9/10
borkasztik 2014 ápr. 27. - 21:28:01 9/10
(575/595)
Ez egyértelmûen nosztalgia filmre sikerült. Tényleg messze állt az elõzõ 3 résztõl és nem a történet miatt, mert szerintem az érdekes volt, hanem mert ahogy másik is leírták, ebbe már túl sok voltak túlzás.
A régebbi filmekben is megszoktuk a kicsit mesés, kicsit varászlatos régészeti leleteket és történéseket, de ezek csak kicsit megfûszerezve voltak jelen a filmekben, ami pont elfért és ezek mellett foglalt helyet a kaland az akció a csapdákon való átverekedés és a rejtélyek megoldása viszonylag reális talajon stb.
Itt ez már nem volt meg, de voltak jó pontjai, az eleje a raktáros rész az nagyon jól indult, egészen addig míg túl nem élte az atomrobbantást.
Ami jó pont nálam az, hogy annak ellenére hogy gyenge lett mint igazi Indy kalandfilm, nem rombolta le a mítoszt, és még így idõsen is jóérzés volt látni a vászon újra és nem is mutatott rosszul. De ezt nem így kellett volna megcsinálniuk. A Transformerszes srác szerepe számomra idegesítõ volt.
Ha pontoznám akkor a jó indulat miatt, (amit nem tudok elhanyagolni) 6-7 pont között mozog.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 27. - 11:59:22 5/10
(574/595)
Én tegnap megint megnéztem, alig emlékeztem rá, és már értem miért adtam rá annak idején 5 pontot. Nagyon el van túlozva, a régebbi filmektõl iszonyú messze áll. :S Remélem nem lesz 5. rész. Vagy ha lesz akkor az könyörgöm élvezhetõ legyen.
flood38 2013 szept. 02. - 17:34:39
(573/595)
Örülök hogy megcsinálták ezt a filmet, persze jobb is lehetett volna, de lehetett volna sokkal rosszabb is. Jót tett volna a filmnek egy árnyaltabb sötétebb karakter aki még Spalkónál is gonoszabb, nem ártott volna ha néhány jelenetet valamelyik dél-amerikai dzsungelban vesznek fel mert a cgi torzítja a színeket, és a végén Spalkónak nem kellett volna meghalnia, elég lett volna ha csak beleõrül a tudásba, ezenkívül az ufó feje rosszul lett megcsinálva, jobb lett volna ha nem vág pofákat.
Az 5. részben a fõellenség lehetne J Edgar Hoover hogy ne csak külföldiek legyenek
Hú dejó a habos sütemény 2013 júl. 20. - 22:37:23
(572/595)
szar volt
5/10
bloodwyn 2013 júl. 20. - 10:52:02 5/10
(571/595)
Az elsõ három részhez képest ez érthetetlenül rossz lett és méltatlan a sorozathoz. Inkább lett C kategóriás vígjáték, mint kalandfilm.
Keló Scofield 2013 márc. 24. - 19:13:17 Előzmény -greghouse-
(570/595)
Off:


Persze, de én sem értettem a "Matrix-ot", bár voltam a premieren, de nem tudtam mirõl szól.
Most már megvan:)
9/10
borkasztik 2013 márc. 16. - 16:25:30 9/10
(569/595)
Amúgy meg szerintem olyan szubjektív dolog ki melyik részt tartja a legjobbnak. Akinek tetszik nézze és szórakozzon rajta, akinek nem hagyja békén. Úgyis azért csinálják hogy legalább szórakozzunk rajta.
9/10
borkasztik 2013 márc. 16. - 16:23:16 9/10
(568/595)
Az Alien 3 nem volt bukta (szerintem):) Egyrészt nagy bevétele is volt,(akkor) meg én pl élveztem ^^, sõt még jobban mint az Alien 1-et. Persze az is hihetlen újítás volt a maga korában és imádom azt is ne értsetek félre(alapmû), de 3. rész mozgalmasabb volt és nem sok rendezõ meri megölni fõhõsét, szóval nem az a szokásos Happy End :NA mindegy ez nem az a Topic :D

Amúgy ez a film nem volt rossz megint jól szórakoztam rajta, csak belül azért mégis érzem nem az igazi és ezt nem tudom megmagyarázni miért :) lehet hogy nekem is a Transformers srác nem igazán illett bele vagy nem tudom. De azt igen hogy az elõzõfilmeknél nem alakult ki bennem ilyen ellentmondás :) Nekem még az Úfo is belefért bár igaz ez már eléggé áthajlott Sci-fi-be
8/10
-greghouse- 2013 márc. 16. - 15:24:12 8/10
(567/595)
Oké, a Matrix nem érdekelt soha, bár láttam, de nem érdekel, de a Terminator 2-ben kiegyezhetünk, kompromisszum, oké?
Keló Scofield 2013 márc. 15. - 22:26:44
(566/595)
OFF:

Igen, de ne felejtsük el a "Terminator 2-õt", vagy a "Matrix 2. részét.
8/10
-greghouse- 2013 márc. 15. - 22:19:22 8/10
(565/595)
Nyilván szubjektív a sorrend, de vajon kell-e sorrend. Persze, szabad. Én inkább arra próbáltam célozni, hogy sokkal egyenletesebb, még ha nem is teljesen egyenlõ, mint mások (pl. az Alien sorozat, igencsak hullámzó szerintem.)
Nekem sem ez a kedvencem, hanem az elsõ.
De - ezt nem én találtam ki, valaki írta a filmrõl - vajon ha elõször a Temple of the Doom-ot vagy az Utolsó kereszteslovagot vagy ezt csinálják meg, és UTÁNA a másik hármat, akkor is ilyen lenne-e a megítélés? Az emberek általában az elsõhöz hasonlítják, és a többség az elsõt várja vissza, amit nehéz, mert annak nagyot kellett durrannia, sok újdonsággal. Nem is tudom, (szerintem) talán csak pont az Alien-nél sikerült a 2. rész jobbra mint az elsõ, vagy talán a Csillagok Háborúja (eredeti gyártás szerinti) másodikja, a Birodalom Visszavág. A többinél majdnem mindig az elsõ dominál. A Beverly Hills-i zsaru különösen jó példa az egyenletes mélyrepülésre lefelé. A Die Hard két filmig tartotta magát, utána lefelé. (Az ötödiket még nem láttam, de már sajnos hallottam róla.)
Az Indy és a Star Wars filmek a saját világukban élnek, nagyjából ugyanazzal a gárdával dolgoznak, és ha van is különbség köztük (miért ne lenne, nincs két egyforma film), talán azért nem olyan szembetûnõ bukásoka vannak (mint az Alien 3, szerintem).
Keló Scofield 2013 márc. 15. - 20:17:13
(564/595)
Itt is lehet sorrend, 3,1,2,4. Nem tetszett ez a rész, de ez az én véleményem.
8/10
-greghouse- 2013 márc. 15. - 20:00:10 8/10 Előzmény Bigpapa
(563/595)
"mint Schwarzenegger egy balettfilmbe..":-D
ez jó.
Szerintem minden Indy film jó, és nem is hullámzik annyira a minõségük, mint sok más mozi-sorozaté (talán mert a rendezõk és a producerek nem változnak). Ebben is van humor, ami nélkül már képtelen lennék akciófilmet nézni. Lehet, hogy egyik jobb, másik nem annyira, de mindegyik élvezetes.
"Tata, hány éves maga, nyolcvan?" (Indynek) :-)
Killbox 2013 márc. 15. - 19:37:18
(562/595)
Jó film,nekem tetszik.
10/10
Bigpapa 2013 márc. 15. - 17:40:16 10/10
(561/595)
Tény, hogy az elõzõ három rész sokkal izgalmasabb volt, de talán azért ,mert Indiana volt a középpontban. Itt betették ezt a Transformers gyereket, aki annyira illet a filmbe,mint Schwarzenegger egy balett filmbe. Remélem, hogy az 5. részben visszatérnek a gyökerekhez, kap a film egy remek forgatókönyvet és végre Ford lesz az egyedüli fõszereplõ.
Mondjuk ebben a hûtõs jelenet tetszett :D Azt is jól megoldották, ahogy feltûnik Indiana és jön hozzá a zene. Jók benne a Ládák,amikbõl elõbukkan a Frigyláda és utalnak a régi filmekre. Kár, hogy Denholm Elliott meghalt, mert isteni jó volt a Keresztes lovagban, ahogy hiányoltam John Rhys-Davies, Sallah karakterét is. Sajnos az eredeti szinkronhangja , Kézdy György pár hete halt meg, így õ már nem szinkronizálhatná.
9/10
borkasztik 2013 márc. 15. - 16:59:54 9/10
(560/595)
Nem biztos, mivel pl nekem az új Star Wars filmek is bejönnek (ellentétben másokkal) meg a régiek is ugyan úgy. Pedig azoknál is sok év telt el a régi trillógia óta. Én egyszerûen úgy nézem és értékelem a filmeket, hogy rám milyen hatással voltak. A Star Warsnál mind az új és réginél is izgultam és lekötött.

Az Indiana JOnes.nál nekem csak annyi hogy nem éreztem olyan izgalmakat át, ennél az újrésznél, Függetlenül attól hogy mikor készítették. Nem rossz film, nem azt mondom, de nekem kevés volt Indian Jones filmnek. de ettõl függetlenül jó érzés volt látni Harison Fordot, újra Indi "köntösben". De ez a film számomra akkor is csak egy jó kis nosztalgia filmnek tûnt kevesebb hátborzongató jelentekkel.
9/10
borkasztik 2013 márc. 15. - 16:50:51 9/10
(559/595)
Kimondta hogy a Jacke Chan filmeket szeretem? XD Én csak annyit mondtam hogy nekem ez nem jött be annyira mint az elõzõ régebbi részek. Ebbe nincs semmilyen fanyalgás ez csak egy egyéni vélemény. Egyszerûen ez a rész kevésbé jött be, de attól még imádom az Indiana Jones filmeket
offtopic
Sz Peter 2013 márc. 15. - 14:14:22
(558/595)
Ha 1989 után pár évvel mutatták volna ezt be (akkor láttad volna), neked is más lenne a véleményed.
Ma már nem. :)
Killbox 2013 márc. 15. - 13:52:22
(557/595)
Elnézést, iparmûvészeti agyagedényt akartam írni!:)
9/10
borkasztik 2013 márc. 15. - 11:40:25 9/10 Előzmény fredi60
(556/595)
De voltak, de nem voltak ennyire elpoénosítva pl mikor a majmokkal együtt a fákon tarzant játszottak vagy mikor a jönnek azok a visító ugrabugráló majomszerû kínai emberek emberek a közepén xD. stb.
Azt mondom én is hogy maga a történet nem rossz sõt izgalmas, de nem lett olyan jól kidolgozva mint az elõzõ 3 film. Kevesebb volt benne a rejtély és a kutatás.
Az Indiana filmek mindig is maguk egymagában tartalmazták a misztikusságot egy kicsi meseszerûséget és a hátborzongató izgalmas történetet. Itt maximum csak a meseszerûség volt meg.
Ez jó kis nosztalgia film volt, voltak benne érdekes és jó jelentek is de hangulatában meg se közelíti az igazi klasszikus régi részeket. Annyi pozitívumot mondanék hogy nem rombolta le a mítoszt, de ez a leggyengébb darab.

Jó volt látni Indiana Johnst újra és örülnék a csinálnának több részt is , ha persze visszatérnének a régebbi hangulathoz.