boom47 2014 máj. 25. - 21:53:27 Előzmény cortezcostello
(311/331)
Tom Cruise bizony ebben az idõben nagy színész volt, de csak két évvel késõbb tudta meg hogy szerepelt ebben a filmben!
Lillith Morgan 2014 máj. 25. - 21:49:14
(310/331)
Nemrég olvastam, hogy Anne Rice megint ír Lestat könyvet. Elvileg idén októberben jelenik meg. Kíváncsi vagyok, több mint tíz év kihagyással milyenre sikeredik majd. Mert tény, hogy a vámpírkrónikák nagyon jók.

Stoker bácsi meg alap. :D
Lillith Morgan 2014 máj. 25. - 21:44:26
(309/331)
Igen, ez jól sikerült film. Nem úgy, mint a másik Anne Rice adaptáció.

Vámpíros témában nekem máig Anne Rice a favorit.
breeder 2014 máj. 25. - 21:31:17
(308/331)
Nem vagyok túlzottan oda a vámpíros filmekért, de ez a film ebben a témában egy igazán lebilincselõ alkotás.
***SPOILER***A vége tetszik a legjobban, amikor Slater-t megtámadja Cruise a kocsiban! https://www.youtube.com/watch?v=1LyG0S_arq8***SPOILER VÉGE***

10/10
offtopic
cellasto 2014 jan. 26. - 08:14:07
(307/331)
:DDD

néha jó feljönni nevetni az ilyen kommenteken :))
Meklód fia 2014 jan. 26. - 08:08:43
(306/331)
a legjobb vámpíros film az Alkonyat után
cortezcostello 2013 nov. 12. - 09:16:35
(305/331)
Hogy mi? Tom Cruise nem volt ismert színész annyira? Na ne...... ez elõtt csak olyan ismeretlen filmekben játszott fõszerepet, mint a Top Gun, Koktél,Esõember,Született július 4-én, Mint a villám, Túl az Óperencián, Egy becsületbeli ügy, illetve A Cég.
10/10
peci21 2013 aug. 24. - 12:40:40 10/10
(304/331)
Én is nagyon szeretem , jó az egész sorozat :)
Ja lehet, meg az, hogy híres színész játszotta valószínûleg a nézettséget is növelte :)
perry 2013 aug. 23. - 22:58:59
(303/331)
10/10
peci21 2013 aug. 23. - 15:42:24 10/10
(302/331)
Teljesen igazad van, nagyon jót alakított, csak a könyvhöz képest mondtam :),
Az Alkonyattal összehasonlítani nem lehet, és nem is akartam!! :D
10/10
peci21 2013 aug. 15. - 00:31:28 10/10
(301/331)
Egyet értek az elõttem szólókkal. Kultfim. Jól átadja a könyv hangulatát és a szereposztás is teljesen rendben volt Tom Cruise szerintem egyik legjobb alakítását nyújtja a filmben és Brad Pitt is elég jól játszik( egyedül Antonio Banderasszal nem békéltem meg, mivel a könyvben Armand egy vörös hajú kamasz, de ettõl függetlenül õ is jót alakított :) )
10/10
10/10
Sonic8 2013 júl. 21. - 17:15:45 10/10 Előzmény álarc
(300/331)
Egy szó mint száz. Kultfilm.
Meg sem közelítik a mostani vámpíros szarok ezt a színvonalt. Rég láttam ilyen jó vámpír story-t. Talán még a Fright Night (Frászkarika) hozta meg ennyire a tetszésemet. :)

10/10!!!!
álarc 2013 jún. 21. - 16:28:10
(299/331)
Ez volt az elsõ vámpíros film amit megnéztem,kizárólag a szereplõgárda miatt,de a film is nagyon tetszett,igazi klasszikus vagy kultfilm:)
10/10
SandroVM 2013 febr. 28. - 15:31:58 10/10
(298/331)
Tartalomról! SPOILEREKET is tartalmaz!
Louis keresi az élet értelmét, létének célját. Nem akar más emberi életet kioltani, hiszen tiszteli azt: „élhetünk állatok vérén is. Lehetséges”. Oly erkölcsös életet szeretne, amiben mások szabadságát nem korlátozza, embertársait nem bántja, de a másik véglet Lestat, aki hajszolni akarja az élvezeteket, fittyet hányva mások érzelmeire, vagy életére. Lestat egy pökhendi sznob, egy ízig-vérig negatív szereplõ mégis az élet elviselhetetlenebb lenne nélküle Louis számára. Megjelenik a ragaszkodás az emberi hibák ellenére, a gyökerek, a törõdés és az, hogy csak rá számíthat. Kissé homoszexuális beütésû a film néhány jelenete, de igazából csak nemtelenül szeretné bemutatni azt, hogy egy embernek milyen nagy szüksége van egy másik emberre. Claudiának Louis egyszerre a szeretõje, az apja és az anyja, kissé morbid ez is, de itt is csak az emberi szeretet és kötõdés van vámpír módra megjelenítve. Noha Louis megrögzötten tiszteli az életet, mégis meginog és kioltja Claudia életét. Követi, amit a természete diktál, hiszen vámpír. Lestat szerint „gonosz az, amit annak tartasz”, gyilkoljon, mert Isten is embereket öl, ezáltal a vámpírok azok, akik a legjobban hasonlítanak Istenre. Itt lehet jobban megérteni, hogy nem a vámpír, hanem az ember van az elbeszélés középpontjában, amely Isten képére teremtõdött. Tegyük, amit ösztöneink sugallnak, tegyük, amit jónak tartunk, ami számunkra erkölcsös.

Claudia újjászületésével megjelenik a család modell is, annak bájai és problémáival. Aztán a kislány kamasz lesz, lázadó és változni akar, mint mindenki más: felnõni, öregedni. De miért akarja mindezt, ha azt sem tudja mit jelent felnõttnek lenni, vagy mit jelent a halál, az élet? A gyerek mindig olyan akar lenni, mint a felnõtt. Mindazonáltal meg van benne azon általános tulajdonság, ami minden emberben meg van: a változni akarás, a törekvés, hogy olyan legyen, amilyen éppen most nem lehet. Ezután megszállottan kutatja a vámpírok történetét, és az élet értelmét, akárcsak Louis tette egész élete során. Miután elhagyták Lestat-ot, bûntudata lesz Louis-nak, hiszen egy olyan embert hagyott maga mögött, aki „segített” rajta, akinek az életét köszönheti. Emellett nem is volt senki más, akitõl tanulhatott volna. Párizsban a színházas jelenettõl a kérdéseket így vagy úgy, igyekszik megválaszolni a történet. Közben Louis választás elé kerül, ahol felsorakoznak az érvek és ellenérvek amellett vagy az ellen, hogy kit – vagy milyen utat – érdemes szeretnünk, vagy választanunk. Az életfilozófia pedig Armand és Louis párbeszédében teljesedik ki, konkrétan is elhangzik a lényeg. Mik vagyunk? Semmik… csak vámpírok.
10/10
SandroVM 2013 febr. 28. - 15:25:36 10/10
(297/331)
Sosem tudtam horrorként kezelni ezt a filmet, nem úgy van megrendezve, sokkal inkább hívhatjuk drámának. Filozofikus drámának. Ez film pont nem az, aminek tûnik: nem a vámpírokról szól, hanem az emberekrõl. Oly módon értekézik az életrõl és az élet értelmérõl, hogy az emberek helyett a vámpírok létezését meséli el. A korokat átívelõ történetben a kérdések ugyanazok maradnak, hiszen ezeket minden kor, minden embere megpróbálta megválaszolni. Ebben az alkotásban az összes filmes elem (látványtervezéstõl vágásig, képi világtól a színészetig) mesteri. Elliot Goldenthal csodálatos filmzenéje az egyik kedvenc filmzeném, még melankolikusabbá, még elmélyültebbé teszi a mûvet. Antonio Banderas, Kirstin Dunst és Christian Slater is hatalmas, sajnos pont Brad Pittnek – a fõszereplõnek – nem sikerült jól elõadnia a vámpírt. Meglepõdtem, mert magyar szinkronnal számtalanszor láttam és eredeti hanggal derült ki, hogy Tom Cruise sokkal jobban játszik, Pittnél. Utóbbi esetében a magyar szinkron sokkal autentikusabbá teszi az egészet, eredeti hangjával szinte kiábrándító a teljesítménye. Tom Cruise több filmben is parádés – Az utolsó szamuráj, Született július 4-én – és itt szintén olyat teljesít, amit nem sokan tudnának megvalósítani. Azt gondolom összegezve, hogy ez egy csodálatos és mély mondanivalójú film, amelyet nehéz túlszárnyalni vámpír témában, hiszen nem a feszületre, fokhagymára és egyéb klisékre megy ki a játék. Ha az a kérdés, hogy melyik film inspirál legjobban arra, hogy elolvassam az alapjainak számító könyvet, akkor biztosan ez a film késztet engem a legjobban, elõbb-utóbb muszáj elolvasnom a könyvet. 10/10
Eerika 2012 szept. 20. - 19:53:11 Előzmény Saphir
(296/331)
Tom Cruise-t nagyon-nagyon nem szeretem, ez az egyetlen film, amiben játszik és megnéztem.
10/10
sanderb 2012 szept. 20. - 14:02:59 10/10
(295/331)
Hajdanán nagyon megfogott és magával ragadott a film, nagyon tetszett. Most, sok év elteltével újranézve sem változott a véleményem. A szereplõgárda pazar, az alakításaik nem kevésbé. Most, a hasonló témájú filmek divatjának kellõs közepén nagyon is meg van a maga helye a palettán, és most látszik igazán, hogy mennyire megelõzte a korát technikailag. Kiemelkedõ film. 10/10
10/10
Saphir 2012 febr. 24. - 16:02:00 10/10
(294/331)
Már nagyon régóta a kedvenc filmem, szerintem soha nem fogom megunni. A könyveket is szépen sorban begyûjtöttem, nagyjából két hét alatt ki is végeztem mindet.
Ami számomra érdekessé teszi még ezt a filmet, hogy nem szeretem Tom Cruise-t, sem a filmjeit, és évekig úgy néztem a filmet, hogy NEM tudtam, hogy õ Lestat! Így nálam ez a film az a bizonyos kivétel, ami azt a bizonyos szabályt erõsíti.
A szinkron legalább olyan parádés és tökéletes, mint maga a szereposztás. Nekem 10/10-es a film, és ezerszer inkább ez, mint az Alkonyat, meg hasonszõrû társai.
Sárkányölõ 2011 nov. 08. - 03:02:58
(293/331)
Látványos, drámai film. Még ma is magas minõséginek számító vizuális effektekkel.
mermaid girl 2011 nov. 06. - 21:47:10
(292/331)
SPOILER

"egyébként szerintem pont az a szokatlan és jó ebben a filmben, hogy a most megszokottaktól (twilight, vámpírnaplók, evernight-az csak könyv, asszem) eltérõen nem úgy ábrázolja a vámpírokat, mint gyönyörû, erõs, gazdag, boldog lényeket, akiket nehéz (vagy lehetetlen) elpusztítani, szuperhallásuk van vagy látják a jövõt, olvassák és befolyásolják a gondolatainkat stb."
hát nem tudom te mit néztél...de a vámpírok itt is gyönyörûek, erõsek és gazdagok és nehéz elpusztítani õket, boldogok meg a twilightban sem voltak. és itt is voltak olyan vámpírok, akik tudtak olvasni mások gondolatában...

vagy úgy értetted, hogy itt nem ezen volt a hangsúly? szerintem a maiakban sem csak ezen van a hangsúly...