Téma: Ifjúság

menorca 2016 febr. 16. - 15:15:04
(34/74)
SPOILER is lehet benne.
Érdekes film volt, a párbeszédekbõl helyenként hiányzott némileg több tartalom, de vizuálisan lekötött. Mondjuk nekem cseppet sem hiányozna, hogy halálom után jöjjön rá életem szerelme és társa, mennyire fontos voltam és hiányzom. Jeleztem is, hogy a síromra szánt virágokat kérem életemben átadni, értendõ ez átvitten is, mert utána már késõ... szeretni élõ embereket nagy kihívás. Caine kései rádöbbenése a hiányról is csak magáról szólt, mint ahogy elõtte is minden. De ez is egy fejlõdés... Nekem a záró dal nem jött be amúgy, mesterkéltnek hatott a füleimnek, vizuálisan pedig idegenkedtem a furcsa, transzvesztita beütésû énekesnõtõl. Persze az élet, pláne annak múlása miért ne lenne tökéletlen?...
Harvey Keitel tetszett, az õ szájába adott "csak az érzelmek számítanak" gondolat megérintett. Sok igazság van benne.
SPOILER vége.
Greta21 2016 febr. 04. - 23:25:12
(33/74)
Egyszerûen TÖKÉLETES, MESTERMUNKA!! Számomra az elmúlt év legjobb filmje (a Birdman mellett..), még mindig a hatása alatt vagyok..., nagyon kevés filmnél érzem azt, hogy ezt nagyon hamar újra meg akarom nézni....
microtrauma 2016 jan. 31. - 01:55:47
(32/74)
szatíra és önreflexió (mint a nagy szépség is)

önvizsgálat, rákérdezés önmagunkra: a véleményeink, gondolkodásmódunk helyességének vagy helytelenségének felülvizsgálata... mozgóképbe tömörítve
10/10
mummus 2016 jan. 30. - 18:32:02 10/10
(31/74)
Nagy élmény volt. Az a fajta film, ami elgondolkoztat: eszembe fog jutni egy-egy részlete napok, hetek múlva is.
Kiváló alakítások, hiteles karakterek, különleges képi nyelvezet. Emberi. Humoros (önirónikus?) és drámai, de nem túlcsorduló, nyálas. Film az életrõl, szerelemrõl, elmúlásról.
ködszúrkáló 2016 jan. 21. - 10:58:10
(30/74)
Lehet,hogy nem ugyanazt a filmet néztük....de hatvan felé ennyi film után nekem ez lirai volt finom kidolgozással olyan Tornatórés feelinggel.
andrabian@gmail.com 2016 jan. 21. - 10:30:56
(29/74)
Tisztelt Port szerkesztõk, lehet bõdületesen rossz filmeket is szeretni, ha szép emberek, meg kedvenc szinészek vannak benne, velem is elõfordult. De ezzl a filmmel kapcsolatban Fellini nevét leirni nagyfokú tiszteletlenségre vall.
Figyelem SPOILER következik: Caine és Keitel két órán keresztül ülnek szép tájban, szép emberek között, és Coelho szintû életigazságokról meg pisálásról sztoriznak. Eredeti nyelven talán ez is élvezhetõbb lett volna. Jane Fondának ilyen körülmények között nem volt igazi csellendzs nagyot alakitania egy három perces szerepben. Ráadásul õ mondthatta ki a film fõ tanulságát: a filmesek a kor elõrehaladtával egyre pocsákabb filmeket csinálnak.
10/10
Virgil80 2016 jan. 21. - 09:25:46 10/10
(28/74)
Szenzációs film. Mindenkinek ajánlom, akinek vannak mélységei, mert ez a film bizony csontig hatol.
Gollam24 2016 jan. 19. - 16:37:44
(27/74)
Nincs olyan jó, mint a Grande Bellezza....az egy unikális darab ehhez képest.

Én a forgatókönyv hiányosságát tartom legfõbb hibájának, elég lett volna 80-90 perces filmet csinálni ebbõl, hogy emberek hogyan élik meg a kort, illetve ki milyen kifogásokra használja azt, hogy már öreg vagy még túl fiatal, mert errõl akarna ez szólni, de sajnos karcsú a story, ráadásul míg a Nagy szépségben tetszettek az operatõri megoldások, a képi világ itt ebben a filmben ugyanez már inkább sokszor zavaró volt.....egyszer meg lehet azért tekinteni.
10/10
csblou 2016 jan. 18. - 09:40:23 10/10
(26/74)
Nem is értem. Nekem fantasztikus filmélmény volt! Kicsit a Birdman-hez tudtam hasonlítani, ez sem film volt, hanem már színdarab. Nem tudom elmondani, mirõl szól. Csak megtörténik benne minden. Egy-egy életet mutat be és teszi ezt mélységgel de cseppet sem túlzással. Tényleg az egyik legemlékezetesebb film az életembõl. A Birdman is ezt feszegette, hogy hol a határ, mire van szüksége a tömegeknek. Nekem erre...
velemjössz 2016 jan. 14. - 21:10:25
(25/74)
Annyira szep ez a hely...
8/10
Marianyu 2016 jan. 13. - 13:16:13 8/10
(24/74)
Nálam csak azért 8 pontos, mert mostanában sok gondom van a családomban az oregekkel, sok energiámat lekotik a problémáik megoldása - ezért inkább mostanában más témájú filmeket nézek szívesebben. Ennek ellenére újra meg szeretném nézni.
Lincoln Hawk 2016 jan. 08. - 13:58:24
(23/74)
örvendek! :)
10/10
funfun 2016 jan. 08. - 09:05:22 10/10
(22/74)
Teljesen egyetértek azzal, amit írtál.
10/10
funfun 2016 jan. 08. - 09:02:48 10/10
(21/74)
Nálam ugyanúgy 10 pontos film, mint a Nagy szépség volt, és ugyanúgy elvarázsolt. Sok mindent megláthattunk az öregségrõl, különbözõ vetületeirõl. Klisének hangzik, de humor, dráma, váratlan fordulat (és nem a végkifejletre gondolok), szóval nagyon gazdag film az alaptéma mellett.
teatea 2016 jan. 07. - 22:32:41
(20/74)
Valahogy csalódásnak éltem meg ezt a filmet a nagy szépséghez képhez, talán többet és mást vártam, vagy csak a fürdõbe zártság fojtogatott, mint egy klausztrofóbiást. Nem vitatom, a záró dal és képsor talán giccses, hatásvadász, slágeres, de számomra a legszebb szerelmes dal, amit valaha hallottam, és nem mellékesen szerintem ez a jelenet, zene adta meg a film igazi jelentését és értékét. Olyan volt, mint amikor a szellem kiszabadul a palackból. Amikor az érintés a szavak, a mûvészet a hétköznapiság és rutin ellenében felülkerekedik. Nagy kár, hogy nem ilyen filmek jelentik az alaphangot a filmgyártásban. Pedig valahol itt kezdõdhetne a mozgókép.

A záró dal:

https://www.youtube.com/watch?v=7tkBymqTLN0
Lincoln Hawk 2016 jan. 07. - 09:23:18
(19/74)
Nem vitatva, hogy mindenkinek joga van a véleményéhez: nem igazán értem a fanyalgókat. Szerintem ez a film rendben van. Nem akarta túlságosan komolyan venni önmagát, nem akart világmegváltó, a világot újradefiniáló, nagy igazságokat kinyilatkoztatni, egyszerûen be akart mutatni egy élethelyzetet, amikor a múlt már nagyobb súllyal esik latba, mint a jelen, de a jelen ingerei, szépségei elõl sem szabad elzárkózni, és pont. Teszi mindezt eleganciától, s némi melankóliától áthatva. Külön tetszett a humora, és Sorrentino azon érdekes "árukapcsolása", hogy ha az egyik pillanatban valami ünnepélyes, magasztos történik, a következõben már valami banális csetlés-botlás, bénázás következik; ha az egyik pillanatban földtõl elemelkedett hangulatot ábrázol, a másikban azonmód vissza is tér a földre.

Hogy Caine nem játszott jól? Szerintem nagyon is jól játszott - ahogy mindig, mindenben, egyébként. (Annak idején még Steven Seagal Lángoló jég c. akciófilmjét is képes volt megemelni az alakításával.) Menet közben tökéletesen hozta a megcsömörlött, kissé érzéketlennek tûnõ, de valójában nagyon is érzékeny mufurcot, és a végén - SPOILER!!! -, amikor vezényel - SPOILER VÉGE!!! - ott van minden az arcán: a feleségéhez fûzõdõ viszonya, a múlt miatti fájdalma, a jelenbeli kitárulkozás szükségességének elfogadása... Igencsak meggyõzõnek éreztem.

Na és a mellékszereplõk! SPOILER!!! A Maradona-klón hájpacni, aki focilabda helyett már csupán teniszlabdával képes dekázni; a szállodai orvos, aki gyakorló sorozatgyilkosnak néz ki; a hegymászóoktató, aki éjjeliszekrényt talált a hegy tetején; a prostituált, aki "munka" elõtt kéz a kézben sétál egy közeli hozzátartozójával SPOILER VÉGE!!! Megannyi remekül eltalált, a vázlatos vonások ellenére is kifejezõen megrajzolt alak. Az olyan, mintegy mellékesen felvillantott apróságok, mint a SPOILER!!! kocsijaikkal összeütközõ mozgássérültek, a teheneket dirigáló karmester képe, vagy a Keitel szájába adott aranyköpés, hogy "Ne gabalyodjunk bele a valóságba!" SPOILER VÉGE!!! számomra tovább növelték a film élvezeti értékét. Ráadásul a helyszín (a gyógyszálló), és annak külseje, arculata okán végig ott motoszkált bennem, hogy ez a darab - ha távolról és áttételesen is, de - A varázshegyre hajaz. Az Ifjúság tehát hordozott egyfajta békebeli hangulatot is, tágítva a nézõi asszociációk terét.

Ezek, és még néhány - itt és most nem taglalt :) - részlet miatt érzem úgy, hogy az Ifjúság az egyik legkellemesebb, legjobb filmélmény, amihez az utóbbi idõben szerencsém volt. A fanyalgóknak pedig további kellemes epeömlést! :)
3/10
Anikó Man 2016 jan. 06. - 20:56:44 3/10
(18/74)
:( Több magyar kritikussal egyetértek. Ne akard megnézni még olcsó jegyárral sem. Uránia nagyon hamar levette a mûsorról, nem véletlen. Ezt az óment vennem kellett volna és pont. :( 3/10
Asimov 2016 jan. 04. - 16:11:24 Előzmény DrAnonymus
(17/74)
"Csak arra lennék kíváncsi, hogy akkor egy pl. társadalom által még elfogadott (általam már tényleg giccsnek tartott) pl.spielbergi A.I. típusú filmet hogyan írnál le? Elõvennéd a hányózacskót? :D"

Elõ !:-))

Amúgy én le se írtam azt a kifejezést, hogy "hollywoodi", de ha már Te említetted, akkor rátapintottál a lényegre.
Errõl a filmrõl ordított (elsõsorban a szereplõválasztás és a negédes forgatókönyv miatt), hogy - a több dohány bezsebelése céljából - amerikai piacra készült és nem a Cinecitta mûvészfilmjeit kedvelõk számára.
Egyébként elég szegényes lenne a filmmûvészet, ha csak (az egyébként néha öncélúan naturalista) az általad felemlített Biutiful és az ilyen filmek között lehetne választani, és a kettõ között nem lenne semmi.
Vajon miért nem éreztem hasonló rossz utánérzést mondjuk a valósághoz sokkal közelebb álló "Lépcsõházi történetek" c. új francia film, vagy a Catherine Deneuve fõszereplésével pár éve készült Betty Mobil c. film megnézése után, mint az Ifjúságnál ?
Bizony, az Ifjúság egy öncélúan mûvészkedõ, életszerûtlen film, ahogy több magyar kritika is írta, szegényes dialógusokkal, és gyenge forgatókönyvvel.
k11zoltan 2016 jan. 02. - 22:35:33
(16/74)
Jobb volt, mint a nagy szépség, de ez sem az én mûfajom.
9/10
sisteryes 2016 jan. 02. - 10:37:51 9/10
(15/74)
Gyönyörû film. Azt gondolom 40 felett kell megnézni, mintha akkor nyílna ki a film titkos szelencéje...(bocsánat a képzavarért) Az elsõ képkockától elkapott a hangulata és vitt , a végén pedig hihetetlen érzéseket szakított fel. Nagyon mély dráma,humorral és erõlködés nélküli közléssel. (Mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy számára mi a giccs,de azért azt hiszem,hogy ezt beelõzi még pár ezer nagy hollywoodi filmklasszikus a hatásvadászatban és a csöpögésben)