Téma: Idõzavarban

wowow 2015 márc. 20. - 22:59:56
(48/68)
Dencel Vasington mindegyik filmjében nyalogatja a száját, ettól lesz macsós és érzelemes egyszerre. Legalábbis ezt akarja ezzel kifejezni. Amúgy ez afféle néger szokás. Ók szoktak így arckifejezni. Martin Lawrence a másik nagy szájnyalogató macsót játszó.
8/10
kazama90 2014 márc. 31. - 18:58:46 8/10 Előzmény lionel15
(47/68)
nem szar,csak nem illett denzelhez.
stenmore- 2014 márc. 15. - 00:43:42 Előzmény pneklara
(46/68)
Általában a jó filmek nem mindig életszerûek ,sõt néha az élet sem életszerû.Ritkán de elõfordulhat ilyen eset is ,hiszen minden meg van benne indokolva.Ha valakinek ilyen gyorsan vág az esze és még szerencséje is van ,akkor egy filmben bizony megtörténhet az eset.
stenmore- 2014 márc. 15. - 00:40:15
(45/68)
Jó nõ ez az Eva Mendes.
lionel15 2014 márc. 14. - 23:11:20 Előzmény kazama90
(44/68)
Szakácsi Sándor, mint "magyar hang",(és persze, mint színész)soha nem volt szar! Sõt,a legtöbbször átlagon fölüli - gyakran kiemelkedõen jó. Összefoglalva õ egy nagyszerû, sokoldalú, a szakmája minden ágában kiemelkedõt nyújtani képes mûvész.
8/10
kazama90 2014 jan. 04. - 14:24:12 8/10 Előzmény Edmond Dantes
(43/68)
10/8,jó film csak Denzel magyar hangja volt szar.
9/10
Edmond Dantes 2013 jún. 26. - 12:15:50 9/10
(42/68)
Egyszer-nézõs típus vagyok.Kb.negyedóra múlva rájöttem,hogy már láttam.Végignéztem másodszor is,nem bántam meg.10/9 kijár.
pneklara 2013 jún. 23. - 14:09:26
(41/68)
Izgalmas film - de kicsit életszerûtlen.
Egy normálisan mûködõ "szervnél" nem járhatna a nyomozók elõtt 2 lépéssel a sáros kolléga ilyen hosszadalmasan és zavartalanul.Voltak az izgalom fokozására beépített, máshol is bevált jelenetek /balkon/
A film alapötlete jó, a film is, de felejthetõ alkotás.
zsoltix 2012 dec. 13. - 02:23:35
(40/68)
Majdnem elkapcsoltam az elején, azt hittem, valami szerelmi háromszöges sztori. De pillanatok alatt felpörögtek az események, aztán már lekötött. A Washington által alakított karakternek meg drukkoltam, pedig egy saját magát fedezõ, drogpénzt lenyúló, adathamisító rendõrfõnökrõl van szó, akit normál esetben elítélnék, ha a hírekben olvasnám. :)
10/10
-greghouse- 2012 dec. 11. - 22:46:21 10/10 Előzmény emirates82
(39/68)
Out of time. Ez az eredeti, próbálták lefordítani, szerintem kivételesen nem is rosszul, mert "kifutva az idõbõl" stb. is lehetne, de itt értelemszerûen Denzel saját magával versenyzik.

Én sokszor elgondolkodom azon, hogy ha elég pénzem lenne, milyen filmet rendeznék, vagy producerkednék (esetleg írnék), ez a három dolog érdekel. Nem vagyok Bergman vagy Tarkovszkij még nem is Jiri Menzel, talán ha elég tehetséges lennék egy Menzel filmet rendeznék, de nem vagyok olyan okos sajnos.

De ez az Idõzavar egy olyan, amit bármikor bárki elõtt felvállalnék. Tökéletesen követi a Hitchcok-i gyorsuló tempót, a szuperplánokat mikor csak a szem játszik, és a "tudom, hogy tudod, hogy tudom...." csavarokat. Persze, a pénzen kívül kell hozzá egy zseniális Denzel Washington, aki mint mindig, nagyon jó, és Eva Mendes, aki...khm...tudjuk, hogy jó nõ, de itt bizonyítja, hogy játszani is tud.
És ceterum censeo, legérzékenyebb pontom, tökéletes a forgatókönyv.
Régen láttam ilyen jól megszerkesztett bûnügyi filmet (Pontosabban nem régen, néhány napja az eredeti Psychot.)
Szerintem erre a filmre mindenki büszke lehet, aki részt vett a megalkotásában. Ez a film a maga mûfajában (mert mindent a saját mûfajában illik elbírálni) szerintem remekmû. Sosem lesz olyan híres mint a Psycho, vagy a Madarak, vagy a Vertigo (vagy nálunk a nyolcvanas évek áttörése, a Dögkeselyû), de remek.
9/10
emirates82 2012 jan. 09. - 23:50:44 9/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(38/68)
Mi köze az idõ folyásának a címhez? Mi van a portás vallomásával? Nem találkozott a rendõrségen az öreg Denzellel,úgyhogy nem értelek.
AvatáR Gil Maerth 2012 jan. 07. - 09:50:39
(37/68)
A cím rossz, hiszen az idõ elõrefele halad.
Jó film, de Denzel szokásos taktikája nem jön be ( félóránként lenyomok egy vigyort )
Sõt: a két mellékszereplõ (Alexa meg a túlsúlyos barát) lejátssza õt a képernyõrõl !

Bár a végkicsengés pozitív, de nagyvonalúan elfelejtkeznek a portás vallomásáról 8aki látta eme filmet, tudja mirõl beszélek)

10/7
10/10
Ford Mustang 2012 jan. 04. - 05:19:34 10/10
(36/68)
Így van, jól látod. Azért az alakítások is közrejátszanak természetesen, Washington szokás szerint zseniális.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 13. - 21:09:15 10/10
(35/68)
Akkor jó. :D
10/10
Kuznyecov 2011 szept. 13. - 20:36:11 10/10 Előzmény Ford Mustang
(34/68)
Határozottan tetszett az okfejtésemre adott válaszod :):)
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 10. - 23:30:06 10/10 Előzmény greghouse
(33/68)
Igen, természetesen láttam már, legutóbb tavaly nyáron lehetett (a korábbi hozzászólásomat nézve gondolom), vagy a Coolon vagy szintén így a Viasaton, de az is lehet, hogy a Cinemaxon néztem akkor éppen, na mindegy nem lényeg.
Igen igen, a Csak kétszer vagy fiatal színházi elõadás Bodrogi, Galambos Erzsivel és Esztergályos Cecíliával. Zseniális, és mint mondod kész csoda, hogy egyáltalán van ilyen manapság a tv-ben. Hát tényleg ritkán adnak ilyet, ha lehet így mondani "mûsort".

Igen, épp megy az Evolúció c. alkotás, az x-akták sztárjával, Duchovny-val, és a szépséges Julianne Moore (még itt elég jó formában volt, mára szét plasztikázták... elõbb utóbb mindenki addigra süllyed?)
Hát könnyen lehet, hogy megjött az esze a TV2-nek, ki tudja, van rá esély... legalábbis remélni tudjuk.
Na megyek nézem tovább a sc-fi-t Mulder barátunkkal. Addig is további minden jót, még találkozunk,
Barátod,
Ford
greghouse 2011 jún. 10. - 21:26:03
(32/68)
Szerintem is átkozottul jó film, de már sokszor láttam (szerintem Te is).
most a királyi egyen a Bodrogi-Esztergályos-Balázs Péter féle színházi közvetítést nézem, és IMÁDOM.
Egyáltalán, hogy vannak színházi közvetítések.
Majd, ha idõd engedi, olvasd el ezzel ( "csak kétszer leszel fiatal") kapcsolatos hsz.-mat, egyszerûen mindent überel, mai szóval mondva, hogy egyáltalán színház van a tévében.
Zseniális szinészek, és hát az élõ (jó, én is tudom, nem élõ...de mégsem szóp) közvetítés, és az egész varázsa, szerintem tíz pont a királyi tévé egynek ezért.

Egyébként meg a Duchovny sci-fi paródiát várom (ahogy ismerlek, te is), és õk okosan megvárják a Bodrogi közvetítés végét.

Lehet, hogy van amit elképzelni nem tudtunk itt Magyarországon?
A ker. tévék is tanulnak, és alkalmazkodnak?

Nem tudom.
Duchovnynál szerintem találkozunk, és ha nem láttad a magyar egyen Bodrogit, pótold be, színház, az színház.
Barátod

greg
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 10. - 13:26:21 10/10 Előzmény Kuznyecov
(31/68)
Mert így hangzik a legértelmesebben... azért. Milyen lenne már: menjünk a moziba, nézzük meg a "Futás az idõ elõl"-t, vagy gyertek, menjünk be a szobába, mindjárt kezdõdik az "Idõ" :D
10/10
Kuznyecov 2011 jan. 09. - 20:49:08 10/10
(30/68)
Határozottan jó film. Csak tudnám miért az idõzavarban címet kapta...inkább az idõ szorításában, vagy futás az idõ elõl, vagy futás az idõ elõtt, vagy idõtlen idõk, vagy egyszerûen idõ, slussz.
10/10
Ford Mustang 2010 aug. 02. - 23:20:12 10/10
(29/68)
Nagyon jó film, úgy kb az elsõ fél óra nagyjából eseménytelenül tellik, de aztán beindulnak a dolgok. Washington jól alakítja a szerepét, Eva Mendes-el jó párost alkotnak. Sok filmjét láttam már, szerintem ez az egyik legjobb.