mark.sagikazar 2013 nov. 15. - 22:13:45
(36/136)
Nekem rendkívül vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban, de összességében mind pozitív. Azt elõrebocsátom, hogy ez tipikusan olyan film, amit csak akkor élvez az ember, ha szereti az ilyen filmeket.

Õszintén szólva elõzetes alapján vártam volna valami csattanót vagy csúcspontot, és egészen a film végéig azt gondoltam, hogy nemsokára jön. Elõször el sem hittem, hogy vége van. Azt hiszem, hogy ha nem így ültem volna be megnézni, akkor sokkal jobban élveztem volna.

Utólag viszont kifejezetten tetszett, hogy nincs csattanója a történetnek. Van benne romantika, humor, szerencsétlenség (talán túl sok is). Ami viszont a kedvencem volt, hogy a fõhõsön látható jellemfejlõdés, ami manapság eltûnt a filmekbõl. Nem lefekszik rossz fiúként és felkel jófiúként.

Tetszett ezenfelül, hogy a történet maga aranyos és egy nehézségekkel teli, de boldog, idilli képet jelenített meg.

A maga kategóriájában 10/10.
9/10
cszsolt86 2013 nov. 08. - 22:08:57 9/10
(35/136)
Lényegre törõ próbálok lenni:
Zseniális, vicces, megható, magával ragadó, értékes és nagyon nagyszerû alkotás! Mindenkinek ajánlom! Felkerült a saját legjobb filmjeim listájára!

Szóval, menjetek és nézzétek! :-)
10/10
botta-melinda 2013 nov. 06. - 07:49:55 10/10
(34/136)
Nagyon finom megoldások, semmi nincs eltúlozva, 10/10!
9/10
caomilla 2013 nov. 02. - 22:15:25 9/10
(33/136)
Számomra nehezen indult, de mivel mindenki dícsérte bíztam benne. Nagyon tetszett, rengeteg mondanivalóval, megható jelenetekkel. Több lettem Tõle! :) Szuper volt! :)
10/10
benkewood 2013 okt. 31. - 14:14:30 10/10
(32/136)
Hát ez.... az évszázad filmje!!!!! :-)))))
Könnyed humor, nagyon jó színészek, és végre valami igazi mondanivaló! :-)) Akinek problémája van az apa-fiú kapcsolattal, annak jót fog tenni. :-) De mindenkinek ajánlom, aki szeret élni! Mostantól minden reggel azt fogom gondolni, hogy visszajöttem az idõben, hogy újra tudjam élni ezt a gyönyörû napot... Zseniális film!!! :-)))
10/10
ercypici 2013 okt. 31. - 12:05:53 10/10
(31/136)
Jaaaajj, imádtam!
Nagyon szép film:)
Olyan élet szagú(leszámítva az idõ utazást:P), mondanivalóval! Pozitívan csalódtam, azt hittem "csak" egy átlagos romantikus vígjáték..! 10/10
raczkia 2013 okt. 31. - 07:24:31
(30/136)
Szeretem az ilyen témájú filmeket, ahol az ember, szeretet, család áll a központban és nem a gyilkolás illetve a pénz.A színészek kíválóak voltak, a történet szerethetõ, így 10/10 pontot adok :)
Mazsi1973 2013 okt. 30. - 21:18:47
(29/136)
Ébredés. Útjelzõ. 10.
10/10
cserkutiz 2013 okt. 30. - 09:09:46 10/10 Előzmény sofi 72
(28/136)
A film megtekintése után csak megerõsíteni tudom az alábbit: a mû segít, hogy lásd: "pár évtizedes pályafutásunkat itt a Földön hogyan is kéne élni, és MEGÉLNI. "
Nagyszerû élmény -filmbe csomagolva- a nyitott lelkeknek.
Le a kalappal az alkotók és a szereplõk elõtt!
És azon EMBERI LELKEK elõtt is akik látják a mû üzenetét. És képesek megélni is!
Remélem minél többen lesznek...
Jagdglück 2013 okt. 27. - 09:32:39
(27/136)
Örültem, hogy oly sok idõ után végre láthattam a moziban egy igazán jó filmet :)
10/10
sofi 72 2013 okt. 26. - 13:01:46 10/10
(26/136)
Tegnap egy másik filmre készültünk, de aztán ez lett belõle. Hogy miért, az most itt nem fontos...;)

Bevallom, kicsit félve ültem be rá, mivel a címe és a rövid ismertetõje alapján semmiféle ingert nem váltott ki belõlem a megnézésre. Utólag azt kell mondanom örülök, hogy így alakult és mégis ezt a filmet választottuk.

A film csodálatos, komoly mondanivalójú, és az úgynevezett "idõutazás" (ami talán egy-két érdeklõdõt megtévesztett), semmi más célt nem szolgál, mint hogy még inkább kiemeli a történet mondanivalójának lényegét. Mégpedig azt, hogy a rövid, pár évtizedes pályafutásunkat itt a Földön hogyan is kéne élni, és MEGÉLNI.
Mindezt nagyon finoman lépegetve, a történetet mesterien felépítve magyarázza nekünk az alkotói gárda. Bájosan, kedvesen, néha picit megnevettetve, néha kicsit megkönnyeztetve, de mindenképpen mély nyomot hagyva a nézõben. A színészgárda jó választás volt a történethez, és itt még az is elmondható, hogy a nézõ az elsõ filmkockától kezdve teljesen megfeledkezhet arról, hogy filmet néz. Minden hiteles. Nincsenek csöpögõs dialógusok, nincsenek hatásvadász megmozdulások, csak tökéletes "játék".

Nekem nagyon tetszett!
vpeti73 2013 okt. 26. - 02:09:23
(25/136)
*** SPOILER ***

Na ja, a leírás alapján egy forgalmi dugós szülést vártam, ehelyett visszanent az apjához, holott akkor már megfogant a gyerek, így ha az ultrahang lehet, hogy fiút jelezett elõtte, míg késõbb lány lett.

Na szóval tisztelt készítõ/forgalmazó, hol az a forgalmi dugós szülés? Kivágták? Inkább a túl hosszú randis részt kellett volna megvágni.

*** SPOILER vége ***
vpeti73 2013 okt. 26. - 02:04:29
(24/136)
********** SPOILER **********
Pontosabban kissé spoilerszagú.
A leírás alapján egy romatikus idõutazós filmet vártam, erreföl alig volt benne kihasználva az idõutaás, míg a romantika túl volt adagolva. Az arányok tekintetében sokkal jobb volt az eloszlás, az idõutazó felesége címû filmben.
Több, és izgalmasabb idõutazást vártam, és nem azt, hogy lényegében, pár apróságtól eltekintve csak barátnõt-feleséget szerez, és a huga életét próbálja meg jobbá tenni.
Több korlátfeszegetést vártam volna tõle.
Például:
-kisebb pénznyerés (nem lottóötös, de lottó 4-es), amibõl nem gazdagodnak meg, de elmennek egy romantikus kirándulásra más kontinensre - bár kisebb kellemetlenség érné õket - a trükkös pénszerzés büntetéseként
-egy kis menõzés: nem papírforma meccs eredményének megjóslása: eredmény kis népszerûségnövekedés és pár ingyen sör
-baleset megakadályozása: az illetõ másnap meghalna egy másik balesetben - a sorsa meg volt írva - ez jelezné az idõutazás korlátait
-munkahelyi konfliktus megoldása egy alkalommal - következmény: sz*rkavaró kolléga kirúgása
-unszimpatikus személy megtréfálása egy kis idõutazás segítségével

Durva beavatkozás nem lenne a történelembe, ld. az apját, a szabályokat, és a pillangó hatást.

Ezek helyett csak túladagolt romantikát láttam.
Na meg egy kis logikai ellentmondást: Amikor visszament egy héttel (a múzeumból) felszedni a buliban a barátnõjét, akkor ott is maradt, holott az lett volna logikus, ha a múzeumban köt ki, de úgy, hogy már együtt mentek el oda.

********** SPOILER vége **********
Gardaland 2013 okt. 25. - 00:11:12
(23/136)
Megható, elgondolkodtató, rám nagy hatással bíró film, nagyon tetszett!

Aki viszont úgy ül be a moziba, hogy egy tipiks filmvígjátékot fog megnézni, az ne vegyen rá jegyet, mert csalódni fog benne, mert nem kimondottan vígjáték.
kisgyoriz 2013 okt. 23. - 22:22:31
(22/136)
Mi nagyon sokat vártunk tõle, hiszen az "Igazából szerelem alkotóinak új filmje..."
Vajon mennyire hatott meg minket? Olvasd el!
10/10
Kisbalas2 2013 okt. 23. - 15:47:08 10/10
(21/136)
Jó film volt. Végre nem egy felszínes, lapos amcsi film.
10/10
Talise 2013 okt. 22. - 13:35:12 10/10 Előzmény bardav
(20/136)
Én úgy érzem, ez a film, csakúgy mint a Love Actually, nem való mindenkinek. Nekem nagyon nagyon tetszett de tudtam hogy sokan nem fognak ráérezni erre, és így is van. Akinek tetszik annak nagyon, akinek nem, annak meg nagyon nem.
Én imádom a brit vígjátékokat, szeretem a humorukat az eredeti témákat, eredeti történeteket hogy sosem tudom kitalálni hogy hogyan folytatódik a történet, hogy sima emberi történetek, viccesek, hitelesek, és úgy mûvészfilm és úgy mozgat meg érzelmileg, mintha könnyû lenne a film, hiszen szórakoztató is közben. Az életet ilyesminek szeretném én is, nekem nagyon bejön, alig várom hogy kijöjjön dvd-n, megnézhessem nem szinkronos verzióban, remélem lesznek kimaradt jelenetek! És nagyon várjuk a soundtrack-jét is, a zenék is nagyon jók benne. Nekem ez az értékelés tetszett: http://aeonflux.blog.hu/2013/08/28/kritika_idorol_idore_about_time
10/10
bardav 2013 okt. 20. - 23:22:00 10/10
(19/136)
Kár lenne bárki kedvét is elvenni, a film kitünõ, 9 pont.
_goldie_ 2013 okt. 20. - 19:23:24
(18/136)
kitûnõ film
és persze IDÕTálló :))

spoiler lehet
https://www.youtube.com/watch?v=Zy41nROVomI
About Time - Ellie Goulding: "How Long Will I Love You"
és
https://www.youtube.com/watch?v=rDW4AcxFm1o
About Time - Richard Curtis Retrospective
5/10
m3246 2013 okt. 20. - 09:24:04 5/10
(17/136)
Ez a film egyszerûen nem jó. Kivételesen gondoltam meglepem a párom egy csöpögõs romantikus vígjátékkal, de az Õ szájíze is keserû volt utána. (Így tegyen az ember jót :)) Vígjátéknak nem lehet nevezni mivel 2-nél többször nem mosolyogtam el a film alatt, nevetni nem sikerült rajta. Romantikus filmnek pedig pláne nem (ugyan ebben a témában nem nagyon vagyok szakértõ, de a páromnak se jött be). Ennyi elég is bizonyítéknak. Sci-fi rajongó viszont az nagyon vagyok, bár ez a film nem az hiába szól idõutazásról, arról nem is beszélve hogy fél óra után már az elõttem ülõ üres székeket akartam mérgemben kitépni a moziban az idõutazást érintõ idétlen idõparadoxonok miatt. Bár a készítõ talán úgy gondolta, hogy ezek kezelése itt egyáltalán nem fontos. Nem is nagyon sikerült meghatároznom mirõl is szól ez a film. Aztán rájöttem az eredeti címe inkább kifejezi mi is ez (About Time). Ez talán egy filozófiai film az idõ és az élet kapcsolatáról, ami kicsit se romantikus, se nem vicces pláne nem tudományos fantasztikus. Viszont szomorú és ez az amiért megér egy 5 pontot. Egy tétel kifejezetten üdítõ volt, mikor arról ecseteltek benne ha újra élnéd az adott napot mennyivel könnyebben lehetne venni az életet. Bevallom ötlenek briliáns és a filmen tök jól mûködik is és még el is gondolkodtató, nagyon kár hogy a való életben sokkal nehezebben megvalósítható... de lehet megpróbálom hátha
Na emiatt 5/10, amúgy még ennyi se lenne.