mushi 2014 ápr. 03. - 22:54:40
(797/837)
**** SPOILER ****


most néztem meg a befejezést. kerültem mindenfajta spoilert, aztán most így utána elkezdtem nézegetni, ki mit gondol róla. de pont ahogy én is gondolom: olyan furcsa volt az egész. de igazából nem is csak az utolsó rész, hanem az egész évad is. konkrétan maga a sorozat címe veszik el a sok történésben. arról kéne szólnia, hogy találkozott az anyával, erre igaz, hogy a csajszi megjelenik az utolsó évadban pár részre, meg mutatják néhány percben összvissz, milyen jól megvoltak teddel késõbb, de ennyi. ahogy a gyerekei is mondják a végén, ez nem arról szólt, hogy találkozott az anyával, hanem hogy mennyire odáig volt robinért végig. és ez teljesen elrontja az egészet.
maga az elgondolás aranyos, hogy ilyen keretként ted x év után megint ott áll robin ablaka alatt a kék kürttel, de csak akkor lett volna jó, ha nincs ott tracy, meg a gyerekek. többet kellett volna foglalkozni azzal is, hogy mikor halt meg a csaj, nem csak elintézni egy villanásnyi jelenettel meg egy mondattal, hogy megbetegedett.
sajnálom egyébként azt is, hogy robin és barney szétmentek. akartak a rendezõk valami nagyot, gondolom amit a végén meg is valósítottak, hogy barney végre megállapodjon és felhagyjon a nagy vadászatokkal, de szerintem választaniuk kellett volna aközött, hogy most robin miatt teszi ezt, vagy mert születik egy kislánya. a kettõ így zagyválva nagyon nem jó. ráadásul oké, hogy saját gyerek, de mégis egy olyan nõtõl lett neki, akit kb nem is ismer.

az a baj, hogy túl sokat akartak így a végére a készítõk, valami nagyszabásút, és végül egyáltalán nem pukkant akkorát... közben volt párszor olyan gondolatom, hogy jé, tényleg vége, fõleg mikor a bárban ülnek és marshall mondja, hogy sokminden történt ebben a bárban, és azt kellett volna valahogy tovább szõni... mert az tényleg torokszorító volt, olyan tényleg vége érzésû... de így olyan, mintha csak egy pár órás film ért volna véget.
a jóbarátok ezért is volt jobb, a befejezés tényleg olyan volt, hogy azon még utána is bõgött mindenki, nem csak közben. ott megvolt a kiköltözés, hogy mindannyian kimennek, aztán meg mutatják az üres lakást...
áh, csalódás :(
CaptainAmerica 2014 ápr. 03. - 19:06:12
(796/837)
*****************SPOILER*****************
alternatív befejezés:
http://vimeo.com/90831483
tunczo 2014 ápr. 03. - 10:14:22
(795/837)
Ami egyébként nem derült ki, az az ananászos sztori!!! Mégsem voltak olyan körültekintõek az írók!
mro26 2014 ápr. 02. - 20:12:05
(794/837)
***SPOILER***
Ez volt a sorozat lényege... hogy az írok félrevezetik a nézõket akár részekre, akár az egész sorozatra értve.
Mikor már azt hittük tudjuk mi lesz jön a csavar és kiderül hogy direkt vezettek félre és az igazság nagyon más (ez lehet kicsit X-aktás lett).
A sorozatot nézve senki nem számított arra hogy Ted és Robin jön össze a végén, de nem is ezen volt a hangsúly hanem az anya megismerésén és hogy Ted annyit várt és megélt míg eljutott hozzá, hogy mikor sajnos vége lett akkor is élete legboldogabb évei voltak Tracy-vel és így is megérte várnia rá ;)
tunczo 2014 ápr. 02. - 19:50:21 Előzmény Tamara Diószegi
(793/837)
***SPOILER***
Nem tudom már hol olvastam, de ezek szerint megint valami külföldrõl átvett hír félrefordítása lehetett. Több helyen is láttam, hogy az utolsó részt már az elején leforgatták. Viszont, a lényegen nem változtat, ugyanis pont a gyerekeivel forgatott jelenet adja meg a befejezõ momentumot, tehát már az elején tudták, hogy Robinnal fog összejönni. Nekem Robin és Barney nagyon is összeillett, úgyhogy én úgy fogok visszagondolni erre a sorozatra, mintha õk együtt maradtak volna, Ted meg Tracy-vel és a 2 gyerekkel. Csak azt nem értem, mire kellett ez a nagy felhajtás a Robin és Barney esküvõ körül egy évadon át, aztán elvágják õket és az utolsó 2 részbe sûrítenek bele 16 évet. Nekem összecsapott volt ez az évad. A befejezésben van ráció, de nem ezt vártam.
kristof9500 2014 ápr. 02. - 17:40:55
(792/837)
***SPOILER***
Nem tudom ti hogy vagytok vele. Végig néztem az összes évadot, mindent részt és ez a finálé..hát nem is tudom. Tetszett is meg nem is. Egyrészt hozta azt a színvonalat ez a rész is mint az összes többi mindaddig ameddig eljutott addig a történet, hogy meghal az a személy( Ted felesége), aki miatt szinte mindenki várta az utolsó évadokat, de ez csak a kisebb probléma volt, mert hiszen az élet halad és sajnos az emberek meghalnak.(Meg ugye igazából nem is a cél/végállomás számít hanem az út/utazás amin keresztül megyünk ez idõ alatt.) De a végén amikor Ted befejezi a történet és a gyerekei akiknek a történetet mesélte annyit szûrnek le az egészbõl, hogy: "Te még mindig szerelmes vagy Robinba és hívd fel most" és eközben benyögnek egy olyan mondatot szinte "nevetve", hogy: "Anya már 6 éve halott" hát nem tudom, értem én hogy az apjukat biztatni akarják az újra kezdésre, de akkor se már ilyen hangnemben. Nem lehetett volna ezt inkább kicsit visszafogottabban mondani?! Csak beleképzeltem magamat a szituációba és nekem egyáltalán nem volt természetes ez hogy: jól van már apa lépj már túl és hívd már Robint...
CaptainAmerica 2014 ápr. 02. - 17:17:32
(791/837)
Nagyszerû sorozat volt.Sajna csak volt :(
mro26 2014 ápr. 02. - 15:50:46
(790/837)
Jó sorozatzárás volt.

Az utolsó rész elõtt kiszivárgott képekbõl pont így képzeltem el (hozzáteszem én a 9. évadot csak az elsõ 8 részét láttam, mert annyira hozzászoktam a szinkronhoz hogy megvártam, de az utolsó részig nem bírtam volna várni).
Sokan siránkoznak a vége miatt, pedig ha nem hasonló vége lett volna akkor az írok pofán köpték volna a saját sorozatuk szerkezetét, mert mindig az egész 9 évadon át úgy "játszottak" a nézõkkel, hogy az ember biztosra vette mi lesz a vége (ezt magukra az egyes epizódokra illetve évadokra IS értem), mindig jött egy nagy csavar hogy igazából mi is a képlet. Itt is mindenki boldog véget vár és erre egy kis keserédes de mégis szeretnivaló lezárás volt ez. Nem lett volna olyan jelentõs és nem hagyott volna ekkora nyomot az emberekben ha a vége annyi hogy simán megismeri az anyát és boldogan élnek és csak úgy minden ok nélkül randomra mesél a gyerekeinek.
Mondom én ezeket úgy hogy csak tavaly nyáron néztem elõször a sorozatot ami úgy megtetszett hogy megnéztem 1-másfél hónap alatt a 8 évadot és most februárban is elkezdtem az elsõtõl a 9-ig végig. Az elsõ két évad után sajnáltam hogy Ted és Robin nem lesz egy pár, az egész sorozat alatt ott volt hogy nekik össze kéne jönniük. A Barney és Robin pár engem nagyon irritált. Együtt rettenetesen hülyén néztek ki mint pár. Külön külön sokkal jobbak. Akik szerint meg a végén elrontották Barney karakterét...nos azok leginkább csak nõk lehetnek :D Egyszerûen nincs olyan a világon hogy egy ember kialakult személyiséggel egy nõ miatt 180°os fordulatot vegyen...ezt csak a nõk hiszik el hogy van ilyen...de ha az embernek saját gyereke lesz...fõleg lánya, akkor már hihetõbb hogy emiatt változik meg az ember gyökeresen.
Errõl ennyit. Nagyon jó sorozatzáró volt. Nagy ürességet érzek hogy vége (annak ellenére hogy még egy éve sincs hogy elõször néztem), kedvenc sorozatommá nõtte ki magát és nem gondoltam volna hogy valaha egy vígjáték sorozat elõrébb kerül nálam a Jóbarátoknál... de megtörtént. Viszlát, sziasztok!!!! :)
vjúská 2014 ápr. 02. - 09:01:29
(789/837)
*************SPOILER***************

Na ez meglepõ befejezés volt számomra. Mondjuk ha a történet egészét vesszük akkor annyira mégsem. Azért sajnáltam Barneyt és Robint is, hogy mégsem tudtak kitörni az idétlen/gyerekes vagy éppen karrierista énjükbõl. Ez valahol annyira szomorú. Lilly és Marshall cukik voltak itt is, Ted meg hát... nem sok szerencséje volt az életben. :(
Bruce94 2014 ápr. 02. - 00:34:49
(788/837)
A gyerekek és Ted beszélgetését forgatták le 8 évvel ezelõtt, nem az utolsó részt.
Rami Ramóna Nyulasi 2014 ápr. 01. - 22:14:58
(787/837)
Hát ez a befejezés nagyon rossz volt!! egy jó sorozat szörnyû vége...
Tamara Diószegi 2014 ápr. 01. - 21:22:06 Előzmény tunczo
(786/837)
Hol olvastad,hogy az utolsó részt még az elsõ évadban leforgatták? Megköszönném,ha elküldenéd :)
tunczo 2014 márc. 26. - 11:12:18
(785/837)
Azoknak kicsit SPOILER-es lehet, akik még nem látták az utolsó évadot.

A 8. évad eseményei után azt gondoltam, hogy az évad végére meglesz a nagy Robin-Barney esküvõ. Meg, hogy végre találkozik ez a szerencsétlen Ted az asszonyával és az utolsó évad csak róluk fog szólni. Tekintve, hogy Ted a fõszereplõ, elvárná az ember, hogy ne a Robin-Barney esküvõ töltsön ki egy teljes évadot, 24 részen keresztül.
Marha unalmas a 9. évad, 1-2 részt leszámítva semmi sem történik benne (bár volt 2 olyan esemény, ami miatt kicsordult a könny a szemembõl, szóval tudnak még meglepetést okozni) Ettõl függetlenül péntektõl vasárnapig, az esküvõig húzzák az eseményeket (részeket), ami nem igazán vitte elõrébb a cselekményt. Megtudjuk (végre) mivel foglalkozik Barney, de azt is végig kell szenvednünk, hogyan jut el Marshall Minnesotából Farhamptonba kb. 15 rész alatt. Nekem az az érzésem, hogy nem tudtak mit kezdeni az utolsó évaddal, kifogytak az ötletekbõl. Pedig az Anya megjelenése és megismerése még tartogatott volna szerintem jó részeket. Eleve, amikor vannak jövõbeli képek (pl. amikor várandós, vagy az elsõ randi) valahogy az is csak Tedrõl szól, be sem akarják mutatni, hogy milyen "élete szerelme", akire 8 évadon keresztül várt a nagyérdemû. Értem én, hogy a címe Hogyan találkoztam anyátokkal, de mégis várjuk, hogy tisztességesen megismerhessük ezt a nõt, akinek már évadokkal ezelõtt házat vett, meg felújította, hogy majd ott éljenek. Már csak az utolsó két rész van hátra, és csak azért várom kíváncsian, mert ezt a részt még az elsõ évadban leforgatták, mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy került bele utólag az anya a befejezõ részbe.
10/10
varju23 2014 márc. 17. - 11:47:02 10/10
(784/837)
Királyság! :)
mushi 2014 márc. 05. - 20:37:50
(783/837)
csak nekem 'túl cuki' ted csaja? gondolom a készítõk valaki "egyszerût" szerettek volna keresni, akinek az egyszerûségen belül ugyanúgy megvannak a furcsaságai, mint tednek, és ezért van valami különleges benne, de nekem ez már túúúúúlzott. ez a túl szuper csaj, aki mindenkivel kijön, na meg a nagy szemei és a kiálló szemfogai... nem azt mondom, hogy csúnya, mert szép, de valahogy olyan fura. nem tudom megmagyarázni pontosan
10/10
varju23 2014 márc. 03. - 11:07:25 10/10
(782/837)
Hurrá :) És köszi.
10/10
Cullangka 2014 febr. 17. - 19:42:30 10/10
(781/837)
sajnos egyre kevesebb.. akkor kezdtem el nézni, mikor csak 5 évad volt, azok tetszettek is nagyon.. de amennyi poén és történés van elég is lett volna az 5 évad, egyre gyengébbek egyre unalmasabbak a részek, érzni, hogy már csak a pénzért nyújtják mondván "buta rajongók ezt is lenyelik" elkezdtem a 9. évadot de pár részig jutottam mert 4-5 rész alatt az a 80 percnyi idõ amit sorozat nézéssel töltöttem, történésben kb 1-2 óra telik el vagy csak nekem van olyan érzésem de egyhelyben toporog a történet 9. évad sztem már nagyon szánalmas :/
10/10
varju23 2014 febr. 17. - 14:17:03 10/10
(780/837)
És bocs, még egy kérdés: azzal a résszel lett vége a sztorinak, hogy a reptéren mutatták a sárga ernyõs lányt?
10/10
varju23 2014 febr. 17. - 14:15:58 10/10
(779/837)
Köszönöm, pont ettõl tartottam :(
10/10
varju23 2014 febr. 14. - 14:18:42 10/10
(778/837)
Szia! Segítenél nekem? Most hol is tart a sorozat hétfõ esténként? Jól láttam, hogy újra elkezdõdött a 8. évad? Mikor lesznek végre azok a részek, amior megjelenik anyuci? Köszi