agarik 2011 okt. 09. - 21:32:29
(15/55)
Nem szükséges hogy velem megtörténjen. Elég ha pl. Rajtad megmérem. Ugyanúgy ahogy nincs szükségem arra, hogy kivegyem a szívem hogy ismerjem annak következményeit.
offtopic
ernesztin 2011 okt. 09. - 21:19:03
(14/55)
:) Jól van, akkor várjál, hátha egyszer veled is megtörténik, és akkor lesz rá bizonyítékod :)
agarik 2011 okt. 09. - 21:09:45
(13/55)
Oh, és egy szó (jelkép) nem azonos az általa jelképezett valósággal.
agarik 2011 okt. 09. - 21:08:03
(12/55)
""Ezen kívül valami teista istenképet hozol fel, miközben a Bibliára hivatkozol, ami ellentmondás."
Ezt mire alapozod? "

Pl. arra, hogy a Biblia szerint a Hadak Ura ember alakú (bár ha jól emlékszem szárnyas), nem mindentudó, nem mindenható. Ellentétben a Te itt vázolt istenképeddel.

". Mindenki, aki alkot, tudja jól, hogy az alkotását önmagából hozza létre, és õ maga benne van az alkotásában"

Képletesen "benne" lehet az alkotásban, de nem lesz azonos vele. A Te definíciód szerint viszont "isten = végtelen", és "végtelenen kívül nem létezhet más", viszont egy teremtmény kívül esik a te isteneden, így bár véges, mégis a végtelen mellett létezne, ami viszont továbbra is lehetetlen a végtelen általánosan elfogadott definíciója szerint.
agarik 2011 okt. 09. - 21:02:28
(11/55)
A hangutánzásban semmi különös nincs, egyesek még meg is élnek belõle. Az meg, hogy mennyire tudatos a hangképzés, megint egy másik kérdés.

Amúgy különleges állításoddal fordulj illetékes tudósokhoz: azok vagy igazolnak, vagy cáfolnak. Addig viszont állításod puszta szóbeszéd, és semmi okunk hinni neked.

Végül pedig: ha valami nincs bizonyítva, és nincs is okunk feltételezni a létét, és különösen ha cáfoltuk a definíció szerinti létét (mint én az elõbb a te istenedét), akkor az adott dolgot nemlétezõnek fogadjuk el további bizonyítékok felmerüléséig.
offtopic
ernesztin 2011 okt. 09. - 20:53:57
(10/55)
Ha ezt szó szerint értelmezed, akkor sincs semmi baj - én ugyanis TAPASZTALATBÓL tudom, hogy lehetséges az, hogy belõlem ne a saját hangom jöjjön ki, hanem valaki másé (akár emberi, akár állathang). Nem érdekel, hogy errõl mit hiszel, mert TUDOM. És nem vagyok hasbeszélõ. Attól, hogy te nem hiszel a sziborgium létezésében, az attól még van és kész.
offtopic
ernesztin 2011 okt. 09. - 20:45:12
(9/55)
""Mindenható" definíció szerint nem létezik."
Ennek a mondatnak mi az alanya?

"A szenvedés pedig a létezés szükséglete. Ami nem szenved, az nem is létezhet."
Helyes, ez így egész jó megközelítés.

"Ezen kívül valami teista istenképet hozol fel, miközben a Bibliára hivatkozol, ami ellentmondás."
Ezt mire alapozod?

"Továbbá logikád szerint "isten = végtelen". Ennek viszont következménye, hogy "isten = minden". Ugyanakkor szerinted "isten = nem teremtett". Ezen két állítás szerint az istened képtelen a teremtésre, mivel minden teremtés azt feltételezi hogy valami újat hoz létre, valami új létrehozása pedig azt feltételezné hogy az istened nem végtelen."
Nos, Flaubert azt mondta: "Bovaryné én vagyok". Mindenki, aki alkot, tudja jól, hogy az alkotását önmagából hozza létre, és õ maga benne van az alkotásában, az õt tükrözi vissza, akár egy egyszerû kézírás is az író jellemét tükrözi. Õ maga mégsem azonos az alkotásával, más és több annál. Te és én magunkból írunk ide - de persze mégsem vagyunk azonosak a szövegünkkel. Ugyanakkor nem is vagy egy olyan entitás, ami akkor is ugyanaz, ha nem csinál semmit - mert azt, hogy te mi és ki vagy, azt éppen az mutatja meg, hogy mit csinálsz, mit valósítasz meg. Ha nem csinálnál semmit, akkor nem ugyanaz volnál, mintha csinálnál. Amit nem csinálsz meg, az nem te vagy.


"Végkövetkeztetés: a gondolatmeneted csak a gondolkodásra képtelenek számára nem kikezdhetõ, és súlyosan önhitt vagy."
Mindenki önmagán keresztül szûri a valóságot. :)
agarik 2011 okt. 09. - 20:33:09
(8/55)
A kígyós történet pl. nem példázatosan van elmesélve, a Bibliában ugyanis külön megmondják mindí ha valami példázat.

Amúgy ha mitológiaként fogjuk fel a Bibliát, vagy bármely más hasonlót, akkor "isten" kihullik mint szemét, meseelem.
offtopic
ernesztin 2011 okt. 09. - 20:27:17
(7/55)
Igen, sok minden példázatosan van elbeszélve benne. Egyetemi vallástudomány professzor (Máté-Tóth András) azt mondta, a mítoszokat (tehát nemcsak a Bibliát) akkor lehet megérteni, ha valaki tudja, ezek a dolgok, a világ lényegét magyarázzák el, pontosan úgy, ahogyan a mûvészet. Nem pozitivista tudományszemlélettel van írva, hanem úgy, hogy a lehetõ legvilágosabban meg lehessen belõle érteni a világ, az élet lényegét. Ha mondjuk egy festményt nézel, akkor nem ugyanazt a valóságot látod, amit ábrázol, hanem annak valami sûrített, többletjelentéssel feltöltött, értelmezett változatát, ami valamiféle üzenetet közvetít a számodra. Beleköthetsz, hogy ez meg az miért nem úgy van rajta, vagy emez-amaz miért hiányzik róla stb; de ha az, amit hiányolsz, benne lenne, akkor épp az az üzenet veszne el, amit a festõ így oldott meg. Vagy nézzük a filmeket: a valóságban természetesen nincsenek olyan metróellenõrök, mint a Kontroll c. filmben. De, ha Antal Nimród egyszerûen lefilmezte volna a valóságos metróellenõröket, akkor a filmje semmiféle üzenetet nem tudott volna közvetíteni.
agarik 2011 okt. 09. - 20:24:03
(6/55)
"Mindenható" definíció szerint nem létezik. A szenvedés pedig a létezés szükséglete. Ami nem szenved, az nem is létezhet.

Ezen kívül valami teista istenképet hozol fel, miközben a Bibliára hivatkozol, ami ellentmondás.

Továbbá logikád szerint "isten = végtelen". Ennek viszont következménye, hogy "isten = minden". Ugyanakkor szerinted "isten = nem teremtett". Ezen két állítás szerint az istened képtelen a teremtésre, mivel minden teremtés azt feltételezi hogy valami újat hoz létre, valami új létrehozása pedig azt feltételezné hogy az istened nem végtelen.

Végkövetkeztetés: a gondolatmeneted csak a gondolkodásra képtelenek számára nem kikezdhetõ, és súlyosan önhitt vagy.
offtopic
ernesztin 2011 okt. 09. - 20:08:23
(5/55)
Nézd, levezetek neked egy gondolatmenetet, hogy értsd, vannak válaszok. Arra, ami minden bizonnyal a leggyakrabban feltett kérdés: ha van Isten, miért engedi meg a szenvedést?

Nos: nézzük: mi az oka a szenvedésnek?
A hiányérzet.
Miért van hiányérzetem?
Mert nem vagyok teljes.
Miért nem vagyok teljes?
Mert nem vagyok mindenható.
Ki mindenható?
Az Isten.
Én tehát nem vagyok Isten.

Lehetséges lett volna Istennek, hogy olyan lényeket teremtsen, akiknek nincs hiányérzetük, tehát teljesek, tehát istenek? Képes lett volna Isten magán kívül más isteneket teremteni?

Ehhez nézzük meg: mit jelent az a fogalom, hogy Isten?
Logikailag az Isten fogalom dichotóm ellentéte a teremtmény; Isten lehet tehát mindaz, ami nem teremtmény.
Mi a teremtmények közös jellemzõje?
Hogy végesek, korlátozottak.
Isten tehát logikusan az, ami nem véges, aminek nincs korlátja.
Lehetséges ilyen lénybõl több?
Mivel a végtelen mindent magában foglal, így ha különbözõ végtelenek lennének, akkor nem lennének végtelenek, logikailag tehát csak akkor lehetséges több isten, ha azok tökéletesen azonosak egymással.
lehetséges volna ezekbõl korlátlan számú lényt elõállítani?
Minden bizonnyal.
Volna értelme?
Nem, legalábbis nem sok. Annak van értelme, ha Isten önmagától különbözõ lényeket teremt.
Ebbõl következik, hogy Isten kizárólag olyan lényeket hozhat létre, amik korlátozottak, végesek, mert csak ekkor különböznek tõle.
Ha viszont a lények korlátozottak, akkor a korlátaik érzékelése hiányérzettel jár.
A szenvedés oka pedig mindig a hiányérzet, tehát a szenvedés oka egyszerûen a teremtés elkerülhetetlen logikája.
Ebbe csak akkor lehet belekötni, ha nem vagy logikus.
agarik 2011 okt. 09. - 19:58:33 Előzmény ernesztin
(4/55)
"3. viszont annyit TUDNIA KELL, hogy a Biblia a jelenlegi mûveltség ALAPJA" - hol, mikor, kinél? Mifelénk senkinek semmi köze a Bibliához se kulturálisan, se mûveltségileg, se történelmileg, se sehogy.

Sõt, ahogy körbeérdeklõdtem nemhogy a hívõk, de még a papok sem ismerik a Biblia szövegét!

Pl. a Tízparancsolat a Biblia szerint a közvélekedéssel ellentétben ez:
1. Nem szabad imádnod más istent.
2. Ne csinálj magadnak öntött isteneket.
3. A kovásztalan kenyér ünnepét megtartsd.
4. Minden elsõszülött az Úré, kinek neve Féltékenység, mert féltékeny isten õ.
5. Hat napon át munkálkodjál, de a hetedik napon pihenj.
6. A hetek ünepét megtartsd.
7. Háromszor évente minden férfi jelenjen meg Izráel Ura Istenének színe elõtt.
8. A húsvét ünnepét megtartsd.
9. Földed zsengéibõl az elsõt vidd fel az Úrnak, a te Istenednek házába.
10. Ne fõzz gödölyét az anyja tejében.


Btw: a Bibliához nincs kulcs, mert alapvetõen hibás. A lapos Földjével és az 5,000 éves Világegyetemével együtt. Pusztán mitológia, azaz joggal mondható hogy mese, mi sem példázza jobban ezt, mint a beszélõ kígyó...
offtopic
ernesztin 2011 okt. 09. - 19:41:37 Előzmény makailaci25
(3/55)
Nos, én meg nem jártam hittanra. A Biblia viszont sokkal értelmesebb és logikusabb, mintsem azt álmodni tudnád. Nem vagy egyedül azzal, hogy nem érted: még a bûvös kocka kirakási módjára is kevesen jöttek rá maguktól, pedig az csak egy játék. Mégis gyorsan kirakható, ha már valaki megtanított rá. Nem fog gondot okozni, ki mennyire tekerte el, mindig visszatalálsz az alapállapotba, ha ismered azt a logikát, amivel mûködik. Hasonlóan képzeld a Bibliát is. Van egy kulcs, ami miatt összeáll, méghozzá gyémántnál erõsebb logikával.
makailaci25 2011 okt. 09. - 17:51:54
(2/55)
Én is jártam hittanra 11 éves koromban,csk azutn elkezdtem gondolkodni ÖNÁLLÓAN! Felfedeztem a biblia ellentmondásait és azóta mesekönyv gyanánt propagálom,mert az!Igenis az! Tetszik e vagy sem a gondolkodó embernek az!!!
ernesztin 2011 okt. 09. - 13:52:06
(1/55)
Miért lett innen kicenzúrázva a Biblia? Egy olyan mûsortól, aminek az a címe, hogy így szól az Úr?
Aki kiszedte, annak üzenem, hogy
1. neki semmi köze az Úrhoz
2. neki semmi köze azokhoz az emberekhez, akikhez az Úr szól/szólt
3. viszont annyit TUDNIA KELL, hogy a Biblia a jelenlegi mûveltség ALAPJA
4. ezért vagy maga is vásároljon egy példányt és olvassa, vagy legalább HAGYJA ITT A SZÖVEGET
5. vagy ne egy KULTURÁLIS PORTÁLt cenzúrázzon
6. ismétlem - mivel SEMMI KÖZE SINCS azokhoz, akikhez a szöveg szól, úgyhogy hagyja békén!
7. szánalmas, hogy egy bibliai mûsortól kicenzúrázza a Biblia szövegét!

A szöveg, vagyis "Így szól az Úr!"

Jaj a pártos fiaknak, így szól az Úr, a kik tervet visznek véghez nélkülem, és szövetséget kötnek, de nem lelkem által, hogy bûnre bûnt halmozzanak!

Mert így szól az Úr Isten, Izráelnek Szentje: Megtérve és megnyugodva megmaradhattatok volna; csöndességben és reménységben erõsségtek lett volna; de ti nem akarátok;

Nincs békesség, így szól az Úr, az istenteleneknek!

Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!

Így szól az Úr: Õrizzétek meg a jogosságot, és cselekedjetek igazságot

Azért így szól az Úr Isten: Ímé, szolgáim esznek, ti pedig éheztek, ímé, szolgáim isznak, ti pedig szomjúhoztok, ímé, szolgáim örvendnek, de ti megszégyenültök!

Így szól az Úr: Az egek nékem ülõszékem, és a föld lábaimnak zsámolya: minõ ház az, a melyet nékem építeni akartok, és minõ az én nyugalmamnak helye?

Hiszen mindezeket kezem csinálta, így álltak elõ mindezek; így szól az Úr. Hanem erre tekintek én, a ki szegény és megtörött lelkû, és a ki beszédemet rettegi.

Így szól az Úr: Micsoda hamisságot találtak bennem a ti atyáitok, hogy elidegenedtek tõlem, és hiábavalóság után jártak, és hiábavalókká lettek?

Kinek szóljak és kiket kérjek, hogy hallják? Ímé, az õ fülök körülmetéletlen és nem figyelhetnek! Ímé, az Úr szava útálatossággá lett elõttök; nem gyönyörködnek abban:

Így szólt az Úr: Álljatok az utakra, és nézzetek szét, és kérdezõsködjetek a régi ösvények felõl, melyik a jó út, és azon járjatok, hogy nyugodalmat találjatok a ti lelketeknek! És azt mondták: Nem megyünk!

Ezt mondjad azért nékik: Így szól az Úr, Izráelnek Istene: Átkozott mindenki, a ki meg nem hallja e szövetségnek igéit,

Hallgassatok és figyelmezzetek; ne fuvalkodjatok fel, mert az Úr szólott!

Ha pedig ezt mondják néked: Hová menjünk? ezt mondjad nékik: Így szól az Úr: A ki halálra való, halálra; a ki fegyverre való, fegyverre; a ki éhségre való, éhségre, és a ki fogságra való, fogságra.

És mondd meg nékik: Így szól az Úr: Ha nem hallgattok reám, hogy az én törvényeim szerint járjatok, a melyet elõtökbe adtam, Hogy hallgassatok a prófétáknak, az én szolgáimnak beszédére, a kiket én küldék hozzátok, és pedig jó reggel küldém, de nem hallgattatok rájok: Akkor e házat hasonlóvá teszem Silóhoz, e várost pedig a föld minden nemzetének átkává.

A papoknak és ez egész népnek is így szóltam: Ezt mondja az Úr: Ne hallgassatok a ti prófétáitok szavaira, a kik prófétálnak néktek, mondván: Ímé, az Úr házának edényei visszahozatnak Babilonból most mindjárt, mert hazugságot prófétálnak õk néktek:

Azért így szól az Úr: Ímé, én elküldelek téged a föld színérõl, meghalsz ez esztendõben: mert pártütõleg szóltál az Úr ellen.

Így szól a Seregek Ura, az Izráel Istene: Menj el, mondd meg a Júda férfiainak és Jeruzsálem lakosainak: Nem veszitek-é fel az intést, hogy hallgassatok az én beszédeimre? azt mondja az Úr.

A kemény orczájú fiakhoz és makacs szívûekhez küldelek téged, és ezt mondjad nékik: Így szól az Úr Isten!

És eredj, menj el a foglyokhoz, a te néped fiaihoz, és szólj és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten, vagy hallják vagy nem.

Mikor pedig szólok veled, megnyitom a te szádat, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten; a ki hallja, hallja, a ki nem akarja, nem hallja, mert õk pártos ház.

Azért így szól az Úr Isten: A miért ti pártosabbak valátok, mint a pogányok, a kik körültetek vannak, rendeléseimben nem jártatok és törvényeimet nem cselekedtétek, sõt csak a pogányok törvényei szerint is, a kik körültetek vannak, nem cselekedtetek: Ezokért így szól az Úr Isten: Ímé én is ellened leszek, és teszek közötted ítéletet a pogányok szeme láttára;

Így szól az Úr Isten: Ímé veszedelem, egyetlen veszedelem; ímé eljött.

És esék reám az Úr lelke, és mondá nékem: Mondjad, így szól az Úr: Így szólottatok, Izráel háza! és a mi lelketekben készül, én tudom. Sokakat öltetek meg ebben a városban, és utczáit megtöltöttétek megölettekkel. Ezért, így szól az Úr Isten: Megöletteitek, kiket a város közepére vetettetek, ezek a hús, a város pedig a fazék, és titeket kivisznek belõle. Fegyvertõl féltetek, fegyvert hozok reátok, azt mondja az Úr Isten.

Így szól az Úr Isten: Jaj a bolond prófétáknak, a kik az önnön lelkök után mennek, mert semmit sem láttak.

Ennekokáért így szól az Úr Isten: Mivelhogy hívságot szólottatok és hazugságot láttatok, azért ímé én ellenetek leszek, ezt mondja az Úr Isten.

Ezokáért így szól az Úr Isten: És meghasogatom szélviharral búsulásomban, és ömlõ zápor lészen haragomban, és lésznek jégesõ kövei búsulásomban annak elrontására.

És mondjad: Így szól az Úr Isten: Jaj azoknak, a kik kötéseket varrogatnak minden kézcsuklóra, és takarókat készítenek akármilyen termetûek fejére, hogy lelkeket vadászszanak! Némely lelkeket elvadásztok népemtõl, másokat elevenen megtartotok a magatok hasznára. Ezokáért így szól az Úr Isten: Ímé én kötéseitek ellen leszek, a melyekkel ti a lelkeket vadászszátok, mint madarakat; és leszaggatom azokat karjaitokról, s a lelkeket, melyeket ti vadásztok, szabadon bocsátom, mint madarakat.

Mert így szól az Úr Isten: Mennyivel inkább, ha e négy nehéz ítéletemet: a fegyvert, éhséget, vadállatot és döghalált bocsátom Jeruzsálemre, hogy kiirtsak belõle embert és barmot!

Azért így szól az Úr Isten: A mint a szõlõtõke fáját az erdõ fái közül a tûznek adtam megemésztésre, úgy adtam oda Jeruzsálem lakóit;

És mondjad: Így szól az Úr Isten Jeruzsálemnek: A te származásod és születésed Kanaán földjérõl való; atyád az Emoreus és anyád Hitteus asszony.

Így szól az Úr Isten: A miatt, hogy eláradt gyalázatod és föl van takarva mezítelenséged a te szeretõiddel való paráznaságaidban; és minden útálatos bálványaid miatt és fiaid vére miatt, kiket azoknak adtál:

Mondjad: Így szól az Úr Isten: Vajjon jó szerencsés lesz-é? Vajjon gyökereit nem szaggatja-é ki, és gyümölcsét nem vágja-é le, hogy elszáradjon, hajtásának minden ága elszáradjon, és pedig nem erõs karral és sok néppel támad reá, hogy kitépje azt gyökerestõl.

Azért így szól az Úr Isten: Élek én, hogy eskümet, melyet megvetett, és frigyemet, melyet megszegett, fejéhez verem.

Embernek fia! beszélj Izráel véneivel, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Nemde engem megkérdezni jöttetek-é? Élek én, hogy nem engedem, hogy megkérdezzetek engem, ezt mondja az Úr Isten.

Azért szólj az Izráel házának, embernek fia, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Még ebben is gyalázattal illettek engem a ti atyáitok, hogy hûtlenül elszakadának tõlem:

Ennekokáért mondjad Izráel házának: Így szól az Úr Isten: Nemde a ti atyáitok módjára fertéztetitek-é meg magatokat, és az õ útálatosságaik szerint paráználkodtok-é?

És mondjad a dél erdejének: Halld meg az Úr beszédét, így szól az Úr Isten: Ímé, én tüzet gyújtok benned, hogy megemészszen te benned minden zöldelõ és minden aszú fát. Meg nem aluszik a lángoló láng, és megég a miatt minden orcza déltõl északig.

És mondjad Izráel földjének: Így szól az Úr: Ímé, én reád megyek, és kivonszom kardomat hüvelyébõl, és kivágok belõled igazat és gonoszt.

Így szól az Úr Isten: El a süveggel, le a koronával! Ez nem lészen ez: az alacsony legyen magas, és a magas alacsony!

És mondjad: Így szólt az Úr Isten: Te város, ki közepében vért ontott, hogy eljõjjön ideje, és bálványokat csinált magának önmaga megfertéztetésére;

Ennekokáért így szól az Úr Isten. Mivelhogy mindnyájan salakká lettetek, azért ímé, egybegyûjtelek titeket Jeruzsálem közepébe.

És prófétái mázolnak nékik mázzal: hiábavalóságot látnak s jövendölnek hazugságot nékik, mondván: Így szól az Úr Isten! holott az Úr nem beszélt.

Ennekokáért Oholibá, így szól az Úr Isten: Ímé, én feltámasztom a te szeretõidet ellened, kiktõl pedig eltávozott lelked, s reád hozom õket mindenfelõl.

Mert így szól az Úr Isten: Ímé, én adlak téged azoknak kezébe, a kiket gyûlölsz, azoknak kezébe, a kiktõl eltávozott lelked.

Így szól az Úr Isten: Nénéd poharát megiszod, mely mély és széles; leszen nevetségedre s csúfoltatásodra, hogy sok fér bele.

Mert így szól az Úr Isten: Hozzanak rájok gyülekezetet, és adják õket bántalmazásra és ragadományra.

Ezokáért így szól az Úr Isten: Jaj a vérontó városnak, a fazéknak, a melynek rozsdája benne van, és rozsdája nem ment le róla! Darabról darabra szedd ki, a mi benne van: nem esett sors reá.

Azért így szól az Úr Isten: Jaj a vérontó városnak! én is nagy máglyát rakok!

Így szól az Úr Isten Tírusnak: Bizonyára a te romlásod zuhanásától, mikor a sebesültek nyögnek, mikor a te benned valók öltön-ölettetnek, megrendülnek a szigetek!
És mondjad Tírusnak: Ki lakol a tenger révhelyein, ki a népek között kereskedik sok sziget felé, így szól az Úr Isten: Oh Tírus, te ezt mondtad: Én tökéletes szépségben vagyok.
Ezokáért így szól az Úr Isten: Mivel olylyá tevéd szíved, minõ az Isten szíve:

Embernek fia! prófétálj és mondd: Így szól az Úr Isten: Jajgassatok! Jaj annak a napnak!

Ennekokáért így szól az Úr Isten: Mivelhogy magasra nevekedtél, és fölemelé tetejét a felhõk közé, és szíve felfuvalkodott az õ magasságában: Azért adom õt a nemzetek urának kezébe, bánjék el vele, gonoszságáért kiûztem õt.

Így szól az Úr Isten: Ezért kivetem rád hálómat sok nép serege által, és kihúznak téged varsámban.

Mert így szól az Úr Isten: A babiloni király fegyvere jön reád.

Ezt mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Élek én, hogy a kik az elpusztult helyeken vannak, fegyver miatt hullnak el; és a ki a mezõnek színén, azt a vadaknak adtam eledelül, és a kik az erõsségekben és a barlangokban vannak, döghalállal halnak meg.

Embernek fia! prófétálj Izráel pásztorai felõl, prófétálj és mondjad nékik, a pásztoroknak: Így szól az Úr Isten: Jaj Izráel pásztorainak, a kik önmagokat legeltették! Avagy nem a nyájat kell-é legeltetni a pásztoroknak?

Így szól az Úr Isten: Ímé, megyek a pásztorok ellen, és elõkérem nyájamat az õ kezökbõl, s megszüntetem õket a nyáj legeltetésétõl, és nem legeltetik többé a pásztorok önmagokat, s kiragadom juhaimat szájokból, hogy ne legyenek nékik ételül.

Mert így szól az Úr Isten: Ímé, én magam keresem meg nyájamat, és magam tudakozódom utána.
Ti pedig, én juhaim, így szól az Úr Isten, ímé én ítéletet teszek juh és juh között, a kosok és bakok közt.
Annakokáért így szól az Úr Isten hozzájok: Ímé én, én teszek ítéletet kövér és ösztövér juh között,

Így szól az Úr Isten: Az egész föld örömére pusztulást hozok rád.

És mondjad a pártosnak, Izráel házának: Így szól az Úr Isten: Elég legyen immár néktek minden útálatosságtok, Izráel háza!

Így szól az Úr Isten: Senki idegen körülmetéletlen szívû és körülmetéletlen testû be ne menjen az én szenthelyemre, mindazon idegenek közül, a kik Izráel fiai között vannak.

De még most is így szól az Úr: Térjetek meg hozzám teljes szívetek szerint; bõjtöléssel is, sírással is, kesergéssel is.

Így szól az Úr: Három bûne miatt a Júdának, sõt négy miatt, nem fordítom el; mert megvetették az Úrnak törvényét és nem tartották meg rendeléseit. Eltévelyítették õket az õ hazugságaik, a melyeket az õ atyáik követtek.

Így szól az Úr: Három bûne miatt az Izráelnek, sõt négy miatt, nem fordítom el; mert pénzért adták el az igazat, a szegényt pedig egy öltõ saruért.

Bizony így szól az Úr Isten: A mely város ezerrel indult ki, százzal marad csak meg; a mely pedig százzal indult ki, tízzel marad csak meg Izráel házául.

Bizony így szól az Úr az Izráel házához: Engem keressetek, és éltek!

Azért így szól az Úr: Feleséged paráznává lesz a városban; fiaid és leányaid fegyver által hullnak el; földedet felosztják kötéllel, és te magad tisztátalan földön halsz meg; az Izráel pedig fogságba vitetik az õ földérõl.

Azon a napon jajjá változnak a templomi énekek, így szól az Úr Isten, és temérdek lesz a hulla; szó nélkül hányák mindenüvé.

Így szól az Úr a próféták ellen, a kik elámítják az én népemet, a kik, ha van mit rágniok, békességet hirdetnek, az ellen pedig, a ki nem vet valamit szájokba, hadat indítanak.

Így szól a Seregeknek Ura, mondván: Ezt mondja e nép: Nem jött még el az idõ, az Úr háza építésének ideje!

Ne legyetek olyanok, mint atyáitok, a kikhez az elébbi próféták kiáltottak, mondván: Ezt mondja a Seregeknek Ura: Térjetek meg kérlek a ti gonosz útaitokról, és a ti gonosz cselekedeteitekbõl, de nem hallgattak meg, és nem figyelmeztek reám, szól az Úr.

Így szólt a Seregeknek Ura, mondván: Igaz ítélettel ítéljetek, és irgalmasságot és könyörületességet gyakoroljon kiki az õ felebarátjával!

És senki ne gondoljon az õ szívében gonoszt az õ felebarátja ellen; s a hamis esküvést se szeressétek, mert ezek azok, a miket én mind gyûlölök, így szól az Úr.

Az Úr igéjének terhe Izráel ellen. Így szól az Úr, a ki az egeket kiterjesztette, a földet fundálta, és az ember keblébe lelket alkotott:

Azért így szól az Úr, Izráelnek Istene, jóllehet megmondottam, hogy a te házad és atyádnak háza mindörökké én elõttem jár; de most, azt mondja az Úr, távol legyen tõlem, mert a kik engem tisztelnek, azoknak tisztességet szerzek, a kik azonban engem megutálnak, megutáltatnak.

Így szól az Úr, Izráelnek Istene: Ti most megvetettétek a ti Isteneteket, a ki megszabadított titeket minden bajaitokból és nyomorúságaitokból;

Így szólt az Úr Isten: Csapj tenyeredbe, toppants lábaddal és mondd: Jaj az Izráel háza minden gonosz útálatosságáért, mert fegyver, éhség és döghalál miatt hullanak el;

És te, embernek fia, így szól az Úr Isten Izráel földjének: Vége! eljött a vég a föld négy szárnyára!

És lészen azon a napon, így szól a Seregeknek Ura: Kivesztem a bálványok neveit e földrõl, és emlegetni sem fogják többé; sõt a prófétákat és a fertelmes lelket is kiszaggatom e földrõl.

Fegyver, serkenj fel az én pásztorom ellen és a férfiú ellen, a ki nékem társam! így szól a Seregeknek Ura. Verd meg a pásztort és elszélednek a juhok, én pedig a kicsinyek ellen fordítom kezemet.

Mindez pedig azért lõn, hogy beteljesedjék, a mit az Úr mondott volt a próféta által, a ki így szól: Ímé a szûz fogan méhében és szûl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.

És ott vala egész a Heródes haláláig, hogy beteljesedjék, a mit az Úr mondott a próféta által, a ki így szólt: Égyiptomból hívtam ki az én fiamat.

A törvényben meg van írva: Idegen nyelveken és idegen ajkakkal szólok e népnek, és így sem hallgatnak rám, azt mondja az Úr.

Mert ismerjük azt, a ki így szólt: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az õ népét.