atyx88 2013 aug. 09. - 10:18:47
(5/25)
Hát érdekes hogy csak 4 hozzászólás van. Na mind1 a lényeg h mivel dráma és hát elolvasva a sztorit nem úgy tûnt nekem h ez egy túl szórakoztató film lesz. Attól féltem h hamar unalmassá válik de nem, pozitívan csalódtam, szerintem nem rossz. Matt Damon hozza a szokásos formáját ennyi, egyszer senki nem bánja meg aki megnézni :)
Dius 2013 márc. 06. - 18:16:56
(4/25)
Miért patkány a "zöld emberke"? Tudod, "ez is csak egy munka"! :)
Igaziból nagyon szeretem John Krasinskit - a zöld embert, a The Office (US) Jim-jét :) - de ebben nem játszott valami természetesen. Nem tudtam elhinni neki a szerepét... Mivel Matt Damonnal õk voltak a producerek, forgatókönyvírók, szereplõk, stb., nem tudom, mennyire tudtak az energiákat eloszlani a feladatok közt. Matt Damonak sikerült, neki már nem annyira.

A filmrõl annyit, hogy ha nem mondja el annyiszor MD, hogy "nem vagyok rossz ember", és nem hangzik el ezerszer az, hogy "ez a föld még az apám apjáé volt...", bla, bla, könnyebben lenyelem.
De a vége fordulat - SPOILER!!! - amikor az utolsó pillanat elõtt a fõszereplõ belátja, hogy kvázi le kell buktatnia a céget, megmondani a teljes igazat, amivel a pár nappal azelõtti kinevezését is a kukába dobja... na, ezzel végleg kiakasztott.
Az életben soha, soha nem történne ez meg, ha racionálisan belegondolunk. A srác már évek óta ott dolgozott, melózott az elõreléptetéért, és hirtelen megszállta az erkölcsös ihlet.... ugyan már...az egész olyan hiteltelenné vált ezáltal. Nekem legalábbis nem életszerû. - SPOILER VÉGE!

Azt hittem, hogy egy életszerû amerikai hús-vér filmet fogok megnézni - Matt Damon miatt el is akarnám én hinni, de nem megy - és csak egy közepesen lassú, elvarratlan végû valamit kaptam, amitõl nagyon csalódottnak éreztem magam.
Kár érte... 4,5/10
9/10
tesz-vesz 2013 márc. 06. - 14:18:58 9/10
(3/25)
tetszett, jó film volt, a vásár építésénél nagyon belassul a film, és én több szerepet adtam volna a rebellis mérnöktanárnak.


spoiler:
már a kezdetektõl tudtam, hogy zöld egy cég embere, így van ez a gyakorlatban is a sok mérnökkel, szakértõvel, újságíróval.
pl Az olajlobbi saját iparágat hozott létre, amely a globális klímaváltozásokat tagadja áltudományos munkákban - számol be a greenpeace-re hivatkozva a kossuth rádió egyik mûsorvezetõje.
így fordulhat elõ, gondolom én, hogy pl a tv2 mûsoraiban megszólaltatott "szakértõk" tagadják, hogy melegebb van most a teleken, és a gyakori viharok miatt a glob felmelegedést hibáztatókat õk fölényesen hozzánemértõknek, amatõröknek titulálják.

vajon a spiclinek megvolt a tanárnõ akkor este? összejött a patkánynak?
erre én tettem volna utalást, az idill kedvéért, mert engem ez nem hagy nyugodni :)
k11zoltan 2013 márc. 05. - 11:59:42
(2/25)
Lassú, de nézhetõ film, csattanóval.
somersby 2012 okt. 15. - 22:35:16
(1/25)