Kaliff 2015 jan. 08. - 13:45:59 Előzmény ceia
(817/837)
Neked ez most derült ki?! Anyám borogass, hol élsz te?! Neil Patrick Harris 2006-ban coming out-olt, te zseni! Az majdnem 10 éve volt, kis túlzással!
3/10
pppppppppppppp 2015 jan. 08. - 08:33:43 3/10
(816/837)
Láttam azt a részt, amiben Ted megismerkedik egy esküvõn egy névtelen csajjal. Érdekesnek tûnt, nézni kezdtem. A harmadik rész után úgy döntöttem, hogy ebben így sem látok semmi humorosat. Unalom a köbön.
ceia 2014 dec. 06. - 04:10:40
(815/837)
Na, kiderült miért olyan idegesítõ nekem Barney. Íme, a felesége! :s
uüvwxyzzs 2014 okt. 08. - 17:06:10
(814/837)
SPOLER

Nem tudom, miért bánják egyesek ennyire, hogy Ted végül Robinnal jön össze. Szerintem Ted nagyon szerette a feleségét, nem azért beszélt róla keveset a sorozatban, mert nem õ volt az igazi. Igen, a gyerekeinek úgy adta be, hogy azt meséli el, hogyan találkozott az anyjukkal, de igazából az elejétõl Robin állt a középpontban. És ez nem azért történt, mert Robint szerette egész életén át, hanem mert öregkorára, mikor a felesége már több éve meghalt, újra feléledt benne a szerelem Robin iránt. A feleségérõl ezért beszélt ilyen keveset, mert itt most nem õ volt a fõszereplõ. Ted még tök fiatal volt, mikor meghalt a felesége, miért kellett volna özvegyen leélnie hátralévõ életét? Ezzel szerintem egyáltalán nem bántotta meg a felesége emlékét, és attól még szerethette õt élete végéig.
1/10
hubie24 2014 aug. 24. - 09:29:41 1/10
(813/837)
SPOILERt tartalmaz

Szerintem az utolsó részben nem csak az anyát ölték meg az írók, hanem az egész sorozat alapeszméjét. Az hagyján, hogy a 3. évad óta a sorozat önmaga poénjait ismétli fáradásig, a romantikus és bájos vonalat felváltotta a komolytalanság (Ted és Barney is 3 részenként lesz szerelmes a szó hagyományos értelmében és jegyzi el az aktuális barátnõjét), a 9 évadnyi anyavárást elintézik egy mellékszálként és felcserélik a baromi unalmas "Így jártam Robin nénivel" vonalra. Számomra az utolsó rész feleslegessé tette a korábbi 6 évad végignézését. A poénok híján, a szerethetõ Ted elvesztése után már csak azt vártam, hogy beteljesüljön a szerelem hosszú hajszolásának útja. A sorozat alapján azonban a szerelem nem kellõképpen fajsúlyos, egy a sok szerelmi szál közül. (Itt lehet érvelni, hogy valószerû, hogy az embernek több szerelme van és a halál után ugyanilyen természetes a továbblépés. A sorozat struktúrája alapján azonban "anyu" csak egy aktuális hiánypótló, míg Robin néni is csak épp az aktuális ûrbe lép be a legvégén). A 9.évad valóban a sorozat mélypontja. Egy évadot szánni Robin és Barney esküvõére, illetve Ted és Anyu megismerésére, miközben fél mondattal kisiklatni mind a kettõt komolyan arculcsapása a sorozatnak. Számomra a Dokik valódi (SPOILER) befejezése a tökéletes, amikor nem mondják ki kerek perec, hogy mi fog történni, csak a fõszereplõ vágyálmáról látunk megható képsorokat, és a hozzátoldást, miszerint "miért is ne lehetne így". Olvastam olyan érvelést, amely szerint az életszerûsége adja HIMYM végének szépségét. Hiteltelennek érzem, egyrészt egy valószerûséget folyamatosan nélkülözõ vígjátéksorozat befejezését valószerûsége alapján megítélni, másrészt nem éreztem volna kevésbé valószerûnek egy olyan befejezést ahol Anya az igazi. Az se tetszett igazán, hogy miközben szerencsétlen gyerekeknek felidézi anyu emlékét, a végén kiderül hogy a történet során végig Robin néni volt a nagy õ. Szerintem....
denilson 2014 aug. 20. - 05:20:26
(812/837)
SPOILER-t nyomokban tartalmaz:

Gondolkoztam rajta, hogy az idegesít-e, hogy az írók egymáshoz erõltetik Barneyt és Robint, vagy a befejezés, vagy az, hogy az Anya egy kis tenyérbemászó jófejkedõ nõ (nem a színésznõ számlájára írom, biztos képességes színésznõ), ennek ellenére valahogy sajnáltam, hogy meghal. Vagy hogy az egész ellaposodott és humortalan lett, de végül rájöttem, hogy mi a fõ problémám.

Utálom Robint. Vagy Cobie Smulderst. Teljesen tehetségtelen. És ez leginkább az utolsó részekben bontakozik ki: átvette Barney gesztusait teljesen. Pacsizgat, grimaszol, erõlködik, túljátssza a szerepét. Talán õ sem hisz az alakításában. Igyekszik eljátszani, hogy egymáshoz illenek, de kínos amit mûvel, mert nem magából indul ki. Robin lapos nagyon. Barney-t szerintem a legtehetségesebb színész játssza és nagy a kontraszt kettejük között.
dralizs78 2014 aug. 17. - 17:03:04
(811/837)
Tulajdonképpen szeretem ezt a sorozatot,bár van egy olyan idõszak amikor nagyon leül.(Lily terhessége és az utána lévõ pár rész)Ami viszont rettentõen zavar, az a New York imádat és Kanada utálat a sorozatban.Ezt nyugodtan kihagyhatták volna belõle,mert egy idõ után kimondottan idegesítõ.
cszilvi84 2014 aug. 03. - 00:45:32
(810/837)
Nemrég értem a végére és az a helyzet, hogy úgy vagyok vele, az utolsó évad nagyon vontatott volt, a befejezés viszont briliáns :)

SPOILER

Eleve az, hogy néhány napnyi cselekményt 24 részre húztak szét, az egy késdöfés a szívbe azok után, hogy eddig a sorozat idõkezelése olyan frappáns volt. Ezt viszont a befejezés miatt meg kellett bocsátanom, mert nálam úgy betalált, mint Tell Vilmos az almába.
Lássuk, miért...
Na azért eleve úgy szoktam kezelni a filmeket-könyveket-zenéket, hogy nincs elvárásom a sztorik lekerekítésével kapcsolatban, ha logikus és egyenesen következik a karakterek jellemzõibõl, és ezt itt megkaptam 100%-ban. Amúgy klasszikus volt a felállás már eléggé az elején. Itt van egy stabil pár és három útkeresõ, két pasi és egy csaj. Ez ideális leosztás egy állandó, mégsem feltétlenül arcba nyomulós háromszög kialakulásához. Szerencsére csak a sokadik évadnál jött be a lehetséges Barney-Robin vonal, ami viszont megkövetelte, hogy Barney valamilyen szinten változzon. Mindenki változott, Marshall és Lily is, idomultak a szerepeikhez, apa és anya lettek, és annak megfelelõen valóban változtak a poénok, a látószög, a fontossági sorrend. Változott Robin is, keményebb lett, törtetõbb, ez van, ha a nõ karrierista lesz. És változott Ted is: egyre kétségbeesettebb lett. Nem változik mindig mindenki az elõnyére, de a tény, hogy nem mindig ugyanazokat a személyiségvonásokat hozták, nekem nagyon szimpatikus volt. Nagyon szeretem a Jóbarátokat is, de ott nem éreztem ennyire valósághû személyiségfejlõdést senkiben, és ebben érzem, hogy az Így jártam anyátokkal sokkal több, mint egy szokványos sitcom. Sokkal magasabb szinten kidolgozott, következetes dramaturgiája van.
A befejezés azért tetszett nagyon, mert végig tartották magukat az írók a karakterek életútjaihoz. Hát mekkora az, hogy kiderül, Robin és Barney hiába szerették egymást, valami nem volt meg. Aztán rájövünk, hogy a genetikai csajozógépet csak egy gyerek tudja a való életbe billenteni, amit Robin sosem adhatott volna meg neki, de ezt nem tudhatta addig, amíg nem lett neki. Nem volt fontos, hogy kitõl, csak a gyerek volt a lényeg, és ezzel hangsúlyozták a házassága hiányosságát.
Marshall és Lily a keret, az állandóság, fontos ellensúly a szerelmi háromszög mellett. Aztán ott van Ted, aki a tökéletest kereste, és megkapta, de ennek az volt az ára, hogy nem lehet az övé örökre. Ez a való élet. És ott van Robin, akinek szintén óriási köröket kellett futnia ahhoz, hogy jó idõben, jó helyen kössön ki a mellett, akirõl már évek óta tudja, így kell egyszer lennie.
Minden jelentõs, drámai, túl komoly vagy túl romantikus pillanatban jött egy gyors ellensúly, ez a sorozat sajátja. Ugyan, a végén a csavar az összes között a legzseniálisabb volt: mielõtt elcsöppentünk volna a sziruptól, befigyelt a szokásos irónia, hé, Apa, ez nem is így van! Mindenki a helyére került, nyugalmat talált, én pedig az egészet összegezve is elmorzsoltam egy kis könnycseppet.
ceia 2014 júl. 28. - 14:11:22
(809/837)
Lily az egyetlen jó karakter, a többi unalmas, Barney pedig kifejezetten idegesítõ, "pojáca".
7/10
-greghouse- 2014 júl. 06. - 16:03:05 7/10 Előzmény roland92
(808/837)
A TVanimare(pont)hu a legtöbb sorozatnak odaírja, hogy mikor melyik epizódja megy, ajánlom.
roland92 2014 jún. 14. - 16:50:03 Előzmény -greghouse-
(807/837)
Valaki tud nekem segíteni abban h a Comedy Centralon hol tart most éppen a sorozat és heti milyen bontásban kerül adásba?
Elõre is köszi a választ:)
7/10
-greghouse- 2014 jún. 06. - 16:02:42 7/10
(806/837)
Nem bírtam megállni, megnéztem a záróepizódot. Szerintem nagyon jó a slusszpoén. Megnyugvás, vagy nevezd aminek akarod, de ezt jól kitalálták.
10/10
danika000000 2014 jún. 05. - 14:39:07 10/10
(805/837)
Én nagyon szeretem, az egyik kedvenc sorozatom. Amikor csak tudom, megnézem minden részét. Sok kritikát olvastam az utolsó epizódról, de szerintem az is nagyon jó volt, pont mint a többi. Az én értékelésem: 10/10
10/10
offtopic
Moz-art 2014 máj. 01. - 17:05:30 10/10 Előzmény varju23
(804/837)
Köszönöm, hogy mellõztétek a Spoilert így a vége elõtt 3 epizóddal. Még egyszer nagyon Köszönöm.
10/10
varju23 2014 ápr. 29. - 09:14:55 10/10
(803/837)
***SPOILER PÓTOLVA***

Igen, nekem is fáj, hogy Ted felesége meghalt, bár egyáltalán nem volt szimpatikus.
10/10
Jamie17 2014 ápr. 28. - 22:09:18 10/10
(802/837)
Hihetetlen hogy ma vége lett... Annyira szuper sorozat volt... 10/10* Nem szõrszálhasogatásképpen, de úgy jobb vége lett volna, ha Barney és Robin együtt maradnak, és Ted a feleségével él míg világ a világ. :)
_linny_ 2014 ápr. 22. - 08:06:20
(801/837)
Lemaradtam sajnos a tegnap esti négy részrõl, nem tudjátok mikor adják megint ezeket a részeket? Most reggel még a régiek mennek... Köszi!
10/10
Született90 2014 ápr. 21. - 19:34:59 10/10 Előzmény Kicsikincs
(800/837)
Hát, sajnálom hogy itt a vége. Szerettem õket, bár nem minden rész volt meg. Itt egy cikk róluk- jön az Így jártam apátokkal...szerintem rossz lesz :/

http://eleg007.blog.hu/2014/04/21/igy_jartam_anyatokkal_itt_a_vege?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=facebook&utm_campaign=blhshare
Kicsikincs 2014 ápr. 19. - 18:55:09
(799/837)
Az egyik kedvenc sorozatom volt az utolsó évadig. Ebben viszont, mintha a színészeken kívül a teljes stábot lecserélték volna kimondottan tehetségtelen emberekre, forgatókönyv nem volt, és a szereplõk is azt az instrukciót kapták, hogy próbáljanak minél eltúlzottabban, pocsékabban játszani.. Részrõl részre reménykedtem benne, hogy végre elértük a mélypontot, és részrõl részre bizonyították, hogy dehogy, ennél bõven van lejjebb. Rendesen fájt nézni ezt a vergõdést, soha életemben nem láttam még, hogy egy sorozatot ennyire elrontsanak, pedig láttam már párat. Már csak abban bízom, hogy a végén a "csavar" az lesz, hogy a teljes utolsó évad csak egy rossz vicc, és ha befejezõdött, leadják az igazit.. Ha csak negyed ennyire elcseszetten indítottak volna, el sem kezdem nézni.
merkur66 2014 ápr. 07. - 12:48:47
(798/837)
Teljes mértékben egyetértek az elõttem szólóval.
Nagyon tetszett a sorozat az utolsó évaddal sem volt nekem különösebb bajom. Az elején éreztem, hogy vontatott, de megszoktam. Viszont az utolsó rész utolsó 5 -10 perce hatalmas csalódás volt. Elhiszem, hogy a készítõk nagyot akartak villantani, de hiba volt így.

Spoiler

Nekem nagyon szimpatikus volt az anya, de végül úgy éreztem, csak egy pótlék volt. Szerette Ted, de mindig is Robin volt az elsõ.