T.L. 2010 nov. 09. - 22:19:16 Előzmény Davius
(271/331)
Most már nyugodtan nézem meg, lesz aki elmagyarázza. Fõleg a filozófiai részeknél voltam meglõve.
hyneman 2010 nov. 09. - 21:51:52
(270/331)
nem tudom nekem nem nagyon jön be az ilyen film ..:(
de ennek ellenére megnézhetõ
kabala 2010 nov. 09. - 19:37:35 Előzmény Davius
(269/331)
Feltétlenül nézd meg elejétõl végéig, nehogy hülyén haljál meg!
10/10
Ford Mustang 2010 nov. 09. - 16:32:54 10/10
(268/331)
Hát igen, Selmeczi Roland nagyon jó szinkron volt, Brad Pittnek az õ hangja állt a legjobban, nyugodjon békében.
BubalusBubalis 2010 nov. 09. - 14:49:06
(267/331)
Milyen régen láttam ezt a filmet, azt hiszem ideje lesz feleleveníteni. :):)
conchita 2010 nov. 06. - 21:43:05 Előzmény Davius
(266/331)
Hû ez hátborzongató, hogy az élet dolgaiban fõként vámpírfilmekben találsz eligazítást, magyarázatot!
Davius 2010 nov. 04. - 01:22:58
(265/331)
Tyû! Sok ez a 21 oldal hozzászólás egy lélegzetre. :D Na, mindegy.

Elég sok kérdés és válasz volt benne(persze megfûszerezve Off-okkal, fujjolókkal s pletykalap idézetekkel...), s párszor elmesélték az egész történetét. Én speciel 2 éve ilyen állapotban élek, hogy a filmekbõl és a történetekbõl az életre találok megoldásokat, de leginkább a vámpíros történetek adják meg a választ kérdéseimre. Ezen belül Anne Rice(Isten óvja, hogy több ily könyvet adhasson ki) két kötete a jól ismertetett sorozatból(Vámpírkrónikák): az Interjú a vámpírral és a Memnoch, a Sátán. Mindkettõ tökéletesen magyarázza a rájuk tartozó részét az életnek, de mondjuk az utóbbi kér egy apró elõzetes bibliai tudást is :D(meg persze más keresztény infókat, de az mellékes).

Én nem fujjolok. Elsõ olvasatom a sorozatból az általam említett Memnoch, a Sátán volt, melyet egy barátnõm(nõi barát)ajánlott(s adott is :P), s az sok mindent megmagyarázott. Emellett rávett(a könyv), hogy nekilássak a sorozatnak. Tehát mikoron egy ismerõsöm elküldte msn-en az egész sorozatot a Boszorkánytörténetekkel együtt(szintén Anne Rice könyvek, a történetük kissé össze fonódik a krónikákéval, fõleg a 6-10 felé), nekiláttam az olvasásnak. Úgy felénél tarthattam, mikor láttam a tv-ben, hogy a drága Viasat3 leadja este(pont, mikor a TV2-n a House megy...). Hogy ne legyen hosszú:vihar volt, így jól lemaradtam, a "Claudia megöli Lestatot"-résznél anyám átcsapatta a House-ra, majd a reklámkor meglestem, amikor felgyújtja Louise a színházat, s végül a "rátalál Lestatra" résztõl a végéig...

Így tehát nagyon megörültem, mikor láttam, hogy most(jövõ kedden) lesz, s remélem, sikerül végignéznem. Akinek kérdése van, nyugodtan írhat, még a filozófiai részeknél is el tudom magyarázni a gondot, hogy érthetõ legyen a helyzet. Emellett, ha jelentekzet PM-ben(private message-személyes üzenet), msn-cím cseréje után még a könyveket is el tudom küldeni, ha kell.

Így, félig olvasva-látva a jellemzés: jó kis horror-dráma(esetleg fantasy vagy thriller), nálam 10/10, színészi játék, történet és színterek nagyon jók. Ahhoz képest, hogy ezredforduló elõtti, nagyon is jól csinálták meg.

Davius

Ui.: Aki kötözködik a horror-megjelölés miatt: azért horror, mert vámpír van benne. Öl, csonkít, vért iszik örömére, meztelenít/csupaszít szórakozásképp. Ezért is lepték meg egy 16+-os besorolással, de nem lepne meg, ha(a mostani tv-s rendszert látván)18+-nak ítélnék meg. Mindenesetre megéri minimum 1x megnézni.
10/10
balázs87 2010 okt. 31. - 11:37:28 10/10 Előzmény Fannie
(264/331)
hû, azt nekem is elkéne olvasnom! a konyvet.
Danaee 2010 okt. 31. - 09:14:32
(263/331)
Claudiának nem azért kell meghalnia, mert "megölte" Lestat-ot. Legalábbis persze, az, hogy egy vámpít megöl egy másik vámpírt, az nagy bûn, de spec. Louis sem ártatlan a dologban. Nem õ ölte meg, de nem is próbált meg segíteni rajta.
Claudia azért hal meg, mert Armand úgy akarja. Magának akarja Louist, és az útjában áll. A könyv is ezt erõsíti meg, ott ugyanis Lestat megjelenik Párizsban még azelõtt, hogy Claudia meghalna. Bosszút akar állni, és Armand menti meg Louist, mint a filmben, de Claudiát nem, mert nem is akarja. Louis is elmondja a filmben, hogy tudta, hogy Armand tudott a dologról, és tisztában van vele, hogy Claudia miatta halt meg.
Szóval végül is igazad van, csak nem teljesen pontos. Ha nem tett volna kísérletet Claudia Lestat megölésére, akkor is találtak volna valami okot (pl. hogy túl fiatal) arra, hogy megöljék.
92zsuzsanna 2010 júl. 30. - 17:18:51
(262/331)
Megpróbálok válaszolni a kérdéseidere (avagy kihomályosítalak :D remélem)
SPOILER
Lestat halálában az a furcs, hogy sosem hal meg mert után mindig történik vmi. A második gyilkossági kísérletnél azt hiszem a krokodil vérét issza meg, amivel kicsit jobban lesz, de nem épül fel teljesen...
Kluadiának azért kell meghalnia mert õk azt hiszik hogy Lestat tényleg meghalt, és akkor még nem tudhatják, hogy tévedtek. Ugyan úgy a többi vámpír se hitte hogy Lestat túlélt mindent.
Armand fõleg egy értelmes társat akart magának, mert ugyebár a színházas vámpírok csak esztelen, egyszínû, unalmas társaság volt neki. Armand Louis mellett gondolhatta az izgalmas életet, csak hát Louisnak elege volt már a sok õt irányító vámpírból.
Én így vettem le a filmbõl, de ha más máshogy látja szóljon :)
Zizi96 2010 júl. 28. - 15:02:19
(261/331)
Imádom ezt a filmet. Sajnos egy egyszer láttam, de naponta meg tudnám nézni. Cruise ellenállhatatlan benne, ha Lestat létezne ..
nagyon jó film, és mindehárom színészt imádom. :)
10/10
Fannie 2010 júl. 11. - 19:32:53 10/10
(260/331)
ez minden idõk egyik legjobb vámpíros filmje ha akarsz velem beszélni msnen akk itt a címem:
sz.fannie@hotmail.com
én elégggé imádom ezt a fimet és a könyvet is....meg Lestatot....és eléggé tudok is róla mindent szerintem:D
emikeeh 2010 jún. 26. - 19:48:40
(259/331)
mikor adják megint?sose tudom megnézni.múltkor épp kiránduláson voltam :/
92zsuzsanna 2010 jún. 19. - 20:54:31
(258/331)
A mostani mániám, hogy vámpírokkal kapcsolatos könyveket olvasok/filmeket nézek. Így akadtam rá erre is.
Tom Cruise filmjeit nem igazán szeretem, de ez a filmje tökéletes. Itt olyan jól néz ki, olyan tökéletes maga a karakter is. Ha Lestat létezne, biztos, hogy õ kellene nekem. Hihetetlenül jó, mikor Lestat picit kinyitja a száját, csak épp, hogy a fogai látszódjanak. Én szinkronosan láttam, de nagyon jól csinálták meg (szerintem), mikor Lestat a maga sznobizmusával "elkiáltja" magát : Louise, Louise... Beleszerettem ebbe a karakterbe.
SPOILER
A vége nagyon tetszett, mikor Lestat felteszi a kérdést. Nem hittem volna, hogy ez lesz a vége, de mindenképpen így a legjobb.
SPOILER VÉGE
Louise is jó karakter, és külön öröm, hogy Brad Pitt játszotta el, akit a smik elõnyére változtatot.
A kosztümök, a sminkek, és az egész látvány felejthetetlen.
Most spórolok a könyvre, mert sajna a könyvtárban nincs. Remélem az is ilyen jó lesz, vagy még jobb.
leguan 2010 jún. 13. - 18:47:40 Előzmény Szívkirálylányka
(257/331)
egyet értek. bár nálam F. F. Coppola Drakulája viszi a pálmát, de utána
egybõl ez jön. Sokkalta de sokkalta jobb, mint a mai vámpíros filmek. Van benne méltóság, és ízlés. Neil Jordan egyik legjobb rendezése
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 10. - 13:47:30 10/10 Előzmény gawi0413
(256/331)
Én is milliószor láttam, és nem lehet megunni. Minden idõk legjobb vámpír filmje. Nekem a legrégibb kiadás van meg dvd-n, 98-ban rögzítették a lemezre, azaz 12 éves. Még rendes menüje sincs, valószínûleg a legelsõ legyártott dvd-k egyike. A kép az remek az 5.1-es angol hang is, de érezhetõ, hogy 94-ben még nem törekedtek a térhatásra. Tom Cruise utolsó igazi szerepe, zseniális. Hiába uralja az egész filmet Brad Pitt, amikor Lestat a vászonra kerül az õ játéka is kicsit haloványabb lesz. Újra és újra meg kell nézni!
10/10
Szívkirálylányka 2010 jún. 06. - 18:08:20 10/10
(255/331)
Nagyon tetszett a film.Jó kis szereposztása volt.
10/10
gawi0413 2010 jún. 02. - 23:56:54 10/10
(254/331)
Kihagyhatatlan! Kismilliószor láttam már, de még mindig bejön.
Naphinel 2010 jún. 01. - 20:57:56
(253/331)
Már kétszer belekezdtem, de mindkétszer elaludtam, olyan fáradt voltam. :((( Hüpp, hüpp
Marcipáncica_ 2010 jún. 01. - 10:18:04
(252/331)
Ez egy régi klasszikus film.
NEM HORROR!!! csak mert itt alant mindenki ezen rinyál...
mûfajt tekintve amolyan vegyes felvágott, elgondolkodtató, döbbenetesen jó mozi.
Ha Penge6-ot vagy valami trancsírfilmet vártok akkor ne ezt nézzétek meg...