt a melletted ülõ csaj megneszeli. :D
Ehhez a csajhoz bottal sem nyúltak hozzá a filmben, az lett volna szokatlan, ha nem ugrik egy olyan forma nyakába, akirõl álmodozott. (Akkor már leszbire gondoltam volna én is. :D)
Yoshi-Hashi 2015 ápr. 26. - 11:14:03
(154/271)
Kevesebb tesztoszteron, miszter Alfa holdbázis. Kevesebb tesztoszteron, és több gondolat, akkor talán megértenéd, mirõl tépem a számat.
(Talán még nem találkoztál nõkkel, szóval megsúgom: õk kib...ul kiszúrják a részleteket. Pl. ha az utcán mennek, és szembejön egy csaj, akinek filctollal van kihúzva a szemöldöke. Tuti észreveszik, oldalba böknek, és szólnak is: "Nézd csak, milyen má'!" Szóval sanszos, miszter rakottkrumpli, hogy egy nõnek nem kétbites agya van, és gyanút fogna egy ilyen helyzeben.)
offtopic
Fehér Dávid 2015 ápr. 26. - 11:04:02
(153/271)
*Spoiler!*
A suna az suna, meg sem fordulna a fejemben, hogy akár egy héttel késõbbi énemmel ülök szemben. A filmben a karakter külseje volt a legkevésbé fontos, a lány szemszögébõl.
Az ember nem így él. Nem hétköznapi dolog két pofánverés, néhány dugás, egy tepsi rakott-krumpli között, hogy "ma összefutok a jövõbeli énemmel", ráadásként nõként. Magasság, és a többi? :D Szerencsére nem ilyen vagyok. Egy hosszú comb, az hosszú comb, nem az lenne az elsõ reakcióm, minthogy már írtam, hogy ki ez, hogy "én vagyok" az végképp nem, "hogy nemet váltottam" az aztán totálra nem. A csaj eleve ki volt éhezve, simán rárántott a formára. Hol érdekelte volna bármiféle idõutazós összeesküvés a háttérbõl? Talált végre valakit, aki szóba állt vele.
Yoshi-Hashi 2015 ápr. 26. - 10:50:07
(152/271)
Jól van, hombre, fussunk neki még egyszer...
Sztori szerint kb. tíz év van a két személyiség között, nem ötven-száz. (Az egész film nem ölel fel ilyen intervallumot, csak úgy szólnék. Késõ negyvenes évektõl '85-ig.) A csaj pedig maszkulin, végig bunyózott, eleve fiús volt, úgyhogy a férfivá válása nem járt akkora változással, mintha téged operálnának át a szõrös talpadtól a fejed búbjáig nõvé. (Ja, a segged szõrös, bocs, összekevertem.)
SPOILA
Értõ olvasás: külsõ és belsõ tulajdonságai is egyeznek a tíz évvel késõbbi önmagával, csak épp nemet váltott.És ha nem tudtad volna értelmezni, nem azt hiányoltam, hogy a csaj kiáltson fel: "Te én vagyok!", hanem hogy azért kicsit furcsállhatná a sok hasonlóságot, a tudatalattija benyomhatná a vészgombot, hogy hé, itt valami nem kerek. Nem pedig love at first sight.
Ne mondd, hogy te fapofával ennéd tovább a babfõzelékedet, ha melléd ülne egy suna, aki ugyanolyan magas, ugyanolyan testalkatú, hasonlóak a vonásai, ugyanolyan a hanghordozása, a mozgása, ugyanúgy tartja a kanalat, mint te... minimum felhúznád a szemöldököd. Bár ehhez némi megfigyelõkészség és intelligencia is kell a megfigyelõ részérõl, aláírom, ami nem tudom, benned van-e - de a csaj kimondottan okos volt.