napraforgó 2011 aug. 05. - 20:38:25
(701/801)
Mikor fiatal voltam, nem tudtam elképzelni, hogy házasságot kösek egy olyan férfival, akibe nem vagyok szerelmes, akibe nem vagyok "halálosan" zerelmes.
Aztán szerelmes lettem, és nem figyeltem semmire. Így aztán a házasságom 10 év után már repedezett, 20 év után meg tönkrement. Mert - hiába volt kezdetben a kölcsönös szerelem - a természetünk, az érdeklõdési körünk valójában nem egyezett. Így aztán elõbb-utóbb zátonyra futottunk.

Most, így idõsebben azt mondom, hogy jó, ha a szülõk, vagy rokonok, vagy akár valami "házasságszerzõ" összehoz egymáshoz illõ fiatalokat. Persze nem feltétlenül házasság céljából, csak megismertet egymáshoz "pásszoló" fiatalokat - és ha szerelem alakul ki egyik-másik ismeretségbõl, az jó.

Ha egymáshoz egyáltalán nem illõ emberek között lobban föl a szerelem, vagy akár csak a szenvedély, az általában nem tart ki "örökke", és így vagy egyik, vagy mindkét fél megsínyli a szakítást. Hát még ha gyermekek is születtek a kapcsolatból! Az már szinte tragédia.
9/10
dorombka 2011 aug. 05. - 15:29:10 9/10
(700/801)
Az számomra nem derült ki, vagy nem figyeltem, hogy Raj végül megtudta, hogy neki is van egy fia Dudától.
Végül is fontos tudnia, ki az elsõszülött vér szerinti fia, mert különben nem tud majd megnyugodni, ha eljön az õ ideje és itt fog bolyongani, ha nem lesz aki meggyújtsa a máglyáját.
9/10
dorombka 2011 aug. 05. - 15:13:24 9/10 Előzmény fürjrigó
(699/801)
a jövõ esküvõje
9/10
dorombka 2011 aug. 05. - 15:11:32 9/10
(698/801)
táncikálásról egy link:

klasszikus indiai táncok
http://www.indiaitanc.hu/index.php/hu/india-tancai
ugyaninnen:
Indiai tánc bemutató

Augusztus 6-án szombaton 18:00 órától Álmosdon
9/10
dorombka 2011 aug. 05. - 15:08:39 9/10
(697/801)
annyira nem volt extra kép, csak egy kis tréfa, talán most
9/10
dorombka 2011 aug. 05. - 15:07:00 9/10
(696/801)
kép lemaradt
9/10
dorombka 2011 aug. 05. - 15:06:15 9/10 Előzmény Tegu
(695/801)
hát gyorsan összecsapták a végét

Teljesen egyetértek.
Idõnként teljes részleteséggel bemutattak dolgokat, a vége pedig igencsak nem egy súlycsoportban volt az elõzõ 159 résszel, kár érte.Meg egy kicsit sok volt az édeskés happy end is.Én még megnéztem volna belõle egy pár kidolgozottabb epizódot.
9/10
dorombka 2011 aug. 05. - 15:01:25 9/10 Előzmény Talavera
(694/801)
"Jó adag szerencse kellett, hogy testi-lelki összhang létrejöjjön"

Igen, igaz, de ha belegondolunk, a házasságkötések közvetítõ útján történõ megszervezése azért más kultúrákban is mûködik.És manapság is él, akár a szûk környezetünkben is akadhat rá példa.Csak gondoljunk a társkeresõk, apróhirdetések stb népszerûségére.

http://www.youtube.com/watch?v=2Xk5KDrM-3Q&feature=related

Igazán szerencsések, akik szerelembõl házasodnak és ez az érzés, hacsak átalakulva, de elkíséri öregkorú halálukig.

Az indiaiak úgy fogják fel ,
hogy az európai értelemben vett szerelmi házasság egy kanna forró víz,ami kihûl,
az övéké pedig egy kanna hideg víz, ami felforrósodik.

A tanulság számomra az, hogy vigyázni kell rá, ami bizony sokszor nehezebb, mint elkezdeni.
9/10
dorombka 2011 aug. 05. - 14:46:13 9/10 Előzmény poinsettia
(693/801)
Szerintem inkább szenvedély volt....
Úgy gondolom Bahuán részérõl is inkább elsõsorban szenvedély volt Maya iránt , amit erõsen táplált egy darabig a dalitságából adódó ez nekem is jár érzése.Még az is lehet, hogy Maya is csak szenvedély érzett, más kérdés, hogy õ áldozatokat is vállalt volna, meg késõbb rá is kényszerült vállalni.szerencséjére végül nem járt rosszul, sõt...
A mellékelt kép (RTLBulvár)nem tudom szerepelt e a filmben,
a szerelem jelképes épülete ott van a háttérben.

http://www.utazas.ma/taj-mahal-az-igaz-szerelem-oltara
Tegu 2011 júl. 27. - 12:56:54
(692/801)
hát gyorsan összecsapták a végét, mindenki boldogan élt, mig meg nem halt /szegény Shankar és õr kivételével/

A végén Gopál is ott táncikált Opashékkal

Tulajdonképpen, amilyen szimpatikusnak indult Bahuan, olyan taszitóvá vált a végére, azért, mert Maya nem ment oda a találkozóra, gondolta, hogy minden rendben van?
Lelkében örök dálit marad.
napraforgó 2011 júl. 27. - 12:46:18 Előzmény Tegu
(691/801)
Én azt nem értem, hogy egy szép és mûvelt nõ, mint Maya miért nem ment külföldre a fiával.
Nem tudom, hogy a nõknek lehet-e magánvagyonuk, bár rituálisan megfosztják az özvegyeket az ékszereiktõl, de a bankban sincs egy fityingjük sem? és a szülei sem segítettek? Az anyja mindent tudott a gyerekrõl. A sógornõje és a barátnõje is. Nem tudtak volna pénzt adni neki? Ha már otthon szégyenbe esett, miért nem ment el valami olyan országba, ahol nem számít a kasztrendszer, ott fiatal özvegyként nevelhette volna a gyerekét.
Olyan nevetséges volt ez a mezítlábas bevonulás az ashramba....

Aztán meg hip-hop megint piros selyemben felékszerezve Razst szórakoztatja - gondolom a közös családi otthonban, ahol nyilván mindenki félretette az egymás iránt ellentéteket, élnek szép békességben, boldogan, mint a mesében...


Az meg végképp kiakasztott, hogy Hector és Ilana vadember fiacskája Zeca édesen meséket olvasgat az ovodásoknak. épp csak szárnyai nem nõttek az angyalkának...
Tegu 2011 júl. 27. - 11:59:05
(690/801)
Azért fura volt, ahogy Maya a lépcsõn átváltozott, s hipphopp az ékszereivel és pompázatos ruhájában omlott Raj karjaiba:))

a kasztrendszer valószinüleg vidéken jobban él még, s feltételezhetõen a kasztrendszer csucsán lévõknél számit, a többségnél meg minden bizonnyal kevésbé.
napraforgó 2011 júl. 26. - 18:44:33
(689/801)
Épp vége van a sorozatnak, Maya - immár újra szépre és fiatalra maszkírozva táncikál Razsnak. Szép a zene.

Opash meg ugrott két fokot feljebb a kasztok ranglétráján. Nyilván sudria volt, ami a kreskedõk, iparosok kasztja, de az apja után bráhmin lett (átugorva a hadvezérek, harcosok kasztját).

A múlt héten láttam egy kis filmrészletet Indiáról, ott egy sötétbõrû indiai fiatalember bizonygatta, hogy Indiában már rég megszûnt a kasztrendszer, már nincs, már nincs.... á, dehogy, már rég megszûnt...

Ma meg azt olvastam az interneten, hogy megköveztek egy fiatal párt, mert kaszton kívül házasodtak....
Tegu 2011 júl. 22. - 22:11:08
(688/801)
Na, végre megmondta Laksmi asszony az igazságot, még mielõtt Opash megkorbácsolta volna a saját baldiját.
:)
fürjrigó 2011 júl. 21. - 23:32:52
(687/801)
Szörnyû, hogy a hülyegyerek Zeca elütötte szegény Dudát. Camillának is hogy lehet ilyen undorító apja?
Talavera 2011 júl. 21. - 17:10:34
(686/801)
Leegyszerûsítve megszoksz vagy megszöksz:) Jó adag szerencse kellett, hogy testi-lelki összhang létrejöjjön.
Talavera 2011 júl. 21. - 17:04:56
(685/801)
Valahol azt olvastam, hogy 206 részes ez a sorozat, most pedig úgy látom befejezik a 160.-nál. Van valakinek errõl infója?
fürjrigó 2011 júl. 21. - 15:59:57
(684/801)
Hát igen. Bár nem õt szokták maharani-nak szólítani!
poinsettia 2011 júl. 21. - 11:31:26
(683/801)
Szerintem inkább szenvedély volt, amelyet Duda szerelemnek vélte, Raj viszont nem igazán, mivel neki egészen más elképzelései voltak a szerelem mibenlétérõl - mármint hogy a szerelmet fel kell építeni, lakva ismerszik meg az ember, stb. Egy olyan érzéki alapú kapcsolat, mint amilyen Duda és Raj között volt, lehet nagyon szép, de nem lehet tényleg értékes, ha nincs benne lelki és szellemi egymásrahangolódás. Camila-Ravi páros esetében ez nagyon is megvan, a Duda és Raj esetében pedig egyáltalán nincs, ott csak a szex dominál na meg a Duda önzõ, ostoba és destruktív ambíciói.
napraforgó 2011 júl. 21. - 10:54:58
(682/801)
Ez a kifejezés engem is zavar, fõleg, hogy olyan sokszor mondják. Itt csak arról volt szó, hogy megtanultak együtt élni egymás kölcsönös tiszteletével - és ha szerencséjük volt, még vonzódtak is egymáshoz.