10/10
ma.il 2013 febr. 15. - 17:50:46 10/10
(562/662)
nyugi, jó a film! még én is imádom, pedig allergiás vagyok a romantikus vígjátékokra, de ez jó. a színészek zseniálisak, a legkisebb mellékszerepben is akkora nevek, hogy csak na, és látszik rajtuk, hogy élvezték a szerepüket, a forgatást. vannak benne nagyon abszurd helyzetek, vannak kötelezõen sírós, és sírva röhögõs részek. köröket ver a notting hill-re. ülj be a kedvenc foteledbe, dõlj hátra és élvezd! :)
offtopic
sofi 72 2013 febr. 15. - 16:04:13
(561/662)
De, de, de. Túl szigorú vagy! Bár tudom, hogy ízlésrõl felesleges baromság vitatkozni, de...

"Notting Hill"??? Ne hülyéskedj! Mint Makó Jeruzsálemtõl...

Nagyon is kedves a sztori. Több szálon futó, könnyes-nevetõs, és nem kevésbé humoros. Ráadásul szinte az összes kedvenc lófejû férfiszínészem szerepel benne. :))) Nem mellékes, hogy nagyon is jól! Ok. A kis kölök tényleg olyan, mintha albínó létére barna kontaktlencsét kapott volna, de amúgy minden tökéletes.

Erre azt mondani, hogy nem jó?!?! Halálos vétek!!

Na jó. Nem blamálom tovább magam. Úgy látszik nem tudok kõ kemény érveket felhozni a film mellett. :D

De akkor is, na, szóval; SZERETEM!

Te meg akkor ne szeresd. :P
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 14. - 22:07:57
(560/662)
Most nézem, hogy a Notting Hill forgatókönyvírója is Richard Curtis volt, aki ezt a filmet forgatókönyvíróként és rendezõként is jegyzi.
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 14. - 22:05:02 Előzmény sofi 72
(559/662)
Nem vagyok túl szigorú, mert a "Notting Hill" (idióta fordításban "Sztárom a párom") például tetszett, pedig az sem egy intellektuális kihívás. Abban benne volt a kissé groteszk, kesernyés angol humor. Lehetett mosolyogni a szereplõk nyomorúságán. A csúcs jelenet a vacsora vége volt, amikor az utolsó süteményért megküzdöttek.
offtopic
sofi 72 2013 febr. 14. - 21:09:03
(558/662)
Túl szigorú vagy!
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 14. - 17:14:08
(557/662)
Kifelejted október 6.-át és november 4.-ét. ezeken a napokon meg azért lehet megnézni, mert vidámságával oldja eme napok komorságát.
Tényleg nem jeleníti meg az erkölcsi fertõt. Inkább csak egy kissé bugyuta és közhelyes. A mélypontja a barna szemû, földönkívüli gyerek, aki Liam Neeson mostohafiát alakítja, a csúcspontja pedig Keira Knightley szája.

Még egy pozitívuma van, hogy egy a filmbõl ellesett jelenet leutánzásával lopta be magát az egyszerû emberek szívébe korunk nagy államférfija a pápai géniusz. Ezek után hajlamos vagyok elhinni Klárának, hogy "Feri vicces és laza"
offtopic
zottyo534 2013 febr. 14. - 15:38:21
(556/662)
Ez a tökéletes film. Nem csak azért mert egyformán le lehet adni karácsonykor és Bálint-napkor is, hanem, mert egy kis igyekezettel akár még Március 15-én, húsvétkor, Május 1-én, pünkösdkor, Augusztus 20-án, Október 23-án, November 1-én és még ki tudja hány vasár- és ünnepnapon tehetnék mûsorra.
webulon 2013 jan. 08. - 23:40:17
(555/662)
( nem ide tartozik de böki a csõrömet ) ....

Akkor tehát:

Nem jól írtad ,mivel nem tudhatod a másik felekezeti hovatartozását
ugyanis
protestáns = keresztyén
római katolikus =keresztény........

Sõt még a bibliában is olvastam az általad helytelennek vélt írásmódot- ( de ha gondolod akkor a Szentírást is lektoráld újra mert neked nem tetszik).

Valamint túrázásaim közben a Felvidéken és Erdélyben is zömmel az általad helytelennek vélt szóhasználat volt az eltejedtebb.

Mindkét írás/kiejtés helyes
3/10
deadscott 2012 dec. 26. - 13:45:23 3/10
(554/662)
kellemes film
9/10
9/10
enotyo 2012 dec. 25. - 17:51:25 9/10
(553/662)
Gyönyörû, hogy ugyan az megy ma a tv2-n, ami tegnap ment a viasat3-mon...
10/10
James Dean 2012 dec. 25. - 17:30:24 10/10
(552/662)
Látom sokan el vannak tévedve a filmmel kapcsolatban, komoly erkölcsi mondanivalót várnak tõle, a szereplõktõl pedig Jézus-féle kinyilatkoztatásokat.

Jelzem - szolidan - ez nem az a film.

Ez egy LAZA mozi; dõlj hátra a tévé elõtt és élvezd a kavalkádot: a karakterek sokszínûségét, a konfliktusok egyszerûen ábrázolt (de távolról sem az) komplexitását, a szereplõk közötti szövevényes kapcsolatrendszert, Billy a rockzenész beszólásait, és ismerj magadra valamelyik karakterben, mert nagy rá az esély, h valamelyik csúcsszínész által eljátszott szereplõ te magad vagy. Vagy a barátnõd/barátod, férjed/feleséged, rokonod, szomszédod.

(Aki erkölcsi fertõrõl beszél a film kapcsán, az szimplán nincs tisztában az élet realitásaival, és az is téved, aki a valóság tükörbeli ábrázolását várja a filmtõl. BÁRMILYEN filmtõl.)

Az Igazából szerelem a sok szálon futó cselekménye miatt olyan, mint egy hatalmas tál vegyes saláta- minden alapanyag hozzá tesz vmit a végsõ ízhez, és hiányozna, ha nem lenne jelen. Bemutatásakor egy angol kritikus azt írta, h régóta váratott magára egy ilyen film, ami bár nem hibátlan, de örömteli, h elkészült.
Az idõ ennek a mozinak is jót tett, (évrõl évre egyre jobban összeérnek az ízek a salátástálban), és nem tartom kizártnak, h húsz év múlva már mint klasszikust fogják nézni - akár a filmet itt fikázók is.

verdikt: >>> alapfilm <<<
Seemann 2012 dec. 25. - 01:59:58
(551/662)
Neked kellene utána nézned a szó etimológiájának, akkor megértenéd, miért használja az egyik felekezet az egyiket, a másik pedig a másikat. Fogd már fel, hogy nem azért, mert "régies". Egyébiránt mindkettõ ma is elfogadott, széles körben használt alak. Akkor meg mirõl beszélünk...Nyelvében él a nemzet kiscsillag.
Seemann 2012 dec. 25. - 01:52:53
(550/662)
Azaz, -ha jól értem-, nem azért írtam keresztyént, mert református vagyok, hanem mert régies a szó, és így akartam menõzni? :D Egyszerûen nem is értem azt a logikát, amivel ezek a elemek összekapcsolhatók. Ezzel menõzni? Meg azért írom bele? Ccc... valami nem stimmel veled öreg...
10/10
Semprini 2012 dec. 25. - 00:06:55 10/10
(549/662)
Tökéletesen egyetértek, szerintem nagyon jól látod, ez a film szerintem mûfajának nem egyik hanem A legjobbja, elképzelhetetlennek tartom, hogy valaha készült vagy készülni fog ennél jobb romantikus vígjáték. Szinte túl tömény, de jó értelemben. Megértem ha valakinek nem tetszik, még a legeslegjobb filmek sem tetszhetnek kivétel nélkül mindenkinek, de hogy ez az ártatlan kis filmecske ilyen dühödt elemi indulatokat tudjon kiváltani, azelõtt teljesen értetlenül állok. Olyanokat magyaráznak bele, amik szerintem a lehetõ legtávolabb álltak a készítõk szándékától. Én kb. tízszer láttam már, és nem kell hozzá karácsony, hogy újra meg újra elõvegyem, mert nem lehet vele betelni, tökéletes kikapcsolódás minden alkalommal.
Seemann 2012 dec. 24. - 23:48:03
(548/662)
Susuke meg egyszerûen tájékozatlan... de ez bocsánatos bûn :D Mindenesetre beszélgessünk inkább a filmrõl!;)
RedSacro 2012 dec. 24. - 23:45:30
(547/662)
Ugyan kérem....ez egy kedves film. Ezek után mit írsz majd a Tapló télapó-ról? :)
Seemann 2012 dec. 24. - 23:42:09
(546/662)
Remélem nem rám céloztál, az "oda nem illõ" kitétel kapcsán...
Nyilván nem vagyok katolikus, ezért is írom én speciel így, ezt a szót. Ebben semmiféle helyes-helytelen kettõsséget nem kell keresni, van aki így használja, van aki úgy, nyilván felekezeti háttértõl függõen. Ez sem nem régies, sem nem menõ (ez utóbbit nem is tudom értelmezni)-bár lehet valakinek annak tûnik.
DizzyP 2012 dec. 24. - 21:46:40
(545/662)
Te meg buta vagy...
10/10
NADALFAN 2012 dec. 24. - 18:22:58 10/10
(544/662)
lehet- de ettõl még sokaknak nagyon tetszik-köztük vagyok én is:))
és azért nem 1-2 feledhetetlen alakítás is van benne.
WayneGace 2012 dec. 24. - 16:55:05
(543/662)
Egyetértek veled. Én még régebben láttam. Tényleg bûbájos, szeretni való film akar lenni, nagyon tudatosan törekedtek rá. Annyira, hogy a szirup már kifolyik a lépernyõn. Így kaptunk egy sokadik karácsonyi kommersz filmet, olyat, amibõl van száz másik és minden karácsonykor elõ fogják venni ezt is a többivel.