9/10
sisteryes 2020 szept. 28. - 10:04:29 9/10
(6/26)
Nagyon jó film, szuper forgatókönyvvel, parádés szereplőkkel. A srácot is beleértve (Josh O'Connor) aki egy remek tehetséges fiatal színész.
[spoiler]
A történethez csak annyit tennék hozzá, semmi nem fekete-fehér. Valószínűleg a habitusa egy ilyen nőnek ilyen volt fiatalon is. És bár tényleg csúcsra járatja a szekírozást, azért 29 év alatt (gyakorlatilag egy együtt leélt teljes felnőttkor) hogy a bánatban nem találja meg a másik fél ,hogy lejelezze, neki ez így nem oké. Sőt olyannyira nem ,hogy a feleség végig abban a hiszemben van, hogy tökéletes a házasságuk. Ez így a férfi részéről szerintem nagyon övön aluli volt. Bár a besokallást természetesen megértem. Elgondolkoztató mély drámát dobtak össze.

6/10
dandelion83 2020 szept. 27. - 20:06:35 6/10
(5/26)
A szereposztás, a zene nagyon rendben volt. Tanulságos film, de mégsem tudott magával ragadni, mélyebb mondanivalót vártam.
robertsuzuki 2020 szept. 26. - 17:15:18
(4/26)
Köszönöm sexykex film-kritikáját: gondolkodtam rajta, hogy megnézem, mert
nagyon szeretem Bill Nighyt, ám így már biztos megtekintem. Jó volt kedvcsinálónak az írás.
5/10
sexykex 2020 szept. 22. - 17:49:52 5/10
(3/26)
A legtöbb házasságot a nők szúrják el. Túl magasak az igényeik, túl sokat akarnak, túl sokat képzelnek magukról. A legtöbb férfinek vannak barátai, van hobbija, van hivatása. Egyikük sem marad kiskamasz, nem fognak örökké lángolni, szükségük van pihenésre és nyugalomra is.
Ez a film egy buta nőről szól, aki addig piszkálja a férjét, amíg az egy új kapcsolatba menekül. Még rokonságon belül is több hasonlót tapasztaltam, valószínűleg nem kuriózum a történet. Nem mondanám rossz filmnek attól, hogy én nem rajongok az ilyenekért – az ilyen nőkért sem – és semmiképpen sem vártam volna 29 évet a távozással. Az inkább írásairól, mint rendezéseiről ismert William Nicholson kerített két jó színészt ehhez a filmhez, amivel sikerült átlag fölöttivé emelni ezt a munkát. Egyáltalán nem lepődnék meg, ha némi önéletrajzi ihletése is lenne a sztorinak.
6/10
pihes 2020 szept. 22. - 15:23:12 6/10
(2/26)
Ha az egyik a másikat túlontúl szekálja a jó ízlés határain belül akár, azért megmozdul az emberben valami. Például, hogy menekülj! Ez nem véletlen.
Annyira nem kell sajnálni az egészet, csak a jó irányba haladni!
Lényegre törő film, nem untam!

6/10
10/10
un2112 2020 szept. 03. - 10:04:58 10/10
(1/26)