Téma: Invázió

7/10
E-gon 2011 febr. 06. - 00:27:14 7/10
(59/119)
Lényegében el is mondtad a film történetét.
De ennek ellenére ajánlom, mert végig izgalmas, nem áll le a történet. Igazán odaköti az embert a képernyõ elé.
Szaracén 2010 dec. 01. - 08:54:24
(58/119)
Én is szeretem ezt a fajta sci-fi-t, amikor az idegenek emberi bõrbe bújva vagy az embereket átprogramozva próbálják a Földet leigázni, de van egy maréknyi csapat, akik a végén megmentik a Világot.
Csak hogy néhány példát említsek: Földöntúli invázió 1998, Testrablók 1993, A testrablók támadása 1978 Donald Sutherland-del stb.
Ezt a filmet is bírtam, fõleg amikor Nicole Kidman egy bugyiban és egy pólóban volt látható. Valamelyik német csatorna adta le a múlt hétvégén.
Egy olyan gondolat volt a filmben, amit a hasonló filmekben még nem láttam: az átprogramozott emberek - bár emóciók nélküli életet éltek - teljes harmóniába kerültek egymással, kitört a világbéke. Bár Nicole Kidman-nek - a fertõzés ellen immunis kisfia segítségével - sikerül megmentenie és kigyógyítania az emberiséget, de lelkiismeret-furdalása lesz, mert ott folytatják a háborúskodást, ahol abbahagyták...
9/10
tyrichie 2010 okt. 27. - 21:20:13 9/10
(57/119)
Jó a téma és a film is jó. Szeretem az idegeninváziós produkciókat.
9/10
zs9302 2010 júl. 29. - 10:50:28 9/10
(56/119)
Elég jó film, látszott, hogy drága volt. Azért tény, hogy egy kicsivel többet is kihozhattak volna belõle.
mikav 2010 ápr. 25. - 17:44:13 Előzmény yeahtzin
(55/119)
Általában igaz az amit írtál a film - könyv sztorikra. MINDIG a könyv az erõsebb (talán 1-2 kivételtõl eltekintve, de az meg erõsíti a szabályt)!
Éppen ezért, aki jól akar szórakozni mindkettõn (a könyvön is és a filmen is), mindenképp elõször a filmet nézze meg!
4/10
yeahtzin 2010 ápr. 20. - 19:14:28 4/10
(54/119)
Nem tudom, kedves hozzászóló barátaim, hogy olvastátok-e a könyvet, mely alapjául szolgál ennek a filmnek, én igen. És pont emiatt mondom, hogy ez a film egy nagy kalap sz...
Robin Cook alapötlete zseniális, egyik kedvenc könyvem és sztorim, de ez a megvalósítás és a "szájbaköpködés" naggggyon de naggyyyon gyenge és ezzel még keveset mondtam róla.

Aki azt mondja, hogy tévedek, az olvassa csak el a regényt és majd meglátja.
Véleményetek tisztelem, de próbáljátok ti is több szemszögbõl nézni a történetet (film-könyv). Elsõnek a könyvet ajánlom.
10/10
nature 2010 febr. 20. - 15:59:29 10/10 Előzmény toshiba321
(53/119)
Nekem meg abszolút tetszett.Aki fikázza a filmet az menjen ki a mezõre aztán forgasson egy jobbat aztán majd meglátjuk az milyen lesz.Nincs olyan film amiben ne lennének túlzások ott van pl.a Terminátor de az összes filmet felhozhatnám példának.Ennek a filmnek még mindig több értelme van mint az Avatarnak amibe rengeteg pénzt beleõltek és mégis sz*r lett.
1/10
toshiba321 2010 febr. 13. - 17:09:01 1/10
(52/119)
nekem abszolút nem tetszett
Picizizzz 2010 febr. 05. - 00:31:29
(51/119)
Hy. Gyakorlatilag a csajnak meg kellett volna krepálnia az elöbb, mikor szinte átkarolta a metróból kiesve a magasfeszültségû síneket, de felpattanva ugy elszaladt, mint a nyúl.. :D Tiitta ideg vagyok hogy mi lessz még... :D:D
Tavaszi Tekercs 2010 jan. 07. - 10:32:50
(50/119)
Elmegy a film, nem egy eget rengetõ alkotás, de azért nézhetõ. Õszintén szólva én hiányoltam belõle valamit. Talán egy kicsit több akciót.
Az viszont kiütötte a biztosítékot, hogy Nicole Kidmanen egy karcolás sem keletkezik az üldözéses rész alatt, pedig elég durva baleseteket szenvednek az autóval. A való életben ilyenekbe belehal a sofõr. A parkolós ütközésrõl nem is beszélve.
Tudom, hogy "ez csak film", de azért ez elég erõs valószerûtlenség volt. Legalább sántíthatott volna, vagy ilyesmi.
10/6
4/10
hmjt 2010 jan. 05. - 09:31:22 4/10 Előzmény Christian29
(49/119)
FOS!!!
Christian29 2010 jan. 02. - 23:29:13
(48/119)
Ez nekem nagyon tetszett!!! Azt hittem tucat zombi film lesz, de pozitívan csalódtam. A film végén a "narrátor" hang szövege megdobta az ítélésem 10/10-re! Gratuláció!
10/10
squashmacska 2010 jan. 02. - 17:43:03 10/10
(47/119)
Igen, van sok hasonló témájú film, nekem mindenesetre tetszett. Láttam sok hasonló pontozású sokkal rosszabb filmet. :P
Seraphin 2009 okt. 21. - 13:33:52
(46/119)
Az tényleg érdekes, hogy N.Kidman mindig elvállalja azokat a szerepeket, ahol tûzrõlpattant asszonyságot kell eljátszania, majd a környezete mindig ellenefordul, akik gyakran zombik, robotok, szellemek, stb...
Közben õ maga egy szimpla kiborg külsõre, tenyérbemászó színészi eszköztárral.

A film maga elmegy. Semmi különös, átlagosan izgalmas tucattermék.
Magnolia1 2009 szept. 26. - 10:06:05 Előzmény gyuszo07
(45/119)
Bocsi, de kicsit vitatkoznék. Ugyanis amikor Carol meglátta a gyerekét, még nem tudhatta, hogy az megfertõzõdött, v. sem. Ugyanis azt mondta neki, hogy ne aldujon, és arra válaszolt a gyerek, hogy már aludtam egész éjjel és még du. is. Akkor tudta meg a nõ, hogy a kisfia tutira immunis. Plusz: Ahhoz, hogy a gyerekét meg tudja védeni, elõször magát kell tudnia megvédeni és ebben a filmben ez az érzéketlenséget jelentette. Magam is anyuka vagyok, és nem tudom, meg bírnék-e egy ilyet csinálni (érzelem nélkül nézni a rég nem látott és féltett gyerekemre), de értem, hogy a filmben miért így hozták le.
5/10
gyuszo07 2009 szept. 21. - 11:11:38 5/10
(44/119)
Bocs, nem spolier, hanem spoiler ...
:-D
5/10
gyuszo07 2009 szept. 21. - 11:08:26 5/10 Előzmény Mankamanga
(43/119)
Roppant gyenge színészi alakításokkal teletûzdelt film, a sztorija is lerágott csont. Aki hasonló témában egy jobb filmet szeretne látni, annak ajánlom a Testrablók (Body snatchers) c. filmet… 5/10
*** Offtopic on + Spolier on ***
Kedves Mankamanga!
Roppant mód élvezetesnek találtam „gondolatmenetedet”, remélem nem baj, ha reflektálok rá… :->
Szóval ez a film, nem az anyai szeretetrõl szól.
(Mikor az anyuka kicsi fiát keresi a zombikkal teli házikóban és rátalál, bizony õ maga is zombinak adja magát, mert megijed, hogy a drága Oliver is esetleg már zombivá válhatott – így bizony saját magát védte, ez számított elsõként. Bizony ott elindul egy kis játék anyja és fia között és bizony a kisfiúnál szakad el elõször a cérna, õ mutat érzelmeket, nem az anya…)
Namármost a szeretet bizony teljesen érdekmentes és feltétel nélküli. A szeretet maga az idill. Szerinted itt hol van idill? Ábrahám és Izsák sztorija is másról szól egy csöppet. Ott is a feltétel nélküli szeretet volt jelen…

Tetszett az is, mikor azt írtad, h. „… érzéketlenné válsz, és nem lesz több háború, de boldogság sem…”. Bár „és”-t írtál, „így”-et sugallsz. Egyiknek sincs semmi valóságalapja. :-D
(A háború és a békétlenség, nem attól fog megszûnni, h. az emberek érzéketlenné válnak, hanem attól, h. megértik saját magukat és rendezik kapcsolatukat az õket körülvevõ világgal. Magyarul megszûnik ama bizonyos zavar, mely folyamatosan szüli a félelmeket, melyre reagálni kell úgy hogy, homokba dugod a fejed (védekezel), vagy ideológiát gyártasz, erõszakot szülsz (támadsz).
Jó példa volt erre fõhõsnõnk maga is, hiszen óránként 150 dollárért baromságokat mond pácienseinek, felír nekik valami nyugtatót, esetleg antidepresszánst ahelyett, hogy tényleg meg akarná érteni problémáikat - ugye pszichiátert játszik - és persze azzal van elfoglalva, h. társadalmi pozícióját karbantartsa /ugye az elithez tartozik/.
Az már csak hab a tortán, h. õ, mint felesküdött gyógyító, ugyanúgy képtelen kezelni a stresszt és félelmeit… /vak segít világtalannak/
Ami a boldogságot illeti, szintén nem az érzelem kimutatás mértékének függvénye. A boldogság lelki béke. Ha ez nincs meg, akkor jönnek a pótcselekvések (univerzális helyettesítõ eszköz keresése –ez ugye a pénz -, s így ötvenedrangú dolgok kerülnek elõtérbe stb…)

Tovább olvasva levezetésedet, további muris dolgok bukkannak fel. :-D
- Ugye az anyai szeretet abban is megnyilvánulhatott volna, h. nem alszik el!!!
- A balansz, meg a ballaszt szónak nézz utána az értelmezõ kéziszótárban! (ballanszot írsz végig)
- Istennek nincs neme, benne minden lehetõség adott, hiszen õ a teremtõ, így van neki anyai, no meg atyai jellege is (ezt összezagyválva születik meg ugye a travi :-DDD)
- „Éva, mint Isten, aki kib…ta a mennybõl a Sátánt” – ez szenzációs!!! :-D
Új dimenziókat nyitottál meg elõttem! Várom további hozzászólásaidat a kicsit misztikus ködbe borított filmekhez!
*** Offtopic off + Spolier off ***
offtopic
Rika 2009 szept. 20. - 22:08:40 Előzmény Mankamanga
(42/119)
Két feltétel van
Ne egyenek a a jó és a rossz tudásának fájáról és az örök élet fájáról. Az utóbbiról már nem is tudtak szakítani, mert egy kerub állta el az útjukat.
offtopic
Rika 2009 szept. 20. - 22:02:34
(41/119)
Hirtelenjében egy vallást sem tudok mondani, aminek az istenének lenne neme. Isten nem nélküli, a nem az már emberi dolog.
offtopic
Rika 2009 szept. 20. - 21:59:58 Előzmény Mankamanga
(40/119)
maga az isten szó hímnemû, istennõ az isten szó nõnemû változata

Éva és Ádám közös és egyenértékû bûne miatt lettek 'kirakva'. Az oldalborda dolog nem minden fordításban van, eredetiben Isten Évát porból teremti