Téma: Inadina Ask

Riácska 2023 márc. 05. - 20:26:28 Előzmény Bonitó
(25/25)
Szerintem az európaitól egyébként is éltérő kultúrájuk még erősen el is van túlozva ezekben a sorozatokban. Más a társadalmi berendezkedésük, a szokásaik, számunkra ezért is idegenek az olyan események, hogy a nagyi vonul a párnájával. Még valami - aki ilyen befejezetlen munkát kiadott a kezéből, azt én úgy szívem szerint elseqqelném.
1/10
Bay Yanlış 2023 febr. 19. - 15:38:35 1/10 Előzmény Bonitó
(24/25)
Azért fejezték be ezt a sorozatot így, hogy hiányérzete van a nézőnek az utolsó epizód megtekintése után, mert a két főszereplő viszonya megromlott.
Ugyanez történt a Hangimiz Sevmedik (Derült égből házasság) című sorozat forgatásán is.
Ott bíróságig is fajult az összetűzés a két főszereplő között. Csak úgy tudták folytatni a sorozatot, hogy Can Yaman női színésztársát lecserélték egy másik színésznőre.
1/10
Bay Yanlış 2023 febr. 19. - 15:22:24 1/10
(23/25)
Olyan sokszor adták már ezt a sorozatot. A LIFE TV nagyon rákattant Can Yamanra.
Van más jó és vonzó színész a törököknél, és sok jó sorozat van.
A csatornának figyelmébe ajánlanám Akin Akinözü színészt, akinek nagyon jók, európai ízlésnek megfelelő sorozatai vannak. Pl.:Kaderimin Oyunu (A sorsom játéka) vagy a Tuzak (Csapda).

Nekem egyáltalán nem tetszik ez a sorozat. Eleve ez egy régi, nagyon elavult témájú sorozat. A nők megítélésé, a megengedett és elfogadott viselkedési normák teljesen mások, mint Magyarországon. A férfiak uralkodása a nők felett, a döntéshozatal, akár férfitestvér vagy férjről beszélünk, ebben a sorozatban erősen tükröződik. Mindig érződik, hogy a nő alárendelt.
2022-ben és 2023-ban készültek jó török sorozatok. A csatorna csemegézzen közülük, és újítsa a repertoárját fel.

Visszatérve Can Yamanra, A szerelem íze (Dolunay) és a Mr Wrong (Bay Yanlış) sokkal-sokkal jobb sorozata neki.
Mind a kettőben Özge Gürel a színésztársa. Tökéletes összhangban tudnak együtt dolgozni.
Bonitó 2021 ápr. 28. - 16:47:03
(22/25)
Ez igen! És valóban tegnap, a 32. bölüm (rész) után abbahagyták a törökök a forgatást, és így befejezetlen maradt az egész sorozat. És ez már a harmadik sorozat a törököknél, mely egyszercsak se szó, se beszéd, se semmi indok és magyarázat nélkül félbemarad?! :(
Végül is talán nem is baj! Mert ahogy írta valaki "futóbolondok" társasága szerepelt a sorozatban. Rém bosszantó volt, hogy olyan elavult képet láttattak velünk a török társadalmi szokásairól, ami a 21. században elfogadhatatlan. Ahogy a dilis nagymama, az idősebb fiú testvér beleszól a felnőtt családtagok életébe, az már szürreális. Sőt, az is, amikor tegnap a nagyi a párnájával elindult a lakásban, majd a frissen nősült unokájáéhoz bekopog és befekszik az ágyukba. Az ember nem tudta, hogy elkáromkodja-e magát, mint a kocsis, röhögjön, vagy sírjon kínjában?!

A török mentalitáson túl, az örökös ordítás, olyan szokássá vált, mintha az ember a cigánysoron sétálgatna. Sok! (k)!
A fent leírtak egyébként is jellemzik az általam látott négy-öt török sorozatot is. Talán ettől a rémes társadalom képtől a történelmi filmjeik mentesülnek csak. Szerintem.

A fenti azaz az "Elsöprő szerelem"(Inadina Ask) sorozatot a Life tv vetítette. Ahol már megy a másikk török soroat a "Házasságért örökség" (No: 309). Ez sorozat két évados, több száz részes, ezért részemről tárgytalan a nézése. Tegnaptól látható ugyanitt " A Derült égből házasság " ( Hangimiz Sevmedik) török sorozat Can Yamannal a főszerepben. Egy évad lesz azaz 80 török bölüm, ami nálunk kb. 120 rész.
További jó szórakozást Mindenkinek!
szalai0913 2021 ápr. 14. - 15:57:30
(21/25)
Szép jó napot mindenkinek!
A sorozat tetszik, a szereplők aranyosak, jókat tudok vidulni rajta. Engem személy szerint csak egy dolog irritál, mégpedig Hajdú Péter fényképe a bal felső sarokban. Miért kell kirakni? Nem egy lenyűgöző látvány, hogy őt kelljen nézni. Sokszor a filmben szereplő fejét takarja. Ha valaki az ő műsorára kíváncsi, akkor úgyis megnézi
Bonitó 2021 ápr. 13. - 22:10:37
(20/25)
Az "Elsöprő szerelem" (Inadina Ask) c. sorozatot Can Yaman miatt nézem most, csupán becsületből. Igen megkedveltem Őt a "Szerelem íze" c. sorozatban.  (Partnernője Özge Gürel volt.) Ez volt az első sorozat, ráadásul az első török sorozat amit  megnéztem. A történet anno megfogott, leültetett a képernyő elé, de főleg a benne szereplő, göndör hajú kissrác Bulut  miatt. Majd jött az "Álmodozó" c. sorozat, ahol Can Yaman partnere Demet Özdemir volt, akivel  szinte álompár lettek nálam. A  Bay Yanlis c. sorozatban Can Yaman  partnere ismét Özge Gürel  volt. Ez a sorozat már nyerte el a tetszésemet.

Ebben sorozatban Can Yaman partnernője a Defne-t alakító Acelya Topaloglu is temperamentumos, életre való, jó mozgású, színésznő. Remekül táncol, akárcsak Demet Özdemir. Viszont ennyi bolond karaktert nem láttam még egy rakáson bizisten, mint amennyi ebben a sorozatban van!
Az állandó ordibálás pedig már fárasztó nagyon. A rikácsoló nagymamáról már nem is beszélve.
És arról sem, hogy a 32 részes török sorozatot itt nálunk közel száz részben adják le?!
Azt viszont nagyon sajnálom, hogy a törökök az "érdektelenségre" hivatkozva a 32. résznél abbahagyták a sorozatot és így nem lett befejezve. :(
ERIKA11 2021 ápr. 09. - 09:03:04
(19/25)
Nagyon viccesnek indult utána már uncsi lett de nagyon màr csak azért nézem hogy mèg tudjam mi lesz a vége. Meg az hogy 22.00 kor kezdődik nagyon késő este. Miért nem maradhatott meg a 21.00 sávba. Az meg nem volt annyira késő Lifetv elcseszted ez nagyon.
zuzuzu777 2021 márc. 15. - 17:45:28 Előzmény mihenike
(18/25)
Nem akarok nagy szavakat használni, de nekem "betett" ez a 3 török! (Yemin, Herzai és a Yasak elma) azt hiszen nem fogok törökre fanyalodni!

Odaát kész a 63. csak nem akartam 4x leírni ugyanazt!
mihenike 2021 márc. 14. - 20:57:11 Előzmény zuzuzu777
(17/25)
Szép jó estét itt is :) szóval ebben a sorozatban mindenki futóbolond... jól emlékszel, van benne egy rettentöen idegesítö nagymama, 3 fiùtestvér és mindenki egy társasházban lakik... 😀 amikor van idöm nézem mert jòkat nevetek rajtuk!

De a kérdésedre válaszolva, (persze ízlések és pofonok) számomra ezek a török sorozatok nem
voltak lassùak és rövidek is (bár olyan sokat én sem láttam
ám, de a Hercaihoz képest rövidek) 1.Bosszù vagy szerelem/Cesur ve Güzel. 2. Egy ellopott élet/20 Dakika 3. Megtörve/Carpisma.

Ezeket szerettem még, de ezek hosszabbak:
1. Ezel/Ezel 2. Végtelen szerelem/Kara Sevda 3. Piszkos pénz, tiszta szerelem/KaraParaAsk

Hátha egyszer kedvet kapsz valamelyikhez :)

A tv2 leadta tavaly a Cukorova 2 évadát, aztán abbahagyták és helyette vannak Aslanbeyék... szóval annak várom nagyon a folytatását...
zuzuzu777 2021 márc. 08. - 23:50:02 Előzmény mihenike
(16/25)
Kérlek szépen, mondd meg, hogy melyik török nem lassú?
Azt hiszem, hogy Can Yaman húga borította ki nálam a bilit!
Persze volt ott (ha jól emlékszem) 3 fiútestvér, meg a nagymama, azok se voltak semmik!
Bocs, de tudod, ízlések és pofonok!
mihenike 2021 márc. 08. - 22:04:57 Előzmény zuzuzu777
(15/25)
Hm lassù lenne? igazából az egész sorozat a nagy semmiröl szól 🤣 egyszerüen azért nèzem mert kész kabaré és mindig jókat nevetek rajtuk 🤪
zuzuzu777 2021 márc. 06. - 13:38:18 Előzmény mihenike
(14/25)
Most nem nézem, kb. 2-3 éve láttam, még 1 x sok lenne, csak belenéztem a hozzá szólásokba! jó nézést és persze idegeket a lassú tempóhoz!
Az Allah szakálla és nem szeme!
mihenike 2021 márc. 05. - 22:14:35 Előzmény lukedi
(13/25)
erre minden török sorozatban rácsodálkozom...de nem tudom :) a legjobb amikor azt mondják hogy „oh Allah szemére“ 🤣
mihenike 2021 márc. 05. - 22:12:45 Előzmény zuzuzu777
(12/25)
Szia :) ezt is nézed vagy nézted? mit szólsz hozzájuk? :) ezek futóbolondok mind :) én halálra röhögöm magam rajtuk :)!!!!! igaz le vagyok maradva rendesen, de nézem :) ezek a
maradi felfogások a házasságról, a nagymama mindenbe beleszól és a fiù testvérek rettenthetetlenek :)!!!! ennyi bolondot :)!!!!!
zuzuzu777 2021 febr. 24. - 10:46:14 Előzmény lukedi
(11/25)
Te miért kapsz a szívedhez, ha megijedsz?
10/10
lukedi 2021 febr. 22. - 15:56:57 10/10
(10/25)
Azt tudja valaki, hogy miért lökik a hüvelykujjukkal a fogsorukat, ha félnek vagy megijednek valamitől? 😁
zuzuzu777 2021 febr. 09. - 22:12:22 Előzmény mihenike
(9/25)
Már megint eltaláltad! ez volt a 15. bölüm közepe, általában 2.25 perc 1 bölüm! Lehet számolni!
mihenike 2021 febr. 02. - 18:40:09
(8/25)
Ha minden igaz, akkor 32 Török bölüm Vot belöle, ugyhogy nem lesz annyira örülten hosszu, mint egyik-mäsik Török sorozat, szoval meg lehet nezni es szorakozni velük :)
mihenike 2021 jan. 29. - 21:38:47
(7/25)
Kellemes csalódás ez a sorozat :) fenntartásokkal kezdtem el nézni, de magával ragadott a hangulata:) a sok eröszakos török sorozat után igazi felfrissülés :) Viszont elgondolkodtató, hogy a török tàrsadalomban a nagymamáknak és a legidösebb fiù testvérnek tényleg ekkora szava lenne? 🤔
4/10
huevik79 2021 jan. 08. - 21:35:01 4/10
(6/25)
Nagyon gyenge sorozat